۱۳۱۴۵۲۸
۷۲۰
۷۲۰

نعمتی: از ابتدا هدف‌مان هر دو جام بود

علی نعمتی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس پس از پشت سر گذاشتن یک فصل رویایی موفق به زدن گل اول دیدار پایانی تیمش برابر نساجی شد تا قهرمانی را با سرخپوشان پایتخت تجربه کند.

فرهیختگان: علی نعمتی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس پس از پشت سر گذاشتن یک فصل رویایی موفق به زدن گل اول دیدار پایانی تیمش برابر نساجی شد تا قهرمانی را با سرخپوشان پایتخت تجربه کند. حال بازیکن کلیدی یحیی گل‌محمدی دو دیدار باقیمانده تیمش در جام حذفی را سخت و حساس می‌داند و امیدوار است پایان آن همراه با جامی دیگر برای سرخ‌ها باشد. بر همین اساس در «فرهیختگان» با «علی نعمتی» پیرامون مسائل مختلف گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

درمورد قهرمانی با تیم فوتبال پرسپولیس برایمان صحبت کنید؟

هدف ما از همان ابتدای فصل قهرمانی بود و روی کسب ۲ جام تمرکز کرده بودیم. چند هفته‌ای هم صدرنشین لیگ برتر بودیم اما در یکی، دو بازی نتیجه مطلوب را کسب نکردیم تا از صدر دور شویم. با این حال با بچه‌ها عهد بستیم تا هر اتفاقی افتاد تا آخرین نفس برای قهرمانی تلاش کنیم. خوشبختانه تلاش‌هایمان نتیجه‌بخش بود و توانستیم به قهرمانی دست پیدا کنیم. این قهرمانی را به تمامی هواداران بزرگ ارتش سرخ تبریک می‌گویم؛ چراکه آنها لایق چنین نتایج و جایگاهی هستند.

برخی معتقد هستند که علی نعمتی گلزن بازی‌های حساس است، «مثل گل شما در دربی سال گذشته، گلزنی در بازی مقابل نساجی» نظرتان در این‌باره چیست؟

بدون شک گلزنی در دیدارهای مهم یک شانس است که به لطف خدا در چند بازی نصیبم شد. خودم هم خیلی از این بابت خوشحال هستم. اما در پرسپولیس، اینکه چه کسی گل می‌زند اصلا اهمیتی ندارد. تنها چیزی که برای تمامی ما مهم است فقط موفقیت و سربلندی تیم و درنهایت خوشحالی هواداران‌مان است.

زمانی که شما از شهرخودرو به پرسپولیس آمدید گفته شد که باشگاه برای پرداخت مبلغ نقل و انتقال شما چکی را به صورت ودیعه پرداخت کرده است. گویا شما برای پاس شدن آن چک و بازی در پرسپولیس تصمیم به فروش خانه‌تان گرفتید. لطفا در مورد این تصمیم برایمان صحبت کنید؟

بله. برای مبلغ رضایتنامه‌ام کسی پولی نداد. خودم برای گرفتن آن چک شخصی دادم. قبل از اینکه همراه با آقا یحیی به پرسپولیس بیایم از این تیم پیشنهاد داشتم اما به دلیل اینکه جوان‌تر بودم احساس کردم بهتر است تا همکاری‌ام با آقا یحیی را در شهرخودرو ادامه دهم، بعدها که پخته‌تر شدم به این تیم بیایم. بعد از جدایی گل‌محمدی دوباره از پرسپولیس پیشنهاد دریافت کردم با وجود اینکه قرارداد ۲ ساله با شهرخودرو داشتم، تصمیم گرفتم تا به پرسپولیس بیایم. مبلغ صدور رضایتنامه‌ام خیلی زیاد بود، خاطرم هست که آن زمان 3.5 میلیارد تومان از جیب هزینه کردم تا بتوانم به پرسپولیس بیایم. برای اینکه در تیم محبوبم بازی کنم، خانه‌ام را فروختم و مبلغ رضایتنامه‌ام را پرداخت کردم.

خانواده در آن زمان به تصمیم شما اعتراضی نداشتند؟ یعنی آنقدر بازی در پرسپولیس برایتان مهم بود که تصمیم به فروش خانه‌تان گرفتید؟

راستش را بخواهید کسی اعتراضی نداشت؛ چراکه همگی از کودکی از میزان عشق و علاقه‌ام به پرسپولیس خبر داشتند. به نظرم بازی در این تیم خیلی مهم‌تر از داشتن یک خانه است. واقعیتش را بخواهید خانه که هیچی، جانم را هم برای پرسپولیس می‌دهم. امیدوارم که با این کار قدری عشقم را به این تیم و هوادارانش نشان داده باشم. خیلی خوشحالم که افتخار پوشیدن پیراهن پرسپولیس نصیبم شده است.

پرسپولیس تنها تیمی است که در سال ۱۴۰۲ تمامی بازی‌هایش را با برد پشت سر گذاشت و موفق به کسب جام قهرمانی شد اما تعدادی از بازیکن‌های تیم‌های حریف با مصاحبه‌های خود قصد زیر سوال بردن این قهرمانی داشتند. نظرتان در این مورد چیست؟

راستش را بخواهید بعد از باخت به سپاهان خیلی ناراحت بودیم. زمانی که با بزرگ‌ترهای تیم صحبت کردیم تصمیم گرفتیم تا اصلا کاری به حواشی و صحبت‌های غرض‌‌ورزانه رقبا نداشته باشیم و تا آخرین نفس برای موفقیت تیم تلاش کنیم. خدا را شکر این مهم هم به بهترین شکل اتفاق افتاد. توانستیم مقابل هواداران، فصل را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانیم و با اقتدار قهرمان لیگ برتر شویم.

بعد از قهرمانی پرسپولیس «ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال» صحبت‌های جنجالی را در مورد علت تبریک نگفتنش به پرسپولیس مطرح کرد. در این‌باره چه نظری دارید؟

به نظرم شخصیت ساپینتو همین مدلی است. ما برعکس ایشان هستیم، به رقبای خودمان احترام می‌گذاریم؛ چراکه حفظ اصول اخلاقی و احترام به سایر رقبا همیشه در اولویت باشگاه پرسپولیس بوده و خواهد بود.

در این فصل شما با نظر کادرفنی در پست دفاع چپ بازی کردید و البته گاهی نیز جای خودتان را به «وحید امیری» دادید. مشکلی با این موضوع نداشتید؟

نه اصلا، با این موضوع مشکلی نداشتم. همیشه به نظر کادرفنی و سرمربی تیمم احترام می‌گذارم. از طرفی آقا وحید جدا از اخلاق بسیار خوب‌شان از آن بازیکنانی هستند که همیشه در هرپستی بهترین عملکردشان را به نمایش می‌گذارند و در تمامی بازی‌ها مثمرثمر هستند.

از همکاری با یحیی گل‌محمدی برایمان بگویید.

آقا یحیی از لحاظ فنی، اخلاقی و مدیریتی یکی از بهترین مربیان ایران است. به این خاطر که از زمان حضور در شهرخودرو کنارشان کار کردم، به خوبی با خصوصیات اخلاق‌شان آشنایی دارم. باعث افتخار خودم می‌دانم که سال‌هاست شاگردشان هستم. جدا از این، سرمربی پرسپولیس زیر و بم فوتبال را به خوبی می‌شناسد. این موضوع خیلی به موفقیت و سربلندی تیم در تورنمنت‌های بزرگ کمک کرده است.

درمورد بازی با هوادار در نیمه‌نهایی جام حذفی هم برایمان حرف بزنید. چقدر برای این بازی ‌انگیزه دارید؟

به نظرم خوشحالی ما از کسب جام قهرمانی دیگر تمام شده. باید تمامی تمرکزمان را روی جام حذفی بگذاریم. امیدوارم که درست مثل بازی‌های لیگ در رقابت‌های حذفی هم بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم و جام دیگری را تقدیم هواداران عزیزمان کنیم و فاتح دوگانه فوتبال ایران باشیم.

با وجود اینکه از ابتدای حضورتان در پرسپولیس عملکرد خوبی در این تیم داشتید جزء دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی نبودید. در حال حاضر و با توجه به نمایش بسیار خوب‌تان در این فصل و تغییر کادر فنی تا چه اندازه برای پوشیدن لباس تیم ملی برای خودتان شانس قائل هستید؟

همیشه بر این باور بودم که باید تمامی تلاشم را در تیم باشگاهی‌ام به کار بگیرم و بهترین خودم را به نمایش بگذارم. درمورد تیم ملی هم باید بگویم که بی‌شک پوشیدن پیراهن تیم ملی آرزوی هر بازیکنی است. من هم از این قاعده مستثنی نیستم، امیدوارم که این افتخار نصیبم شود تا بتوانم خدمت کوچکی به تیم ملی فوتبال کشورم بکنم.

نظرتان درمورد گروه ایران در جام ملت‌های آسیا چیست؟ فکر می‌کنید تیم ملی ما بتواند با کادرفنی جدید عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشد؟

بله حتما. چراکه تیم ملی فوتبال ایران از سطح فنی بسیار بالا و بازیکنان باتجربه زیادی برخوردار است. بدون تردید می‌تواند با درهم کوبیدن رقبای خود از گروه صعود کرده و بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

با تمام شدن رقابت‌های لیگ برتر دوباره موضوع جدایی و ماندن بازیکنان تیم‌های مختلف به گوش می‌رسد. برنامه شما برای فصل بعد چیست؟ آیا با باشگاه قرارداد دارید؟

راستش یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم، با تمام وجود در خدمت باشگاه و هواداران عزیز آن هستم. امیدوارم که در فصل پیش رو هم بتوانم با عملکرد خوب برای تیم مثمرثمر واقع شوم.

صحبت پایانی؟

همگی می‌دانند وقتی تیمی قهرمان می‌شود، تمامی ارکان آن باشگاه از مدیریت، کادرپزشکی و فنی، بازیکنان، تدارکات همه و همگی به بهترین شکل ممکن کار کرده‌اند تا آن مجموعه فصل را با سربلندی پشت‌سر بگذارد. در پایان دوست دارم از تمامی عزیزان ازجمله پیشکسوتان باشگاه، کادر فنی و آنالیزورهای تیم، کادرپزشکی، آقایان سیدجلال حسینی، کریم باقری، افشین پیروانی، درویش مدیرعامل تیم، هیات‌مدیره باشگاه و تمامی هواداران عزیزمان برای تمامی تلاش‌ها و حمایت‌هایشان نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.

چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج