adexo3
۱۴۲۰۴۲۷
۲۲ نظر
۸۹۹
۲۲ نظر
۸۹۹
پ

باهوش‌ترین مردم جهان را بشناسید

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیاست که در صدر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. ژاپن با ضریب هوشی ملی ۱۰۶.۴۸ باهوش ترین کشور جهان از نظر ضریب هوشی است.

خبرنامه: رای رتبه بندی ۳۵ مورد از باهوش ترین کشورهای جهان، از «هوش ملل» نوشته ریچارد لین و دیوید بکر استفاده کرده ایم. این مطالعه توسط محققان ریچارد لین و دیوید بکر که از سوی موسسه تحقیقات اجتماعی اولستر در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، نمرات IQ ملی را برای همه کشورها ارائه داده اند.

باهوش‌ترین مردم جهان را بشناسید

ما از داده‌های موجود برای محدود کردن انتخاب خود و رتبه‌بندی 35 باهوش‌ترین کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان استفاده کردیم که در زیر به ترتیب آخر به اول فهرست شده‌اند.

35. روسیه

امتیاز هوش ملی: 96.29

روسیه از نظر مساحت بزرگترین کشور جهان است و با امتیاز ضریب هوشی ملی 96.29 در میان 35  باهوش ترین کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

34. اسلواکی

امتیاز هوش ملی: 96.32

اسلواکی کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. بر اساس یک مطالعه جدید، اسلواکی دارای نمره IQ ملی 96.32 است.

33. لهستان

امتیاز هوش ملی: 96.35

لهستان کشوری در اروپای مرکزی است که دارای نمره هوش ملی 96.35 است. این کشور با اسلواکی مرز مشترک دارد.

32. فرانسه

امتیاز هوش ملی: 96.69

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که به خاطر مد، غذا، فرهنگ و برج ایفل شهرت دارد. امتیاز هوش ملی فرانسه 96.69 است.

31. سوئد

امتیاز هوش ملی: 97

سوئد یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا است. سوئد که جنگل‌ها و دریاچه‌های زیادی دارد، به‌خاطر مناظر زیبا و همچنین برنامه‌های رفاهی موفق معروف است. این کشور نمره هوش ملی 97 دارد.

30. نروژ

امتیاز هوش ملی: 97.13

نروژ یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا است که با سوئد مرز مشترک دارد. نروژ خانه کوه های زیبا، یخچال های طبیعی و آبدره های عمیق ساحلی است. این کشور با امتیاز ضریب هوشی ملی 97.13 در میان ۳۵ کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

29. ایالات متحده آمریکا

امتیاز هوش ملی: 97.43

ایالات متحده یکی از شناخته شده ترین کشورهای جهان است. این کشور از نظر مساحت سومین کشور بزرگ جهان است که بسیاری از نمادهای فرهنگی و بسیاری از مکان های دیدنی نمادین را در خود جای داده است. امتیاز هوش ملی ایالات متحده 97.43 است.

28. بلژیک

امتیاز هوش ملی: 97.49

بلژیک کشوری در اروپای غربی است که به خاطر معماری رنسانس و شهرهای قرون وسطایی شهرت دارد. این کشور به عنوان یکی از باهوش ترین کشورهای جهان، دارای نمره هوش ملی 97.49 است.

27. دانمارک

امتیاز هوش ملی: 97.83

دانمارک یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا است که با نمره ضریب هوشی ملی 97.83 رتبه 27 را در فهرست باهوش ترین کشورهای جهان دارد.

26. ایسلند

امتیاز هوش ملی: 98.26

ایسلند یک کشور جزیره ای شمال اروپا بین اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس منجمد شمالی است. این منطقه با چشم انداز شگفت انگیزش با آتشفشان ها، آبفشان ها، چشمه های آب گرم، مزارع گدازه و پارک های ملی تعریف شده است. نمره هوش ملی ایسلند 98.26 است.

25. اتریش

امتیاز هوش ملی: 98.38

اتریش کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. این شهر که در رشته کوه های آلپ شرقی قرار دارد، به دلیل رشته کوه ها، قلعه ها، کاخ ها و دیگر آثار معماری خود شناخته شده است. اتریش با امتیاز ضریب هوشی ملی 98.38 در میان 25 کشور برتر با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

24. نیوزلند

امتیاز هوش ملی: 98.57

نیوزلند کشوری جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس آرام است که از دو جزیره اصلی و بیش از ۷۰۰ جزیره کوچکتر تشکیل شده است. این کشور دارای نمره هوش ملی 98.57 است.

23. اسلوونی

امتیاز هوش ملی: 98.6

اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی است که به خاطر کوه ها، دریاچه ها، پیست های اسکی و مناظر زیبای خود شناخته شده است. ضریب هوش ملی اسلوونی 98.6 است.

22. کره شمالی

امتیاز هوش ملی: 98.82

کره شمالی با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق کره، کشوری در شرق آسیا است که نیمه شمالی شبه جزیره کره را تشکیل می دهد. این یک دولت تمامیت خواه به شدت متمرکز است و ارتش بزرگی دارد. بر اساس یک مطالعه اخیر، کره شمالی دارای ضریب هوش ملی 98.82 است.

21. گرینلند

امتیاز هوش ملی: 98.89

گرینلند یک کشور خودمختار بین دو اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس اطلس است. در حالی که این کشور از نظر جغرافیایی بخشی از قاره آمریکای شمالی است، از نظر سیاسی و فرهنگی با اروپا مرتبط بوده است. گرینلند دارای ضریب هوش ملی 98.89 است.

20. انگلستان

امتیاز هوش ملی: 99.12

بریتانیا، در شمال غربی اروپا، در میان 20 کشور برتر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. بر اساس یک مطالعه جدید، انگلستان دارای نمره هوش ملی 99.12 است.

19. سوئیس

امتیاز هوش ملی: 99.24

سوئیس کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. این کشور برای مناظر متنوع، دریاچه‌های متعدد و قله‌های بلند آلپ شناخته شده است. سوئیس دارای ضریب هوش ملی 99.24 است.

18. مجارستان

امتیاز هوش ملی: 99.24

مجارستان کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است که به خاطر مناظر زیبا و منابع طبیعی شهرت دارد. مجارستان به عنوان یکی از باهوش ترین کشورها از نظر ضریب هوشی، دارای امتیاز هوشی ملی 99.24 است.

17. استرالیا

امتیاز هوش ملی: 99.24

استرالیا کشوری در اقیانوسیه است که از سرزمین اصلی قاره استرالیا، جزیره تاسمانی و چندین جزیره کوچکتر تشکیل شده است. این کشور همچنین در زمره پیشرفته ترین کشورها در زمینه آموزش قرار دارد. استرالیا دارای نمره هوش ملی 99.24 است.

16. کانادا

امتیاز هوش ملی: 99.52

کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است. طبق یک مطالعه جدید، کانادا دارای نمره هوشی ملی 99.52 است.

15. کامبوج

امتیاز هوش ملی: 99.75

کامبوج کشوری در آسیای جنوب شرقی است که در میان 15 کشور برتر لیست باهوش ترین کشورهای ما قرار دارد.

14. ماکائو

امتیاز هوش ملی: 99.82

ماکائو یک ایالت-شهر در سواحل جنوبی چین است. این کشور دارای کازینوها و مراکز خرید غول پیکر است و به آن «لاس وگاس آسیا» می‌گویند. ماکائو دارای ضریب هوش ملی 99.82 است.

13. لوکزامبورگ

امتیاز هوش ملی: 99.87

لوکزامبورگ یک کشور کوچک محصور در خشکی در اروپای غربی است. این کشور توسط بلژیک، فرانسه و آلمان احاطه شده است. لوکزامبورگ دارای ضریب هوش ملی 99.87 است.

12. استونی

امتیاز هوش ملی: 100.72

استونی کشوری در کنار دریای بالتیک در شمال اروپا است. استونی با نمره ضریب هوشی ملی 100.72 در میان 12 کشور با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

11. هلند

امتیاز هوش ملی: 100.74

هلند کشوری در شمال غربی اروپا است که به دلیل کانال ها، مزارع لاله، آسیاب های بادی و مسیرهای دوچرخه سواری شهرت دارد. هلند ضریب هوش ملی 100.74 دارد.

10. آلمان

امتیاز هوش ملی: 100.74

آلمان کشوری در منطقه غربی اروپای مرکزی است که در میان 10 کشور برتر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. نمره هوش ملی آلمان 100.74 است.

9. لیختن اشتاین

امتیاز هوش ملی: 101.07

لیختن اشتاین یک ایالت کوچک محصور در خشکی در کوه های آلپ بین اتریش و سوئیس است. این کشور یکی از کوچکترین کشورهای جهان است. لیختن اشتاین دارای ضریب هوش ملی 101.07 است.

8. فنلاند

امتیاز هوش ملی: 101.2

فنلاند در شمال اروپا است. این کشور با امتیاز ضریب هوشی ملی 101.2 در بین باهوش ترین کشورها از نظر ضریب هوشی قرار دارد. فنلاند همچنین به عنوان یکی از تحصیلکرده ترین و امن ترین کشورها در نظر گرفته می شود.

7. بلاروس

امتیاز هوش ملی: 101.6

بلاروس کشوری محصور در خشکی در اروپای شرقی است که به خاطر جنگل ها و دریاچه هایش معروف است. بر اساس یک مطالعه جدید، بلاروس دارای نمره هوشی ملی 101.6 است.

6. کره جنوبی

امتیاز هوش ملی: 102.35

کره جنوبی کشوری در شرق آسیا در نیمه جنوبی شبه جزیره کره است. کره جنوبی با نمره ضریب هوشی ملی 102.35 در رتبه بالایی در میان کشورهای دارای بالاترین نمره هوش در جهان قرار دارد.

5. چین

امتیاز هوش ملی: 104.1

چین یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. چین با نمره ضریب هوشی ملی 104.1 در میان 5 کشور برتر باهوش ترین با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

4. هنگ کنگ

امتیاز هوش ملی: 105.37

هنگ کنگ یک منطقه اداری ویژه (SAR) در چین است. بر اساس یک مطالعه اخیر، هنگ کنگ دارای نمره هوشی ملی 105.37 است.

3. سنگاپور

امتیاز هوش ملی: 105.89

سنگاپور کشوری جزیره ای در دریای جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور با نمره ضریب هوشی ملی 105.89 در میان 3 کشور برتر با بالاترین ضریب هوشی در جهان قرار دارد.

2. تایوان

امتیاز هوش ملی: 106.47

تایوان، با نام رسمی جمهوری چین، در شرق آسیا واقع شده است و در فهرست باهوش ترین کشورهای ما با بالاترین ضریب هوشی در جهان در رتبه دوم قرار دارد. نمره هوش ملی تایوان 106.47 است.

1. ژاپن

امتیاز هوش ملی: 106.48

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیاست که در صدر فهرست باهوش ترین کشورهای جهان با بالاترین ضریب هوشی قرار دارد. ژاپن با ضریب هوشی ملی 106.48 باهوش ترین کشور جهان از نظر ضریب هوشی است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   پس ایران نبود تو با هوشا

  • ناشناس

   یعنی ایران در این لیست رتبه بندی نبود

  • پاپیون

   رتبه هوش ملی ایرانیان چند است؟؟؟، لطفا" اطلاع دهید.ایرانیان با دارا بودن این همه متخصص و دانشمند باید ضریب هوشی بسیار بالایی داشته باشند.ققط در حوزه ادبیات و شعر و هنر مانند ایرانیان در جهان پیدا نمشود.در سایر رشته ها هم همینطور.

  • ناشناس

   رتبه ایران؟؟؟؟؟

  • ناشناس

   ما هیچ ما نگاه

  • ناشناس

   پس جایگاه ایران کجاست ؟؟؟ هر چی مخ هست داخل خارج که ایرنیه !

  • ناشناس

   پس ایران؟

  • ناشناس

   من گفتم الان ایران اولیه !
   پس ما کجاییم؟
   چندمیم ؟

  • ناشناس

   یه کشور مسلمان توی باهوشا نیس

  • ناشناس

   بس ایران چی شد

  • کشاورز

   واقعا داشتین دنبال اسم ایران میگشتین؟؟؟؟؟

  • ناشناس

   در اختلاس دزدی ریا رتبه اول داریم

  • ناشناس

   مخ دزدی اختلاس کلاه برداری خیانت ریا رتبه اول مخ ها هستیم

  • ناشناس

   من موندم آدم نمیتونه بره کره شمالی بیاد ، بعد اینا از کجا بررسی کردن که هوش کره شمالی هم هست تو نتایج؟

  • ناشناس

   امار مسخره
   ماکائو مقام دارد بعد اسراییل که هر سال همه جوایزعلمی را میگیرد مقام ندارد

  • ناشناس

   ایران ازاخراول است.😪😅

  • ناشناس

   درسته که نمیتونه بره کره اماازتولیداتشون وازساخت وسازاشون ودیگربرنامه هاشون که موفق بودن نشان میده

  • ناشناس

   این رتبه بندی صحیح نیست . اینجا نروژ برخی از شرکت‌های بزرگ بزای استخدام تست هوش میگیرند که آمار که دادند و نخبه های آنان با تحصیلات بالاتر از لیسانس برای استخدام در آن شرکت می‌کنند از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۳ که هر سال هم انجام میشود در رنج ۷۴/۳ ٪ تا ۸۶/۸ ٪ در صد است حالا اینجا نوشته امتیاز هوش ملی: نروژ 97.13

  • ناشناس

   من فکر کنم چون ایرانیا خیلی خیلی باهوشن در حق بقیه دنیا اجحاف میشه واسه همین اسم ایرانیها را حذف کردن و فقط ما با موجودات فرازمینی فوق هوشمند مقایسه میشیم

  • ناشناس

   این همه دکتر وجراح و متخصص اقتصادی داریم
   این انصاف نیست بخدا دکتر الان همه میگن بله
   خخخخخخ

  • هدی

   دوستانی که از نبود ایران در بین ۳۵ کشور ناراحت هستند ، بدانید که دانستن یکسری اطلاعات عمومی پراکنده دلیل بر باهوش بودن نیست

  • سینا

   پس ایران کجاست؟

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج