۱۳۸۳۰۳۲
۳۴۰
۳۴۰
پ

هزینه اجاره سالن بدنسازی نجومی شد!

هزینه اجاره سالن بدنسازی در تهران، نجومی شده و در برخی مناطق اجاره ماهانه یک سالن به ۳۰ میلیون تومان، رسیده است.

گسترش نیوز: اخیرا با نگاهی به پلتفرم‌های آگهی با مورد جالبی در خصوص اجاره سالن‌های بدنسازی مواجه شدیم. در این گزارش قصد داریم شما را با هزینه‌های عجیب اجاره این سالن‌ها آشنا کنیم.

به دلیل رکود موجود در بازار و کاهش حجم معاملات در بازار، قیمت مسکن طی ماه‌های گذشته روند افزایشی نداشته، اما این امر به معنای کاهش نرخ‌ها نیست. خریداران برای تهیه ملک مورد نظر خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند و از این مسئله بسیار گلایه‌مند هستند؛ از این رو خریداران به سمت و سوی اجاره ملک رفتند و قصد دارند از این طریق به هدف خود دست پیدا کنند.

هزینه اجاره سالن بدنسازی نجومی شد!

یکی از این کسب و کار‌هایی که در مدت اخیر رو به اجاره ملک آورده است، فعالان رشته بدنسازی هستند که با رونق ورزش این روز‌ها حسابی مردم جذب این ورزش شده‌اند. این اشخاص برای اجاره سالن‌های مدنظر خود باید هزینه‌های زیادی را متحمل شوند. با نگاهی به پلتفرم‌های آگهی در فضای مجازی با مورد جالبی در خصوص اجاره سالن‌های بدنسازی مواجه شدیم.

در یکی از این آگهی‌ها برای اجارهٔ ماهانه سالن بدنسازی و رزمی با متراژ ۳۰۰ متر، باید ۸۰ میلیون تومان پرداخت کنید. ودیعه این ملک نوساز در این آگهی، ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

هزینه اجاره سالن بدنسازی نجومی شد!

در آگهی دیگری اجاره ماهانه یک سالن چند منظوره ورزشی با متراژ ۲۵۰ متر، ۳۰ میلیون تومان لحاظ شده است. سال ساخت این ملک ۱۳۸۲ درج شده و برای ودیعه آن باید مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت کنید.

هزینه اجاره سالن بدنسازی نجومی شد!

البته آگهی‌هایی با قیمت پایین‌تر نیز قابل رویت است؛ در یکی از آگهی‌ها برای اجاره ماهانه ۲۵۰متر زیر زمین مناسب سالن بدنسازی، باید ۲۰ میلیون تومان هزینه کنید.

باشگاه‌های بدنسازی به عنوان فضا‌های ورزشی اجتماعی، امکانی برای تقویت تناسب اندام و سلامت عمومی افراد فراهم می‌آورند. این محیط‌ها معمولاً با تجهیزات پیشرفته و مناسب بدنسازی تجهیز شده‌اند که اجازه می‌دهد علاقمندان ضمن تناسب اندام، تمرینات تخصصی خود را به انجام رسانند.

علاوه بر امکانات استاندارد، بعضی از باشگاه‌ها خدماتی نظیر مشاوره تمرینی، طراحی برنامه‌های تمرینی اختصاصی و خدمات ماساژ را نیز عرضه می‌کنند تا تجربه کامل‌تری را ارائه دهند.

این مراکز مجهز به ماشین‌آلات مدرن بدنسازی، وزنه‌ها، دمبل‌ها و دستگاه‌های مختص تمرینات قلبی و عروقی هستند که تنوع وسیعی از تمرینات را ممکن ساخته و به افراد کمک می‌کنند تا اهداف ورزشی خود را پیگیری کنند. همچنین، اغلب در این باشگاه‌ها مربیانی متخصص و با تجربه مشغول به کار هستند که ورزشکاران را در انجام صحیح حرکات ورزشی و اصلاح برنامه‌های تمرینی یاری می‌رسانند. این حمایت‌های تخصصی می‌تواند به تقویت بدنسازان و دستیابی به اهداف متنوع آن‌ها در این رشته یاری رساند.

محبوبیت چشمگیر این رشته

باشگاه‌های بدنسازی یکی از پرطرفدارترین کسب و کار‌های این روز‌های کشور به شمار می‌روند. دریافت مجوز یکی از چالش‌های این کسب و کار محبوب محسوب می‌شود که طی سال‌های اخیر حواشی خاصی درپی داشته است.

همانند دیگر مشاغل، تأسیس باشگاه بدنسازی نیز منوط به اخذ مجوز‌های لازم است. برای کسب مجوز یک باشگاه ورزشی، لازم است تا ابتدا تمام مستندات و اسناد مورد نیاز را تهیه و به دفاتر مربوطه در اداره ورزش و جوانان استان ارائه دهید. پس از تکمیل و ارائه پرونده، بخش فنی و مهندسی این اداره کل اقدام به بررسی اولیه مدارک شما می‌کند و در نهایت یک بازرس فنی به منظور ارزیابی و معاینه محل در نظر گرفته شده برای احداث باشگاه اعزام می‌شود.

این بازرس باید تمامی جوانب فنی، مانند اندازه‌ها و استاندارد‌های لازم برای راه‌اندازی مرکز ورزشی را مورد بررسی قرار دهد تا اطمینان حاصل شود که تأسیسات شما از تمامی معیار‌ها و قوانین موجود پیروی می‌کند.

برای تخمین مخارج تأسیس باشگاه بدنسازی در سال ۱۴۰۲، اطلاعات کاملی در خصوص شرایط جغرافیایی و محلی، ابعاد و محیط فضای باشگاه، نوع تجهیزات و خدمت قابل ارائه نیاز است.

اصلی‌ترین هزینه‌ها به خرید یا اجاره فضای مناسب برای راه‌اندازی باشگاه اختصاص دارد، که بر اساس محل و متراژ باشگاه متغیر است. برای تجهیز باشگاه نیاز به خرید وسایلی نظیر دستگاه‌های ورزشی، وزنه‌ها، دمبل‌ها و تجهیزات مختص تمرینات قلبی می‌باشد.

تجهیزات فرعی و مبلمان شامل خرید میز و صندلی، کابینت، آینه‌ها، سیستم‌های صدا و تصویر، نورپردازی و دکوراسیون داخلی نقش مهمی در این میان دارند. استخدام مربیان با تجربه و کارکنانی برای مدیریت، پذیرش، نظافت و نگهداری باشگاه، که هر کدام هزینه‌های افزوده‌ای به همراه دارند.

آماده‌سازی و به دست آوردن مجوز‌ها و اسناد لازم برای بهره‌برداری قانونی از باشگاه، که ممکن است به تناسب شرایط، هزینه‌هایی داشته باشد.

هزینه‌های جاری و روزانه نیز اهمیت بالایی دارند؛ این هزینه‌ها شامل قبوض مصرفی مانند برق و آب، نگهداری و تعمیرات، دستمزد‌های کارکنان، هزینه‌های بهداشت و نظافت، بیمه و سایر مخارج عملیاتی ادامه‌دار می‌شود.

هزینه‌ی مورد نیاز برای پیوستن به یک باشگاه

در دوران اخیر، تعداد زیادی از افرادی که به سلامتی خود ارزش ویژه‌ای قائل هستند، رویکرد گسترده‌ای به عضویت در باشگاه‌های ورزشی نشان داده‌اند. البته، عضویت در باشگاه‌ها همراه با پرداخت حق عضویت است. چندین فاکتور مهم وجود دارند که در میزان این هزینه تأثیرگذار هستند. با تحقیق و آگاهی از این عوامل، می‌توانید به درستی هزینه‌ی مورد نیاز برای پیوستن به یک باشگاه را پیش‌بینی کنید.

عموماً حق عضویت باشگاه‌های بدنسازی در تهران سال ۱۴۰۲ به دوره‌های تمرینی که برمی‌گزینید بستگی دارد. عده‌ای تنها مایل به شرکت در جلسات تمرینی بدنسازی هستند و صرفاً برای این کلاس‌ها هزینه پرداخت می‌کنند. اما برخی دیگر تمایل دارند که علاوه بر بدنسازی، در ورزش‌های تکمیلی دیگر نیز شرکت کنند.

مسلماً این امکان وجود دارد که ورزشکاران با افزودن رشته‌های ورزشی دیگر به برنامه بدنسازی خود، سطح آمادگی جسمانی خود را ارتقاء بدهند، و این تنوع در انتخاب‌های ورزشی، باعث جذب تعداد زیادی علاقمند به باشگاه‌ها شده است. TRX، به عنوان مثال، یکی از ورزش‌هایی است که می‌توانید به تمرینات بدنسازی اضافه کنید، که در آن از وزن بدنتان برای انجام حرکات تخصصی استفاده می‌کنید. همچنین ورزش‌های هوازی می‌توانند به عنوان بخشی از برنامه تمرینی شما اجرا شوند.

البته هرگونه فعالیت تکمیلی و اضافی با هزینه مشخصی همراه است. به عنوان نمونه، اگر روز‌های بیشتری را به تمرین در آن‌ها اختصاص دهید، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه بیشتری داشته باشید. با این وجود، بسیار مهم است که تحقیق کنید و تصمیم بگیرید کدام دوره‌ها بیشتر با نیاز‌ها و اهداف شخصی‌تان منطبق هستند.

در دوران اخیر، تعداد زیادی از افرادی که به سلامتی خود ارزش ویژه‌ای قائل هستند، رویکرد گسترده‌ای به عضویت در باشگاه‌های ورزشی نشان داده‌اند. البته، عضویت در باشگاه‌ها همراه با پرداخت حق عضویت است. چندین فاکتور مهم وجود دارند که در میزان این هزینه تأثیرگذار هستند. با تحقیق و آگاهی از این عوامل، می‌توانید به درستی هزینه‌ی مورد نیاز برای پیوستن به یک باشگاه را پیش‌بینی کنید.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج