جاباما
۱۳۸۳۴۲۷
۵۹۶
۵۹۶
پ

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

عشق به آش‌های ایرانی تقریباً همه را در بر می‌گیرد و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که به این غذاهای دلچسب علاقه نداشته باشد.

همشهری آنلاین نوشت: عشق به آش‌های ایرانی تقریباً همه را در بر می‌گیرد و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که به این غذاهای دلچسب علاقه نداشته باشد. می‌توان گفت آش‌ها به یکی از بهترین تجربه‌های مسافرت در نقاط مختلف ایران تبدیل می‌شوند. این آش‌ها می‌توانند شما را به دنیایی از طعم‌ها و عطرهای متفاوت از هر نقطه‌ای از کشور ببرند.

با اومدن فصل سرما هیچ چیز به اندازه یک کاسه آش داغ در عصر یک روز زمستانی کنار خانواده نمی تواند خوشمزه باشد. آش به عنوان یکی از مقوی‌ترین و سالم‌ترین غذاهای ایرانی، جزء ارزشمندترین آشپزی‌های محلی ما محسوب می‌شود. تنوع فراوانی در انواع آش‌های ایرانی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای طعمی لذیذ و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. این آش‌ها ممکن است در مناطق مختلف کشور به روش‌های متفاوتی تهیه شوند، اما اکثراً اصول اصلی تهیه آش را حفظ کرده‌اند و اصالت خود را حفظ می‌کنند.

این غذا در مراسمات خانوادگی و جشن‌ها به عنوان پیش‌غذا محبوبیت دارد.

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

برای افزایش خوشمزه‌تر شدن آش رشته

در هنگام خرد کردن سبزی‌ها برای آش، بهتر است تره را جدا از دیگر سبزی‌ها خرد کنید تا طعم و لعاب خاص خود را حفظ کند.

اگر از سیر تازه و ساقه‌های آن استفاده کنید، طعم خوبی به آش می‌بخشید. می‌توانید سیر تازه را با کمی کره درون آش داغ تفت دهید تا عطر و طعم خوبی به آن داده شود.

هنگام اضافه کردن سبزی‌ها به آش، بهتر است قابلمه را باز بگذارید تا آش تیره و بدرنگ نشود.

برای افزایش طعم خوشمزه، می‌توانید به آش آب قلم اضافه کنید که طعم بسیار خوبی به آش می‌بخشد.

در اضافه کردن سبزی‌ها، میزان آن‌ها را به یک اندازه تنظیم کنید. می‌توانید میزان اسفناج و تره را بیشتر از دیگر سبزی‌ها استفاده کنید تا طعم و لعاب آش را افزایش دهید.

حتماً پیاز داغ به میزان کافی به آش اضافه کنید؛ زیرا پیاز داغ مهم‌ترین عامل خوشمزه‌تر شدن آش رشته است. اگر مقدار آن کم باشد، آش لعاب نخواهد انداخت و طعم خوبی به آن نخواهید گرفت.

در زمان سرخ کردن پیاز داغ برای آش، می‌توانید کمی زردچوبه به آن اضافه کنید تا رنگ و طعم بهتری به پیاز داغ بدهد.

هنگام سرخ کردن پیاز داغ روی آش، از روغن بسیار داغ استفاده کنید تا پیازها کاملاً طلایی شوند، این کار طعم و عطر خوبی به آش می‌بخشد.

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

راز خوشمزه شدن آش جو

آش جو، یکی از پرطرفدارترین و لذیذترین آش‌های قدیمی و سنتی ایرانی، جزو دستاوردهای با ارزش آشپزی محلی ما محسوب می‌شود. این آش در سراسر کشور با روش‌های متنوع به پخت می‌شود، اما اجزای تشکیل‌دهنده‌اش معمولاً یکسان هستند. جو، حبوبات، سبزی‌جات و کشک از اجزای اصلی آش جو به حساب می‌آیند. این آش را می‌توان با گوشت یا حتی بدون گوشت طبخ کرد.

یکی از مهمترین نکات برای خوشمزه تر شدن در تهیه آش جو این است که از سیرابی استفاده کنید و قبل از ریختن سیرابی در قابلمه آش آن را آبپرز کنید و در اواسط پختن آش به قابلمه آش اضافه کنید.

اگر در مراحل انتهایی آش کمی جو پرک در قابلمه بریزید آش شما بسیار پر لعاب تر از قبل می شود.

همچنین اضافه کردن دوغ به آش جو آن را خوشمزه تر می کند ولی در نظر داشته باشید که دوغ را در مرحله اخر پخت اضافه کنید تا دوغ در آش ترش نشود.

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

نکات خوشمزه تر شدن آش ترخینه

برای آش ترخینه بهتر و خوشمزه‌تر، می‌توانید مقدار بیشتری به آش قرقروت ترش اضافه کنید. همچنین، سیر را پس از سرخ شدن پیاز اضافه کرده و کمی تفت دهید تا عطر و طعم خوبی به آش بدهد.

در مورد کشک، می‌توانید تصمیم بگیرید آیا می‌خواهید آن را در آش اضافه کنید یا فقط جهت سرو روی میز استفاده کنید. اگر مایل به اضافه کردن کشک به آش هستید، بهتر است آن را به میزان مناسبی اضافه کنید تا طعم آش را تغییر ندهد و به دلچسبی آش افزوده شود.

ترخینه با سبزی‌های فراوان تر و پر سبزی تر می‌تواند طعم و لذت آش را چند برابر کند. بنابراین، سعی کنید در تهیه آش ترخینه از مقدار زیادی سبزی‌های مختلف استفاده کنید.

در آش ترخینه، می‌توانید عدس را با سایر حبوبات مانند نخود و لوبیا ترکیب کنید یا به جای عدس از این حبوبات استفاده کنید. این تغییرات می‌توانند تنوع و طعم متفاوتی به آش شما بدهند.

تعدادی از افراد این غذا را با سیرابی می پزند که طعم و مزه خاص و خوشمزه ای پیدا می کند.

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

نکات خوشمزه تر شدن آش شله قلمکار

در تهیه آش شله قلمکار، یکی از رازهای موفقیت زیاد هم زدن آش است. این کار باعث می‌شود طعم و لذت آش شما افزایش یابد. افزایش تندی در پخت آش نیز باعث می‌شود رنگ آش قرمزتر و جذاب‌تر شود.

برای بهبود طعم آش شله قلمکار، می‌توانید از عصاره طعم‌دهنده گوشت به جای گوشت استفاده کنید. اگر ترجیح می‌دهید از گوشت استفاده کنید، گوشت گردن گوسفند مناسب است. پس از تفت دادن گوشت، آن را به آش اضافه کنید. برای افزایش کش دار شدن آش، می‌توانید گوشت گردن را به آش اضافه کنید.

برای داشتن بهترین طعم و رنگ، آش را حداقل ۶ تا ۷ ساعت روی شعله قرار دهید. اضافه کردن مرزه نیز می‌تواند به آش عطر و طعم خاصی بدهد. همچنین، برای تزیین، می‌توانید از پیاز داغ استفاده کنید. این ترفندها به آش شما طعم و لذت بیشتری می‌بخشند.

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

راهکارخوشمزتر شدن آش آبغوره

در این آش به جای قرص عصاره مرغ می توان از آب گوشت، آب مرغ، آب قلم نیز استفاده کرد.

برخی یک مقدار بلغور گندم هم به برنج اضافه می کنند تا لعاب دار شود.

برخی به جای لوبیا چشم بلبلی، از لپه نیز استفاده می کنند.

گاهی به داخل این آش مقداری غوره یا “غوره غوره” (نوعی غوره نگهداری شده در آبغوره نیز در انتهای پخت) به این آش اضافه می کنند. برای کسانی که مزه ترش را دوست دارند. بسیار لذیذ می شود. در غیر این صورت بهتر است که آبغوره حذف و با میزان آن کمتر شود.

برخی نیز برای طعم بهتر مقداری آلوچه به این آش اضافه میکنند.

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

نکات طلایی برای خوشمزه شدن آش تره

برای خوشمزه تر شدن این آش می توان از گوشت گوسفندی چرب یا آب قلم استفاده کنید.

ترخون خشک یا تازه به آش اضافه کنید.

برنج باید کاملاً له شود. بعد از اضافه کردن برنج مدام هر ۱۰ دقیقه باید آش را بهم بزنید تا برنج و تره جابیافتد. به آش دارچین بزنید.

ترفند ساده برای خوشمزه شدن آش محبوب ایرانی‌ها

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج