جاباما
۱۳۹۵۴۶۷
۸۹۴
۸۹۴
پ

طرز تهیه مرغ سوخاری به روش فست‌فودی

برای تهیه مرغ سوخاری خوشمزه و رستورانی، ابتدا پیاز و سبزیجات معطر را آماده و با ماست، زعفران و ادویه‌ها مخلوط می‌کنیم. تکه‌های مرغ را با مواد طعم‌دهنده مخلوط کرده و ۲ تا ۴ ساعت در یخچال می‌گذاریم. در مراحل بعدی، آرد و ادویه‌ها را مخلوط کرده و تکه‌های مرغ را در آن می‌ریزیم. برای ایجاد حالت پولکی رو مرغ، آنرا چندین بار در آرد و آب یخ می‌زنیم.

چی شی: برای تهیه مرغ سوخاری خوشمزه و رستورانی، ابتدا پیاز و سبزیجات معطر را آماده و با ماست، زعفران و ادویه‌ها مخلوط می‌کنیم. تکه‌های مرغ را با مواد طعم‌دهنده مخلوط کرده و ۲ تا ۴ ساعت در یخچال می‌گذاریم. در مراحل بعدی، آرد و ادویه‌ها را مخلوط کرده و تکه‌های مرغ را در آن می‌ریزیم. برای ایجاد حالت پولکی رو مرغ، آنرا چندین بار در آرد و آب یخ می‌زنیم.
 
طرز تهیه مرغ سوخاری به روش فست‌فودی
 
مواد لازم برای ۴ نفر
ران یا سینه مرغ ۸ تکه
ماست چکیده ۱ لیوان
آرد سفید ۲ تا ۳ لیوان
پیاز ۱ عدد
آب سرد ۱ کاسه
سبزیجات معطر ¼ لیوان
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری
پودر سیر ½ قاشق چایخوری
پودر پیاز ½ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

 

مرحله ۱: آماده‌سازی پیاز برای مرینیت

ابتدا پیاز را پوست می گیریم و می شوییم، سپس روی تخته آشپزخانه به صورت خلالی درشت خرد می کنیم. در ادامه یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم و پیاز خرد شده را درون کاسه می ریزیم.

مرحله ۲: تهیه و اضافه کردن سبزیجات معطر

در این مرحله سبزیجات معطر تازه یا خشک که می تواند شامل جعفری، ریحان، شوید، نعناع, آویشن، ترخون و … باشد را داخل کاسه می ریزیم. در ادامه ماست را به همراه زعفران دم کرده، فلفل سیاه و مقداری نمک را نیز به مواد اضافه می کنیم.

مرحله ۳: مخلوط کردن مرغ با مواد طعم‌دهنده

حالا مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس تکه های ران یا سینه مرغ را داخل کاسه می ریزم و به خوبی زیر و رو می کنیم تا قطعات گوشت مرغ به طور کامل به مواد طعم دهنده آغشته شوند.
 
مرحله ۴: مراحل مرینیت و نگهداری در یخچال
 
در این مرحله روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۲ تا ۴ ساعت داخل یخچال می گذاریم تا تکه مرغ ها به خوبی مزه دار شوند. در ادامه آرد را به همراه پودر سیر، فلفل سیاه، پودر پیاز و کمی نمک داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم.

مرحله ۵: آماده‌سازی آرد و ادویه‌ها

در این مرحله آرد و ادویه ها را با قاشق مخلوط می کنیم تا کاملا با هم ترکیب و یکدست شوند، سپس کاسه حاوی آرد را کنار قرار می دهیم. پس از اینکه تکه های مرغ به خوبی طعم دار شدند، آنها را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله ۶:  آماده‌سازی روغن برای سرخ‌کردن مرغ

حالا در قابلمه ای کوچک روغن می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم تا کم کم داغ شود. در ادامه تکه های مرغ را درون کاسه آرد می اندازیم و مانند شستن لباس بهم می سابیم تا آرد را به خود جذب کنند و پس از سرخ شدن پولکی شوند. باید حجم زیاد آرد درون دست بگیریم، تا روی مرغ به خوبی پولکی شود.

مرحله ۷: مرحله پولکی کردن روی مرغ

پس از خارج کردن تکه های مرغ از آرد، انها را درون کاسه آب یخ می اندازیم و مجددا درون آرد قرار می دهیم و خوب می سابیم تا آرد بیشتری را جذب کنند. این کار را باید بین ۳ تا ۵ مرتبه انجام دهیم تا مرغ سوخاری پولکی شود.

مرحله ۸: سرخ کردن مرغ در روغن

حالا تکه های مرغ را به آرامی درون روغن داغ می اندازیم و اجازه می دهیم به آرامی سرخ و طلایی شوند. توجه داشته باشید که حرارت همچنان باید کم باشد تا تکه های مرغ علاوه بر اینکه طلایی شوند، کاملا مغز پخت نیز شوند.

مرحله ۹: نکات مهم در مورد انتخاب روغن و گرفتن روغن اضافی

نکته مهم دیگر اینکه حتما از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده می کنیم تا نسوزد و مرغ ها را سیاه نکند. پس از سرخ شدن مرغ ها، آنها را روی توری فلزی یا دستمال حوله ای می گذاریم تا روغن اضافه آن ها خارج شود.
 
مرحله ۱۰: سرو کردن مرغ سوخاری
 
همگی مرغ ها را به همین شکل آماده می کنیم. می توانیم در کنار مرغ سوخاری کمی سیب زمینی را نیز خلالی خرد کنیم و در روغن سرخ کنیم و مرغ های سوخاری را همراه با سیب زمینی های سرخ شده در ظرف می چینیم و نوش جان کنید.

طرز تهیه مرغ سوخاری با پفک

برای اینکه مرغ سوخاری شما پولکی شود کافیست مرغ سوخاری را با روش بالا درست کنید. البته روش های دیگری هم برای پولکی شدن مرغ سوخاری است که یکی از آنها استفاده از پفک درشت خرد شده می باشد. برای این منظور مقداری پفک را درون یک کیسه فریزر می ریزیم و با وردنه یا گوشتکوب به آرامی روی پفک ها می کوبیم تا خرد شوند.

توجه داشته باشید که پفک ها را نباید پودر کنیم و برای پولکی شدن مرغ سوخاری باید کمی درشت باشند. پس از اینکه پفک را خرد کردیم ، آنرا درون یک کاسه مناسب می ریزیم. ابتدا تکه های مرغ را درون آرد ساده می زنیم، سپس درون تخم مرغ و در پایان درون پفک خرد شده می غلطانیم، سپس در روغن سرخ می کنیم.

تهیه مرغ سوخاری بدون پوست!

برای تهیه مرغ سوخاری بدون پوست، ابتدا سس کچاپ، سس باربیکیو، سیر رنده شده و فلفل سبز خردشده را در یک کاسه مخلوط می‌کنیم. به آن روغن زیتون، آب لیموترش و ادویه‌ها را اضافه می‌کنیم. مرغ‌ها را به این مخلوط اضافه کرده و به خوبی هم می‌زنیم. روی کاسه را پوشانده و در یخچال چند ساعت استراحت می‌دهیم. پس از آن، درون یک تابه روغن می‌ریزیم و با حرارت کم صبر می‌کنیم تا داغ شود، سپس مرغ‌ها را به آرامی در آن سرخ می‌کنیم.
 
راز تهیه مرغ سوخاری کم کالری در فر
 
برای تهیه مرغ سوخاری فوق‌العاده‌ی خوشمزه و کم‌کالری در فر، ابتدا فر را در دمای ۱۸۰ درجه گرم می‌کنیم. سپس ماست چکیده، تخم‌مرغ، فلفل‌ها، زردچوبه، پودر زنجبیل، نمک و روغن زیتون را در یک کاسه مخلوط می‌کنیم. گوشت مرغ را خرد کرده و به مواد طعم‌دهنده اضافه می‌کنیم.

اگر فرصت داشته باشیم، گوشت را یک ساعت در یخچال قرار می‌دهیم. پس از آماده‌سازی پودر سوخاری و غلطاندن گوشت مرغ در آن، تکه‌های مرغ را در سینی فر چیده و برای حدود ۴۵ تا ۷۵ دقیقه می‌پزیم. در پایان، ۳ تا ۵ دقیقه گریل را روشن کرده تا مرغ طلایی شود، و در آخر مرغ سوخاری را به همراه سس سرو می‌کنیم.

پودر سوخاری خانگی: روش‌ها، نکات و ترفندها
 
برای تهیه پودر سوخاری خانگی، ابتدا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم می‌کنیم. نان تست را به قطعات کوچک خرد کرده و در فر قرار می‌دهیم تا رنگ طلایی بگیرد. بعد از خنک شدن، نان‌ها را با هاون یا مخلوط کن پودر می‌کنیم. برای افزودن طعم، در صورت تمایل پفک نمکی و ادویه‌های دلخواه خود را مخلوط و اضافه می‌کنیم. اگر قصد نگهداری طولانی دارید، ادویه‌ها را در زمان مصرف اضافه کنید.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج