۹۴۵۱۵۸
۳۲ نظر
۳۵۵۰۴
۳۲ نظر
۳۵۵۰۴

محتوای حمایت‌شده

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

موهای زائد معمولا موجب نارضایتی بسیاری از افراد می‌شود. اپیلاسیون در این شرایط می‌تواند بهترین گزینه باشد. اما بهترین روش اپیلاسیون کدام است و هر یک از روش‌ها چه مزایا و معایبی دارند؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

برترین‌ها: اپیلاسیون واژه‌ای فرانسوی و به معنای از بین بردن موهای زائد است. در اپیلاسیون موها باید از ریشه کنده شوند. اپیلاسیون بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است که خود روش‌های مختلفی دارد.

اپیلاسیون یکی از روش‌های موثر برای داشتن پوستی صاف و شفاف است و می‌تواند رشد موهای زائد را کم کند، اما انجام آن در مراکزی که بهداشت را به خوبی رعایت نمی‌کنند، می‌تواند باعث انتقال بیماری‌های زیادی بشود. در این مطلب بهترین و بدترین روش‌های اپیلاسیون را به شما خواهیم گفت.

 

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

با مراجعه به نزدیکترین شعبه سالن نانا، خدمات اپیلاسیون را با ۱۵ درصد تخفیف دریافت کنید.

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

برای دریافت نوبت در واتساپ کلیک کنید.

با کلیک و ارسال کد 24d.ir از تخفیف ویژه کاربران برترین‌ها بهره‌مند خواهید شد.

اپیلاسیون با شیو کردن

ساده‌ترین و یکی از ارزان‌ترین روش‌های اپیلاسیون شیو کردن است که البته سبب تحریک پوست، جوش حتی خون آمدن شده و ضمنا فقط ساقه‌ی مو تراشیده می‌شود. تیغی که با آن شیو می‌کنید، ساقه‌ی مو را زاویه دار می‌بُرد و این احتمال را به وجود می‌آورد که مو به سمت داخل رشد کنند و برگردد، خصوصا اگر موها فردار باشند. نتیجه‌ی موی زیرپوست مانده، التهاب و عفونت خواهد بود و تا زمانی که خارج نشود، مشکل برطرف نخواهد شد.

عوارض ناشی از شیو کردن شامل زخم، پاره شدن مویرگ‌های ریز در برخورد با تیغ و ایجاد لکه‌های تیره و همیشگی می‌شود. می‌پرسید پس شیو کردن چه مزیتی دارد؟ تنها مزیت شیو کردن این است که تیغ کشیدن روی پوست تا حدودی اثر لایه برداری دارد و می‌تواند سلول‌های مرده‌ی روی پوست را برداشته و پوست را نرم‌تر کند.

اپیلاسیون با کرِم‌های موبر

کرم‌های موبر، جزو روش‌ها موقتی اپیلاسیون هستند و تنها در سطح پوست می‌توانند موها را از بین ببرند. ضمنا احتمال برگشت مو به داخل پوست در این روش بسیار کم است. عالی به نظر می‌رسد، اینطور نیست؟ مشکل کرم‌های موبر این است که این محصولات شیمیایی به شدت قلیایی‌اند و اگر کرم را طولانی‌تر از مدتی که در دستورالعمل آن ذکر شده روی پوست قرار دهید، ممکن است پوست‌تان بسوزد. بعضی از انواع موها در عرض مدتی که در دستورالعمل کرم آمده به طور موثر زدوده نمی‌شوند و برای همین فرد ممکن است کرم را طولانی‌تر روی پوست خود نگه دارد. با این کار شاید موها زدوده شده و اپیلاسیون انجام شود اما پوست هم می‌سوزد. پوست‌تان را بشناسید؛ اگر پوست‌تان حساس است شاید بهترین کار این باشد که برای اپیلاسیون از کرم‌های موبر استفاده نکنید و اگر هم استفاده می‌کنید، کرم را به طور کامل از روی پوست پاک کنید.

اپیلاسیون با الکترولیز

الکترولیز روشی متفاوت با لیزر است که به عنوان یک درمان موثر برای از بین بردن موهای زائد محسوب می‌شود. این روزها لیزر جای الکترولیز را گرفته اما اگر شما هنوز طرفدار این شیوه‌ از اپیلاسیون هستید باید بدانید که خطرات الکترولیز شامل اسکار، عفونت و تیرگی پوست می‌شود. طی فرایند الکترولیز، سوزن ریزی وارد فولیکول مو شده و با جریان برق، ریشه‌ی مو سوازنده می‌شود.

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

اپیلاسیون با موم انداختن یا وکس

موم انداختن هر بار که انجام می‌شود، لایه‌‌ای از روی پوست را از بین می‌برد. خصوصا کسانی که از موم برای نواحی اطراف چشم‌ها استفاده می‌کنند باید بدانند که پوست نازک و حساس اطراف چشم‌ها هیچ غدد چربی ندارد و باید شیوه ای که برای اپیلاسیون در این قسمت‌ها به کار می‌برید تا جایی که ممکن است ملایم باشد. موم انداختن روی بدن مشکلی ایجاد نمی‌کند اما برای اپیلاسیون پوست صورت اصلا مناسب نیست.

کارشناسان توصیه می‌کنند خانم‌هایی که دچار بیماری رزاسه یا سایر بیماری‌های التهابی پوست هستند، مانند پسوریازیس و اگزما، از موم برای اپیلاسیون استفاده نکنند زیرا هر چند که موم انداختن باعث تضعیف رشد موی زائد می‌شود اما طی سه ماه تا شش ماه اول، رشد مو را تسریع می‌کند، در نتیجه نیاز به موم انداختن بیشتر و بیشتر شده و می‌تواند تیرگی پوست ایجاد کند.

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

اپیلاسیون با موم خانگی یا شوگرینگ

اپیلاسیون با شوگرینگ مشابه وکس است. گاهی اوقات شوگرینگ به عنوان شوگرینگ مومی یا موم انداختن شکری مطرح می‌شود و همانطور که از اسمش پیداست شامل خمیر یا ژلی می‌شود که حاوی شکر است. ژل یا خمیر شوگرینگ مثل وکس یا موم روی پوست قرار می‌گیرد و امتیاز آن این است که موها از فولیکول کنده می‌شوند و برای همین رشد مجدد موها بیشتر طول می‌کشد. شوگرینگ راهکاری طبیعی برای اپیلاسیون است و شما خودتان هم در خانه می‌توانید آن را درست کنید. اپیلاسیون با شوگرینگ کمی از موم دردناک‌تر است ولی چون پوست را تحریک نمی‌کند، احتمال ناراحتی بعد از آن خیلی کمتر است.

اپیلاسیون با کرِم افلورنیتین هیدروکلراید

این کرم برای اپیلاسیون موهای ریز چانه یا موهای ضخیم صورت بسیار مناسب است اما محصول نسبتا گرانقیمتی است. بعد از تقریبا و ماه و دو بار استفاده در روز، کرم افلورنیتین هیدروکلراید می‌تواند رشد مو را کُند کند. برخی از عوارض جانبی احتمالی اپیلاسیون با کرم افلورنیتین هیدروکلراید که شایع‌ترند شامل قرمزی موقتی پوست، احساس نیش و سوزش، کهیر و التهاب فولیکول‌های مو می‌شود.

با مراجعه به نزدیکترین شعبه سالن نانا، خدمات اپیلاسیون را با ۱۵ درصد تخفیف دریافت کنید.

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

برای دریافت نوبت در واتساپ کلیک کنید.

با کلیک و ارسال کد 24d.ir از تخفیف ویژه کاربران برترین‌ها بهره‌مند خواهید شد.

بهترین روش اپیلاسیون؛ لیزر

و اما بهترین و موثرترین شیوه‌ی اپیلاسیون: لیزر موهای زائد! لیزرهای قدیمی‌تر می‌توانستند به پوست‌های تیره‌تر آسیب بزنند و روی موهای روشن چندان موثر نبودند. اما لیزرهای مدرن امروزی به خوبی روی هر نوع پوست و مویی جواب می‌دهند.

بعد از اپیلاسیون با لیزر، مو در پوست باقی می‌ماند اما بعد از چهار تا هشت روز می‌ریزد. بسته به نوع لیزری که مورد استفاده قرار می‌گیرد، حتی ممکن است پوست تا حدودی جوانسازی هم بشود زیرا کلاژن جدیدی تشکیل می‌شود. بنابراین اپیلاسیون با لیزر به عنوان شیوه‌ای که هم موهای زائد را از بین می‌برد و هم چین و چروک‌های ریز پوست را محو می‌کند، بهترین و موثرترین روش اپیلاسیون است.

فواید اپیلاسیون با لیزر

لیزر برای زدودن موهای زائد در ناحیه‌ی صورت، پاها، چانه، پشت، دست‌ها، زیربغل، خط بیکینی و سایر قسمت‌ها به کار می‌رود. مزایای اپیلاسیون با لیزر شامل موارد زیر می‌شود:

 • دقت اپیلاسیون با لیزر: لیزر می‌تواند موهای تیره و زبر را به دقت هدف بگیرد بدون اینکه به پوست اطراف آسیبی بزند.
 • سرعت اپیلاسیون با لیزر: هر پالس از لیزر در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد و می‌تواند همزمان موهای زیادی را تحت تاثیر قرار دهد. مثلا نواحی کوچکی مانند بالای لب‌ در عرض کمتر از یک دقیقه لیزر درمانی می‌شود و لیزر نواحی بزرگ‌تر مثلا پشت یا پاها، ممکن است به یک ساعت زمان نیاز داشته باشد.
 • دائمی بودن اپیلاسیون با لیزر: بیشتر افراد بعد از تقریبا سه تا چهار جلسه اپیلاسیون با لیزر، دچار ریزش دائمی موهای زائد می‌شوند.

ریسک‌ها و ریکاوری در اپیلاسیون با لیزر

حدودا تا یکی دو روز بعد از اپیلاسیون با لیزر، پوست ناحیه‌ی مورد نظر احساسی شبیه آفتاب سوختگی خواهد داشت. کمپرس سرد و مرطوب کردن پوست می‌تواند به تسکین آن کمک کند. اگر اپیلاسیون با لیزر در ناحیه‌ی صورت‌تان انجام شده باشد، یک روز بعد می‌توانید آرایش کنید مگر اینکه پوست‌تان تاول زده باشد. عادت کنید همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید تا جلوی تغییرات در رنگ پوست لیزر شده را بگیرید. تاول زدن در اثر اپیلاسیون با لیزر بسیار نادر است اما بیشتر در افرادی که پوست تیره‌تری دارند دیده می‌شود. سایر عوارض بالقوه شامل تورم، قرمزی و اسکار می‌شود.

آیا اثر اپیلاسیون با لیزر واقعا دائمی است؟

در کوتاه مدت خیر. لیزر، فولیکول‌های مو را داغ می‌کند تا دیگر رشد موی جدید نداشته باشند. این اتفاق، فولیکول‌های مو را برای مدت کوتاهی در فاز خواب قرار می‌دهد که البته این مدت، خیلی طولانی‌تر از مدتی است که موی شیو شده یا وکس شده دوباره درمی‌آید. وقتی موها دوباره رویش می‌کنند، روشن‌تر و نازک‌تر و از نظر تعداد نیز کمتر خواهند بود.

هرچند اپیلاسیون با لیزر اغلب به عنوان نوعی شیوه‌ی دائمی برای رفع موهای زائد شناخته می‌شود اما کاری که لیزر می‌کند در واقع این است که تعداد موهای ناخواسته را در ناحیه‌ی مورد نظر کاهش می‌دهد و به طور کامل موهای زائد را رفع نمی‌کند. اپیلاسیون با لیزر در افرادی بهترین نتیجه را دارد که رنگ پوست‌شان روشن بوده اما موهای‌ تیره‌تری دارند. ضمنا برای اینکه بهترین نتیجه را از اپیلاسیون با لیزر بگیرید بهتر است توسط یک متخصص پوست متبحر این کار انجام شود.

آیا اپیلاسیون با لیزر در دوران بارداری مجاز است؟

کارشناسان توصیه می‌کنند در دوران بارداری اپیلاسیون با لیزر انجام نشود. زیرا دانشمندان مطالعات چندانی در مورد بی‌خطر بودن لیزر در دوران بارداری تحقیقات زیادی انجام نداده‌اند. بارداری سبب تغییرات هورمونی در بدن فرد می‌شود و همین می‌تواند باعث رشد موهای اضافی در نقاطی شود که تمایل ندارید مو داشته باشد. بعد از زایمان می‌توانید اپیلاسیون با لیزر انجام دهید. پزشک از شما می‌خواهد بعد از زایمان دو سه هفته صبر کنید و سپس موهای زائدتان را لیزر کنید.

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

باورهای اشتباه در مورد اپیلاسیون با لیزر

اپیلاسیون با لیزر سرطان‌زا است

این باور که اپیلاسیون با لیزر منجر به سرطان می‌شود، پشتوانه‌ی علمی ندارد. لیزر برای اپیلاسیون جوری طراحی شده است که از سلول‌های پوست عبور کرده و فقط فولیکول‌های مو در اعماق پوست را هدف می‌گیرد. لیزرهایی که برای زدودن موهای زائد به کار می‌روند، تشعشع کمی دارند و این تشعشع قرار نیست مضر باشد و شواهدی هم وجود ندارد که نشان دهد اپیلاسیون با لیزر سبب سرطان پوست می‌شود.

اپیلاسیون با لیزر سبب ناباروری می‌شود

این باور نیز پشتوانه‌ی علمی ندارد. لیزر فقط به پوست نفوذ می‌کند و روی هیچ اندام دیگری اثر نمی‌گذارد. اپیلاسیون با لیزر معمولا بی‌ضرر است، حتی در نواحی حساسی مانند کشاله‌ی ران.

منابع: sheknows ، webmd ، medicalnewstoday

سالن زیبایی نانا

کلیه کابین‌ها و تجهیزات شعبات قبل و بعد از حضور شما عزیزان کاملا ضد عفونی گردیده و پرسنل از لباس مخصوص شامل ماسک، دستکش، شیلد صورت، ساق دست و روپوش یکبار مصرف استفاده می‌نمایند. تمامی نکات بهداشتی با دقت و حساسیت بیشتری رعایت می‌گردد. باخیال راحت نوبت خود را رزرو و مراجعه نمایید. از ویژگی های بارز سالن زیبایی نانا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی
 • ارائه خدمات در روز جمعه
 • امکان دریافت نوبت از ۸ صبح تا ۱۲ شب

لطافت و آرامش هدیه حرفه ای‌ها به شما

شما به کدام شعبه نزدیک‌تر هستید؟

 • حوزه‌ی مرکز تهران

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

یوسف آباد

۰۲۱-۸۸۰۱۵۱۱۹

جمهوری

۰۲۱-۶۶۸۳۳۱۰۳

 • حوزه‌ی شمال تهران

تجریش

۰۲۱-۲۲۷۴۹۸۴۶

شریعتی

۰۲۱-۲۲۶۳۵۲۲۹

نیاوران

۰۲۱-۲۶۱۲۵۵۱۲

ازگل

۰۲۱-۲۲۱۹۲۷۱۴

 • حوزه‌ی شرق تهران

میدان ملت (شمال شرق)

 

قنات کوثر

۰۲۱-۷۷۰۸۹۰۷۳

نامجو

۰۲۱-۷۷۶۲۹۸۸۵

امامت

۰۲۱-۷۷۴۸۹۷۷۵

نارمک

۰۲۱-۷۷۹۰۷۷۳۵

 • حوزه‌ی غرب تهران

بلوار فردوس

۰۲۱-۴۴۹۷۴۳۹۰

ستارخان

۰۲۱-۶۶۵۲۷۴۰۷

پونک

۰۲۱-۴۴۸۵۲۱۶۶

 • سرپرستی و امور نمایندگی‌ها (امکان تماس تنها در واتساپ)

۰۹۱۲۵۳۴۳۴۷۳

 • روابط عمومی

۰۲۱-۲۲۵۰۶۸۳۰

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

جهت مشاهده نمونه‌کارهای بیشتر از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

nana_salon@

اپیلاسیون؛ بهترین و بدترین روش‌ها

برای اطلاع از آدرس دقیق شعب سالن زیبایی نانا به لینک زیر مراجعه کنید.

https://nana.ir

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • زن باید خوشکل خوش هیکل باشه چرا خانهای امریکای اروپا انقدر هیکلهای زیبا دارن ولی ایرانیها 30 درصد یجورن

   پاسخ ها

   • بدون نام

    باید ؟؟؟؟؟کی گفته باید مگه قراره خانما همه باربی باشن تا یه وقت شما ناراحت نشی انوقت اشکال نداره آقایون زشت بد هیکل یا قد کوتاه باشن بعدشم چهارتا عکس از اروپاییا و آمریکاییا دیدی فکر کردی همه اونطورین امکان داره اونا هم چاق یا زیادی لاغر یا قد کوتاه باشن زیادی هم براشون مهم نباشه چون اونجا بیشتر از این جا به راحتی خودشون اهمیت میدن برترینها کنار این همه مقاله میذاری راجع به این که زن ها چجوری باشن که به آقاییون بر نخوره یه مقاله بذار تا بفهمن همش آرایش و ترفند عکاسی و فتوشاپه مگرنه خانم ها همه جای دنیا یه شکلن اکثرا جوش میزنن همه یه کم زیر چشمشون تیرس همه زیادی رنگ لبشون قرمز نیست همه حتی اونایی که لاغرن یه کم شکم دارن

   • بدون نام

    چون مرداي غربي هم خوش هيكلند نه مثل مرداي ايراني كه اكثرا شكم گنده و كوتوله هستند

   • N. B

    اونا بیشتریاشون که معروفند اینجوری اند

   • بدون نام

    تو عمرت اروپا رو دیدی؟

   • بدون نام

    اتفاقا اونجا آدم چاق زیاد دارن شما فقط سلبریتی هاشون رو می بینی

   • بدون نام

    چون مردهای غربی هم خیل زیبا و جذابن، قد بلند و بدن کشیده؛موهای روشن و چشمای آبی. اون مردای جذابو با خودت مقایسه میکنی بنده خدا؟

  • فقط لیزر بقیه وقت تلف کردن هست

   پاسخ ها

   • بدون نام

    پولش نیست

  • جالبه کشورهای خارجی اصلااز لیزر استقبال نمیکنن با اینکه اونجا ارزونتره!

   پاسخ ها

   • بدون نام

    دقیقا اکثرشون موهای صورتو هم نمیزنن

   • بدون نام

    آخه اکثرا کم مو هستند و موی بور هم که با لیزر نمیشه بزنی. موی صورت هم نمیزنند چون موی بور رو نباید بزنی موی صورت باعث میشه فرو رفتگیهای پوست کمتر به نظر بیاد اما اگر سیاه باشه صورت رو تیره نشون میده

   • بدون نام

    بخش بسیار زیادی از اروپایی ها بور هستند و لیزر روی موی بور(بلوند) جواب نمیده

   • بدون نام

    چون لیزر رو موهایی با ملانین بالا بهتر جواب میده خارجی ها چون بور هستن براشون مثل دور ریختن پوله

   • بدون نام

    بعضی چرت و پرت گفتن در جوابت. طرف گفته دلیلش اینه که لیزر رو افراد بور جوابدنمیده! آخه آیکیو جان،اونا کلا تو فرهنگشون نیست موهای صورت و دست رو بردارن،هرچی پر رنگ هم باشه باز بر نمیدارن. بنابراین نه از لیزر استقبال میکنن
    نه هیچ روش دیگه ای. ن.

   • بدون نام

    به ۰۳:۱۹ میتونی تویه شبکه اجتماعی خیلی راحت اینستاگرامر یا تیتاکر یا بلاگر ها رو ببینی که تمام بدنشون رو شیو میکنن حتی لیزر موهای پشت گردن خیلی پرطرفداره الکی قیافه فرهنگ شناسی نگیر

  • من هنوزم کاربرد موهای بدن رو نفهمیدم.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    آره واقعا

   • بدون نام

    موها مواد زاید بدن رو بیرون میریزن برای همین هم از بین بردن
    دایمی باعث تجمع مواد زاید در بدن و بیماری میشه و برای همینم لیزر ضرر داره

   • بدون نام

    توی ابرو و مژه کم پشته اونوقت بدن واویلا،حکمتش نفهمیدیم

  • چی کار کنیم موها زیر پوستی نشه!؟؟ یعنی واقعا اعصاب نمونده برام خیلی چندش میشه! وقتی مو از ریشه از بین میره زیرپوستی میشه و خیلی زشت و وقتی هم از تیغ استفاده کنی باید تقریبا هر روز استفاده کنی و وقت گیره! پوست هم سیاه و زبر میشه!

   پاسخ ها

   • بدون نام

    کیسه بکش خوب میشه

  • تبليغ ليزر:)))

   پاسخ ها

   • بدون نام

    منم همین حسو کردم

  • البته لیزر بدای همه پوست ها و موها موثر نیست .فقط موهای مشکی و زخیم ..
   من که رفتم انجام ندادن گفتن‌فایده ای نداره ..چون موهات بور و نازک هستن

   پاسخ ها

   • بابک

    مهساجان، زخیم نه، ضخیم!

  • بچه بخدا من نزدیک ده جلسه لیزر کردم حالا همه موها برگشته تازه ی جاهایش از قبل بیشتر شده
   گول نخورید من تجربه کردم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    شما انتخاب دستگاهت اشتباه بوده. چند نوع دستگاه مختلف با تکنولوژی متفاوت وجود دارن و هر کدوم برای یک نوع پوستن. بعضی دکترای بی وجدان برای اینکه مشتری رو از دست ندارن درست راهنمایش نمیکنن و نمیگن که دستگاه ما مناسب شما نیستن

  • برای لیزر نباید بین جلسات زیاد فاصله بندازید در ضمن لیزر برای موی تیره جواب میده من برای صورتم خیلی خوب جواب نگرفتم چون بور و نازک بود.

  • من لیزر کردم تا مدتی خوب بود دوباره برگشته

  • لیزر هر چی هست بالاخره اشعه ست و ضرر داره برای بدن و من اپیلاسیون سنتی و بی صرر رو بیشتر قبول دارم

  • لیزر برای خانم خیلی خوب و برازندست و نیازه

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج