۹۳۰۶۳۹
۹۴۶۲۲
۹۴۶۲۲
پ

محتوای حمایت‌شده

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

ایمپلنت دندان یعنی کاشت دندانی جایگزین برای دندان از دست‌رفته و یا آسیب‌دیده؛ که جنس‌های مختلفی هم دارد. امروزه برای اقتصادی شدن هزینه‌های این جراحی، ایمپلنت ارزان دندان کی‌تواند بسیار مفید باشد.

برترین‌ها: ایمپلنت دندان یعنی کاشت دندانی مصنوعی به جای دندان از دست‌رفته و یا آسیب‌دیده؛ که جنس‌های مختلفی هم دارد. قبل از واردشدن ایمپلنت به علم دندانپزشکی شما مجبور بودید از دندان‌های مصنوعی یک‌تکه استفاده کنید و چاره‌ای برای جایگزین‌کردن یک دندان نداشتید. اما با آمدن ایمپلنت شما می‌توانید برای یک دندان شکسته‌شده هم جایگزین بذارید.

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

جهت مشاوره با دکتر فریدون ولدخانی همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۸۴۴۵۰۰

۰۹۳۹۹۲۰۳۱۱۳

ایمپلنت دندان چیست؟

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت دندان یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می‌شود. فیکسچر‌ها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می‌باشند. فیکسچر‌ها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می‌گردند و توسط دستگاه‌های بسیار دقیق ساخته می‌شود.

 ایمپلنت ارزان دندان

زیبایی دهان و دندان یکی از موضوعاتی است که همه افراد جامعه به آن علاقه‌مند هستند.ایمپلنت دندان یکی از روش‌هایی است که شما را به زیبایی دهان و دندان نزدیک می‌کند اما قیمت بالای این روش باعث می‌شود افراد زیادی از انجام آن منصرف شوند.ایمپلنت ارزان دندان در این شرایط می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد اما بهتر است قبل از انجام ایمپلنت ارزان دندان با کیفیت آن آشنا شویدو از ایمپلنت درجه ۲ استفاده نکنید.

 تفاوت ایمپلنت ارزان با گران در چیست ؟

باید بدانیم که  تفاوت ایمپلنت دندان ارزان و گران فقط در قیمت این دو روش نیست.این دو روش در موارد دیگری نیز با هم متفاوت هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

کیفیت ایمپلنت

بدون شک همه ما می‌دانیم که با استفاده مواد مرغوب‌تر در ترکیبات ایمپلنت گران قیمت،کیفیت این ایمپلنت بالاتر می‌رود و نسبت به ایمپلنت ارزان مطمئن‌تر عمل می‌کند.

روش انجام ایمپلنت

روش انجام ایمپلنت یکی از مواردی است که روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیرگذار است.برای انجام ایمپلنت دندان باید  روش مورد نظر خود را انتخاب کرده و با پزشک خود درباره این موضوع مشورت داشته باشید.

شرکت سازنده ایمپلنت

برند مورد نظر ایمپلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است.برخی برندهای شناخته شده در بازار از قیمت بالاتری برخوردار هستن که به طبع کیفیت بالاتری نیز نسبت به برندهای ناشناخته دارند.بهتر است قبل از انجام ایمپلنت درباره شرکت سازنده ایمپلنت تحقیق کنید.

دستمزد دندان پزشک

علاوه بر نوع برند و مواد اولیه ایمپلنت دندان،دستمزد دندان پزشک مورد نظر شما نیز در هزینه ایمپلنت دندان تاثیرگذار است. پزشکان شناخته شده و متخصص در زمینه ایمپلنت دندان برای انجام این عمل زیبایی دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند و هزینه ایمپلنت را بالاتر می‌برند.

نوع پودر استخوان مصرف شده

پودر استخوان یکی از ترکیبات اصلی در ساخت ایمپلنت دندان است که تاثیری مستقیم روی قیمت ایمپلنت دارد.باید نوع پودر استخوان مصرف شده مورد بررسی قرار دهید تا قیمت ایمپلنت دندان را بهتر براوورد کنید.

قطعات جانبی مورد استفاده

ایمپلنت دندان شامل قطعات جانبی دیگری نیز هست که باید در هزینه نهایی ایمپلنت دندان مورد بررسی قرار دهید.

انواع برند ایمپلنت ارزان دندان

برای آشنایی بیشتر با ایمپلنت ارزان بهتر است با برخی از برندهای این نوع ایمپلنت آشنا شوید.برخی از برندهای شناخته شده در زمینه ایمپلنت ارزان شامل موارد زیر می‌باشند:

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

ایمپلنت کره ای

یکی از برندهای مورد استقبال پزشکان در ایران برندهای ایمپلنت کره‌ای است که با قیمت مناسب خود توانسته کیفیت خوبی را نیز در ایران ارائه دهد .این برند پرطرفدار دارای انواع گسترده‌ای از انواع ایمپلنت دندان می‌باشد که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

DIO

برند DIO  برندهای ایمپلنت ارزان و کره ای می‌باشد که شرکت معروف دنس پلی امریکا را تحت مالکیت خود قرار داده است.

Dentium

برند دنتیوم بنام ایمپلنتیوم شناخته می شود  و جزو پر فروش‌ترین برندهای ایمپلنت کره ای در ایران است. این برند جزو ایمپلنت ارزان در ایرا به شمار می‌رود که کیفیت مناسبی نسبت به قیمت خود دارد.

Ufit

یوفیت یک ایمپلنت ارزان در ایران است که به دلیل ساختار خاصش طرفداران زیادی دارد. شیارهایی روی پایه آن ایجاد شده است تا بهتر با استخوان فک جوش بخورد. 

Osstem

برند ایمپلنت اوستم به عنوان اولین ایمپلنت دندانی کشور کره یکی از برند های معروف کره است که توسط FDA  تایید شده است.

Dentis

برند ایمپلنت دنتیس یک ایمپلنت دندانی درجه 2 کره ای است.این برند به علت مشکلاتی که هنگام جراحی بوجود می آورد مورد تایید بسیاری از پزشکان نیست اما قیمت آن توجه بیماران را بیشتر به خود جلب می کند.

Megagen

برند ایمپلنت مگاژن یک ایمپلنت ارزان  و با کیفیت کره ای است که توانسته در طی سال‌های اخیر با برندهای اروپایی رقابت کند.

ایمپلنت ایرانی

 ایمپلنت ایرانی یکی از جدیدترین نمونه‌های ایمپلنت در بازار ایران است که میزان دسترسی به آن هنوز ثابت و مشخص نیست اما ایمپلنت ایرانی را می‌توان یکی از رقبای اصلی ایمپلنت‌های دیگر در بازار ایمپلنت ارزان دانست.

ایمپلنت چینی

ایمپلنت ارزان چینی با کیفیتی نامرغوب و لیبل و آرم برند های معتبر اروپایی آمریکایی وارد بازار می‌شوند از  و درصد شکست بالایی برخوردار هستند.

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

قیمت ایمپلنت ارزان

تفاوت  قیمت ایمپلنت ارزان و ایمپلنت گران در بازار بسیار مشهود است.با بررسی ساده‌ای که پیش‌تر انجام داده ایم متوجه شده‌اید که قیمت ایمپلنت ارزان تحت تاثیر عوامل مختلفی است.با در نظر گرفتن تمام این ویژگی‌ها، شرح ایمپلنت ارزان قیمت به شرح زیر می‌باشد:

برند ایمپلنت ارزان کشور سازنده قیمت ایمپلنت با روکش 
snuc کره ۵/۵۰۰/۰۰۰تومان
ایران ۳A ایران ۴/۵۰۰/۰۰۰تومان
sewon medix کره ۶/۵۰۰/۰۰۰تومان
cis کره ۶/۵۰۰/۰۰۰تومان

مزایای کاشت ایمپلنت ارزان

 • زیبایی بیشتر: اپیملنت دندانی بسیار شبیه به دندان‌های واقعی هستند و، چون به استخوان فک متصل هستند تقریبا دائمی هستند.
 • گفتار واضح‌تر: در این عمل بدلیل اتصال محکم و قوی‌تر - دندان جابجا و یا سر نمی‌خورد- بنابراین وضوح گفتار بالاتر است.
 • راحتی بیشتر: ایمپلنت عملا جزئی از بدن شما می‌شود و در نتیجه نیاز به بیرون اوردن نیست.
 • جویدن راحت‌تر: در سایر روش‌ها به دلیل جابجایی و یا لغزندگی دندان‌ها عمل جویدن سخت‌تر است. کاشت دندان به این روش کاملا مشابه دندان‌های طبیعی است و به فرد اجازه می‌دهد هر غذایی را با راحتی کامل و بدون درد بخورد.
 • سلامت دهان بیشتر: برای کاشت ایمپلنت نیاز به آسیب به دیگر دندان‌ها نیست و اتصال نه به دندان‌های مجاور، بلکه به استخوان است.
 • دوام بیشتر: دوام این عمل بسیار بالا است و در صورتیکه مراقبت‌ها انجام شود می‌توانند تا آخر عمر فرد نیز دوام بیاورد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مرحله اول: دندانپزشک قبل از شروع کار برای شما مسکن یا ضد درد تجویز می‌نماید و بعد با مواد بی حسی فک شما را بی حس می‌نماید. ممکن است در این مرحله بنا به در خواست شما از آرام بخش هم استفاده کند.

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گرانایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

برای بی حس کردن دندان‌ها از دو روش استفاده می‌شود

• دارو‌های خوراکی

• از طریق تزریق داخل رگ

مرحله دوم: بعد از بی حس شدن فک و دندان‌ها ابتدا دندانپزشک یک شکاف در لثه‌ی شما ایجاد می‌کند تا با این شکاف به استخوان فک شما دسترسی داشته باشد. سپس یک سوراخ در استخوان فک شما ایجاد می‌کند و ایمپلنت دندان را داخل آن قرار می‌دهد.

مرحه سوم: در مرحله‌ی بعد دندانپزشک از عکسبرداری و رادیولوژی استفاده می‌کند تا مطمئن شود ایمپلنت دندان به نحو مناسب در جای خود قرار گرفته است.

مرحله چهارم: در نهایت جراح بافت لثه را بخیه می‌زند و منتظر استخوان سازی و مطابقت بدن با ایمپلنت می‌شود. در این مدت اگر ایمپلنت دندان جلو کاشته شود، دندان پزشک از دندان مصنوعی یا پل موقت استفاده می‌کند تا دهان شما خالی از دندان از بین رفته نباشد.

مرحله پنجم: بعد از گذشت چند ماه و به وجود آمدن شرایط مناسب، دندان پزشک، بعد از تزریق بی حسی، دوباره یک برش کوچک روی لثه ایجاد می‌کند تا به ایمپلنت دندان دسترسی داشته باشد در این زمان جراح پیچ محافظ را از روی ایمپلنت بر می‌دارد و آن را با یک سر فلزی جایگزین می‌کند (این سر فلزی شبیه یک سیلندر فلزی کوچک است که در بالای لثه‌ی شما و در محل دندان قرار می‌گیرد) با این کار فضای مناسب برای درمان صحیح لثه در اطراف ایمپلنت به وجود می‌آید.

مرحله آخر: مرحله‌ی آخر ایمپلنت دندان دو یا سه هفته بعد از عمل جراحی دوم است که برای شروع فرایند جاگذاری روکش، پل یا دندان صورت می‌گیرد.

ایمپلنت دندان دو قسمت اصلی دارد:

فیکسچر (Fixture): قسمتی است که داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و نقش ریشه‌ی دندان را ایفا می‌کند.

Abutment: قسمتی تاجی که بالای لثه قرار می‌گیرد و روی آن پروتز یا روکش ایمپلنت قرار می‌گیرد.

نکات مهم قبل از ایمپلنت دندان

انتخاب دندانپزشک

اگر از دندانپزشکی قبلاً خدمات گرفته‌اید و از نحوه خدمات رسانی رضایت دارید، می‌توانید ایمپلنت دندان را نیز پیش همان دندانپزشک انجام دهید. اما اگر برای کاشت دندان به‌دنبال دندانپزشک هستید، باید با حوصله و بدون عجله به چند دندانپزشک مراجعه کنید تا قبل از انجام ایمپلنت از سوالات خودتان را بپرسید.

خوب است که نمونه کار‌های ایمپلنت دندانپزشک را ببینید و در مورد نحوه انجام ایمپلنت، قیمت، مراقبت‌های بعد از ایمپلنت، خدمات بعد از کاشت دندان سوال بپرسد. دندانپزشک باید با حوصله به سوال‌های شما پاسخ دهد و احساس کنید که برایتان زمان می‌گذارد.

ایمپلنت درد دارد؟

شما در هنگام ایمپلنت دندانی کمی درد جزیی دارید و در مرحله اولیه ایمپلنت نیز، احساس درد طبیعی بوده و این درد ممکن است ازهفت تا ده روز طول بکشد، البته شما می‌توانید برای کاهش درد از مسکن، ایبوپروفن استفاده کنید. مصرف مسکن را طبق دستور پزشک صورت دهید. در صورت تداوم درد، دندانپزشک یا جراح ایمپلنت ممکن است، مسکن‌های قوی تری برای شما تجویز کند.

مراقبت‌های دارویی قبل از ایمپلنت

 • بیمارانی که دارو‌های رقیق کننده خون (مانند: آسپرین یا وارفارین) استفاده می‌کنند بایستی ۳ الی ۵ روز قبل از عمل جراحی تحت نظر پزشک معالج خود دارو را قطع کنند. یک ساعت قبل از جراحی باید مسکن قوی (مثل دو عدد قرص ژلوفن ۴۰۰ میلی‌گرم) استفاده شود.
 • در صورت نبود هیچگونه بیماری گوارشی یک ساعت قبل از انجام جراحی ایمپلنت چهار کپسول آموکسی سیلین ۵۰۰ میلی گرم استفاده نمایید.
 • در صورتی که از داروی خاصی استفاده می‌کنید قبل از جراحی و کاشت دندان دارو‌ها را به همراه خود ببرید.

مراقبت‌های بعد از جراحی ایمپلنت دندان

 • پس از کاشت ایمپلنت دندان به مدت ۱ روز از مسواک زدن در ناحیه‌ی اطراف جراحی خود داری کنید.
 • از شستن دهان تا ۸ ساعت بعد از جراحی خودداری کنید.
 • بهتر است روز بعد از جراحی از دهان شویه استفاده کنید. بهترین محلول برای این منظور (کلرهگزیدین) می‌باشد که بهتر است روزی سه مرتبه از آن استفاده شود.
 • نوشیدن مایعات بعد از جراحی بلا مانع است. اما در مورد خوردن باید محتاط‌تر باشید و دقت کنید که بی حسی اثر خود را از دست داده باشد.
 • از کشیدن سیگار، خوردن قهوه و چای در سه روز اول بعد از جراحی خود داری کنید. به طور کلی استفاده از سیگار ومواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت دندان را کاهش می‌دهد؛ و نکته‌ی آخر اینکه بیماری‌های لثه باعث کاهش طول عمر ایمپلنت دندان می‌شوند. پس در مورد مراقبت و نگهداری و رعایت بهداشت دهان و دندان خود کوشا باشید.

عوارض و مشکلات احتمالی ایمپلنت

 • درد و تورم لثه در موارد نادر
 • عفونت در محل ایمپلنت
 • جابجایی ایمپلنت
 • واکنش آلرژیک
 • خارج شدن یا لق شدگی روکش ایمپلنت​

چه کسانی نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

 • افراد بسیار جوانی که فک آن‌ها به حد کافی رشد نکرده است.
 • بانوانی که باردار هستند.
 • افراد سیگاری (کشیدن سیگار باترمیم طبیعی بافت‌های بدن تداخل می‌کند و احتمال موفق بودن ایمپلنت دندان را کاهش میدهد).
 • افرادی که الکلی یا معتاد هستند.
 • افرادی که پرتو درمانی در ناحیه سر و گردن داشته اند.
 • افرادی که بیماری‌های مزمن مثل فشار خون بالا، دیابت، هموفیلی و بیماری‌های بافت همبند داشته اند.
 • افرادی که دارو‌های خاصی مثل استروئید و کورتن استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دندان قروچه دارند، می‌باشند که احتمال شکست ایمپلنت دندان در این افراد زیاد است.

دکتر فریدون ولدخانی

 • جراح و دندانپزشک
 • با ۳۰ سال سابقه دندانپزشکی در آمریکا و ایران
 • مبتکر رسمی برند ارتودنسی شفاف کریستال کارکت
 • دارای تخصص برای انجام ایمپلنت ارزان در تهران

برای مشاوره فرم زیر را پر کنید.

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

جهت مشاوره با دکتر فریدون ولدخانی همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۸۴۴۵۰۰

۰۹۳۹۹۲۰۳۱۱۳

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

crystalcorrect.ir

ایمپلنت ارزان دندان در تهران و تفاوت آن با ایمپلنت گران

خیابان امام خمینی‌. بین جیحون و یادگار امام. مجتمع پزشکی تخصصی اوی سینا. طبقه پنجم

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج