۱۳۱۱۲۶۸
۴۴۹۸
۴۴۹۸

ابوالقاسم‌پور: نورافکن زیاد با هواداران پرسپولیس ور نرود!

یک هفته مانده به پایان بازی‌های لیگ برتر هنوز تکلیف قهرمانی این دوره از رقابت‌ها مشخص نیست و بازی پایانی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان فاتح لیگ را مشخص می‌کند.

روزنامه اعتماد: پیشکسوت پرسپولیس و مدیر فعلی ساپیا شرایط لیگ برتر و لیگ یک را بررسی می‌کند.

یک هفته مانده به پایان بازی‌های لیگ برتر هنوز تکلیف قهرمانی این دوره از رقابت‌ها مشخص نیست و بازی پایانی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان فاتح لیگ را مشخص می‌کند. پرسپولیس در هفته بیست و نهم در تهران و با حضور هواداران پرشمارش با نتیجه پرگل چهار بر صفر از سد گل‌گهر گذشت و صدرنشین باقی ماند و سپاهان هم پا پس نکشید و با پنج گل بر پیکان غلبه کرد تا همچنان نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده قرمزهای پایتخت باشد.

شاگردان‌ مورایس یک امتیاز از صدرنشین لیگ کمتر دارند و امیدوار هستند با پیروزی در بازی آخر مقابل مس کرمان و در آن سو متوقف شدن پرسپولیس ‌در برابر نساجی پس از سال‌ها جام قهرمانی را به اصفهان بیاورند. اتفاقی که با شرایط آرمانی این روزهای پرسپولیسی‌ها آسان نیست، اما غیرممکن هم نیست! اما در این فصل یک ضلع دیگر ‌قهرمانی هم داشتیم: استقلال! تیمی که توانسته بود اختلاف ۸ امتیازی با پرسپولیس را جبران کند، اما در دربی مقابل این تیم شکست خورد و پس از آن فوتبال روی دیگر خودش را به آبی‌ها نشان داد و مساوی در تهران در برابر صنعت نفت امیدهای این تیم را برای ‌تکرار قهرمانی پرپر کرد!

ساپینتو و شاگردانش با اینکه در رفسنجان از سد تیم‌ خوب مس گذشتند، اما جایگاه‌شان در جدول بدون تغییر باقی ماند تا از این بعد تمرکزشان را روی بازی‌های جام حذفی بگذارند. استقلالی‌ها در ایستگاه پایانی لیگ به مصاف تراکتور می‌روند. تقابلی بین افکار خمز و ساپینتو که تاثیری در قهرمانی لیگ ندارد، اما همگان می‌دانند این جدال برای دو تیم یک جدال حیثیتی به حساب می‌آید.

برای بررسی بیشتر شرایط تیم‌های مدعی و بازی‌های هفته بیست و نهم سراغ بهنام ابوالقاسمپور رفتیم. ابوالقاسمپور که به عنوان مدیر تیم فوتبال سایپا هم فعالیت می‌کند صحبت‌هایی هم در خصوص وضعیت این تیم قدیمی به زبان آورد که آن را به رشته تحریر درآوردیم. در ادامه ماحصل گفت‌وگو با ابوالقاسمپور را بخوانید.

  پرسپولیس یک برد پرگل در مقابل گل‌گهر به دست آورد‌. بازی چطور بود؟ 

بازی قشنگی بود. با توجه به اینکه پرسپولیس به برد نیاز داشت با حمایت هوادارانش موفق شد. به‌رغم ‌اینکه در بازی دیگر سپاهان در یک بازی پرگل پیکان را شکست داد حالا رقابت این دو تیم خیلی قشنگ‌تر و کارشان به هفته آخر کشیده شده است و حالا جذابیت لیگ را تا هفته آخر داریم.

 پرسپولیس در جام‌ حذفی در همین چند وقت قبل به سختی و با اختلاف یک گل‌گهر را شکسته داده بود‌. انتظار این پیروزی پر گل را داشتید؟ 

خودم به عنوان یک کارشناس گفته بودم این بازی سه یا چهار گل دارد. حمایت هواداران را دیدید که چطور انگیزه و انرژی به تیم دادند و پرسپولیسی‌ها می‌دانستند اگر بازی با گل‌گهر را از دست بدهند دوم خواهند شد و قهرمانی لیگ را واگذار می‌کنند. همه اینها باعث انگیزه می‌شود، بازیکنان پرسپولیس هم بازی خیلی خوبی را ارایه دادند. باید بگویم روز ترابی بود و توانست گل زیبایی را بزند و روحیه حریف را از بین برد.

 بازیکنانی مثل ترابی و حتی عیسی یا امیری هم به نظر می‌رسد به دوران اوج خود برگشتند. نقش مربیان در آمادگی دوباره این بازیکنان چقدر است؟

قطعا مربی بی‌تاثیر نیست و با تمرین دادن و ایجاد انگیزه کمک کردند. آگاهی از انتظاری که هواداران از این بازیکنان دارند هم کمک کرد تا از بازیکن متوسط به بازیکن عالی تبدیل شوند.

 یکی از نگرانی‌های هواداران پرسپولیس حرکات پا به توپ بیرانوند در بعضی از دقایق بازی است که در چند بازی گذشته تکرار شده. فکر می‌کنید این حرکات برای روحیه تیم مفید است یا به ریسکش نمی‌ارزد؟

بازی با پا بد نیست، اما بیش از حد این کارها را تکرار کند باعث می‌شود تیم‌های دیگر برنامه‌ریزی کنند تا توپ را از او بگیرند و این می‌تواند خطرساز باشد. امیدوارم این اتفاق کمتر بیفتد. درست است که این کارها روحیه تیم را بالا می‌برد، اما بیرانوند بداند اگر توپ را از دست بدهد و گل بخورد شاید کمر تیم بشکند.

 گل‌گهر بعد از رفتن قلعه‌نویی به نظر افسارگسیخته شده. این تیم را چطور دیدید؟ 

قلعه‌نویی مربی بزرگی بوده و شاید بازیکنان به قدر کافی حسابی از الهویی نبرند. ضمن اینکه این تیم در اواسط جدول است و برایش مهم نیست و شاید دوست دارد لیگ زودتر تمام شود.

 پرسپولیس در بازی پایانی به مصاف نساجی می‌رود. ممکن است کار گره بخورد؟ 

نساجی تیم خیلی خوبی دارد و هواداران پرشوری از این تیم حمایت می‌کنند. شرایط سخت است، اما پرسپولیس باید بدون ریسک بازی کند و بازیکنان نباید کارهای ریسکی انجام دهند، مخصوصا بیرانوند چون زمین آنجا با زمین آزادی فرق می‌کند. امیدوارم آن بازی هم بازی خوبی شود. در نهایت پرسپولیس جام را بالای سر ببرد.

 درباره شرایط استقلال هم نظرتان را به عنوان یک کارشناس بگویید. لیگ برتر برای این تیم تمام شد.

تیم‌های بزرگ وقتی درگیر مسائل حاشیه‌ای می‌شوند تمرکز مربیان و بازیکنانش از بین می‌رود. استقلال بازیکنان خوبی دارد و خوب هم بازی می‌کند، اما از طرف مدیریت و مربی تمرکزشان به هم خورد. در لیگ‌ که نتوانستند اما ان‌شاءالله در حذفی بتوانند نتیجه دلخواه خود را بگیرند.

 مدعیان جام حذفی و احتمالا دربی دیگر. شرایط آن بازی‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟ 

هر تیمی که بخواهد جام را ببرد باید بازی‌هایش را برنده شود. اگر پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان شود با روحیه خیلی خوب در جام حذفی حضور پیدا می‌کند. دربی احتمالی در حذفی هم یک بازی خاص است و به تقابل قبلی ربطی ندارد اگر بازیکنان با انگیزه و با تمرکز بازی کنند، می‌توانند موفق باشند. باید صبر کرد و شرایط دو تیم به لحاظ روحی و روانی را دید، آن موقع مشخص می‌شود.

 سرمربی پرسپولیس در طول فصل خیلی تحت فشار قرار داشت. از دست دادن صدر، جدایی لوکادیا و مصدومیت بعضی از ستاره‌ها مثل صادقی‌. اما شرایط برای او و پرسپولیس تغییر کرد. نظر شما چیست؟ 

یحیی یک زمان کوتاهی وارد حاشیه شد و خیلی زود از حاشیه خارج شد. به نظرم تمرکزش را روی تیم گذاشت. او مربی خوب و با اخلاقی است. امیدوارم این فصل دو تا جام را بگیرد و افتخاری برای خودش و باشگاه پرسپولیس شود.

 سپاهان هم پا پس نکشیده و موفق شد پیکان را با پنج گل شکست دهد. 

آنها تیم خیلی خوبی هستند و در این فصل خیلی کم نوسان داشتند. سپاهان منابع مالی خوبی دارد و بازیکنان بزرگ و مربی و کادر مدیریتی خوبی دارند. مساوی با ملوان باعث شد صدر را از دست بدهند، فکر نمی‌کردم پیکان پنج گل از سپاهان بخورد اما این تیم هم مشکلات درونی دارد و در جدول وضعیت خوبی ندارند همین هم باعث شد روحیه خوبی نداشته باشند، ضمن اینکه جلوی پرسپولیس تمام توان خود را گذاشته بودند .

 در کل شرایط لیگ امسال چطور بود؟ 

وضعیت داوری درست شود و مشکل VAR را حل کنند، فکر می‌کنم در مجموع وضعیت لیگ ما خوب بود.

 نظر شما درباره حواشی که بعضی از مربیان و بازیکنان ایجاد می‌کنند و به تیم‌های دیگر اتهام می‌زنند، چیست؟ آخرین تنش، نورافکن بود که به پرسپولیس طعنه زد و واکنش پرسپولیسی‌ها را برانگیخت.

این صحبت‌ها نباید مطرح شود. نورافکن هم الان متوجه نیست. پس فردا که فوتبالش تمام شد، می‌فهمد که نباید این حرف‌ها را می‌زد. او یا بقیه بازیکنان باید درباره مسائل فنی تیم‌ خودشان حرف بزنند. نورافکن زیاد با هواداران ور نرود. یعنی با احساسات هواداران بازی نکند. هواداران پرسپولیس عشق‌شان این تیم است و همه ‌چیز در زمین مشخص می‌شود. نورافکن پسر خیلی خوب و باشخصیتی است و برای آینده‌اش وارد این حواشی نشود، بهتر است.‌

 به حضور هواداران اشاره کردید اما نمی‌شود از تمام ظرفیت‌ ورزشگاه آزادی استفاده کرد. نظر شما در این باره چیست؟ 

زمانی که ما هم بازی می‌کردیم همیشه بین ۸۰، ۹۰، ۱۰۰ هزار تماشاگر می‌آمد که این اتفاق شور و شوق خاصی دارد. ان‌شاءالله که زیرساخت ورزشگاه را درست کنند و مردم بیایند و انرژی خود را در آنجا تخلیه کنند، چون در دو، سه ساعتی که در ورزشگاه هستند بسیاری از گرفتاری‌های خود را فراموش می‌کنند و می‌توانند با روحیه خوب به منزل برگردند.

 سوال آخر، به عنوان مدیر تیم سایپا وضعیت این تیم در لیگ یک‌ و در کل وضعیت لیگ یک چطور است؟

سایپا الان تیم ‌دوم جدول است و دو امتیاز با تیم دوم فاصله دارد. در این فصل مربی را تغییر دادیم و وضعیت الان با تیم ‌خوبی که داریم ‌بهتر شده. اگر رقیب بالا سری ما یک امتیاز از دست دهد و ما برنده شویم، ‌می‌توانیم جای آنها را بگیریم. درباره لیگ یک هم‌ خیلی مرتب و خوب برگزار می‌شود، اما نظارت کم است، مثلا داوری یا بعضی تیم‌ها مقابل یکسری تیم‌های دیگر‌ حاضر نمی‌شوند. مثلا شمس آذر ۹ امتیاز را در شرایطی گرفت که تیم‌های مقابلش انصراف دادند یا خیبر خرم‌آباد ۶ امتیاز اینچنینی گرفت یا استقلال خوزستان. این ‌اتفاقات نباید رخ ‌دهد، چون شأن لیگ یک پایین می‌آید.

چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج