adexo3
۱۳۶۳۱۷۴
۴۶۵۶
۴۶۵۶
پ

پالس‌های مثبت برانکو برای بازگشت

پرسپولیس چند ماهی است که درگیر مشکلات و اختلافات درون‌خانواگی بوده و هرچه زمان می‌گذرد این اختلافات بیشتر به اصطلاح دهان باز کرده و به رسانه‌ها کشیده می‌شود.

فرهیختگان: پرسپولیس چند ماهی است که درگیر مشکلات و اختلافات درون‌خانواگی بوده و هرچه زمان می‌گذرد این اختلافات بیشتر به اصطلاح دهان باز کرده و به رسانه‌ها کشیده می‌شود. شاید در واقع بتوان گفت که این مشکلات از ابتدای تابستان اوج گرفت. همان موقع که یحیی گل‌محمدی برای ماندن در پرسپولیس دچار تردید شد و نزدیکان او از وی خواستند که با یک خداحافظی صمیمانه با هواداران خودش را در این تیم جاودانه کند. یحیی به نوعی احساس کرده که فصل بسیار سختی پیش روی تیمش است و شرایط مالی باشگاه هم آنقدر مطلوب نیست که بتواند تیم دلخواهش را ببندد. البته مسائل دیگری هم در میان بود اما درنهایت یحیی تصمیم به ماندن گرفت. در این بین رضا درویش هم در مقطعی که سرمربی تیمش برای ادامه کار تردید داشت مذاکرات غیرمستقیمی را با برانکو ایوانکوویچ داشت.

این در حالی بود که یحیی از درویش انتظار داشت ناز او را خریده و با بالا بردن دستمزدش خواهان ماندنش شود! گل‌محمدی وقتی احساس خطر کرد به یکباره با دو هفته تاخیر برنامه آماده‌سازی تیمش و لیست خرید را نیز به مدیریت باشگاه پرسپولیس داد. اگرچه در ادامه شاهد خیلی از اتفاقات حاشیه‌ای در تیم قهرمان فصل پیش بودیم، ازجمله اعتصاب بازیکنان به خاطر عدم دریافت به موقع پاداش‌های قهرمانی خود، تاخیر زیاد در تمدید قرارداد بازیکنانی که قراردادشان به اتمام رسیده بود، فسخ قرارداد بیرانوند و... که هر یک حسابی خبرساز شده و اختلاف بین درویش و گل‌محمدی را بیشتر کرد. 

   قدرت‌نمایی به سبک درویش

پروژه جذب بازیکن خارجی در این فصل به شکل عجیبی رقم خورد. مدت‌ها یحیی گل‌محمدی و دستیارانش درگیر این بودند که یک دروازه‌بان و یک مهاجم خارجی برای تیم‌شان پیدا کنند. در این بین رضا درویش ابتدا حضور گلر خارجی را به جای احمد گوهری منتفی کرد و در ادامه نیز اجازه نداد یحیی حتی یک مهاجم به لیست تیمش اضافه کند. در این دوران بارها اشاره داشتیم که مدیریت باشگاه پرسپولیس در جذب بازیکن خارجی آن اعتماد لازم را به سرمربی تیمش ندارد و حتی زمانی هم که یحیی برخلاف نظر باشگاه مهدی عبدی را به تراکتور قرض داد، درویش زیر بار جذب مهاجم خارجی طبق نظر سرمربی تیمش نرفت. در این بین باشگاه پرسپولیس بارها به مربیانش اعلام کرده بود که به خاطر سقف قرارداد و مشکلات مالی نمی‌توانند مهاجم خارجی جذب کنند و مدعی بودند در تلاش برای جذب شهریار مغانلو یا بازگرداندن عیسی آل‌کثیر هستند اما درنهایت یک مهاجم سوئدی در روز آخر (آخرین مهلت برای تغییر لیست آسیایی) جذب کردند. اتفاقی که باعث شد دستیاران ایرانی یحیی متوجه شوند که مدت زیادی را سر کار بوده‌اند و خود او نیز شوکه شد که چطور باشگاهش او را در این ماجرا به این شکل نادیده گرفت. در کل این ماجرا درویش به نوعی در باشگاهش قدرت‌نمایی کرد غافل از این که آتش اختلاف او با یحیی شعله گرفت. 

   یحیی و بازیکنان علیه باشگاه

برتری پرسپولیس در دو بازی متوالی سخت مقابل الدحیل و گل‌گهر کافی بود که شکاف به‌وجود‌آمده بین سرمربی این تیم و مدیریت باشگاه بیشتر از قبل نمایان شود. در این بین بازیکنان هم سمت یحیی رفتند تا بلکه با تحت فشار گذاشتن باشگاه زودتر به پاداش‌های خود برسند. اما گل‌محمدی با دادن آخرین نوتیس به باشگاه پرسپولیس ضمن قهر از تمرینات به باشگاهش نامه داد که با توجه به نوتیس‌های متعددی که ارائه داده و باشگاه پیگیر نبوده، آماده فسخ قراردادش است. او دقیقا مقطعی این کار را کرد که بعد از دو برد شیرین هواداران را پشت خود می‌دید. یحیی اگرچه هدفش از این اقدام را حمایت از بازیکنان و مشکلات کنار تیمش در حال و آینده اعلام کرد اما هدفش چیزی دیگری بود. 

   تا نیم‌فصل تمدید کنید!

یحیی گل‌محمدی از سوی برخی از اعضای هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس شنیده بود که مدیریت باشگاه چندان موافق تمدید قراردادش نیست. در همین راستا او موضوع فسخ قرارداد را مطرح کرد تا باشگاهش را تحت فشار قرار دهد که تکلیفش را برای آینده مشخص کنند. یحیی خیلی خوب می‌داند که برانکو ایوانکوویچ در پایان جام ملت‌ها قراردادش با عمان به اتمام می‌رسد و آماده است که به ایران برگردد. از همین‌رو او می‌خواهد تکلیف خودش در پرسپولیس را تا قبل از این مسابقات و بهتر است بگوییم نیم‌فصل مشخص کند. چه بسا اگر درویش در این مورد تا نیم‌فصل اقدامی انجام ندهد یحیی حتی تیم آینده‌اش را در نقل و انتقالات زمستانی مشخص کند. نکته جالب توجه اینکه درویش در مصاحبه اخیرش ایراد گرفت که چرا رسانه‌ها به موضوع تمدید قرارداد این مربی می‌پردازند، در شرایطی که حداقل سرمربی تیمش انتظار داشت او واکنش دیگری به این قضیه نشان داده و با اطمینان از علاقه‌اش به ماندن او صحبت کند. 

   وکیل برانکو: مالیات او تسویه نشده

باشگاه پرسپولیس تقریبا سه ماه پیش بود که از پرداخت مالیات برانکو خبر داد و این مربی نیز بابت این موضوع ابراز خوشحالی کرد. نکته جالب توجه اینکه وقتی در اوایل نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس به خاطر روشن نبودن وضعیت یحیی قصد مذاکره با برانکو را داشت وکیل این مربی به آنها اعلام کرده بود هر وقت مالیات وی را پرداخت کردید حرف از مذاکره بزنید که یکی دو ماه بعد 4 میلیارد اصل مالیات او برای سه سال از قراردادش پرداخت شد. طبق اعلام وکیل برانکو، رقم 4 میلیارد تومان برای سه سال اول قرارداد برانکو بوده که جریمه‌های سنگینی را به همراه داشته است اما باشگاه پرسپولیس مدعی شده پرداخت اصل پول در این قضیه کافی بوده است، اما با این حال هنوز مفاصاحساب 4 سال قرارداد برانکو در پرسپولیس را برای او نفرستاده‌اند تا این مربی تحویل اداره مالیات کشورش دهد. با اعلام وکیل برانکو، این مربی چند ماه پیش قصد داشت به خاطر عدم دریافت مفاصاحسابش از باشگاه پرسپولیس، از این باشگاه به فیفا شکایت کند اما در شرایط فعلی تمایلی برای این کار ندارد و تاکید دارد که مدیریت این باشگاه مشکل را حل خواهد کرد. 

   برانکو: مشکلم را حل می‌کنند

وقتی در زمینه مالیات برانکو از این مربی سوال کردیم او در ابتدا اعلام کرد که مشکلی در این زمینه وجود ندارد. در ادامه وقتی به وی اعلام کردیم که وکیلش مدعی شده مالیات‌ها جریمه‌های سنگینی دارد که باید تکلیف آنها روشن شده و بعد مفاصاحساب‌ها برای او ارسال شود نیز عنوان کرد: «مشکلی از این بابت وجود ندارد؛ چراکه صد در صد اطمینان دارم باشگاه پرسپولیس این موضوع را حل خواهد کرد.» به هر حال اینکه برانکو به این شکل درمقابل مشکل مالیاتش با باشگاه پرسپولیس صحبت می‌کند نشان‌دهنده این است که او اصلا دوست ندارد در این مقطع با باشگاه سابقش وارد چالش شود و حتی پالس‌های مثبتی می‌فرستد. 

   تعریف از برانکو در جلسه هیات‌مدیره

در یکی از جلسات اخیر هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس، رضا درویش از اینکه یحیی گل‌محمدی به خاطر عدم دریافت پاداشش قهر می‌کند ابراز گلایه و دلخوری می‌کند. در این میان یکی از اعضا نیز مدعی می‌شود که برانکو ایوانکوویچ در زمان حضورش در پرسپولیس تقریبا یک‌سال از باشگاه دریافتی نداشت اما هرگز موضوع را رسانه‌ای نکرد. این فرد حتی مدعی می‌شود که برانکو در این دوران حتی 50 هزار دلار نیز به مدیریت باشگاه پرسپولیس قرض هم می‌دهد تا به مشکلات تیم رسیدگی کند! 

   برانکو هنوز حاضر به تمدید قرارداد نیست

سرمربی عمان در مدت حضورش در این کشور از لحاظ مالی به خوبی تامین شده و از شرایطی که در آنجا دارد حسابی راضی است. در همین راستا انتظار می‌رفت که برانکو سه ماه پیش پیشنهاد تمدید قرارداد فدراسیون عمان را رد نکند. در هر صورت فدراسیون عمان همچنان اصرار دارد که سرمربی کرواتش را حفظ کند اما برانکو هنوز راغب به این کار نیست. موضوعی که نشان می‌دهد او امیدوار به بازگشت به پرسپولیس است. از سوی دیگر در شرایط فعلی مدیریت باشگاه پرسپولیس در نظر ندارد تمدید قرارداد یحیی گل‌محمدی را در اولویت کاری خود قرار دهد بلکه در تلاش است تا با دریافت مجوز از سازمان خصوصی‌سازی بتواند بخشی دیگر از سپرده‌اش را برداشته و بخش قابل‌توجهی از پاداش‌های فصل پیش اعضای تیمش را پرداخت کند. در کنار این مساله درویش می‌خواهد با کمک مشاوران اقتصادی‌اش راهی برای درآمدزایی پیدا کند؛ چراکه خوب می‌داند اگر پرداختی بعدی سرخپوشان و نفرات خارجی تیمش عقب بیفتد آن وقت مشکلات بیشتری پیش روی باشگاهش به وجود خواهد آمد. اینکه حالا تا نیم‌فصل درویش بخواهد برای تمدید قرارداد یحیی اقدامی انجام دهد یا نه را باید منتظر ماند و دید.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج