جاباما
۱۳۹۳۱۷۶
۱۱۱۷
۱۱۱۷
پ

۱۳ ترفند جذاب و کاربردی در واتساپ که احتمالا از آنها بی خبر هستید

کم نیستند ترفندهای مخفی جذاب پیام‌رسان WhatsApp که احتمالا از آن‌ها بی‌خبر هستید. در اینجا ۱۳ ترفند واتساپ را به شما معرفی می‌کنیم.

گجت نیوز: کم نیستند ترفندهای مخفی جذاب پیام‌رسان WhatsApp که احتمالا از آن‌ها بی‌خبر هستید. در اینجا ۱۳ ترفند واتساپ را به شما معرفی می‌کنیم.

با اینکه بسیاری از ما روش استفاده از واتساپ برای ارسال پیام، عکس و موارد دیگر را بلدیم، اما ترفند های جذاب و کاربردی در واتساپ وجود دارد که فراتر از مبانی می‌روند. در ۱۵ سالی که از آغاز فعالیت این برنامه می‌گذرد، چندین گزینه به آن اضافه شده که شاید به اندازه کافی شناخته نشده باشند.

۱۳ ترفند جذاب و کاربردی واتساپ

برای آنکه بتوانید حداکثر استفاده ممکن از این برنامه را داشته باشید باید با تمام ترفند‌های کاربردی آن آشنا شوید. از این رو در اینجا می‌خواهیم شما را با ۱۳ ویژگی جذاب که احتمالا از آن‌ها بی‌خبر هستید، آشنا کنیم. مگر اینکه کاربر حرفه‌ای باشید و از آن‌ها مطلع باشید.

۱- ارسال پیام‌های ویدیویی

احتمالا شما از قابلیت ارسال پیام‌های ویدیویی WhatsApp که اخیرا به آن اضافه شده، استفاده نمی‌کنید. این ویژگی به طور پیش‌فرض غیرفعال است، برای فعال کردن آن می‌توانید وارد تنظیمات برنامه که در زیر بخش Chats قرار دارد، شوید و بعد گزینه Instant video messages را فعال کنید.

یادداشت‌های ویدیویی واتساپ، عملکردی مشابه با یادداشت‌های صوتی استاندارد دارند، با این تفاوت که ویدیوهای کوتاهی را در قالب دایره‌ای ضبط می‌کنند. این ویدیوها به صورت خودکار در گفتگو پخش می‌شوند، اما بدون صدا هستند.

۲- خواندن پیام‌ها با ویجت بدون باز کردن برنامه

برای کسانی که با اندروید و واتساپ آشنایی دارند، این ترفند ممکن است آشنا باشد، اما شاید تازه‌واردان از آن اطلاعی نداشته باشند. اگر می‌خواهید بدون باز کردن برنامه WhatsApp به صورت مخفیانه پیام‌های خود را بخوانید، می‌توانید از طریق ویجت این کار را انجام دهید.

۱۳ ترفند جذاب و کاربردی در واتساپ که احتمالا از آنها بی خبر هستید

بعد از اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی تلفن همراه خود، شما می‌توانید نگاهی اجمالی به آخرین پیام‌های دریافتی از آخرین باری که از برنامه استفاده کرده‌اید، داشته باشید. این پیام‌ها تا زمانی که شما ویجت را لمس کرده و به برنامه دسترسی پیدا کنید، خوانده نشده باقی می‌مانند. با استفاده از این ترفند در واتساپ می‌توانید پیام‌های دریافتی را خود را به صورت مخفیانه ببینید و طرف مقابل از اینکه شما آن پیام را خوانده‌اید، مطلع نشود.

۳- استفاده از پس‌زمینه متفاوت برای چت‌ها

واتساپ از بدو ورود به کاربران اجازه داده تا پس‌زمینه چت‌های خود را تغییر دهند، اما این قابلیت جدید به شما اجازه می‌دهد که برای هر چت خود، پس‌زمینه‌ی منحصر به فردی داشته باشید.

برای استفاده از این ویژگی، فقط کافیست که چت مورد نظر خود را باز کنید و دکمه منو درون آن را لمس کنید. سپس گزینه Wallpaper را لمس کرده و بعد پس‌زمینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اکنون تأیید کنید که می‌خواهید آن را به‌صورت انحصاری برای آن چت استفاده کنید. اگرچه این فرآیند چند مرحله‌ای است، اما از آنجا که یک ترفند مخفی است، کاربران اغلب از این قابلیت اطلاعی ندارند.

۴- بررسی زمان دقیق خوانده شدن پیام

یکی از ترفند های جذاب دیگر واتساپ که احتمالا کاربران از آن مطلع نیستند، این است که به شما اجازه می‌دهد زمان دقیق پیام‌های خوانده شده در واتساپ را بررسی کنید. برای دستیابی به این قابلیت، ابتدا پیام خود را فشار داده و نگه دارید. سپس دکمه منو را فشار داده و Info را انتخاب کنید. این قسمت، ساعت و دقیقه دقیقی که آن پیام خوانده شده را نشان می‌دهد. این ویژگی، برای کسانی که از وجود آن مطلع نیستند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

۵- قابلیت استاتوس صوتی

واتساپ در سال گذشته قابلیت جدیدی به نام استاتوس صوتی – Voice statuses را معرفی کرد که در واقع نوت‌های صوتی به صورت استاتوس منتشر می‌شوند. برخلاف ماهیت متمایز آن، به نظر نمی‌رسد که این قابلیت محبوبیت زیادی پیدا کرده باشد.

۱۳ ترفند جذاب و کاربردی در واتساپ که احتمالا از آنها بی خبر هستید

برای ضبط یک یادداشت صوتی و اشتراک گذاری آن به عنوان استاتوس، باید از دکمه قلم شناور استفاده کنید، با لمس آن ویرایشگر status متنی باز می‌شود. مرحله مهم این ترفند، لمس دکمه میکروفون نامشخص در پایین است (جزئیاتی که اگر از وجود آن‌ مطلع نباشید، ممکن است نادیده گرفته شود).

۶- استفاده از صفحه چت خود برای نوشتن یادداشت و چیزهای مهم

با استفاده از پیام رسان WhatsApp علاوه بر ارتباط با دیگران، می‌توانید از آن به عنوان یک برنامه یادداشت شخصی نیز استفاده کنید. در واقع واتساپ به شما امکان داشتن صفحه چت با خودتان را می‌دهد که از آن می‌توانید برای یادداشت کردن چیزهای مهم و ضروری استفاده کنید.

در گذشته، کاربران واتساپ مجبور بودند که برای داشتن صفحه چت با خود به ترفند‌هایی متوسل شوند، اما پس از سال‌ها، واتساپ این فرایند را ساده کرد. اکنون شما با چند ضربه کوچک می‌توانید یک صفحه گفتگو با خودتان ایجاد کنید. برای انجام این کار دکمه چت جدید شناور را لمس کنید و سپس روی مخاطب اول، که در واقع خودتان هستید، ضربه بزنید.

۷- مخفی کردن چت‌ها از دیگران با استفاده از یک ایموجی

واتساپ یک ترفند جدید برای حفظ حریم خصوصی ارائه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از اثر انگشت، تمامی چت‌ها را پنهان کنند. همچنین برای چت‌های خاص می‌توانید از گزینه Chat Blocking استفاده کنید. این چت‌های پنهان در یک پوشه جداگانه ذخیره می‌شوند و این باعث حفظ بیشتر حریم شخصی کاربران می‌شود.

۱۳ ترفند جذاب و کاربردی در واتساپ که احتمالا از آنها بی خبر هستید

نکته جالب این ترفند واتساپ آن است که این چت‌های مخفی را می‌توان با رمز عبور یا ایموجی محافظت کرد. این ترفند به شما اطمینان می‌دهد افرادی که رمز عبور شما را ندارند، حتی از وجود این چت‌های پنهانی مطلع نخواهند شد. فعال کردن این قابلیت امنیتی بسیار ساده است، برای این کار باید پوشه چت‌های قفل شده را باز کرده و محافظت با رمز عبور را در تنظیمات فعال کنید.

۸- ارسال لوکیشن به صورت لایو

یکی از قابلیت‌های مهمی که طی چندین سال اخیر به واتساپ اضافه شده، اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده است؛ اما علیرغم کاربردی بودنش، خیلی مورد توجه قرار نگرفته است. برای فعال کردن این ویژگی، هنگام نوشتن پیام به گزینه‌های پیوست مراجعه کرده و Location را انتخاب کنید. سپس در قسمت بالا روی Real-time location (موقعیت مکانی زنده) ضربه بزنید.

پس از فعال شدن، شما می‌توانید انتخاب کنید که چه مدت زمانی می‌خواهید موقعیت مکانی زمان واقعی خود را به اشتراک بگذارید. نکته مهم‌تر این است که شما هر زمان که خواستید می‌توانید از به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود صرف‌نظر کنید.

۹- تبدیل ویدیوهای کوتاه به گیف‌های متحرک

از آنجا که واتساپ قابلیت داخلی تبدیل ویدیوهای کوتاه به گیف‌های متحرک را دارد، ایجاد گیف‌های متحرک شخصی و ارسال آن‌ها برای دیگران بسیار آسان است. کافیست یک قطعه ویدیوی با مدت زمان حداکثر ۶ ثانیه را برش دهید، سپس در گوشه سمت راست بالای صفحه، دکمه GIF را لمس کنید. برای این کار نیازی به تبدیل فرمت نیست؛ واتساپ به طور بی‌دردسری آن را برای شما انجام می‌دهد.

۱۳ ترفند جذاب و کاربردی در واتساپ که احتمالا از آنها بی خبر هستید

۱۰- عدم اجازه اسکرین شات گرفتن از عکس و ویدیو

یکی از ویژگی‌های دیگر واتساپ که ممکن است در زمان توضیح اولیه به چشم نخورد، قابلیت ارسال عکس‌ها، ویدیوها و یادداشت‌های صوتی است که فقط یک بار باز می‌شوند. برای استفاده از این ویژگی، کافیست دکمه “۱” را در پیش نمایش پیامی که قصد ارسال آن را دارید، فشار دهید. این ترفند یک روش مفید برای حفظ بیشتر حریم خصوصی و کنترل بر روی محتوایی که ارسال می‌کنید است.

۱۱- زدن دکمه Enter برای ارسال پیام

یکی از دیگر ترفند های کاربردی واتساپ که ممکن است از آن مطلع نباشید، قابلیت ارسال پیام با فشردن دکمه Enter است. این قابلیت، در تنظیمات Chats واتساپ قرار دارد و به کلید Enter Gboard (یا کلید Enter صفحه کلید شما) اجازه می‌دهد تا پیام‌ها را مستقیماً ارسال کند و نیازی به فشردن دکمه ارسال واتساپ بالای صفحه کلید نیست. این یک گزینه مفید برای بهینه سازی فرآیند پیام‌رسانی است.

۱۲- مخفی سازی عکس‌های واتساپ در گالری

مدتی است که واتساپ قابلیتی را ارائه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس‌هایی که در چت‌ها و گروه‌ها دریافت می‌کنند، به گالری گوشی آن‌ها اضافه نشود. این باعث می‌شود عکس‌های شخصی شما از میم‌های تصویری یا سایر محتواهایی که برای شما ارسال می‌شود، متمایز باشند.

۱۳ ترفند جذاب و کاربردی در واتساپ که احتمالا از آنها بی خبر هستید

شما به‌خوبی می‌توانید این قابلیت را شخصی‌سازی کنید و به شما اجازه می‌دهد تصمیم بگیرید که آیا عکس‌ها و ویدیوهای گروه‌ها یا مخاطبان خاصی در گالری شما قابل مشاهده باشند یا خیر. این کنترل در بین گزینه‌های Chats و در صفحه‌ای به‌نام Media File Visibility قرار دارد. این یک راه انعطاف‌پذیر برای مدیریت فایل‌های گالری گوشی شما را ارائه می‌کند.

۱۳. دسترسی سریع به مخاطبان محبوب

ترفند دیگر واتساپ مربوط به دسترسی سریع شما به مخاطبانی است که دائما در حال چت با آن‌ها هستید. این ویژگی از طریق ساخت یک شورتکات و اضافه کردن آن به صفحه اصلی گوشی شما امکان‌پذیر است. برای این کار در اپلیکیشن واتساپ به صفحه چت مخاطب دلخواه خود بروید. سپس روی منوی سه نقطه بزنید، گزینه More را زده و Create shortcut را انتخاب کنید. حالا فقط باید انتخاب کنید که می‌خواهید صفحه چت این مخاطب را در کجای صفحه بگنجانید.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج