۶۲۷۱۳۶
۱ نظر
۵۰۰۱
۱ نظر
۵۰۰۱

چند خبر از صدا و سیما

نماینده مجلس نیجریه در بازدید خود از معاونت برون مرزی صداوسیما ، عملکرد شبکه های این معاونت را در مقابله با هجمه های رسانه ای ، بسیارکارآمد و موفق ارزیابی کرد.

بانی فیلم: دیدار نماینده مجلس نیجریه در بازدید خود از معاونت برون مرزی صداوسیما

نماینده مجلس نیجریه در بازدید خود از معاونت برون مرزی صداوسیما ، عملکرد شبکه های این معاونت را در مقابله با هجمه های رسانه ای ، بسیارکارآمد و موفق ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی برون مرزی صدا و سیما، نماینده مجلس و رئیس پیشین انجمن خبرنگاران نیجریه با اذعان به افزایش هجمه رسانه های غربی ضد رسانه های جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر، عملکرد صداوسیما را در مقابله با این رویکرد بسیار مناسب توصیف کرد.

"الحاج محمد ثانی زورو" رئیس پیشین انجمن خبرنگاران نیجریه در بازدید خود از معاونت برون مرزی عملکرد رسانه ملی را با هجمه رسانه ای و جنگ نرمی که علیه کشورهای غیر وابسته در جریان است بسیار حرفه ای و قابل قبول توصیف و تاکید کرد دیگر رسانه های مستقل از جمله رسانه های نیجریه باید راهکارهای رسانه های ایرانی را در این خصوص سرمشق خود قرار دهند.

وی که همراه با هیاتی نیجریایی از قسمت های معاونت برون مرزی دیدار کرده است در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی برون مرزی گفت : رسانه های غربی همواره درصدد مقابله با رسانه های مستقل از جمله "پرس تی وی" و رادیوهایی عربی و آفریقایی از جمله رادیو "هوسا" معاونت برون مرزی بوده اند.

نماینده مجلس نیجریه با بیان اینکه همیشه اخبار موثق را از رسانه های جمهوری اسلامی ایران پیگیری می کند، افزود:با سفر به مکان های زیارتی در ایران از جمله شهر مقدس قم با واقعیت های خوبی از انقلاب اسلامی ایران روبرو شده و از شرایط موجود در ایران بسیار شگفت زده است.

وی اذعان کرد : در سفر خود به ایران، از دستاوردها و پیشرفت های جمهوری اسلامی در تمامی زمینه ها آگاهی خوبی پیدا کرده و بخوبی روشن است آنچه از ایران در شبکه ها و رسانه های غرب انعکاس می یابد، مغرضانه است.

سید احمد حسینی خبیر، مدیر روابط عمومی برون مرزی نیز ضمن خوشامدگویی به هیات نیجریه ای تاکید کرد: با توجه با علاقه مندی مردم آفریقا به ویژه کشورهای نیجریه و نیجر به پیام انقلاب اسلامی و برنامه های اسلامی و فرهنگی کشورمان ، راه اندازی شبکه ای دیگر برای هوسازبانان به یک فرصت برای ترویج اندیشه های اسلامی تبدیل شده است.

حسینی خبیر افزود : با توجه به مواضع برخی کشورها علیه جمهوری اسلامی و موج اسلام هراسی از سوی جریان اصلی، لزوم شناساندن چهره واقعی ایران و اسلام محمدی به جهانیان ، وظیفه رسانه ملی به ویژه شبکه های معاونت برون مرزی را در این راستا سنگین تر کرده و با توجه به این رویکرد و حساسیت ، رسانه ملی برای گسترش و ترویج پیام انقلاب و گسترش ارتباط های فرهنگی و مذهبی تصمیم به راه اندازی شبکه تلویزیونی هوسا گرفته است.

حسینی خبیر ابراز امیدواری کرد : تاسیس شبکه تلویزیونی هوسا زمینه تعمیق ارتباطات فرهنگی و زمینه سازی برای گسترش فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری های دو جانبه را فراهم آورد.

نماینده پارلمان نیجریه نیز با تاکید بر گسترش همکاری های بین رسانه های جمهوری اسلامی و نیجریه خواستار ارتباطات بیشتر در حوزه رسانه و فرهنگ شد و ایده تاسیس شبکه هوسا را بسیار مهم در گسترش همه جانبه روابط فی مابین جمهوری اسلامی ایران و کشور نیجریه به عنوان بزرگترین اقتصاد قاره آفریقا دانست.

این فعال رسانه ای همچنین با اشاره به پخش برنامه رادیو هوسا برون مرزی در نیجریه تقویت امواج و فرکانس های این رادیو را برای دسترسی آسانتر مخاطبان صدای حقانیت و راستی، خواستار شد.

زورو همچنین با بیان اینکه ایجاد اپلیکیشن رادیو هوسا در برنامه های موبایل در ارائه بهتر برنامه های رادیو موثر است، گفت: با استفاده از فناوری های جدید در حوزه رسانه ، می توان در مقابل رسانه های بزرگ کشورهای استعماری مقابله و اخبار موثق را از رویدادهای منطقه و جهان مخابره کرد.

هیات نیجریایی از استودیوهای رادیو هوسا ، اتاق خبر و استودیو های شبکه پرس تی وی نیز بازدید کردند و با برخی از اقدامات رسانه ای معاونت برون مرزی آشنا شدند.

دیدار رئیس کمیسون برنامه و بودجه مجلس با معاون برون مرزی صدا و سیما

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ، تقویت و پویایی حوزه برون مرزی را عاملی در جهت رشد و تعالی ارزش های اسلامی در نزد افکار عمومی جهان دانست.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در دیدار رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از معاونت برون مرزی ، بر لزوم تقویت برنامه سازی در حوزه برون مرزی و درنظر داشتن بحث های کلان نظام جمهوری اسلامی تاکید شد.

دکتر پیمان جبلی معاون برون مرزی صدا و سیما در نشستی با دکتر غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسون برنامه و بودجه مجلس، فعالیت های حوزه برون مرزی را بسیار خاص و منحصر به فرد توصیف و تاکید کرد: معاونت برون مرزی با هیچکدام از بخش های رسانه ملی قابل مقایسه نیست و اهمیت معاونت برون مرزی بدان خاطر است که مدیریت افکارعمومی مخاطبان سراسر جهان و منطقه به نوعی با برنامه سازی این حوزه ارتباط دارند .

جبلی افزود: انتقال پیام جمهوری اسلامی و هدایت افکار عمومی در خارج از مرزها ، وظیفه ای است که در هیچ نهاد و سازمانی جزء حوزه برون مرزی صدا و سیما تعریف نشده است.

دکتر جبلی ادامه داد:تنوع بالای مخاطبان در حوزه های مختلف برون مرزی و رقابت تنگاتنگ و نزدیکی که بین ما و دیگر رقبای قدرتمند در سراسر جهان و منطقه باعث شده است که پیچیدگی و حساسیت کار همکاران در برون مرزی افزایش یابد و رقبای رسانه ای جمهوری اسلامی به طور دائم ، فعالیت های ما را رصد می کنند چرا که می خواهند تاثیرات پیام انقلاب را خنثی کنند.

معاون برون مرزی تصریح کرد : این معاونت به لحاظ داشتن ساختاری متفاوت ، نیازهای بودجه ای متفاوتی نیز دارد و از همین رو برای تقویت هرچه بیشتر شبکه های این معاونت برای رقابت با دیگر رسانه ها و مقابله با جنگ نرم ؛ نیاز به افزایش بودجه و حمایت بشدت احساس می شود و توجه ویژه مقامات و مسئولان را می طلبد.

دکتر تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در معاونت برون مرزی گفت : در یکی از سفرهای اخیر خود توفیقی بدست آمد تا از یکی از دفاتر برون مرزی در خارج از کشور بازدید کنم و با عملکرد این مجموعه و موفقیت های چشمگیر و اثرگذار قابل توجه شبکه های برونمرزی آشنا شوم.

تاجگردون افزود : با توجه به دشمنان و بدخواهانی که از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بدنبال ضربه زدن به نظام مقدس کشورمان هستند ، استراتژی جمهوری اسلامی بر این امر واقع شد که با تدابیر لازم در خارج از مرزهایش ، مصونیت و امنیت را برای کشور فراهم کند.

وی تاکید کرد : در عرصه مسائل خبر و برنامه سازی رسانه نیز باید این مساله را مدنظر قرار دهد و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بحث های برون مرزی نباید بحث حاشیه های باشد بلکه جز ماموریت اصلی سازمان صدا وسیما درنظر گرفته شود.

وی با اشاره به شرایط کنونی نظام بین الملل و برخی هجمه هایی که بر علیه جمهوری اسلامی است، گفت: وظیفه رسانه ملی است که فضای بیرون از مرزها را معتدل کند و با روشن سازی و بیان حقایق، افکار عمومی جهان را نسبت به ایران اسلامی و حقایق موجود روشن کند.

وی همچنین از آمادگی مجلس برای تقویت حوزه برون مرزی خبر داد و گفت: تقویت و پویایی این حوزه قطعا به تقویت نظام و مسائل ارزشی خواهد انجامید.

مجتهد قائم مقام معاون برون مرزی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد شبکه های برون مرزی گفت: اهداف این معاونت به لحاظ اینکه در چارچوب ها و خط کشی های داخلی سیاسی نمی گنجد و ماهیت کاملا ملی و فرا جناحی دارد و نیاز است همه سلیقه ها و نظرات از گروه ها و جناح های مختلف کشور، نسبت به بالنده تر و جدی تر شدن حرکت معاونت برون مرزی کمک کنند و با توجه به این ویژگی،فعالیت های معاونت برون مرزی نباید با مقیاس های داخلی ارزیابی شود چون با تعریفی که برای برون مرزی شده است کمی مغایرت دارد.

وی با اشاره به اهمیت حوزه برون مرزی در ترویج پیام انقلاب و معرفی فرهنگ اسلامی- ایرانی گفت: شبکه های مختلف برون مرزی همچون العالم، الکوثر و آی فیلم که در حوزه های مخاطب عربی، سالهاست فعالند با اقبال و توجه مخاطبان خود مواجهند و اهمیت برنامه سازی برون مرزی تا بدان جایی است که وزیر اطلاع رسانی رژیم بحرین چندی پیش گفته بود "ایران با تاسیس شبکه آی فیلم به خانه های ما نفوذ کرده است" این جمله یعنی طرف مقابل از اهمیت و تاثیر فعالیت های فرهنگی ما اطلاع دارد و این عمق نفوذ و تاثیرات را نشان می دهد.

مجتهد ادامه داد می توان به تاثیر پخش سریال های ایرانی در شبکه جهانی سحر اشاره داشت و به عنوان مثال بعد از پخش سریال یوسف پیامبر در برخی از کشورهای حوزه نفوذ سحر ، نام یوسف یکی از بیشترین اسامی مورد استفاده در نامگذاری شده است که بر میزان تاثیر شبکه سحر در جامعه هدف دلالت دارد.

دکتر تاجگردون رئیس کمیسون برنامه و بودجه مجلس از بخش های مختلف شبکه های پرس تی وی و هیسپان تی وی همچون نیوزروم ، استودیوهای پخش و تحریریه های خبری بازدید کرد.

روایت سفر روستاییان آرزومند به کربلا در مجموعه در امتداد فلق

در آستانه اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دروربین مجموعه در امتداد فلق امروز روایتگر اعزام عاشقانه روستاییانی است که با پا نهادن به سفر به کربلا، به آرزوی دیرینه خود رسیدند.
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، با کمک حجت الاسلام شریفی، کاروان عظیمی از روستاییان محله قلایی آبپخش استان بوشهر، راهی کربلا شدند .این روحانی با کمک خیران و برای دومین سال است که توانسته بزگترین آرزوی اهالی این محله اعم از پیر و جوان که همانا رفتن به سفر روحانی و پر فیض کربلای معلا بوده است را برآورده سازد.
همچنین او این سفر را بهانه ای برای بالا بردن شعور حسینی در بین اهالی قرار داده به نحوی که با مشارکت دادن جوانان از ماه ها قبل، کتابچه هایی از شیوه زندگی امام حسین(ع) آماده کرده و در بین زائران و اهالی توزیع می کند. آماده شدن برای این سفر روحانی و اینکه همه اهالی به حد توان در تدارک دیدن آن مشارکت دارند، بسیار جذاب و دیدنی است. این قسمت از مجموعه در امتداد فلق که علیرضا اکرمی تدوینگر آن است را جواد مزدآبادی کارگردانی کرده.
مجموعه در امتداد فلق به تهیه کنندگی مهران رستمی کار مشترکی از شبکه یک سیما و سازمانم تیلیغات اسلامی است که امروز ساعت ۱۶:۳۰ روی آنتن خواهد رفت.

پخش سریال جدید رادیویی به مناسبت اربعین حسینی

از ۱۶ آبان ماه ، سریال جدید رادیویی قسمت به مناسبت اربعین حسینی به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ،این نمایش رادیویی را مجید دیندار نوشته و در خلاصه داستان آن آمده است : یوسف کرامت ، شاعر و مداحی که اسم و رسمی در بین هیات های مذهبی پیدا کرده ، در روز ۲۸ صفر به مشهد دعوت می شود اما راهها بسیار شلوغ است و …..

در این نمایش رادیویی هنرمندانی چون : فریبا متخصص، نازنین مهیمنی، احمد گنجی، امین بختیاری، احمد شمس آصف، امیر زنده دلان، غلامحسن تسعیری، اسماعیل بختیاری، فریدون محرابی و جواد پیشگر به ایفای نقش می پردازند.

"قسمت " به تهیه کنندگی : ژاله محمد علی، کارگردانی : بهرام سروری نژاد ، صدابرداری : رضا طاهری و افکت : نرگس موسی پور هر روز ساعت ۱۳:۳۰ به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

بررسی سینوزیت آلرژیک در برنامه نبض شبکه جوان

برنامه نبض شبکه جوان دوشنبه ۱۵ آبان به بررسی سینوزیت آلرژیک یکی از شایع‌ترین (و دردناک‌ترین) عارضه‌های بینی می پردازد.

این برنامه با دکتر محمد اجل لوییان متخصص گوش، حلق و بینی در خصوص سینوزیت آلرژیک یکی از شایع‌ترین (و دردناک‌ترین) عارضه‌های بینی گفت و گو می کند.

برنامه نبض جهت کمک به ارتقاء سطح آگاهی و دانش جوانان درباره موضوعات سلامت و بهداشت در جهت ترویج فرهنگ خود مراقبتی تهیه و تولید می شود.

این برنامه کاری از گروه جوان و دانش شبکه جوان است که به تهیه کنندگی پانته آ پاچنگی و گویندگی حجت یوسفی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰:۳۰ روی آنتن شبکه جوان می رود.

اینجا خانه من است؛ مستندی از حضور راهپیمایان اربعین از نقاط مختلف جهان
به منظور نمایش حضور گسترده عاشقان غیر ایرانی امام حسین(ع) در راهپیمایی بزرگ اربعین، برنامه اینجا خانه من است امروز روی آنتن می رود.
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، این برنامه کاری از پخش شبکه یک است که در آن دلدادگان امام حسین(ع) که از اقصی نقاط جهان دل به عشق یار گره زده اند و در راهپیمایی اربعین شرکت کرده اند به تصویر کشیده شده است. اینجا خانه من است امروز ۱۵ آبان حوالی ساعت ۱۶:۲۰ از شبکه یک پخش می شود.
شبکه هیسپان و «کوبایی ها در مرز»

سالانه ۴۰۰ هزار نفر به خاطر نداشتن مدارک قانونی مجبور به ترک ایالات متحده هستند. «کوبایی ها در مرز» مستندی است که به وضعیت مهاجران کوبایی اشاره دارد که رویای زندگی در آمریکا برایشان کابوس شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، مستند «کوبایی ها در مرز» (Cobanos en la frontera) به وضعیت مهاجرانی از آمریکای لاتین به ایالات متحده می پردازد که به امید یک زندگی رویایی در آمریکا از کشور خود بیرون می آیند و تا رسیدن به مقصد و زندگی در آمریکا مشکلات بسیاری از سر می گذرانند.

سباستین سالگادو، تهیه کننده مستند ۵۲ دقیقه ای «کوبایی ها در مرز»، به وضعیت حدود ۲۰۰۰ مهاجر کوبایی که در مرز کاستاریکا و نیکاراگوئه به سر می برند و دشواری های سفر طولانی آنها اشاره دارد. این مهاجرین در این سفر به صورت قانونی کوبا را ترک کرده اند و باید از ۸ کشور عبور کنند تا بتوانند به خاک ایالات متحده برسند.

در این مستند به این نکته به صورت کلیدی اشاره می شود که اکثر این مهاجرین به دلیل وضعیت بد اقتصادی و تجربه یک زندگی ایده آل دست به مهاجرت می زنند ولی مشکلاتی که در آمریکا انتظار آنها را می کشد، این مهاجرین را به رویایشان نمی رساند.

در ادامه این مستند، سالگادو به وضعیت مهاجرین آمریکای لاتین در خاک ایالات متحده می پردازد.

مستند «کوبایی ها در مرز» که در سال ۲۰۱۵ به تهیه کنندگی سباستین سالگادو تولید شده است در دو قسمت ۲۵ دقیقه ای روز چهارشنبه و پنج شنبه، ساعت ۷:۳۰ به وقت تهران به کنداکتور پخش هیسپان می رسد و در ساعات ۱۴:۳۰ و ۲۰:۳۰ همان روز تکرار می شود.

روایت پیاده روی اربعین از دوربین یک جوان ایرانی در مستند عبور

مستند عبور امشب از شبکه یک روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، این مستند به کارگردانی محمد اسفندیاری، درباره پیاده روی یک جوان ایرانی است که درطول مسیر، شرایط حاکم را به تصویر کشیده و در مسیر با سایر زائران ایرانی به گفتگو پرداخته است. مستند ۲۵ دقیقه ای عبور به تهیه کنندگی احمد شفیعی با موضوع پیاده روی اربعین کاری از موسسه رسانه ای اوج است که ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه یک پخش می شود.

پوشش راهپیمایی اربعین در قرارگاه رسانه‌ای معاونت امور استان‌ها

قرارگاه رسانه‌ای معاونت امور استان ها در مسیر نجف به کربلا راه پیمایی بزرگ اربعین را پوشش می دهد.

به گزارش رسیده، حامد فاتحی‌ پولادی مجری طرح انعکاس حرکت زائران اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا با اشاره به استقرار قرارگاه رسانه‌ای معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما در موکب آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) اظهار کرد: این قرارگاه عهده‌دار سیگنال‌رسانی، پوشش تصویری و برقراری ارتباط زنده روزانه با ۳۳ مرکز استانی و شبکه‌های ملی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی تا روز اربعین است.

وی افزود: پرداختن به سوژه های بکر و انعکاس فعالیت خادمین با بهره مندی از مجریانی از جمله پیام ابراهیم پور، سید مرتصی جوادی، اسماعیلی و دیگر همکاران از ویژگی های این ارتباطات روتین خواهد بود.

مجری این طرح گفت: این ارتباطات در قالب های مختلف با عناوینی از جمله ویژه برنامه «چند قدم مانده به عشق»، ارتباطات درون برنامه ای و باکس های مستقل با نام عمود ۱۰۸۰ از شبکه های استانی و سراسری یک، دو، سه، چهار، پنج، قرآن، آموزش، شما، جام جم، افق در حال پخش است. از جمله خدمات رسانه ای دیگر این قرارگاه هم در شبکه خبر و شبکه هایی که مجری و گزارشکر مستقل اعزام می کنند به صورت مداوم در حال انجام است که در مجموع بیش از ۱۵ نوبت ارتباط زنده روی آنتن می رود.

مسئول قرارگاه رسانه‌ای معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما با اشاره به همکاری آستان حضرت فاطمه معصومه (س) با این قرارگاه رسانه‌ای عنوان کرد: مسئولان آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) همه تلاش خود را به کار گرفتند تا بهترین امکانات از قبیل اسکان و اینترنت را در اختیار تیم رسانه‌ای قرار دهند.

وی در پایان گفت: سازماندهی و اعزام این گروه به عراق در حداقل زمان و با کمترین هزینه صورت پذیرفت که حمایت های بی شائبه معاونت امور استان ها، معاونت سیما، معاونت توسعه و فناوری رسانه، رییس مرکز سیمای استان ها، اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی و البته همت یکایک اعضای گروه، این جهاد رسانه ای را رقم زد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • خداوکیل کشورهای پیشرفته با چه کشورهایی بشین و برخواست میکنند ما هم با هرکشورهایی که گداگشنه تر باشند تا پول بیت المال که حق مردم بدبخت ایران هست رو بریزیم تو حلقومشون ؛ کدام زمان از تاریخ ایران انقدر بدبخت بوده؟

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج