۸۴۶۷۰۶ ۲۹ نظر
۵۰۰۰

مقایسه حقوق‌های نجومی با «گوشت سگ!»

وزیر رفاه گفت: اگر کار درستی انجام دادیم باید دفاع کنیم و اگر نکردیم عذرخواسته و افراد را برداریم. تاکید کردیم رزومه اشخاصی که منصوب کردیم باید روی سایت ها بیاید اگر کسی بد در جایی نشسته باید کنار برود. از حقوق نجومی حرف زدیم؛ اما باز هم در برخی شرکت های ما افراد سفرهای داخلی و خارجی می روند و پاداش بالا و نامتعارف و بیش از مصوبه دولت می‌گیرند که از گوشت سگ حرام تر است که بررسی و پس خواهیم گرفت.

ایسنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اسم "مطالبات" را فساد نمی‌گذارم اما شما پشت پرده آن را "فساد" بخوانید گفت: قریب به ۲۲۰ پرونده مفتوح مطالبات داریم. به این سوال‌ باید پاسخ داد که آیا ممکن است مدیری که تصمیم گرفته شرکتی را ۲۲۰ میلیارد تومان از آدمی طلبکار کرده، مسیر درستی را رفته باشد؟ به چه حقی باید این طلب ایجاد شود و سال‌های سال باقی بماند؟ و تا کی باید این پرونده‌ها که سابقه حتی تا ۱۵ سال دارند باز بمانند؟

محمد شریعتمداری در آیین تکریم «جمشید تقی زاده»، مدیرعامل سابق و معارفه «سید میعاد صالحی»، مدیر عامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری که در محل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد با اشاره به حوادت ناشی از وقوع سیل در کشور در چند روز گذشته گفت: ممکن است با مخاطرات جدیدی هم مواجه شویم و باید با هوشمندی همدلی و تدبیر از این مسیر عبور کنیم ضمن آنکه بابت از دست دادن تعدادی از هموطنانمان مصیبت زده هم هستیم.

وی افزود: امیدواریم همه آسیب دیدگان حادثه هرچه سریعتر به شرایط مطلوبتری برسند و در ادامه با مخاطرات کمتری مواجه باشیم.

شریعتمداری با اشاره به هویت مالی صندوق بازنشستگی کشوری که اغلب در ذهن ها متبادر می‌شود گفت: صندوق جنبه های فرهنگی و اجتماعی هم دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. حفظ عزت و تامین معیشت عزت مند و کرامت افرادی که سال ها خدمت کرده‌اند میسر می‌شود و یکی از انتظارات بازنشستگان توجه به حوزه معنوی، فرهنگی و اجتماعی و استفاده از تجارب ارزشمند آنها است.

مقایسه حقوق‌های نجومی با «گوشت سگ!»

وزیر رفاه ادامه داد: صندوق باید محل ارزشمندی برای دیده شدن و استفاده از تجارب ارزشمند بازنشستگان باشد و این وظیفه سنگینی است که به روی دوش مسئولان صندوق است.

وی با بیان اینکه صندوق در دوره گذشته قدم هایی را در این عرصه برداشته است گفت: آقای تقی زاده در دوره کوتاهی بر مسند مدیریت صندوق حضور داشت و اقداماتی موثر از جمله توسعه خانه های امید را انجام داد که نور امیدی در چشم بازنشستگان به هنگام افتتاح این خانه ها مشاهده می کردم.

وزیر رفاه افزود: نام این صندوق بازنشستگی است اما نام با مسمایی نیست، بلکه صندوق آتیه کارمندان و بازنشستگان دولت هم هست و باید از آن صیانت کند.

وی با اشاره به اینکه یک موضوع اساسی صندوق بازنشستگی کشوری که به تصمیمات کلان نظام هم برمی‌گردد پایداری آن است اظهار کرد: امروز چه تعداد صندوق ها به بودجه عمومی متصل و وابسته اند؟ صندوق لشکری صددرصد به بودجه عمومی وابسته است. صندوق کشوری هم با نسبت کمتر به بودجه عمومی وصل است.

وزیر رفاه ادامه داد: یکی از چالش های مهم کشور، صندوق های بازنشستگی است. در این میان تامین اجتماعی در شرایط مطلوب تری بسر میبرد هرچند اگر وارد جزئیات شویم باید بگوییم دولت بدهی هنگفتی به تامین اجتماعی دارد و به همین علت هزینه های مالی انباشته و دریافت وام های بانکی کلان برای جبران هزینه ها را شاهدیم.

شریعتمداری با اشاره به اینکه برخی صندوق های بازنشستگی، متوسط العمر و میانسال اند و برخی دیگر صندوق های در حال احتزارند و شرایط نامطلوبی دارند و در سرازیری هستند که باید برای آنها تدبیر کرد گفت: به جز تامین اجتماعی مابقی صندوق ها، کمابیش چنین شرایطی دارند که نیازمند تصمیم گیری های کلان است. طی چندسال اخیر جدایی شورای عالی و سازمان بیمه سلامت رخ داد و ادغام وزارتخانه های کار و تعاون و رفاه به اصول راهبردی منشا نگارش قانون جامع تامین اجتماعی و عمل به آن لطمه زد.

وی با بیان اینکه کاهش میزان هزینه ها، افزایش میزان ورودی، صیانت جدی از حق الناس، پایدارسازی صندوق ها و استقرار نظام شفافیت در تمام ابعاد در اولویت کاری دوره جدید صندوق و مورد تاکید ماست گفت: کمیته شفافیت در صندوق شکل گرفته، قدمی عقب نمی رویم و با عزم جدی پیش می رویم. صندوق باید مرکزی نمونه در فسادستیزی از دید مردم و ناظران بیرونی باشد.

شریعتمداری با اشاره به انتصاب مدیران بالادستی گفت: همه مدیران پاکدست اند، اما معمولا سن که بالا می رود و از جوانی فاصله می گیریم و روابط بین مدیران در سطوح مختلف دیرینه می‌شود، بیان برخی موارد، مشکل و محافظه‌کاری بین روابط حاکم می‌شود. امروز در دنیا به جوانگرایی و نوآوری توجه زیادی می‌شود.

وی به ضرورت توجه به بکارگیری نخبگان جوان در عرصه های مدیریتی گفت: باید با قدم های تند و به شکل جهادی به این سمت حرکت کنیم. هرکس با ما همراه است جایش روی چشم ماست، اما کسی که نخواهد باید برود. چرا باید دریافت اطلاعات مالی و انتصابات از برخی شرکت ها مشکل باشد؟

وزیر رفاه ادامه داد: اگر کار درستی انجام دادیم باید دفاع کنیم و اگر نکردیم عذرخواسته و افراد را برداریم. تاکید کردیم رزومه اشخاصی که منصوب کردیم باید روی سایت ها بیاید اگر کسی بد در جایی نشسته باید کنار برود. از حقوق نجومی حرف زدیم؛ اما باز هم در برخی شرکت های ما افراد سفرهای داخلی و خارجی می روند و پاداش بالا و نامتعارف و بیش از مصوبه دولت می‌گیرند که از گوشت سگ حرام تر است که بررسی و پس خواهیم گرفت.

شریعتمداری ادامه داد: قطعا ارزش کار آدم‌ها متفاوت است اما همان هم متر و معیار دارد و باید معقول و منطقی باشد. آنها که بیش از مصوبه هیئت وزیران دریافت کرده اند، حرام است و باید برگردانند، اگر هم برنگردانند، من خودم میگیرم و برمیگردانم. باید مسیر شفافیت را طی کنیم.

شایستگان باید مدیر شوند

وزیر رفاه تاکید کرد: در انتصابات باید به شایستگان روی بیاوریم. افراد باید شرایط احراز شغل را داشته باشند و از چارچوب ضابطه کُند انتخاب مدیران رد شوند. سال های سال یک نفر را در جایی گذاشته ایم که نتوانسته بدرستی تحلیل کند و برنامه بدهد و بهره وری را بالا ببرد. این خیانت به مردم است. نباید این اتفاق بیافتد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه کمیته انتصابات باید جدی گرفته شود و مسیر، مسیر شایسته سالاری باشد اظهار کرد: آقای صالحی، استاد جوان دانشگاه، جزو رتبه های برتر کنکور و دانشگاه بوده و عضو هیئت مدیره صندوق های کوچک مختلف بوده ودر زمینه های مختلف صاحب فکر و اندیشه است. البته که تجارب آقای تقی زاده و مانند او حتما نیاز است. از تجارب و فکر و اندیشه ایشان در کنار خودم استفاده می کنم.

وی ادامه داد: اسم "مطالبات" را فساد نمی‌گذارم، اما شما آن را "فساد" بخوانید. قریب به ۲۲۰ پرونده مفتوح مطالبات داریم. به این سوال باید پاسخ داد که آیا ممکن است مدیری که تصمیم گرفته شرکتی را ۲۲۰ میلیارد تومان از آدمی طلبکار کرده، مسیر درستی را رفته باشد؟ به چه حقی باید این طلب ایجاد شود و سال های سال باقی بماند؟ تا کی باید این پرونده ها که سابقه حتی تا ۱۵ سال دارند باز بمانند؟

شریعتمداری با تاکید بر اینکه باید جلوی تخلفات گرفته و تکرار نشود عنوان کرد: نباید تعهدی بدهیم که از انجام آن برنمی‌آییم.

وزیر رفاه همچنین با اشاره به اینکه هیئت امنا، مدیرعامل و افراد ذی مدخل باید در ارتباطی تنگاتنگ درباره مسائل صندوق گفت وگو کنند گفت: باید به سمت اصلاحات پارامتریک در صندوق بازنشستگی برویم. بر موضوع کنترل کیفیت کار داخلی تاکید دارم. حسابرسی داخلی حتما باید حاکم باشد.

شریعتمداری همچنین با تاکید بر ضرورت بکارگیری زنان در عرصه های مدیریتی گفت: برخی تصمیمات روی میز مانده است که باید حل و فصل شوند.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • شریعتمداری واقعا گند زدی
   حقوق خود را مد نظر قرار بده شما اندازه ۱۰ کارمند حقوق دریافت میکنی اما...

   پاسخ ها

   • مریم یه ایرانیم .

    دزدخونه = کانون بازنشستگان

   • بدون نام

    ابتدای وزارتش در این دولت تدبیر جناب روحانی، معلوم شد ثروتش 1000 میلیارد تومانه

  • میشه بگید کدوم یکی از مدیران ایرانی شایسته هستن؟ و لیاقت پست مدیریت و توان مدیریت رو دارن؟

  • بابت از دست دادن تعدادی از هموطنانمان مصیبت زده هم هستیم.
   ما كه باورمون شد كه تو عزادار مردم هستى. ...

  • دوتاش نوش جان دولتی ها

  • تو از قضیه وارد کردن ماشین ها حرفی نزدی که

   پاسخ ها

   • بدون نام

    همتون برید
    بمیرید با این کار کردتون واقعا متاسفم

   • بدون نام

    خدالعنت کندمسئولین بیکفایت وناکارامداین مملکتوکه گندزدن به همه چی رفت سیب زمینی کیلوئی ۶۰۰۰هزارتومان لعنت خداتا ابدبرقاتل شادروان هویدانخست وزیرشایسته وکاردان ایران که ۱۳ سال بدون منت خدمت صادقانه کردوتورم ومهارکرداین گذشت زمان حقانیت وبی گناهی اونوثابت کرد

  • سلام تشکر ازشما

  • بیمه شدگان صندوق عشایرو روستایی که ازسن نوجوانی شبانه روزمشغول کار میباشد چطورتوان جسمی وروحی دارد که درسن 65 سالگی بازنشست شود؟ چقدرتفاوت با کارمندان وکارگران کارخانه جات دارند با 8 ساعت کاربا امتیاز روزهای تعطیلات وجمعه ها ،ازمسولان صندوق بیمه بازنشستگی عشایر و روستایی خواهشمندیم به این معضل که همراه با تبعیض های حقوقی میباشد جدأ جدأ پیگیری واقدام فرمایند همچنین درخواست دفترچه تأمین اجتماعی وبن کارگری که محروم هستند به این مهم رسیدگی فرمایند

  • چیزی تهش نمونده
   جمع کنید برا مختلس بعدی

  • نگو شریعتمداری جون خودت نگو اگه تو وزارت صنعت جلو اصناف و اتحادیه ها رو میگرفتی نظارت میکردی به قیمتها یا به سازمان حمایت دستور میدادی نظارت و برخورد کنه الان همه چیز اینقدر گرون نبود خدا لعنتت کنه خدا نابودت کنه چرا اینقدر دورویی

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ایشون سرش به واردات خودرو و موز گرم بود

  • خجالت بکش بی شرم.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    بخدا ما 25/5کارمند مخابرات بودم تعدیل نیرو شدم بعد 7/5سال هم خودم بیمه ریختم حالا با1300 چگونه گذران زندگی کنم بهترین سالیان جو نیم همون بیست پنج سال نیم بود با بی عدالتی گذشت بد امان برسید درآمد دیگر بی نداریم

   • بدون نام

    چه رفاهی چه وزارتی هرچه داریم صادر می کنیم

  • حقوق نجومی گرفته نمی شود
   بلکه پرداخت می شود اگر قانون و ضابطه مدونی باشد که عام و خاص راشامل شود حقوق نجومی وجود نخواهد داشت
   هرکس وگروه و سازمانی برای خود قانونی وضع میکند و از شمول قانون عمومی جدا می گردد

  • همه مدیران دولتی بودجه اختصاص داده شده به حوزه کاریشونو میریزن به حساب خودشون وحساب سازی میکنن ومیگن خرج ملت شده

  • شما يه سري به فاميل خودتون بزنيد كه با شكم سير و ماشين چند ميلياردي و حقوق نجومي كه ميگيرند
   شي عيدي چطور مردم بد بخت رو با چندر غاز حقوق بيكار كردند

  • تبعیض در حقوق ها و حقوق های بازنشستگی ، کینه و ناامیدی عجیبی در مردم ایجاد کرده....

  • من که باورم نمیشه امروز تو ایران یک همچین مسولی پیدا بشه همتون سروته یه کرباسین دیگه این حناها رنگ نداره

   پاسخ ها

   • بدون نام

    این که با 1000 میلیارد تومان ثروت در ابتدای وزارت صمت که اعلام شد معلومه چه گرگیه

  • با سلام مدیرانی که زن وبچه هاشون خارج کشورند مثلا شهردار ... ومثلا استاندار فلان اینا می خوان برا مملکت دل بسوزانند مجلس طرحی تصویب کند هیچ کس حق ندارد خارج از کشور باشد اقایون پولو خانوادشون اونور ابه اونوقت تو راهپیمایی میکن مرگ بر کی جمع کنید

  • پدر صنعت مملکتو درآوردی نوبت کارواموراجتماعی شده ,,,,خواهشن شما درطول مدت وزارتتون هیچ کاری نکن چون یه کم حرکت شما اون وزارتخانه نابود میشه مثل وزارت صنعت چه گندی بهش زدی دیگه درست بشو نیست پراید رساندی 50میلیون تومان ,,دست پخت شماس پراید این قیمتی

   پاسخ ها

   • بدون نام

    وقتی با سابقه وزارت بازرگگانی انقدر گند زد که از وزارت صنعت معدن تجارت کنار گذاشته شد چه امتیاز داشت که برای وزارت رفاه کاندیدش کردن؟؟

  • این حرفها برای فاطی تمبون نمیشه .مردم گرسنه هستن این حرفها رو بذارید کنار حقوق بازنشستگان رو مثل خودتون کنید .مگه شما ها خونتون رنگینتراز بقیه است .بابا مردم به گدایی افتادن

  • ناب شریعتمداری قبلا که وزیر صمت بود در واردات غیرقانونی خودرو و تخصیص ارز به افرادی که حتی نمایندگی از کمپانیها نداشتن برای واردات خودرو لوکس نقش اصلی داشت. حالا از حلال و حرف میزنه؟؟؟
   چقدر ارز را به فامیل و وابستگانشان دادن

   پاسخ ها

   • بدون نام

    اینها جزو مافیای خودرو ایران هستن

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج