۱۴۰۴۹۰۱
۲۰۶۴
۲۰۶۴
پ

حلالی: گفتند با استوک بروید سراغ پای بازیکنان استقلال

هافبک سابق پرسپولیس از خاطراتش در دربی تهران گفت و البته در خصوص بازی فردا هم نظرات جالبی ارائه کرد.

فرهیختگان: دربی پایتخت همیشه جذاب و پرحاشیه بوده و چند روز قبل و بعد از این مسابقه اخبار زیادی را نیز به خود اختصاص داده است. این جدال درواقع فقط میان دو تیم استقلال و پرسپولیس نیست، بلکه میلیون‌ها هوادار سرخابی از چند روز مانده به مسابقه کری‌خوانی را برای یکدیگر آغاز کرده و تا چند روز بعد از بازی نیز در مورد اتفاقات بازی صحبت می‌کنند. از زمانی هم که فضای مجازی باب شد این کری‌ها به اوج خود رسیده و شکل جذاب‌تری به خود گرفت. در این بین برخی پیشکسوتانی هم هستند که دربی‌های زیادی را تجربه کرده و خاطرات زیادی را از آنها در ذهن دارند. اسماعیل حلالی یکی از این پیشکسوتان است که تا دلتان بخواهد از دربی‌ها خاطرات تلخ و شیرین داشت که به بخشی از آنها اشاره کرده است. ضمن اینکه او در مورد دربی پیش‌رو هم به نکات جالبی اشاره داشت که خواندن آن خالی از لطف نیست.

حلالی: گفتند با استوک بروید سراغ پای بازیکنان استقلال

اگر اشتباه نکنیم شما بیشتر از ۱۰ دربی را تجربه کرده‌اید؟

بله، من ۱۳‌تا دربی بازی کردم که ۷تا را بردیم، ۵ بازی مساوی شد و یکی را هم باختیم.

کدام برد از همه شیرین‌تر و هیجانی‌تر بود؟

همه بردها شیرینی خاص خودش را داشت اما یک مساوی داشتیم که از همه آنها برای ما شیرین‌تر بود. همان بازی که دقیقه ۹۰ گل تساوی را زدیم و بازی ۲‌- ۲ شد. این گل برای استقلالی‌ها خیلی گران تمام شد و آخرش هم دیدید که بازی را به جنجال کشیدند. اول برومند با مشت به‌صورت پایان رافت زد و محمد نوازی هم به حمید استیلی ناسزا گفت که آن درگیری‌ها اتفاق افتاد.

در یکی از بازی‌ها هم با اخراج شما پرسپولیس ۹ نفره شد و نزدیک بود باخت بدی را در این مسابقه دهید!

بله، متاسفانه یکی از بدترین بازی‌هایم در این مسابقه بود که جوانی کار دستم داد و با اخراج بی‌دلیل تیم ۹ نفره شد. ابتدا نادر محمدخانی دقیقه ۱۰ اخراج شد و من فکر کردم داور مماشات کرده و تکل بدم را کارت نمی‌دهد، اما اخطار دوم را داد و اخراج شدم. حقیقتا مردم و زنده شدم تا آن مسابقه تمام شد و بزرگ‌ترین شانسی که آوردم بازی را نباختیم.

علی پروین در بین دونیمه به شما و نادر محمدخانی چیزی نگفت؟

علی‌آقا فوتبال مرا می‌پسندید و خوشبختانه همیشه از عملکردم راضی بود، اما در آن مسابقه از من و نادر دلخور شد و نگران این بود که بازی را ببازیم. خیلی با بچه‌ها صحبت کرد و گفت همه باید اندازه سه نفر در زمین بدوند تا بازنده نباشیم که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد.

حالا چرا شما تا این حد خشن بازی را شروع کردید؟

خدا بگم نادر را چه کار کند! او بود که بچه‌ها را تحریک کرد. به بازیکنان می‌گفت میخ‌های استوک خود را ببندید بریم به استقبال پای بازیکنان استقلال. منم جوان بودم و حسابی تحریک شدم. درست است که هر دو کارت زرد من درست بود و خطاهای بدی داشتم، اما نادر یک جوری علی لطیفی را زد که به قول بچه‌های تیم رفت روی هوا و روی نیمکت استقلال فرود آمد!

دربی‌بازترین مربی، کدام مربی بود؟

از علی پروین مربی دربی‌بازتر نداشتیم. او اصلا روز دربی استرس نداشت و آنقدر با آرامش و اطمینان با بازیکنان صحبت می‌کرد که همه خیالمون راحت بود که اگر نبریم حداقل بباز نیستیم.

از بین بازیکنان چطور؟ کدام یک دربی‌بازترین بودند؟

مهدی هاشمی‌نسب. وقتی دربی داشتیم مهدی عین روز برایش روشن بود که گل می‌زند. او واقعا استاد گلزنی به استقلال بود. همیشه قبل از دربی‌ها می‌گفت باز هم یک گل برای استقلال کنار گذاشته است.

خودتان فکر می‌کنید بهترین بازی را در کدام دربی به نمایش گذاشتید؟

یادم هست علی‌آقا و بیشتر بازیکنان همیشه از عملکرد من در دربی‌ها راضی بودند و می‌گفتند که اسماعیل خیلی راحت و بدون استرس بازی می‌کند. دربی استرس خیلی زیادی دارد و به‌خاطر همین است که بهترین بازیکنان هم در این بازی‌ها نمی‌توانند عملکرد معمولی خود را هم ارائه دهند اما به شخصه آرامش خاصی در دربی‌ها داشتم. در آن بازی که علیرضا اکبرپور دقیقه ۹۰ گل زد و بازنده شدیم یک‌بار به تیر دروازه زدم و یکی دو ضربه خوب در چهارچوب داشتم. کلا در آن مسابقه بدشانسی آوردیم و مستحق باخت نبودیم. خدابیامرز علی انصاریان در آن بازی باید تکل را روی پای اکبرپور می‌زد یا به قول بعضی کارشناسان، داوود فنایی هم می‌توانست از دروازه بیرون بیاید.

در مورد دربی پیش‌رو چه نظری دارید؟

اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم استقلال این فصل بهتر از پرسپولیس نتیجه گرفته و تیم با ثبات‌تری بوده است. برای همین هم الان صدر جدول هستند اما از نظر فنی و کیفیتی پرسپولیس تیم واقعا بهتری است. مخصوصا در ۴ بازی اخیر که تیم را بسیار آماده و شاداب دیدم. گل‌هایی که به ثمر رسید به شکل‌های مختلف و همراه با کارهای تاکتیکی و ترکیبی بود. بازیکنان نسبت به قبل شاداب‌تر بازی می‌کنند و حضور نفرات جدید هم توان هجومی تیم را خیلی افزایش داده است. قبلا پاس کوتاه زیاد داشتیم و اصلا علاقه‌ای نداشتیم در مواقعی توپ را از زمین بلند کنیم اما الان شکل بازی تیم خیلی فرق کرده و همه راه‌ها را برای گلزنی امتحان می‌کنیم که درستش هم همین است. پرسپولیس اگر در دربی هم بتواند این شکل خوب بازی خود را حفظ کند برنده میدان خواهد شد.

به‌نظر شما برنده دربی، قهرمان لیگ خواهد شد؟

نه من چنین نظری ندارم. شاید برای مقطعی تیم برنده از لحاظ روحی و روانی به شرایط ایده‌آلی برسد اما این مقطعی است. بعد از این مسابقه ۱۰ بازی دیگر هم پیش‌رو است و تیمی قهرمان خواهد شد که در این بازی‌ها بیشترین ثبات را داشته باشد. مثل خود پرسپولیس که فصل پیش بعد از شکست مقابل سپاهان همه بازی‌های خود را برد و قهرمان شد و این سپاهان بود که در اصفهان نتوانست ملوان را شکست دهد و صدر جدول را از دست داد. الان هم اگر پرسپولیس برنده دربی شد نباید فراموش کند که باید ۱۰ بازی بعد از آن را هم ببرد تا قهرمان شود.

تفکرات نیمکت ۲ تیم را چطور می‌بینید؟

اوسمار دو سه دربی را به‌عنوان مربی تجربه کرده و با جو این مسابقه کاملا آشناست. آنچه مشخص است پرسپولیس نیمکت آرامی دارد که فقط به مسائل فنی فکر می‌کند اما نیمکت استقلال را این‌طور نمی‌بینم. متاسفانه در یک‌سری از بازی‌های استقلال رفتارهایی از برخی نیمکت‌نشین‌های این تیم می‌بینیم که در شأن این تیم بزرگ و پرطرفدار نیست. به‌خاطر همین مساله به بازیکنان پرسپولیس توصیه می‌کنم در طول بازی مراقب یک‌سری رفتارها و حرف‌هایی که ممکن است مطرح شود، باشند و تحت تاثیر این مسائل قرار نگیرند. توصیه من به فوتبالیست‌ها و مربیان لیگ‌مان این است که همه چیز را فدای نتیجه نکنند و اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهند. در فوتبال دنیا هم به اخلاق حرفه‌ای خیلی اهمیت داده می‌شود و بارها رفتارهای زیبای زیادی را از مربیان و بازیکنان مطرح دنیا دیده‌ایم که امیدوارم از آنها یاد بگیریم.

فکر می‌کنید بهترین بازیکنان زمین در دربی چه نفراتی باشند؟

در استقلال بلانکو و ماشاریپوف خیلی خطرناک هستند؛ هرچند آنها تیم متحد و یکپارچه هستند و خیلی به بازیکن خاصی وابسته نیستند. در دربی‌های قبل همواره کوین یامگا بهترین بازیکن استقلال بود که برای او هم آرزوی سلامتی دارم. اما پرسپولیس از لحاظ بازیکن شرایط بهتری دارد. استقلال خیلی باید مراقب مهدی ترابی، اورونوف، عیسی و امیری باشد. هر یک از این بازیکنان در یک لحظه می‌توانند کار را تمام کنند. عالیشاه هم در دربی‌ها همیشه خوب بوده است.

نتیجه دربی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

این بازی به‌نظرم جذاب باشد. مخصوصا اگر استقلال گل بزند آن وقت مهره‌های تهاجمی پرسپولیس برای گلزنی آرام و قرار نخواهند داشت. استفاده از موقعیت‌ها و مرتکب اشتباه نشدن در این بازی خیلی مهم است. در بازی رفت پرسپولیس تیم بهتری بود اما استقلال در لحظات آخر روی یک اشتباه بی‌دلیل صاحب ضربه پنالتی شد و بازی را به تساوی کشاند. هواداران دو تیم هم باید سعی کنند در حضور بانوان از سر دادن یک‌سری شعارهای ناپسند خودداری کنند و رفتارهایی در شأن خودشان داشته باشند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج