آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۳۷۴۷۲
۴۸۵
۴۸۵
پ

کاهش ساعت و تعطیلی ادارات در این استان‌ها

با توجه به افزایش دما و گرم شدن هوا در بسیاری از استان های کشور با اعلام استانداری ها برای امروز و فردا در برخی از استانها شاهد تغییر ساعت کاری و تعطیلی ادارات و دستگاه های اجرایی هستیم.

خبرگزاری مهر: با توجه به افزایش دما و گرم شدن هوا در بسیاری از استان های کشور با اعلام استانداری ها برای امروز و فردا در برخی از استانها شاهد تغییر ساعت کاری و تعطیلی ادارات و دستگاه های اجرایی هستیم.

کاهش ساعت و تعطیلی ادارات در این استان‌ها

با توجه به افزایش دما و گرم شدن هوا در بسیاری از استان‌های کشور، بر اساس تصمیم استانداری‌ها و به منظور مدیریت مصرف انرژی فردا پنج شنبه در برخی از این استان‌ها همه دستگاه‌های اداری و اجرایی تعطیل هستند.

لازم به ذکر است که برخی از استانداری‌ها به جای اعلام تعطیلی میزان ساعت کار را برای امروز چهارشنبه و فردا پنج شنبه کاهش داده‌اند.

در زیر اخبار این تعطیلی‌ها و تغییر ساعات کاری ادارات را می‌خوانید.

آذربایجان شرقی: کاهش ساعات کاری

در همین راستان استانداری آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه از تغییر ساعت کاری ادارت و دستگاه‌های اجرایی این استان خبر داد است.

در این اطلاعیه آمده است: به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات آغاز به کار و خاتمه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی به استثنای واحدهای عملیاتی، آموزشی و خدمات‌رسان استان، در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری از ساعت ۶ صبح الی ۱۲ خواهد بود.

اصفهان: کاهش ساعت کاری در روز چهارشنبه / ‌‬ پنج شنبه تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز با اشاره به تغییر ساعت کاری برای امروز چهارشنبه گفت: ادارات اصفهان امروز تا ساعت ۱۱ فعالیت کردند.

منصور شیشه فروش با بیان اینکه روز پنجشنبه ادارات اصفهان تعطیل اعلام است، افزود: البته مراکز امدادی، خدمات رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند داشت.

وی تأکید کرد: آزمون‌های سراسری در این بازه زمانی طبق برنامه‌ریزی های سابق کماکان برگزار خواهد شد.

البرز: پنج شنبه تعطیل است

فردا پنجشنبه ۲۱ تیر ماه با هدف مدیریت مصرف انرژی، تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و بانک‌ها تعطیل است ولی آزمون کنکور سراسری و امتحانات دانشگاههای استان برقرار است

این در حالی است که پیش از این روابط عمومی استانداری البرز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود هیچ گونه تصمیمی از سوی استانداری البرز مبنی بر تعطیلی روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۳ اتخاذ نشده است.

ایلام: کاهش ساعت کاری ادارات شهرستان‌های جنوبی استان ایلام

با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی، و با پیگیری‌های فرماندار شهرستان‌های مهران، دهلران، آبدانان، دره شهر ساعت کاری ادارات امروز چهارشنبه تا ساعت ۱۱ بود.

پنج شنبه نیز ادارات یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.

ضمناً بانک‌ها در روز پنجشنبه هم با یک ساعت تعجیل و راس ساعت ۱۲ تعطیل خواهند شد.

چهارمحال و بختیاری: کاهش ساعت کاری و تعطیلی پنج شنبه

به دلیل افزایش دمای هوا و گرمای تابستان و برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی فعالیت کاری همه ادارات در چهارمحال و بختیاری امروز چهارشنبه ۲۰ تیرماه از ساعت ۶ تا ۱۱ صبح است.

همه دستگاه‌های اجرایی به جز دستگاه‌های خدماتی، انتظامی و امدادی روز پنج‌شنبه هفته جاری تعطیل است.

خراسان جنوبی: تعطیلی پنج شنبه‌ها تا نیمه شهریور ماه

در استان خراسان جنوبی نیز علیرضا عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران استان، دستگاه‌های اجرایی به جزو واحدهای خدمات رسان، امدادی و عملیاتی، پنجشنبه‌های هر هفته تا نیمه شهریورماه تعطیل می‌باشند.

به گفته وی؛ این مصوبه از پنجشنبه هفته جاری ۲۱ تیرماه اجرا می‌شود.

خوزستان: کاهش ساعت کاری در چهارشنبه و دور کاری در روز شنبه

در استان خوزستان نیز با توجه به گزارش هواشناسی و در راستای پایداری شبکه برق استان زمان اتمام فعالیت ادارات استان برای امروز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ ظهر بود.

بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، اورژانسی، خدمات‌رسانی، عملیاتی، امدادی، آتش‌نشانی و نوبت کاری از این مصوبه مستثنی هستند و طبق روال عادی ارائه خدمات می‌دهند.

همچنین فعالیت همه ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌ها، مؤسسات دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، مؤسسات عمومی و غیردولتی، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مراکز و مؤسسات آموزشی خوزستان در روز شنبه مورخ ۲۳ تیرماه به صورت دورکاری اعلام شد.

زنجان: تعطیلی ادارات در پنجشنبه هفته جاری

در استان زنجان نیز به منظور جلوگیری از ناترازی انرژی و پیشگیری از قطع احتمالی برق کارگروه تولید و مصرف انرژی این استان مراکز اداری به استثنای مراکز امدادی، دستگاه‌های خدمات رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه‌روزی را برای فردا پنجشنبه تعطیل اعلام شد.

سمنان: فردا پنج شنبه تعطیل است

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران استانداری سمنان، فردا پنجشنبه ادارات و ارگان‌های دولتی و آموزشی استان تعطیل است.

سیستان و بلوچستان: کاهش ساعت کاری ادارات در روز چهارشنبه و تعطیلی پنج شنبه

فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات رسان، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز آموزشی در بازه زمانی برگزاری کنکور، در روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۳ از ساعت شش صبح آغاز و با دو ساعت تعجیل رأس ساعت ۱۱ تعطیل شد و کاهش ساعت کاری از طریق دورکاری جبران می‌شود.

ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان، فردا پنجشنبه تعطیل است.

قزوین: فردا تعطیل است

در راستای مدیریت بهینه مصرف انرژی تمام دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌ها برای روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه تعطیل اعلام شد.

قم: ادارات قم فردا تعطیل است

در استان قم نیز با توجه به درخواست مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و پیشنهاد کارگروه استانی مدیریت تقاضا و مصرف برق با توجه به پیش‌بینی افزایش دما در پایان هفته جاری و به جهت مدیریت مصرف بهینه برق مقرر شد روز پنجشنبه تیرماه نیز تعطیل اعلام شده است.

بر این اساس فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات‌رسان، مراکز بهداشتی و درمانی برای فردا تعطیل است.

کردستان: دورکاری ادارات برای فردا پنج شنبه

با توجه به پیش بینی افزایش دما و بنا به دستور استاندار در راستای مدیریت مصرف انرژی و به منظور حفظ پایداری شبکه برق استان و جلوگیری از احتمال قطعی برق، بنا به درخواست مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فعالیت تمام ادارات استان به استثنا مراکز بهداشتی و درمانی و دستگاه‌های خدمات رسان و واحدهایی که به تشخیص مدیر مربوطه نیاز به حضور کارکنان هستند، در روز پنج شنبه ۲۱ تیرماه جاری به صورت دورکاری اعلام می‌شود.

کرمان: تعطیلی ادارات

با توجه به افزایش دما و درخواست شرکت‌های توزیع نیروی برق شمال و جنوب استان کرمان برای مدیریت مصرف انرژی، ادارات استان کرمان روز پنجشنبه تعطیل اعلام شد.

کرمانشاه: تعطیلی و دورکاری ۲۱ و ۲۸ تیر ماه

با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر استقرار یک توده هوای گرم در نوار غربی کشور و به طبع کرمانشاه و ضرورت مدیریت مصرف برق، مصوباتی برای کمک به پایداری برق خانگی و همچنین کمک به فعالیت‌های تولیدی در بخش‌های صنعتی و کشاورزی به تصویب رسید.

این مصوبات و تصمیمات شامل تعطیلی و دورکاری روزهای پنچ شنبه ۲۱ و ۲۸ تیرماه و همچنین ۲ ساعت تعجیل در خروج و دورکاری در روزهای شنبه ۲۳، یکشنبه ۲۴ و چهارشنبه ۲۷ تیرماه بود.

کهگیلویه و بویر احمد: تعطیلی ۲۱ تیر ماه

تمامی سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به استثنای مراکز خدمات رسان، درمانی و نظامی با توجه به افزایش دما و حفظ پایداری شبکه برق روز پنجشنبه مورخ ۲۱ تیرماه ۱۴۰۳ تعطیل است.

لرستان: تعطیلی و کاهش ساعت کاری

فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات‌رسان، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز آموزشی و شیفت گردان روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه از ساعت شش آغاز و با دو ساعت تعجیل در پایان کار رأس ساعت ۱۱ تعطیل انجام شد و روز پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه نیز تعطیل اعلام می‌شود.

مرکزی: کاهش ساعت کاری در چهارشنبه و تعطیلی پنج شنبه

با توجه به هشدار سطح نارنجی شماره ۱۱ اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا همچنین ضرورت مدیریت مصرف انرژی امروز (چهارشنبه) فعالیت ادارات استان مرکزی (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) تا ساعت ۱۱ بود و فردا پنجشنبه نیز تعطیل است.

همدان: کاهش ساعت کاری ادارات

فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات‌رسان، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز آموزشی که در بازه زمانی امتحانات پایان ترم و یا برگزاری کنکور سراسری هستند در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۴۰۳ از ساعت ۶ آغاز و با دو ساعت تعجیل در پایان کار رأس ساعت ۱۱ تعطیل خواهند شد.

یزد: تعطیلی پنج شنبه‌ها تا نیمه شهریورماه سال

دستگاه‌های اجرایی استان یزد از ۱۷ تیر تا ۱۵ شهریور در روزهای پنجشنبه هر هفته تعطیل هستند.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج