۱۳۷۸۵۷۹
۹ نظر
۱۷۸۹
۹ نظر
۱۷۸۹
پ

قهر پرسپولیس با برد و دور شدن از صدر

تیم پرسپولیس در دومین هفته متوالی مقابل حریفی با نام استقلال متوقف و از جمع مدعیان قهرمانی لیگ برتر دور شد.

خبرگزاری مهر: تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و پرسپولیس در هفته سیزدهم لیگ برتر از ساعت ۱۵ در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید. جواد آقایی پور هر دو گل استقلال و محمدحسین کنعانی زادگان و نبیل باهویی دو گل پرسپولیس را به ثمر رساندند.

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، امید عالیشاه، فرشاد فرجی، علی نعمتی، مسعود ریگی، مهدی ترابی، میلاد سرلک (۴۶- سروش رفیعی)، شهاب زاهدی، سعید صادقی و محمد عمری (۶۴- نبیل باهویی) بازیکنان پرسپولیس را در این بازی تشکیل می‌دادند.

ترکیب تیم استقلال خوزستان را هم فرزین گروسیان، عقیل کعبی، محمد طیبی، محمود مطلق‌زاده، متین کریم‌زاده، حسین ساکی، علیرضا خوشکفا، علیرضا کاظمی، حسین احمدی، بهروز بارانی و جواد آقایی پور تشکیل دادند.

قهر پرسپولیس با برد و دور شدن از صدر

غافلگیری پرسپولیس در ابتدای بازی

برخلاف تصور استقلالی‌ها بازی را بهتر از بازیکنان پرسپولیس آغاز کردند و در دقیقه ۵، از سمت چپ به سمت دروازه پرسپولیس حمله ور شدند و توپ را به سمت محوطه جریمه ارسال کردند که با واکنش ناقص بیرانوند همراه شد و در ریباند جواد آقایی توانست از غفلت مدافعان پرسپولیس نهایت استفاده را ببرد و با ضربه سر اولین گل بازی را به نام خود و تیمش به ثبت برساند.

پس از این گل بازیکنان پرسپولیس به سمت دروازه استقلال نزدیک شدند و سعید صادقی توپ را در اختیار گرفت و در نزدیکی محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که توپ او با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد.

دریغ از یک حمله خطرناک برای پرسپولیس

یحیی گل محمدی که در این بازی تغییر سیستم داد و تیم خود را با ترکیب ۲ - ۵ - ۳ وارد زمین کرده بود. همین موضوع در نحوه بازی سرخپوشان کاملاً مشهود بود و آشفتگی دفاعی را در ساختار پرسپولیس شاهد بودیم.

با وجود گذشت ۳۰ دقیقه از بازی، بازیکنان پرسپولیس تاکنون نتوانسته‌اند یک موقعیت جدی روی دروازه استقلال خوزستان خلق کنند و برنامه ریزی آنها برای گلزنی ثمره‌ای نداشته است.

مصدومیت مداوم بازیکنان استقلال

بازیکنان استقلال خوزستان پس از به ثمر رسیدن گل برتری خود، در برخوردهایی که با پرسپولیسی‌ها داشتند بیشتر مواقع نقش بر زمین می‌شدند تا داور بازی را متوقف کند که این موضوع با واکنش اعضای نیمکت پرسپولیس همراه شد و آنها در این خصوص به داور بازی معرتض شدند.

گلزنی پرسپولیس از روی نقطه پنالتی

در دقیقه ۳۳ این بازی برای پرسپولیس کرنر به دست آمد و امید عالیشاه توپ را به سمت دروازه استقلال خوزستان ارسال کرد که در محوطه جریمه این تیم بازیکن استقلال روی میلاد سرلک مرتکب خطا شد و امیر عرب براقی نقطه پنالتی را برای پرسپولیس نشان داد. پس از اعلام پنالتی برای پرسپولیس، سید سیروس پورموسوی بازیکنان خود را به کنار زمین فرخواند و دیدار برای دقایقی با وقفه مواجه شد.

پس از بازگشت بازیکنان استقلال به درون زمین، محمدحسین کنعانی زادگان پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و برخلاف جهت گروسیان توپ را به تور دروازه چسباند تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

وقفه در جریان بازی به دلیل سنگ پراکنی

پس از گلزنی بازیکنان پرسپولیس، این بار هواداران استقلالی باعث وقفه در جریان بازی شدند و با سنگ پرتاب کردن به سمت کمک داوری که برای پرسپولیس اعلام پنالتی کرد، با درخواست عرب براقی بازی در دقیقه ۴۰ متوقف شد.

پیگیری بازی پس از ۷ دقیقه وقفه

پس از ۷ دقیقه وقفه مجدد در بازی، با دستور عرب براقی بازی در جریان افتاد و هواداران هر دو تیم به تشویق بازیکنان تیم‌های خود پرداختند.

در دوازدهمین دقیقه از وقت‌های اضافه نیمه اول، پرسپولیسی‌ها حمله‌ای را به سمت دروازه استقلال تدارک دیدند و محمد عمری در نزدیکی محوطه جریمه توپ را به مهدی ترابی رساند و این بازیکن با ضربه‌ای محکم اقدام به شوت زنی کرد که توپ را گروسیان به سختی مهار کرد.

عدم حضور داوران و تاخیر در آغاز نیمه دوم

در حالی که پس از اتمام ۱۵ دقیقه استراحت بین دو نیمه، بازیکنان هر دو تیم برای شروع نیمه دوم وارد زمین شده بودند اما در اتفاقی عجیب تیم داوری با تاخیری ۱۰ دقیقه‌ای وارد زمین شد تا نیمه دوم این بازی با تاخیر آغاز شود.

درخشش آقایی پور با دبل برابر پرسپولیس

جواد آقایی مهاجم تیم فوتبال استقلال خوزستان مانند نیمه اول در نیمه دوم هم خیلی زود توانست برای تیمش گلزنی کند. در دقیقه ۴۸ بازیکنان استقلال از سمت راست حرکتی را به سمت دروازه پرسپولیس تدارک دیدند و توپ را به محوطه جریمه پرسپولیس سانتر کردند که با ضربه سر کاظمی همراه شد و به آقایی پور رسید و این مهاجم در محوطه ۶ قدم توانست روی اشتباه مدافعان پرسپولیس گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند.

پس از گل دوم استقلال، بازیکنان پرسپولیس سراپا حمله شدند و در دقیقه ۶۳، مهدی ترابی روی دروازه استقلال توپ را سانتر کرد که با ضربه سر کنعانی زادگان همراه شد و توپ به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

طلسم شکنی باهویی با گلزنی برابر استقلال

نبیل باهویی که از دقیقه ۶۴ و به جای محمد عمری به ترکیب پرسپولیس اضافه شده بود توانست گل دوم تیم خود را به ثمر برساند و بالاخره برای پرسپولیس موفق به گلزنی شد تا به نوعی طلسم شکنی کند. در دقیقه ۶۸ برای پرسپولیس کرنر شکل می‌گیرد و سروش رفیعی پشت توپ می‌ایستد و آن را به محوطه جریمه استقلال سانتر می‌کند که با ضربه سر امید عالیشاه همراه می‌شود و در گوشه سمت چپ دروازه نبیل باهویی با یک شیرجه موفق می‌شود تا گل تساوی را برای پرسپولیس به ثمر برساند.

پس از به ثمر رسیدن گل تساوی پرسپولیس با تمام قوا به سمت دروازه استقلال خوزستان حمله ور شد و در دقیقه ۷۶ مهدی ترابی توپ را به سمت دروازه استقلال سانتر کرد که با ضربه سر زاهدی همراه شد و به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در پایان این دیدار با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید با این نتیجه پرسپولیس ۲۲ امتیازی شد و در رده پنجم جدول موقتاً باقی ماند و استقلال خوزستان نیز با ۵ امتیاز در قعر جدول ایستاد.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   باید میباخت با اون پنالتی الکی ک گرفتند

  • ناشناس

   با داوری هم نبردن خاک بر سرتون

  • ناشناس

   پرسپولیس امسال وله

  • محمد دلینو

   تیمی ک دیگه با داوری هم نتونه ببره دیگه بدرد ما نمیخوره

  • سلطانی

   یحیی باید اخراج بشه. دیگه این بدرد نمیخوره برانکو لازمه

  • ناشناس

   پرسپولیس خیلی بد بازی می‌کنه خیلی بد
   خنده داره گل زن نداره‌ می‌ترسه بازی کنه
   گل محمدی فکنم میخواد بره تیمو‌ ول کرده

  • ناشناس

   گل محمدی دیگر به پرسپولیس فکر نمی کند تمام فکر و ذکرش جیب اش هست، مربی که هنوز ترکیب تیم خودش را نمی داند مربی نیست. پرسپولیس امسال پرسپولیس نیست هر چه زودتر گل محمدی برود بهتر است تا توسط هواداران برکنار شود.

  • ناشناس

   خاک بر سرشون با این بازی کردنشون
   بازبکنم نداریم
   یکی دوتا هم مصدومند

  • ناشناس

   مرد حسابی وقتی که داور ها همه بر علیه پرسپولیس هستن در یک بازی چهارتا پنالتی صد درصد نمی‌گیرم گل محمد باید چکار کند

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج