۶۷۸۵۲۱
۱۷۲۱۸۴
۱۷۲۱۸۴

محتوای حمایت‌شده

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

روش‌های زیادی برای از بین‌بردن چربی‌های اضافه و مزاحم بدن وجود دارد که هرکدام دردسر‌های خودشان را دارند. یکی از بهترین روش‌ها برای تخلیه چربی از بدن، روش لیپوماتیک یا پیکرتراشی است. ز آنجا که در دستگاه لیپوماتیک از سه حرکت؛ امواج اینفراسونیک، ارتعاش و نوسان حول محوری، سلول‌های چربی بدون تخریب بافت آن‌ها از زیر پوست با مکش دستگاه خارج می‌شوند، به پیکرتراشی ۳ بعدی نیز شناخته می‌شود.

برترین‌ها: روش‌های زیادی برای از بین‌بردن چربی‌های اضافه و مزاحم بدن وجود دارد که هرکدام دردسرهای خودشان را دارند. یکی از بهترین روش‌ها برای تخلیه چربی از بدن، روش لیپوماتیک یا پیکرتراشی است. روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه‌ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش‌های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیزر است.

از آنجا که در دستگاه لیپوماتیک از سه حرکت؛ امواج اینفراسونیک، ارتعاش و نوسان حول محوری، سلول‌های چربی بدون تخریب بافت آن‌ها از زیر پوست با مکش دستگاه خارج می‌شوند، به پیکرتراشی ۳ بعدی نیز شناخته می‌شود.

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

به دنبال روشی سریع و بدون عارضه برای لاغری هستید؟
روش‌های زیادی را برای لاغری تست کردید؟
دوست دارید لاغر شوید ولی نگران عوارض آن هستید؟
معجزه پیکر تراشی سه بعدی

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

جهت مشاوره مستقیم با دکتر محمد گنجه همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۱۷۷۵۶۲۸

لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

برای تخلیه چربی‌های موضعی زیر پوست، لوله‌ای به نام کانولا با حرکت سه‌بعدی و عبوردادن از زیر پوست، شروع به تخلیه و مکش چربی‌های ناحیه‌ی موردنظر می‌کند.

این حرکات سه بعدی کانولا نسبت به دیگر دستگاه‌های لاغری موضعی که حرکت دوبعدی دارند، بهتر است زیرا چربی‌ها را به‌صورت یکنواخت و موثر خارج می‌کنند و در نهایت باعث زیبایی و طبیعی بودن پوست ناحیه لیپوماتیک شده خواهد شد.

لیپوماتیک سه‌بعدی به دلیل کلاژن‌سازی سریع در پوست باعث سفت‌شدن و جمع‌شدن سریع قسمت لیپوماتیک‌شده می‌شود. به دلیل امواج اینفراسونیک لیپوساکشن، بی‌حسی موضعی و جداسازی سلول‌های چربی به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

امواج اینفراسونیک برای بدن ایمن و بی خطر بوده، لذا در مقایسه با روش‌های دیگر لاغری موضعی آسیب کمتری به بدن وارد می‌گردد.

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

پیکر تراشی لیپوماتیک برای چه نواحی از بدن است؟

 • شکم
 • کمر
 • باسن
 • قفسه سینه
 • داخل زانو‌ها
 • لگن
 • پهلو‌ها
 • خط گردن و قسمت پایین چانه و غبغب
 • ران‌ها (بیرون و داخل ران ها)
 • بازو‌ها

مزایای لیپوماتیک

 • میله‌ی لیپوماتیک علاوه بر حرکت رفت و برگشتی دارای حرکات دورانی و لرزشی است و این موضوع، تفاوت عمده‌ی این روش با سایر روش‌های تخلیه‌ی چربی است.
 • اگر کانولا بافت چربی را نبیند، سیستم امنیتی فعال اجازه توقف فوری را می‌دهد.
 • در این روش از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و نیاز به بی‌هوشی و تیغ جراحی ندارد.
 • ورم و ترشح در این جراحی بسیار کم است.
 • نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (۶ ماه) و لیزر لیپولیز (۴-۲ ماه) بسیار کوتاه‌تر است. در عین حال بستن گن ۴۰-۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می‌گردد.
 • احتمال عفونت بسیار پایین است.
 • جمع‌شدن پوست و شکل‌دادن پوست بهتر از عمل جراحی است.

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید کنید.

dr_ganjeh@

مراقبت‌های بعد از پیکر تراشی لیپوماتیک

رژیم غذایی

اگر تخلیه چربی با بی‌حس‌کننده موضعی انجام گرفته، بیمار سریع می‌تواند به رژیم غذایی خود بازگردد. برای جلوگیری از اتلاف آب بدن باید به میزان کافی آب، آب میوه یا نوشیدنی‌های غیر الکلی بنوشد. به مدت ۴۸ ساعت قبل و بعد از جراحی نباید نوشیدنی‌های الکلی مصرف نماید.

فعالیت فیزیکی

 • چند ساعت اول بعد از جراحی بیمار باید استراحت مطلق نماید.
 • ۱۸ ساعت رانندگی نکند.
 • در صورت تمایل در روز تخلیه چربی، پیاده روی کوتاهی داشته باشد.
 • اگر پوست در ناحیه شکم بیش از حد شل باشد بیمار باید ۳ الی ۵ روز از نشستن ۹۰ درجه خودداری کند و باید بیشتر دراز کشیده، راه برود یا برای نشستن لم دهد.
 • روز بعد از لیپوماتیک بیمار می‌تواند فعالیت‌های فیزیکی روزانه خود را آغاز کند و ۲ تا ۴ روز پس از درمان به ورزش یا فعالیت فیزیکی خود بازگردد اما بهتر است انجام ورزش با شدت کمتری باشد.
 • هرچه تحرک بیمار در روز‌های اول بیشتر باشد تخلیه مایعات بهتر صورت می‌گیرد.

مراقبت از زخم و حمام کردن

بیمار باید بریدگی‌ها را تمیز نگه دارد یعنی پس از شستن دست‌ها پوست محل تخلیه چربی را ماساژ دهد و سپس بریدگی‌ها را به آرامی با آب و صابون شسته و بعد با حوله تمیزی خشک کند و محل برش را دوباره پانسمان نماید، اما اگر از محل برش به مدت ۲۴ ساعت مایعی خارج نشود، به پانسمان کردن و استفاده از پد احتیاج نیست. پس از گذشت ۴۸ ساعت از عمل یک یا دوبار در روز حمام‌کردن توصیه می‌شود.

تجویز آنتی‌بیوتیک

پزشک به مدت یک هفته برای پوشش باکتری‌ها، آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند و بیمار باید پس از مشاهده نشانه‌ای از عفونت مانند تب، ترشحات بودار یا قرمزی کانونی، تورم یا درد در ناحیه درمان شده با پزشک تماس بگیرد.

هزینه‌ی لیپوماتیک

هزینه‌ی لیپوماتیک با توجه به عوامل مختلفی همچون بیمارستان یا کلینیکی که عمل در آن انجام می‌شود، پزشک جراح و متخصص، دستگاه یا دستگاه‌های به‌کاررفته در عمل، ناحیه‌ی مورد نظر، و میزان حجم چربی می‌تواند متغیر باشد.

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

بالون معده

یکی دیگر از بهترین روش‌های لاغری، استفاده از بالون معده برای کاهش اشتها و کاهش حجم معده است. در این روش بالونی سیلیکونی، که با بدن انسان سازگاری دارد، وارد معده شده و بخشی از حجم معده را اشغال می‌نماید. در نتیجه قرار دادن این بالون در معده فرد با خوردن غذای کمتری سیر می‌شود و در نتیجه لاغر خواهد شد.

نکته قابل ذکر این است که در این روش، ساختار دستگاه گوارش فرد تغییری نمی‌کند و امکان برداشتن بالون نیز فراهم می‌باشد. در صورتی که فرد اقدام به برداشتن بالون معده کند، حجم معده به حالت قبلی خود باز می‌گردد. با کمک این روش می‌توانید وزن خود را به حالت نرمال بازگردانده و خطرات ابتلا به بیماری‌هایی که چاقی مسبب آن‌ها هستند را کاهش دهید.

به طور کلی بالون معده روش کم عارضه‌ای به حساب می‌آید، اما در صورتی که با هرگونه مشکل در روند کاهش وزن خود مواجه شدید، بهتر است هر چه سریعتر با پزشک خود در میان بگذارید.

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۴۲۷

۰۹۳۹۱۷۸۲۱۶۳

اسلیو معده

یکی دیگر از شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین جراحی‌های لاغری در سراسر دنیا، جراحی اسلیو معده می‌باشد. اسلیو در لغت به معنای آستین است و علت نامگذاری این جراحی این است که در جاحی لاغری اسلیو معده بخشی از معده به طوری برداشته می‌شود که قسمت باقیمانده معده ظاهری شبیه به موز و یا آستین پیراهن پیدا می‌کند. در این روش، جراح متخصص لاغری، هدف را کاهش ظرفیت معده تا ۷۰ درصد و برداشتن این بخش از معده از داخل شکم می‌باشد، که در نتیجه آن، بیمار با مقدار غذای کمتری سیر شده و به مرور زمان لاغر می‌شود.

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

از آن جایی که در این جراحی لاغری بخشی از معده به طور کامل برداشته می‌شود، پس در نتیجه این عمل غیر قابل بازگشت است. یکی از مهم‌ترین مزایای این روش این است که کاهش وزن در این روش به سرعت و در مدت زمانی بسیار کوتاه انجام می‌پذیرد. این روش جراحی از ایمن‌ترین روش‌های جراحی لاغری به حساب می‌آید که معمولا دوران نقاهت کوتاه‌تری نیز نسبت به روش ۲‌هایی از جمله بای پس معده دارد.

بای پس معده

از دیگر روش‌های مطمئن جراحی لاغری، جراحی بای پس معده می‌باشد. در این روش سیستم گوارشی فرد تغییراتی می‌یابد که در نتیجه این تغییرات، مقدار غذای مصرفی بیمار محدود گشته و مواد مغذی کمتری جذب بدن می‌شوند. بای پس در لغت به معنای میانبر می‌باشد و علت نامگذاری این جراحی این است که در جراحی بای پس معده، مسیر عبور مواد غذایی از مری به روده تغییر یافته و کوتاه‌تر می‌شود.

نتایج حاصل از این جراحی بلافاصله مشهود نبوده و معمولا در بلند مدت، بیماران شاهد کاهش وزن بسیار چشمگیری خواهند بود. بر خلاف اسلیو معده، که عملی غیر قابل بازگشت است، جراحی بای پس معده یک عمل قابل بازگشت به حساب می‌آید. زیرا طی آن هیچ بخشی از معده از شکم خارج نمی‌شود. البته در این روش عوارض پس از انجام جراحی، بیشتر از روش اسلیو معده می‌باشد و همچنین بیمار مدت زمان بیشتری را در بیمارستان اقامت خواهد داشت.

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از بهترین و رایج‌ترین جراحی‌های ترمیمی می‌باشد که موجب هرچه زیباتر شدن اندام شما خواهد شد. این روش با برداشتن پوست اضافی، اسکار، استرچ مارک و چربی از روی شکم باعث کشیده‌تر و زیباتر دیده شدن عضلات شکم می‌شود. ابدومینوپلاستی باید پس از ثبات وزنی افراد انجام شود و معمولا برای افرادی که اضافه وزن زیاد دارند، توصیه نمی‌شود.
این روش می‌تواند سبب گردد که ترک‌های پوستی روی شکم به سرعت از بین رفته و عضلات شکم به سمت هم کشیده شوند. زیبایی ظاهر شکم و لاغری آن معمولا تاثیر به سزایی بر زیبایی اندان افراد دارد و همین موضوع سبب گشته که این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌های لاغری موضعی به حساب آید. دوره نقاهت ابدومینوپلاستی نسبتا کوتاه است و معمولا درصد بالایی از بیماران از انجام این جراحی رضایت کامل دارند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن از دیگر جراحی‌های لاغری رایج می‌باشد، که طرفداران بسیاری دارد. در این روش پزشک جراح با یک دستگاه مکش، چربی‌های سرسخت بدن شما، که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند را از بین می‌برد. این روش نیز معمولا برای لاغری موضعی قسمت‌هایی از جمله باسن، شکم، ران، کمر، بازو‌ها و یا صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به دنبال روشی برای از بین بردن چربی‌های موضعی خود هستید، لیپوساکشن و لیپوماتیک می‌تواند بهترین گزینه‌ها برای لاغری موضعی باشند.

مدت زمان جراحی لیپوماتیک معمولا بسیار کوتاه است و به راحتی انجام می‌پذیرد. پس از انجام جراحی نیز، بیمار در مدت زمان کوتاهی بهبود یافته و به فعالیت‌های روزمره خود بازمی‌گردد.

اهمیت مراجعه به پزشک متخصص برای انجام جراحی لاغری و چاقی

اگرچه تمام جراحی‌های لاغری گفته شده نسبتا کم تهاجمی هستند و عوارض زیادی را با خود به همراه ندارند، اما دقت داشته باشید که مراجعه به پزشکان غیر متخصص در این زمینه، می‌تواند نتایج جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشد. پس حتما در این زمینه از افراد متخصص و حرفه‌ای کمک بگیرید.

دکتر محمد گنجه، با سال‌ها سابقه در حوزه جراحی‌های لاغری و چاقی، می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. دستان دکتر گنجه می‌توانند تناسب اندام را به شما بازگردانده و اعتماد به نفستان را افزایش دهند.

شرایط ویژه کرونایی جهت پذیرش مراجعان در مطب

با توجه به اهمیت حفظ سلامتی مراجعان محترم و کمک به کادر درمان جهت جلوگیری از شیوع بیماری به اطلاع مراجعان میرساند تدابیر لازم جهت تهویه مناسب صورت گرفته، لذا خواهشمندیم نکات ذیل را هنگام مراجعه به مطب در نظر گرفته و رعایت فرمایید:

 • هنگام مراجعه حتما از ماسک استفاده نمائید.
 • ابتدا با معرفی خود به منشی، از ایشان نوبت گرفته ضمن ارائه شماره تلفن همراه خود تا رسیدن نوبت ویزیت، خارج از
 • مطب یا در خودروی خود منتظر بمانید تا با شما تماس گرفته شود.
 • رعایت فاصله اجتماعی در مطب به جهت حفظ سلامتی عزیزان الزامی می‌باشد.
 • لطفا توجه داشته باشید، پیرو فرهنگ غنی کشورمان و حفظ کرامات انسانی مخصوصا در ایام کرونا، ویزیت بیماران قلبی و دیابتی در اولویت می‌باشد و بدینوسیله از همکاری، صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

دکتر محمد گنجه

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

متخصص جراحی عمومی، چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته
دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران

 • ساعات کاری مطب: سه شنبه‌ها ۱۶-۱۸ با تعیین وقت قبلی
 • طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی و نیرو‌های مسلح
 • حضور در بیمارستانهای: بقیه الله، تریتا، بهمن، تندیس، امید
 • انواع جراحی چاقی، لاغری، اسلیو، بای پس، ابدومینو پلاستی، پروتز، لیپوساکشن، پیکرتراشی

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

جهت مشاوره با دکتر محمد گنجه کلیک کنید.

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۴۲۷

۰۹۳۹۱۷۸۲۱۶۳

۰۹۱۲۱۷۷۵۶۲۸

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید کنید.

dr_ganjeh@

معجزه پیکر تراشی سه بعدی

یوسف آباد، خیابان اسد آبادی، بالاتر از میدان کلانتری، نبش خیابان ۴۷ (شهید قاسمی)، ساختمان نادر پلاک۴۱۷، ط۲، واحد ۲۰۴

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج