جاباما
۱۳۹۰۳۵۳
۱۴ نظر
۵۲۵۹
۱۴ نظر
۵۲۵۹
پ

واقعیت ماجرای یک خالی‌بندی بزرگ که از تلویزیون پخش شد

روز گذشته در یکی از میزگردهای شبکه خبر، احمد مجدزاده و صادق درودگر مقابل هم نشستند تا درخصوص ورود زنان به ورزشگاه‌های فوتبال صحبت کنند. احمد مجدزاده به‌عنوان چهره مخالف و صادق درودگر به‌عنوان کارشناس موافق. ادعای جنجالی مخالف حضور زنان موضوع این گزارش است که به‌ صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شده است.

روزنامه هم میهن: روز گذشته در یکی از میزگردهای شبکه خبر، احمد مجدزاده و صادق درودگر مقابل هم نشستند تا درخصوص ورود زنان به ورزشگاه‌های فوتبال صحبت کنند. احمد مجدزاده به‌عنوان چهره مخالف و صادق درودگر به‌عنوان کارشناس موافق. ادعای جنجالی مخالف حضور زنان موضوع این گزارش است که به‌ صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شده است.

واقعیت ماجرای یک خالی‌بندی بزرگ که از تلویزیون پخش شد

موضوع نشست اخیر بین صادق درودگر و احمد مجدزاده در حالی در مورد حضور یا عدم‌حضور زنان بود که موضوعی را مجدزاده مطرح کرد که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

در همین رابطه لینک زیر را بخوانید:

لوله‌کشی مشروب در ورزشگاه به آنتن صداوسیما کشیده شد!

احمد مجدزاده، کارشناس صداوسیما، در برنامه زنده شبکه خبر با حضور صادق درودگر، در مورد اهمیت ویژه مصرف مشروبات الکلی در کشور آلمان گفت: «در آلمان کارخانه مشروب‌سازی لوله کشیده تا ورزشگاه؛ تا تماشاچی‌ها مشروب بخورند. در آمریکا و خیلی از کشورها، سرو مشروب الزامی است!» موضوعی که با مخالفت صادق درودگر همراه شد و گفت، باوجودی که بیش از 30 کشور و ورزشگاه خارجی را دیده، اصلاً با چنین لوله‌کشی‌ای روبه‌رو نشده است. واقعیت این است که  در ورزشگاه گلزن کرشن آلمان که ورزشگاه خانگی باشگاه شالکه است، چنین امکانی فراهم شده است.

توضیح بیشتر اینکه در ورزشگاه خانگی شالکه، خط لوله‌ای در سراسر ورزشگاه کشیده شده تا نوعی نوشیدنی الکلی برای هواداران فوتبال سرو شود. البته دسترسی این لوله‌ها فقط برای مغازه‌های اطراف ورزشگاه است و مستقیماً هوادارها نمی‌توانند تماسی با آن داشته باشند. نکته قابل‌توجه این است که خرید مشروبات الکلی فقط تا پیش از شروع مسابقه انجام پذیر است و با شروع مسابقه، هواداران حق ندارند مشروبات الکلی خریداری کنند. گفتنی است چنین امکاناتی در سایر ورزشگاه‌های آلمان وجود ندارد و لوله‌کشی‌ای نیز اطراف یا زیر ورزشگاه ساخته نشده است.

یکی دیگر از نکاتی که مجدزاده مطرح کرد، موضوع قوانین سفت و سختی است که در فوتبال روز دنیا وجود دارد و طبق گفته ایشان مردم جرأت نمی‌کنند خلاف کنند، حتی اگر شرایط نرمال نداشته باشند. موضوعی که البته به آن شکلی که مجدزاده مطرح کرده، نیست. طبق قوانین «آلیانتز آره‌نا» شهر مونیخ، اگر هواداری با حالت غیرطبیعی دیده شود، به‌مدت سه‌ماه از حضور در ورزشگاه‌ها منع می‌شود. موضوع دیگر اینکه در ورزشگاه‌های دنیا قانونی تصویب شده که همزمان با برگزاری مسابقه، مشروبات الکلی اصلاً فروخته نمی‌شود. هر خریدوفروش نوشیدنی الکلی، تا پیش از شروع مسابقه مجاز است.

دولت قطر از سال‌ها قبل با قاطعیت اعلام کرده بود به هیچ عنوان مصرف مشروبات الکلی در این کشور مجاز نیست. اما با بررسی‌های بیشتر و کسب جلب رضایت توریست‌ها، قوانین دراین‌زمینه کمی تقلیل یافت. اطراف ورزشگاه، موقعیت‌هایی را طراحی کردند که هواداران فوتبال فقط در این مناطق می‌توانستند مشروبات الکلی را خریداری و بنوشند. اما در داخل ورزشگاه، هم در جام‌جهانی، هم در جام ملت‌های در حال برگزاری، مصرف مشروبات الکلی به‌کل ممنوع است.

اینفانتینو، رئیس فیفا نیز پیش‌تر در کوران مسابقات جام‌جهانی 2022 در پاسخ به انتقادها از سیاست اعمال‌شده از سوی قطر در ممنوع کردن مصرف مشروبات الکلی در استادیوم‌های محل مسابقات جام‌جهانی گفته بود:‌ «فکر نکنم اگر روزی برای مدت سه‌ساعت الکل مصرف نکنید، بمیرید. در قطر مکان‌هایی برای مصرف این نوشیدنی‌ها در خارج از استادیوم‌ها در نظر گرفته شده است که توریست‌ها می‌توانند بدون مشکل در آنجا حضور داشته باشند.»

نشریه میرر در شماره اخیر خودش می‌گوید، شاید مصرف مشروبات الکلی در کشور آلمان برای یورو 2024 دچار تغییراتی شود چراکه الگوبرداری از کشور قطر می‌تواند نتایج صحیح و بهتری را در برداشته باشد. افسر امنیتی مسابقه انگلیس و صربستان در یورو 24 در گفت‌وگو با نشریه میرر می‌گوید، بیش از 50 هزار هوادار انگلیسی در ورزشگاه خانگی شالکه حضور خواهند یافت و اگر شرایط عادی نداشته باشند شاید کنترل‌شان سخت باشد. موضوعی که حائز اهمیت است اینکه، در هر صورت آنها در حال یافتن چاره‌ای هستند که مسابقات با حضور همزمان زنان و مردان برگزار شود؛ نه اینکه بخشی از هواداران حین انجام مسابقه حذف شوند.

ادعای اخیر کارشناس صداوسیما حسابی خبرساز شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره آن اظهارنظر کردند که چند نمونه از آن را در ادامه می‌خوانید:

داریوش معمار، روزنامه نگار: به صحبت های این آدم در تلوزیون دقت کنید. می‌گوید در آلمان از  کارخانه مشروب سازی لوله کشی مستقیم شده به استادیوم ورزشی و مردم مجبور هستند آنجا مشروب بخورند. چنین کم خردی کارشناس تلوزیون جمهوری است.

فرهاد عشوندی، روزنامه‌نگار: کاش آقایان صداوسیما و دوستاشون ببینن آنتن تلویزیون رو دست کیا می‌سپرن! حالا جواب مشروب رو که صادق درودگر عزیز با خنده هاش داد ولی وقتی به زور فیفا مجبور شدید بالاخره حق ورود زنان رو بپذیرید، چرا باز برای خودتون بامبول می سازید؟

داریوش آرمان، روزنامه‌نگار: کارشناس صداوسیما :در آلمان کارخانه مشروب‌سازی لوله کشیده تا ورزشگاه که تماشاچی‌ها مشروب بخورند! واقعا جز سکوت و باز هم سکوت چیزی میشه گفت؟

کاربری به نام امیرحسین با انتشار عکس زیر نوشت: قیافه اکثر ما در مواجه با این مسائل و افراد مثل آقای درودگر هستش!

واقعیت ماجرای یک خالی‌بندی بزرگ که از تلویزیون پخش شد

فرخ هم با گلایه شدید توئشت زده است که آخه دردمون رو به کی بگیم؟! توی روز روشن جلوی چشم میلیون‌ها ایرانی میگن که در آلمان  کارخونه مشروب سازی به ورزشگاه های فوتبال لوله کشی کردن!

حساب کاربری «مرد تنها» هم نظر داد: بروید خدا راشکر کنید نگفت: در دوره حسن روحانی تو ورزشگاه آزادی مشروب لوله کشی کردند. خطر از بیخ گوش روحانی رد شد))))).

سعید هم واکنش نشان داد: با همین سطح از استدلال و اطلاعات در حال تصمیم گیری برای موضوعات مهم  هستند!

فرید نیز عکسی از درودگر را بازنشر کرد و با کنایه نوشت: واکنش درودگر! مثه سیامک انصاری به دوربین لبخند میزنه.

واقعیت ماجرای یک خالی‌بندی بزرگ که از تلویزیون پخش شد

اکانت توئیتری »هزارپا» هم نوشته است که اینا کی هستند این پرت و پلاها رو‌میگن یکبار اینا رو بفرستید ببینن دنیا چه شکلی است ، یا فکر میکنن شنونده اینقدر نادان و است هیچی ندیده و عقل هم نداره که چرندیات اینا رو‌باور میکنه لوله کشی مشروب آخه :))))).

رامین هم با انتقاد از این اظهارنظر گفت: سطح استدلال: چون تو آلمان از کارخانه مشروب سازی به استادیوم لوله کشیدن پس ما اجازه حضور بانوان در استادیوم‌ها را نمی‌دهیم!

شروین هم می گوید:  در غرب کارخانه‌های مشروب سازی لوله کشیدن به ورزشگاه‌ها، در چین مردم با روزی یک دلار زندگی می‌کنند، ۲۰۶ فرقی با لندکروز ندارد. ما در ایران زندگی می‌کنیم و آقایان اینگونه جهان را می‌بینند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • ناشناس

   فکر نمیکنم کسی موافق عقیده ای باشد که منجر به چنین تیپی شده است

   پاسخ ها

   • ناشناس

    خوبه که برترینها به لوله کشی شالکه معترفه اما یه عده نمیخوان بفهمن یه جستجوی ساده آخه چقدر مقاومت برا نفهمیدن

  • ناشناس

   رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون

  • ناشناس

   آب که سر بالا بره قورباغه ابو عطا می خونه.

  • علی ص

   بازم نفهمیدم این لوله کشی کشف شده توسط این نماینده مسئولین چه ربطی به دیدن فوتبال توسط زنان دارد

  • Esteghlal

   بابا همش شو بازیه،به خاطر رای چکارهایی که نمیکنن حالا باز موج گرونی رو بعد از انتخابات شاهد هستیم،

  • ناشناس

   گفته های کارشناس این ویدئو صحت دارد.

   بلندترین خط انتقال لوله آبجو
   در ورزشگاه Veltins-Arena ولتینس آرنا تیم شالکه ۰۴‌ آلمان است.   یه جستجو بکن تو گوگل عکساش هم برات میاد!

   اسپانسر تیم شالکه شرکت آبجوسازی «ولتینس» است.

   بارها در این ورزشگاه توسط یک خط لوله 5 کیلومتری آبجو به هم متصل می شوند. در زیر استادیوم عظیم چهار مرکز خنک‌کننده وجود دارد که 52000 لیتر را ذخیره می‌کند در حالی که خط لوله تا 14 لیتر آبجو در دقیقه را در دسترس مشتریان قرار داده است!

  • اف،ام

   گزارش‌دهنده،کعب‌والاخبار‌بوده!
   خالی‌بندی‌ودیگران‌بد‌جلوه‌دادن‌مالیات‌،نداره!
   امریکا‌واروپا‌ایران‌را‌محور‌شرارت‌میدونه‌خناق‌گرفت،؟

  • ناشناس

   از این آدم های ...متحجر در مملکت کم نداریم.!

  • بابایی

   کدوم الدنگ اینو راه داده تلویزین

  • ناشناس

   آبو بریزید اونجا که میسوزه،اصلا هم معلوم نیست همتون تلویزیون می بینید که هیچ تهش هم درمیارید

  • ناشناس

   اصلا این آقا شبح بوده روح بوده هرچی بوده قیافیه آدمیزاد نداشت که اینچنین پرت وپلا رو هم سوار میکرد

  • ناشناس

   قیافه داغونی داره یارو دروغگو

  • ناشناس

   آخ آخ بچه بد! اونا اراذل و اوباش و عقب افتاده اند!
   عوضش ما خیلی خوبیم. خیییلییییی!

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج