۴۴۲۱۹۷
۵۰۰۰

گالری گردی در پایتخت

گرچه این هفته در گالری گردی تعداد گالری های کمتری به استقبال نمایشگاه جدید رفته اند اما برپایی آثار پیشکسوتانی چون سعید شهلاپور، کامبیز درمبخش و محمد سلحشور وزن این هفته را سنگین کرده است.

خبرگزاری مهر: گرچه این هفته در گالری گردی تعداد گالری های کمتری به استقبال نمایشگاه جدید رفته اند اما برپایی آثار پیشکسوتانی چون سعید شهلاپور، کامبیز درمبخش و محمد سلحشور وزن این هفته را سنگین کرده است.

این هفته در گالری های پایتخت روز جمعه ۲۶ آذرماه قریب به ۲۰ نمایشگاه افتتاح می شود که در این میان نمایشگاه هنر کاربردی در گالری گلستان و نمایش آثار هنرمندان پیشکسوت از اهمیت برخوردار است. این در حالی است که همایش «۱۰ روز با عکاسان» و نمایشگاه های عکس آن کماکان در خانه هنرمندان ایران برپاست و رویداد «سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز» در موزه هنرهای معاصر تهران میزبان علاقه مندان است.
گالری گردی در پایتخت

گالری گلستان: ۲۰ هنرمند آثار هنر کاربردی شان را عصر جمعه ۲۶ آذرماه در گالری گلستان به نمایش می گذارند. در این نمایشگاه آثاری از بهرام دبیری، گیزلا وارگا سینایی، مریم سالور، ابراهیم حقیقی، مریم زندی، هلیا ابراهیمی، میترا دوایی، نعیمه رزاقی، شکوفه رخام، روزبه دبیری، فرانک سالور، نرگس عقدایی، شمس الدین غازی، شیرین غازی، لیلا فرزانه، گلناز قدیری، طناز کمالیان، نازگل کمالیان، مهبد منیعی، سوگند میرزایی و زیورهای گالری کبالت به نمایش و فروش می رسند. نمایشگاه هنر کاربردی تا اول دی در گالری گلستان واقع در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ میزبان علاقه مندان است.

گالری زرنا: نمایشگاه آثار منتخب سمپوزیوم نقاشی «رقص برگ» جمعه ۲۶ آذرماه به دبیری عبدالرضا احمدی با حضور ۷۵ نقاش از سراسر کشور در جنگل های سی سنگان مازندران برگزار شد و داوری نهایی آثار برعهده احمد وکیلی، رضوان صادق زاده، رضا محمودی فقیهی و ابراهیم گنجیان بود. این اولین سمپوزیوم نقاشی با رویکرد طبیعت است که در جنگل سی سنگان برگزار شده است. نمایشگاه آثار منتخب این سمپوزیوم ۲۶ آذرماه در گالری «زرنا» به نشانی خیابان شهرارا، بعد از اداره گذرنامه، خیابان ۱۳، شماره ۱۲، طبقه دوم افتتاح می شود و تا دوم دی ماه ادامه دارد.

گالری فردا : نقاشی های نادر بیات در نمایشگاهی با نام «خوشه چین» در گالری «فردا» به نمایش در می آید. در بخشی از این نمایشگاه بیات با تکنیک پاستل و با برداشتی ساده چهره هنرمندان و شخصیت‌های مهم ایران را به تصویر کشیده است. این بخش از مجموعه را چهره افردی چون همایون شجریان، حسن کسایی، قیصر امین پور، کمال الملک، خسرو شکیبایی، علی نصیریان، عزت الله انتظامی، نادر بیات، ملک الشعرای بهار، جلیل ضیاپور و آیدین آغداشلو تشکیل داده است. نمایشگاه خوشه چین از ۲۶ آذرماه تا دوم دیماه در گالری فردا برپا می شود و علاقه مندان برای دیدن آن می توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری «فردا» واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌ ان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک دو واحد ۲ مراجعه کنند.

گالری جانا: گالری «جانا» از روز جمعه ۲۶ آذرماه میزبان بیش از ۲۰ تابلو از نقاشی های جلال متولی است که با بیانی شخصی به نمایش مناظر و موضوعات مورد توجه خود پرداخته است. منظره هایی که با کاردک بر بوم سیاه نقاشی شده اند و استفاده از رنگ های غلیظ باعث وجود اکسپرسیونیسمی پنهان در منظره ها شده است. نمایشگاه «آن گاه» ۲۶ آذرماه تا ۱۰ دی ماه در گالری «جانا» به آدرس خیابان مقدس اردبیلی، انتهای کوچه حیدری، سمت راست، کوچه ولی پور گودرزی، نبش شادیانه، پلاک ۲۱ برقرار است و علاقه مندان می توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.

باغ نگارستان: دهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، دانشگاه تهران و انجمن ملی نگارگری ایران از ۲۷ آذرماه به مدت یک ماه در باغ موزه نگارستان برگزار می شود.

گالری شماره ۶: نمایشگاه «حیوان درون» به کوشش حافظ روحانی، سوگول کاشانی و ژوبین میراسکندری از روز جمعه، ۲۶ آذرماه در گالری «شماره ۶» افتتاح می شود. در این نمایشگاه گروهی ۸ عکاس آثار خود را به نمایش می گذارند که عبارت اند از: رئوفه رستمی، زروان روح بخشان، رضا شریفی، محسن شاهمردی، نامدار شیرازیان، علی قاضی، بهنام صادقی، مریم نیازاده. این نمایشگاه از روز ۲۶ آذرماه در گالری «شماره ۶» برپا می شود و تا روز جمعه، ۳ دی ماه در معرض تماشای عموم خواهد بود. علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۴ تا ۸ بعد از ظهر به نشانی خیابان میرزای شیرازی، کوچه بیستم، پلاک ۲، طبقه همکف مراجعه کنند.

گالری هپتا: گالری «هپتا» از جمعه ۲۶ آذرماه، به مدت یک هفته آثار ۱۲ هنرمند را با عنوان «مظلوم نما» نمایش می دهد. علیرضا آدم بکان، دلبر شهباز، نسیم گلی، ابراهیم کاشانی، هامدجابرها، امین باقری، مرتضی خسروی، مهرداد جعفری، سپیده مهرگان، صالح تسبیحی و گلبرگ شعبانی آثار خود را در قالب مجسمه، نقاشی، عکس و میکس مدیا ساخته اند. این نمایشگاه یک نمایشگاه فیگوراتیو است که زیرمجموعه پروژه بلند مدتِ «میراثِ نفت و نیاکان» اجرا می شود. نمایشگاه تا پنجشنبه سوم دی ادامه دارد. گالری هپتا در تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن بست نیکوشهر،شماره ۳، طبقه همکف قرار دارد و هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

گالری سیحون : نمایشگاه آثار کامبیز درمبخش با عنوان «داستانهای بی پایان» روز جمعه ۲۶ آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ عصر در گالری «سیحون» واقع در خیابان وزرا، کوچه چهارم پلاک ۱۱ افتتاح می شود. کامبیز درمبخش در این نمایشگاه با ۴۱ اثر در ابعاد A۳ که همگی با تکنیک مرکب روی کاغذ خلق شده اند حضور دارد و محوریت کارهای او همچون گذشته مسائل اجتماعی است. این دومین نمایشگاه وی در سال ۹۵ در گالری «سیحون» است. نمایشگاه پیشین وی در گالری «سیحون» به نفع خیریه دهش پور و با عنوان «خسته نباشید» ۲۰ فروردین برگزار شد. نمایشگاه «داستانهای بی پایان» تا روز چهارشنبه مورخ ۸ دی ماه ادامه دارد.

نگارخانه مهروا: نمایشگاه آثار سینا اوجی با عنوان «گشت زمان» ۲۶ اذرماه در گالری «مهروا» افتتاح می شود. این مجموعه نمودی از تلاش درونی هنرمند برای یافتن سکوت، آرامش و حرکت است. این نمایشگاه تا ۶ دی ماه در این گالری واقع در خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی ( آبان جنوبی)، شماره ۳۸ برپاست.

گالری ترانه باران : نمایشگاه نمایشگاه خوشنویسی «سخن عشق» از آثار محمد سلحشور ۲۶ آذرماه در گالری «ترانه باران» افتتاح می شود. در این نمایشگاه ۲۵ اثر را برای نمایش در می آید. نمایشگاه خوشنویسی «سخن عشق» ۲۶ آذرماه در گالری «ترانه باران» افتتاح و تا ۵ دی ماه ادامه دارد. نگارخانه خیابان شریعتی، پل رومی، خیابان شریفیی منش، نبش کوچه لادن پلاک۲۷، واحد ۲ واقع است.

گالری آریا : نمایشگاه مجسمه های سعید شهلاپور به گالری «آریا» می رود. در این نمایشگاه آثاری از این هنرمند پیشکسوت مجسمه سازی ۲۶ آذرماه افتتاح می شود و تا ۱۰ دی ماه ادامه دارد. گالری «آریا» در خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه عباس آباد، کوی زرین، پلاک ۱۰ واقع است.

گالری آس: نمایشگاه انفرادی مجسمه منصور طبیب زاده با عنوان «ماکزیمال» ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۶ آذرماه در گالری «آس» برپا می شود. گالری «آس» در خیابان شریعتی، بالاتر از قیطریه، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۸۳۱ واقع شده است.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج