۸۰۱۳۷۱
۲۸۱۵۵۹
۲۸۱۵۵۹

محتوای حمایت‌شده

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

افتادگی پلک‌ها چهره شما را غم انگیز و خسته نشان می‌دهد و زاویه داشتن چشم‌ها چند سال به سن شما اضافه خواهد کرد. افتادگی پلک دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها مادرزادی است. افتادگی پلک، خستگی زودرس پلک و چشم را به دنبال دارد، جلوی دید را می‌گیرد و مشکلات پوستی ایجاد می‌کند.

برترین ها: افتادگی پلک‌ها چهره شما را غم انگیز و خسته نشان می‌دهد و زاویه داشتن چشم‌ها چند سال به سن شما اضافه خواهد کرد. پس اگر با مشکل افتادگی پلک‌ها روبه‌رو هستید و به دنبال روشی برای درمان آن می‌باشید، این مطلب کاملا مناسب شماست. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با افتادگی پلک، روش‌های درمان آن و بلفاروپلاستی با شما در میان بگذاریم  و پاسخ سوالاتی در رابطه با آن را با شما در میان بگذاریم.

افتادگی پلک چیست؟

عوامل مختلفی اعم از ژنتیک و افزایش سن می‌توانند سبب گردند که پلک افراد افتاده شود. در برخی از موارد افتادگی پلک می‌تواند موجب ایجاد اختلالات در بینایی افراد شود. در این صورت نیز لازم است افتادگی پلک درمان شود. در بسیاری از موارد درمان افتادگی پلک، به منظور افزایش جاذبه و زیبایی چشم‌ها صورت می‌گیرد و برای هر دو پلک بالا و پایین انجام می‌شود.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

جهت مشاوره مستقیم با دکتر حمیدرضا وفائی - متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک کلیک کنید.

راه‌های پیشگیری و کاهش افتادگی پلک

برای پیشگیری از افتادگی پلک باید از بیست و شش سالگی اقدام کنید، ولی اگر از این سن گذشته‌اید هم خیلی نگران نباشید و از همین الان شروع کنید و نکته‌های زیر را به خاطر بسپارید:

بیش از حد در معرض پرتوی مستقیم آفتاب قرار نگیرید، ولی اگر مجبور شدید حتما از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر از چشم‌هایتان محافظت کنید؛ برای مثال از عینک آفتابی و کلاه لبه‌دار استفاده کنید.

برای کاهش استفاده از نورهای مصنوعی، بخصوص در شب بهتر است به مدت زیاد بیدار نمانید، تا دیروقت مطالعه نکنید، تلویزیون را برای مدت طولانی در نیمه‌شب نگاه نکنید یا حداقل از نورانی کردن اتاق بپرهیزید. مطالعه با نور زیاد باعث خستگی و آسیب دیدن چشم و در نهایت به پلک می‌شود و پیری زودرس چشم را به همراه دارد. هرچه شخص بعد از غروب زودتر بخوابد، دیرتر به افتادگی پلک دچار می‌شود.

تغذیه نامناسب نیز در افتادگی پلک تاثیر دارد؛ خوردن غذاهای سنگین در آخر شب، غذاهای پرچرب، پرنمک و ترش از مواردی است که باعث التهاب دور چشم می‌شود. صبح‌ها بعد از بیدار‌ شدن، این پف دور چشم به طور کامل قابل مشاهده است و اگر این بی‌احتیاطی‌ها بیشتر شود بعد از مدتی افتادگی پلک نیز ایجاد می‌شود.

درمان افتادگی پلک با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

افتادگی پلک‌ها می‌تواند بر کاهش زیبایی چهره افراد تاثیر گذاشته و اعتماد به نفس آن‌ها را نیز کاهش دهد. همین موضوع سبب گشته بسیاری از افرادی که با افتادگی پلک مواجهند، به دنبال راه درمانی برای این مشکل باشند. به طور کلی درمان افتادگی پلک به دو روش انجام می‌پذیرد. روش بلفاروپلاستی و روش جراحی پلک. هر دو روش به نوبه خود دارای مزایای منحصر به خود هستند. در این مطلب بیشتر در رابطه با درمان افتادگی پلک به روش بلفاروپلاستی صحبت خواهیم کرد.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

دکتر حمیدرضا وفائی - متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

نمونه‌های بیشتر را از اینجا ببینید.

@dr.hamidrezavafaei

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی را می‌توانیم بهترین روش درمان افتادگی پلک بدانیم. این جراحی به منظور ایجاد تغییر در حلت پلک و رفع افتادگی آن صورت می‌پذیرد. کسانی که به دلایل مختلف اعم از افزایش سن، به افتادگی پلک دچار شده‌اند، می‌توانند با کمک بلفاروپلاستی زیبایی چشم‌های خود را بازیافته و اعتماد به نفس خود را نیز افرایش دهند.

جراحی بلفاروپلاستی به طور کلی به دو منظور انجام می‌شود. یا به صورت کاربردی و برای رفع مشکلات صورت می‌پذیرند و یا با هدف زیبایی و به منظور افزایش جذابیت چشم‌ها انجام می‌گردند. بلفاروپلاستی کاربردی زمانی انجام می‌شود که افتادگی پلک سبب ایجاد اختلالات بینایی برای فرد شده باشد. امروزه بلفاروپلاستی به منظور افزایش زیبایی، مانند اکثر جراحی‌های زیبایی دیگر، طرفداران بیشتری دارد.

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

شناخت مراحل انجام بلفاروپلاستی می‌تواند سبب گردد که با آگاهی بیشتری اقدام به درمان افتادگی پلک با این روش کنید. این جراحی چندان دشوار و تهاجمی به حساب نمی‌آید و می‌تواند به صورت سرپایی در مطب پزشک متخصص یا بیمارستان انجام شود. روند انجام این جراحی به شرح زیر می‌باشد:

مرحله اول: در مرحله اول بلفاروپلاستی لازم است بیمار بی‌حس شود. برخی از پزشکان برای انجام جراحی، بیمار را به کل بیهوش می‌کنند.

مرحله دوم: پس از انجام بی‌حسی موضعی بیمار، نوبت به برش پلک خواهد رسید. در صورتی که قصد جراحی پلک‌های بالا و پایین را به صورت همزمان داشته باشید، جراح شما ابتدا پلک‌های بالا را برش خواهد داد. این برش در قسمتی از پلک ایجاد می‌شود که پس از اتمام درمان، جای بخیه‌ها پنهان شود. بعد از برس مقدار چربی اضافی و یا عضلات اضافی پلک‌ها برداشته می‌شود.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

مرحله سوم: این مرحله مربوط به بستن برش‌های پلک می‌شود. پس از خارج کردن چربی یا عضلات اضافی پلک‌ها، برش‌های ایجاد شده با بخیه‌هایی بسیار ظریف و چسب‌های مخصوص جراحی، بسته خواهند شد. این بخیه برای پلک بالا ۴ الی ۶ روز و برای پلک پایین تا یک هفته باقی خواهند ماند و پس از اتمام این زمان براشته می‌شوند.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۷۶۵۳۳۱

۰۹۱۰۹۵۰۵۴۴۷

آمادگی برای جراحی بلفاروپلاستی

وجود کیسه های زیر چشم، اغلب ناشی از خستگی یا آلرژی است. کیسه هایی که در زیر چشم دیده می شوند و مربوط به خواب و یا آلرژی نیستند، به علت پرولاپس چربی پلک پایین ایجاد می شوند. چربی پرولاپس، به عنوان چربی مداری نیز نامیده می شود. این نام به این دلیل است که در این حالت، چشم در فضایی مدار مانند قرار گرفته و این فضا در محفظه چربی قرار دارد. برای بهبود ظاهر کیسه های زیر چشم، چربی می تواند برداشته شود.

بسیاری از مردم نگران هستند که پس از کشیده شدن کیسه های زیر چشم، حالتی پوسته پوسته ایجاد شده و پوست سست و بی نظم شود. اما باید گفت که عضلات اطراف این ناحیه سبب محافظت از آن شده و مانع از ایجاد بافتی ناهموار و پوسته پوسته می شود.

جراحی پلک پایین، نیاز به تکنیک های متفاوتی دارد. علاوه بر این، ساختارهای پشتیبانی پلک را می توان به شیوه ای شکل داد که بتواند چشم ها را روشن تر و درخشان تر نشان دهد.

در حالی که عمل جراحی فوقانی پلک به طورعمده ، تنها شامل حذف پوست است، جراحی پلک پایین نیز شامل حذف رسوبات چربی است که بیشتر زیر چشم هستند. از بین بردن این رسوبات، با ایجاد پوستی سفت؛ یک سطح صاف، جامد و ملایم بر روی گونه می گذارد.

مراقبتهای بعد از بلفاروپلاستی

هرچند که روش های زیبایی، ظاهر را به طور چشمگیری بهبود می بخشد، اما باید گفت که نتایج صد درصد مثبت نخواهد بود. جراحی پلک ها، روی پلک های فوقانی و یا بر روی پلک های پایینی صورت می گیرد.

هدف از عمل جراحی فوقانی پلک، از بین بردن افتادگی و پف چشم است که حالتی خسته و ناخوشایند به فرد می دهد. جراحی پلک بالایی گاهی اوقات به نام «بال چشم»، نوعی جراحی کم خطر بوده و در بسیاری از افراد انجام می شود. مشکلات مربوط به پلک بالایی ، حتی ممکن است ابرو را هم درگیر کرده و شکل و حالت آن را تغییر دهد.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

بسیاری از افراد به دنبال پف کردگی و حالت کیسه مانند زیرچشم، به جراحی پلک پایین چشم ، روی می آورند. این جراحی برای بهبود ظاهر خسته فرد صورت می گیرد. لیفتینگ پلک پایین، بیشتر در موارد زیر انجام می شود: پف کردگی زیر چشم، چروک پوست و چروک بافت ها. افراد، اغلب به دنبال جراحی پلک پایین هستند زیرا پف کردگی زیر چشم، آشکارتر از مشکلات مربوط به پلک فوقانی است.

بلفاروپلاستی چه مقدار زمان می‌برد و آیا برای انجام آن از بیهوشی استفاده می‌شود؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی، در مدت زمانی کوتاه و به صورت سرپایی انجام می‌شود. انجام این جراحی حدود ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت زمان می‌برد و برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می‌شود.

آیا جای بخیه‌ها پس از درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی باقی می‌ماند؟

خیر. جراحی بلفاروپلاستی با دقت بسیار زیادی انجام می‌شود و برش‌ها و بخیه‌ها در قسمتی صورت می‌گیرند که دیده نشده و محو شوند.

آیا نتایج حاصل از بلفاروپلاستی دائمی می‌باشد؟

این سوال نیز برای بسیاری از کسانی که قصد درمان و رفع افتادگی پلک دارند، مطرح است. در پاسخ باید بگوییم که بلفاروپلاستی، چربی‌ها و عضلات اضافی پلک را به صورت مادام‌العمر و دائمی از بین می‌برد.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

چه کسانی کاندید مناسبی برای بلفاروپلاستی هستند؟

برخی از افراد گزینه‌های مناسب‌تری برای انجام بلفاروپلاستی و پاسخ گرفتن از آن هستند. در ادامه برخی از کاندید‌های مناسب انجام این جراحی را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • کسانی که به صورت مادرزادی به افتادگی پلک دچارند و این افتادگی سبب ایجاد اختلالات در بینایی آن‌ها شده باشد.
 • افرادی که پف بسیار زیادی در پلک بالایی و پایینی چشم خود دارند.
 • کسانی که پف و یا گودی زیر چشم دارند.
 • افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند.

هزینه درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی چقدر است؟

درمان افتادگی پلک به روش بلفاروپلاستی از محبوبیت بسیاری در میان مردم برخوردار است. همین موضوع سبب گشته که پزشکان بسیاری به انجام این جراحی بپردازند. میزان تخصص پزشک بر روی هزینه بلفاروپلاستی تاثیر گذار است. عوامل دیگری نیز می‌توانند بر هزینه بلفاروپلاستی تاثیر بگذارند. برخی از اصلی‌ترین عوامل به شرح زیر هستند:

 • منطقه قرار گرفتن مطب پزشک
 • میزان تجربیات پزشک
 • تجهیزاتی که در مطب مورد استفاده قرار می‌گیرند
 • تعداد پلک‌ها (پلک بالا و پایین)

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

دکتر حمیدرضا وفائی - متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک

جراحی پلاستیک آمیزه‌ای از علم، هنر و توانمندی جراح است. دکتر حمیدرضا وفائی پس از اخذ بورد تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک و طی دوره‌های لیزر درمانی در حال حاضر ارائه دهنده‌ی خدماتی:

 • جراحی لاغری و پیکرتراشی
 • جراحی افتادگی پلک
 • جراحی زیبایی بینی
 • جراحی زیبایی سینه
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • کاشت مو و ابرو

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۷۶۵۳۳۱

۰۲۱-۲۶۷۶۵۳۴۲

۰۹۱۰۹۵۰۵۴۴۷

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

نمونه‌های بیشتر را از اینجا ببینید.

@dr.hamidrezavafaei

peykartarashi_ir@

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

جهت مشاوره مستقیم با دکتر وفائی کلیک کنید.

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی آدرس وب کلیک کنید.

dr-vafaei.com

افتادگی پلک؛ علل، درمان، جراحی و مراقبت‌ها

سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه ۵، واحد ۵۰۵

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج