۸۹۲۷۶۱
۸۰ نظر
۵۰۰۴
۸۰ نظر
۵۰۰۴

اعترافات هولناک «گربه‌های وحشیِ» مشهد

دادستان مرکز خراسان رضوی با صدور دستورات ویژه قضایی در حالی رسیدگی به جرایم خشن و زورگیری‌های توام با ایجاد رعب و وحشت اعضای باند «گربه‌های وحشی» را به شعبه ویژه جرایم جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد سپرد که تاکنون حدود ۸۰ تن از مال باختگان، دزدان مخوف را شناسایی کرده اند!

باشگاه خبرنگاران جوان: دادستان مرکز خراسان رضوی با صدور دستورات ویژه قضایی در حالی رسیدگی به جرایم خشن و زورگیری‌های توام با ایجاد رعب و وحشت اعضای باند «گربه‌های وحشی» را به شعبه ویژه جرایم جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد سپرد که تاکنون حدود ۸۰ تن از مال باختگان، دزدان مخوف را شناسایی کرده اند!

ماجرای پرونده «گربه‌های وحشی» که هر لحظه شکل گسترده تری به خود می‌گیرد از یک پرونده جنایی در منطقه قاسم آباد مشهد آغاز شد. این حادثه تلخ در شامگاه سی و یکم تیر از آن جا رنگ جنایی به خود گرفت که سه جوان موتورسوار، وارد پارک خطی در امامیه ۸۱ شدند و جوان ۲۱ ساله‌ای به نام «امیر اسدی» را با ضربه کلنگی قمه به قتل رساندند تا تلفن همراهش را سرقت کنند.

اعترافات هولناک «گربه‌های وحشیِ» مشهد

اما با مقاومت طعمه خود روبه رو شدند و در حالی که دست شان به خون آلوده شده بود با رها کردن پیکر نیمه جان «امیر» از محل حادثه گریختند! به گزارش خراسان، این گونه بود که قاضی ویژه قتل عمد مشهد وارد عمل شد و عملیات شناسایی و دستگیری مجرمان خطرناک در دستور کار قرار گرفت.

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، قاضی غلامعلی صادقی (دادستان مرکز خراسان رضوی) و سردار محمدکاظم تقوی (رئیس پلیس خراسان رضوی) با صدور دستورات ویژه‌ای در سلسله مراتب انتظامی و قضایی، خواستار تلاش شبانه روزی برای دستگیری مجرمان خطرناکی شدند که موجب ایجاد رعب و وحشت و ناامنی شده بودند.

در پی صدور این دستورات قاطع، بلافاصله گروه تخصصی و زبده‌ای از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) و با نظارت مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (سرپرست پلیس آگاهی) تشکیل شد تا با راهنمایی‌های قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد عملیات اطلاعاتی و پلیسی را آغاز کنند. تحقیقات مقدماتی کارآگاهان نشان می‌داد با توجه به جرایم هولناک اعضای این باند خطرناک که برای ترساندن طعمه‌های خود ابتدا ضربات قمه و خنجر را بر پیکر مال باخته فرود می‌آوردند و بعد گوشی او را می‌ربودند، از سوی مال باختگان لقب «گربه‌های وحشی» را گرفته اند؛ بنابراین گزارش، گروه تخصصی کارآگاهان، در چند شاخه پلیسی و به سرپرستی سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) ابتدا به چهره زنی سردسته‌های باند «گربه‌های وحشی» پرداختند و با کمک شاهدان عینی تصویر چهره نگاری «حسین - الف» (متهم به قتل) را ترسیم کردند.

اعترافات هولناک «گربه‌های وحشیِ» مشهد

آنان سپس به چند شماره ناقص از پلاک موتورسیکلت هوندای قهوه‌ای رنگ رسیدند که هنگام وقوع جنایت مورد استفاده زورگیران آدمکش قرار گرفته بود. ردیابی و استعلام مالک موتورسیکلت، کارآگاهان را به فروشگاهی در منطقه ۱۷ شهریور مشهد کشاند، اما فروشنده اظهار کرد موتورسیکلت مذکور را به یکی از همکارانش در بولوار «امام خمینی (ره)» فروخته است. این گونه بود که دامنه تحقیقات کارآگاهان گسترده‌تر شد و در نهایت به جوانی به نام «محمد- خ» رسید؛ بنابراین گزارش، کارآگاهان زبده آگاهی که با رصد‌های اطلاعاتی دقیق گروه کارشناسان اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به فعالیت‌های شبانه روزی خود ادامه می‌دادند، «محمد- خ» را در بولوار دوم طبرسی شناسایی کردند و او را زیر نظر گرفتند.

این جوان ۲۲ ساله ابتدا با دو نفر از دوستانش و برای مصرف مواد مخدر وارد منزلی شدند که پاتوق برخی از دزدان مخوف بود، اما ماموران او را تا شناسایی اعضای دیگر باند مخوف «گربه‌های وحشی» دستگیر نکردند تا این که بالاخره بعد از هشت روز عملیات ردزنی، هفت عضو اصلی این باند و همچنین سه جوان متهم به قتل امیر اسدی، شناسایی شدند. با تکمیل اطلاعات درباره مخفیگاه‌های اعضای باند، عملیات دستگیری با دستور سردار تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) و نظارت مستقیم قاضی کاظم میرزایی در حالی آغاز شد که این عملیات سه شبانه روز به طول انجامید و در این مدت کارآگاهان و مقام قضایی مجبور به بیدار خوابی بودند چرا که پس از برنامه ریزی و محاصره پوششی مخفیگاه‌های سارقان، عملیات دستگیری آنان در ساعات اولیه بامداد صورت می‌گرفت.

اعترافات هولناک «گربه‌های وحشیِ» مشهد

در این عملیات هماهنگ و غافلگیرانه هفت تن از اعضای باند به همراه دو فرد افغانستانی که مالخر گوشی‌های سرقتی بودند، دستگیر شدند و به مقر پلیس آگاهی انتقال یافتند.

اعترافات وحشتناک

بررسی سوابق متهمان و اعترافات هولناک آنان نشان می‌داد پلیس با یک شبکه خطرناک تبهکاری روبه روست که در قالب گروه‌های دو یا سه نفره به زورگیری‌های خشن می‌پرداختند. آنان معترف شدند بیشتر زورگیری‌ها را در مناطق قاسم آباد و آزادشهر انجام داده اند و هر بار که برای زورگیری از مخفیگاه هایشان بیرون می‌آمدند چند نفر را با چاقو و قمه مجروح می‌کردند تا اموال شان را به یغما ببرند.

«گربه ستاره دار!»

یکی از اعضای باند که اشکالی مانند «ستاره» را روی دستش خالکوبی کرده است، توسط زنی مورد شناسایی قرار گرفت که هنوز هم از نزدیک شدن به او وحشت داشت. آن زن می‌گفت: آن‌ها با شکستن دستم، پول و ساعت و دیگر اموالم را سرقت کردند.

تحقیقات تخصصی سرهنگ بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد) و سرگرد وحید حمیدفر (افسر ویژه پرونده گربه‌های وحشی) بیانگر آن بود که اعضای این باند مخوف در مناطق میثاق، حجاب، اندیشه، پارک رازی، امامیه، دکتر حسابی، آموزگار، استقلال، وکیل آباد و ... دست به سرقت‌های هولناک توام با ضرب و جرح طعمه‌ها زده اند.

اعترافات هولناک «گربه‌های وحشیِ» مشهد

طعمه‌ها چگونه انتخاب می‌شدند؟

اعترافات متهمان که ظهر پنج شنبه گذشته قاضی میرزایی را به پلیس آگاهی کشاند تا بررسی‌های تخصصی در حضور مقام قضایی صورت گیرد، به آن جا رسید که یکی از اعضای این باند در پاسخ به سوال قاضی ویژه قتل عمد درباره چگونگی انتخاب طعمه‌ها گفت: ما معمولا به سراغ افراد جوان و نوجوان می‌رفتیم، اما قبل از آن محدوده ارتکاب زورگیری را به دقت بررسی می‌کردیم تا در مکانی خلوت به طعمه حمله کنیم. با این حال، وقتی به بهانه پرسیدن سوال یا نشانی به او نزدیک می‌شدیم ابتدا ضربه کارد را بر شانه یا کتف او وارد می‌کردیم تا این گونه رعب و وحشتی ایجاد کنیم که کسی جرئت مقابله با ما را پیدا نکند و اگر کسی هم سر راهمان قرار گرفت با دیدن قمه خون آلود بترسد و فرار کند!

آنان همچنین اعتراف کردند گوشی‌های سرقتی را نیز به دو جوان افغانستانی می‌فروختند که هم اکنون دستگیر شده اند!

۸۰ فقره زورگیری

اعضای باند «گربه‌های وحشی» که هنوز با دستور قاضی میرزایی تحقیقات از آنان ادامه دارد، در حالی با تعدادی از مال باختگان در اداره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی روبه رو شدند که تاکنون حدود ۸۰ نفر، اعضای این باند را شناسایی کرده اند.

با درج خبر دستگیری اعضای این باند هنوز تعداد زیادی از شهروندان با مراجعه به اداره مبارزه با زورگیری و کیف قاپی، متهمان را مورد شناسایی قرار می‌دهند که تحقیق در این باره توسط گروهی از کارآگاهان با نظارت سرهنگ جعفریان ادامه دارد.

اعترافات ۳ عضو خطرناک باند

محمد، جواد و امیرحسین، سه عضو اصلی شبکه «گربه‌های وحشی» هستند که در ماجرای قتل جوان ۲۱ ساله نقش داشتند.

«محمد» (راکب موتورسیکلت) در اعترافاتی هولناک گفت: وقتی از طرف بولوار میثاق وارد امامیه شدیم، امیرحسین با دیدن دو جوان در پارک خطی، از من خواست به سوی آن‌ها بروم. وقتی آن جا رسیدیم، جواد و امیرحسین پیاده شدند و امیرحسین خطاب به آن جوان (مقتول) گفت: «سامان خله تویی که برای خواهرم در تلگرام پیام می‌فرستی؟» او با گفتن این جملات دیگر منتظر پاسخ نماند و ضربه کلنگی قمه را به شانه آن جوان وارد کرد و از او خواست گوشی تلفن اش را بدهد، اما وقتی با مقاومت او روبه رو شد به همراه جواد روی موتور پرید و از محل گریختیم. من آن‌ها را در میدان فهمیده پیاده کردم و به خانه خودمان بازگشتم! امیرحسین نیز در اعترافات خود ضمن اقرار به جنایت گفت: بعد از این ماجرا زورگیری‌های دیگری نیز انجام دادیم.

جواد نیز که نقش زیادی در زورگیری‌های خشن مشهد دارد، به قمه کشی و وارد آوردن ضربات هولناک به طعمه‌های خود در مناطقی مانند هاشمیه اعتراف کرد.

دستور ویژه دادستان

به دنبال دستگیری اعضای این شبکه مخوف، دادستان مشهد طی دستوری به قاضی ویژه قتل عمد، از وی خواست تا به جرایم زورگیری‌های اعضای این باند نیز در شعبه ویژه جنایی رسیدگی کند. در همین حال قاضی کاظم میرزایی با تقدیر از حمایت‌ها و دستورات ویژه قاضی صادقی (دادستان مشهد) بر ریشه یابی کامل اعضای این شبکه و دستگیری آنان تاکید کرد. قاضی ویژه قتل عمد ضمن قدردانی از سردار تقوی و همه عوامل پلیس آگاهی خراسان رضوی به ویژه نیرو‌های اداره جنایی به خراسان گفت: با ارسال پرونده‌های متهمان از شعبه‌های دیگر قضایی، تحقیقات در ابعاد مختلف درباره اعضای این باند به صورت گسترده ادامه می‌یابد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج