adexo3
۱۴۲۰۱۰۲
۶۵۰
۶۵۰
پ

فریبا: بچه‌های استقلال از رفتن خطیر خوشحال شدند!

در هفته ‌بیست‌و‌پنجم‌ مسابقات لیگ برتر استقلال در تبریز مقابل تراکتور متوقف شد و خوش شانس بود که پرسپولیس نتوانست سپاهان را شکست دهد وگرنه صدر را به رقیب دیرینه واگذار کرده بود.

روزنامه اعتماد: در هفته ‌بیست‌و‌پنجم‌ مسابقات لیگ برتر استقلال در تبریز مقابل تراکتور متوقف شد و خوش شانس بود که پرسپولیس نتوانست سپاهان را شکست دهد وگرنه صدر را به رقیب دیرینه واگذار کرده بود. شاگردان نکونام در فاصله پنج بازی مانده به پایان لیگ همچنان با یک امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس صدرنشین هستند و تغییر و‌ تحول در کادر مدیریت و حضور بهتاش فریبا در تمرینات این ‌تیم باعث ‌شد تا با وی در خصوص آخرین وضعیت این تیم‌گفت‌وگو کنیم. ساعتی بعد از این بازی دو تیم پرسپولیس و سپاهان در یکی از حساس‌ترین بازی‌های این فصل به مصاف هم رفتند. بازی که به ال‌کلاسیکوی ایران معروف است، اما حساسیت‌های بیش از اندازه مانع از این شد تا دو تیم بازی جذابی را به نمایش بگذارند. پرسپولیسی‌ها برای رسیدن به صدر و سپاهان برای احاده حیثیت پا به چمن سبز آزادی گذاشتند، اما در پایان گلی رد و بدل نشد تا نه پرسپولیس به هدفش برسد و نه سپاهان! بازی که حواشی قبل و بعد از آن بیشتر از مسائل فنی مورد توجه قرار گرفت. در مورد این بازی نیز با محمد برزگر، پیشکسوت سرخ‌ها به گفت‌وگو نشستیم. آنچه در ادامه می‌خوانید مصاحبه اختصاصی با این دو پیشکسوت سرخابی‌هاست.

فریبا: بچه‌های استقلال از رفتن خطیر خوشحال شدند!

فریبا: همه مخالف تغییر نام استقلال هستیم

چرا بازی استقلال و تراکتور جذاب نشد؟

به خاطر حساسیت برای امتیاز ندادن هم این بازی و هم بازی سپاهان و پرسپولیس جذاب نشد، چون شرایط جدول خیلی حساس و فقط یک امتیاز فاصله است برای همین هر تیمی سعی می‌کرد امتیازش را حفظ کند تا بیشتر عقب نیفتد یا صدر را حفظ کند. برای همین این دو تا بازی آن‌طور که دل‌مان می‌خواست درنیامد.

با توجه به توقف پرسپولیس مقابل سپاهان کسب سه امتیاز بازی با تراکتور برای استقلال نتیجه بهتری نبود؟

بله، اگر می‌برد که خیلی خوب بود و اختلاف امتیازی زیادتر می‌شد، اما خب در روزی که استقلال خوب هم بازی نکرد کلین شیت داشت و یک امتیاز را گرفت و‌ فعلا همان یک امتیاز وجود دارد و حالا پنج تا بازی دیگر داریم که خدارا شکر ۴ تای آن در تهران است و‌ یکی بیرون. هواداران ‌می‌توانند کمک کنند تا استقلال بتواند شرایط را طوری پیش ببرد که بازی‌های‌مان را ببریم.

استقلال می‌تواند در ۵ بازی آینده پیروز شود؟

مشخص نمی‌کند، چون بازی آسانی وجود ندارد، اما روی کاغذ یک‌سری تیم‌ها برای نیفتادن‌می جنگند، یک‌سری‌ها برای سهمیه و یک‌سری هم برای قهرمانی. بازی آسان‌ وجود ندارد، اما شرایط استقلال خوب است و ما‌ هم دیروز سر تمرین بودیم و‌ بچه‌ها خیلی خوب و شاداب تمرین می‌کردند و همه سرحال هستند. امیدواریم بازی بعد را ببرند تا به بازی‌های بعد برسند.

از حضور در تمرین استقلال بگویید.

روز قبل از آن ختم پدر آقای بابازاده بود و همه در آنجا بودند و نکونام و علوی هم‌ دعوت کردند که فردایش سر تمرین حاضر شویم و تیم خودمان بود و رفتیم. خوشبختانه سرخاب، حقدوست و رجبی و بچه‌های دیگر بودند. صحبت هم انگیزشی بود و کادرفنی هم صحبت‌های لازم را کردند و ما هم‌ نمی‌توانیم زیاد ورود کنیم. تغییرات بچه‌ها را شاداب کرده بود!

درباره کنار گذاشتن علی خطیر چه نظری دارید؟

باید از خطیر هم بابت زحماتی که کشید، تشکر کرد، چون مدیرعاملی استقلال کار آسانی نیست. خب طبیعی است وقتی تیمی می‌رود زیر پوشش هلدینگ، آن هلدینگ ‌هم‌ آدم خودشان را سرکار می‌گذارد. خوشحالیم از اینکه آتیلا هم‌به خانه خودش برگشته و امیدواریم در فصل بعد از هر جهت شرایط برای استقلال بهتر شود.

در این مقطع حساس تغییرات مدیریتی به نفع استقلال است یا به ضرر این تیم؟

اینکه دست ماها نبود، اما دیروز احساسم بر این بود که بچه‌ها از این وضعیت خوشحال و انگار رها شده بودند. با هر کی هم صحبت می‌کردیم، خوشحال بودند و خب یک مقداری هم از پول‌شان را گرفته بودند و بحث اقتصادی در فوتبال خیلی مهم است.

درباره عملکرد مدیریت‌ جدید چه پیش‌بینی دارید؟

زمان نشان می‌دهد که این گروه جدید چه کاری می‌توانند انجام‌ دهند.

موافق تغییر نام استقلال هستید؟

کاملا مخالف هستم. صد درصد مخالفم و استقلال باید‌ همان استقلال بماند و تغییرات نام به گفته وزیر ورزش فرایندی دارد که باید طی شود، اما‌ من با هواداران و پیشکسوتان و آتیلا که صحبت کردم، دوست ندارند نام تیم عوض شود.

صحبت پایانی؟

صحبت خاصی نیست فقط امیدوارم استقلال بتواند امسال قهرمان شود‌.

برزگر: حرکت عالیشاه بچگانه بود

بازی پرسپولیس و سپاهان به لحاظ فنی چطور بود؟

با توجه به اینکه نتیجه بازی استقلال از قبل مشخص شده بود یک استرسی به پرسپولیس وارد شده بود که تیم باید ببرد و به صدر برسد. ضمن اینکه بازی با سپاهان همیشه حساس است و برای همین دو تیم نتوانستند بازی قابل قبولی را ارائه دهند. البته پرسپولیس فرصت‌هایی برای گلزنی داشت که از دست داد. سپاهان روند بازی‌اش در این بازی نسبت به قبل فرق کرده بود.‌ مدافع کناری سپاهان در نیمه فصل اول بالا بازی می‌کردند و ‌همین باعث شد به قول ما فوتبالی‌ها پشت بخورند! فضاها را در آن مناطق به حریف می‌دادند،‌ اما در بازی مقابل پرسپولیس مدافعان کناری بیشتر در زمین‌ خودی ماندند و کانال‌های کناری را گرفتند و باعث شدند تا پرسپولیس نتواند پشت مدافعان کناری آنها صاحب توپ ‌شود.

اما انتظارات هواداران دو تیم بیشتر بود.

در کل شاهد بازی کسل‌کننده‌ای بودیم. فقط یکی، دو تا سپاهانی‌ها موقعیت داشتند و دو، سه تا هم پرسپولیس.

درباره‌اخراج عالیشاه چه نظری دارید؟

در دقایقی که پرسپولیس سوار بازی بود و فشار می‌آورد و‌ حریف کاملا عقب نشسته بود و دیدیم که به لحاظ بدنی دچار مشکل شده بودند و گاهی خودشان را روی زمین می‌انداختند، این اتفاق افتاد. ‌اما از کاپیتان تیم در آن لحظه و‌ موقعیت که تیم در آن شرایط نیاز به برد دارد یک حرکت بچگانه سر زد. از بازیکن با تجربه‌ای مثل عالیشاه بعید بود، اما بالاخره فوتبال است و نمی‌شود زیاد به او خرده گرفت. جو ورزشگاه و استرس در این شرایط حاکم بود و بازیکن خارجی هم زرنگ‌بازی درآورد و‌ روی اعصاب بازیکن ما راه رفت. بازیکنانی که پول حرفه‌ای می‌گیرند نباید با احساسات هواداران بازی کنند این سه امتیاز از نان شب برای پرسپولیس واجب‌تر بود. عالیشاه باید محیط را ترک می‌کرد و قضاوت را به داور می‌سپرد و شاید داستان برعکس می‌شد.

حساسیت‌ها در بازی‌های آخر به اوج می‌رسد و شاید از این ‌اتفاقات باز هم‌ رخ دهد.

بله، بازیکنان اصلا نباید وارد حاشیه شوند، چون هم بازیکن و هم تیم را از گردونه رقابت خارج می‌کند. هوادار این همه زحمت می‌کشد و با حداقل‌ها و با این شرایط گرانی به ورزشگاه می‌آید تا تیم ‌خودش را تشویق کند، اما بازیکن باید روی خودش کار کند و عصبی نشود‌، چون دل این هوادارها شکسته می‌شود حالا آسیب به تیم هم دیگر یک بحث جداگانه است.

درباره حواشی رخ داده روی سکوها چه نظری دارید؟

مدیران رسانه‌ای تیم‌ها و معاونان و بازیکنان و فضای مجازی، همه به این‌موضوعات پرداختند. سپاهانی‌ها در حال فرافکنی هستند! آن حرکتی که هوادار سپاهان انجام ‌داد اصلا درست نبود و جو را در فضای مجازی و رسانه‌ها ملتهب کرد. با آن سربند «یازهرا» آن حرکت را کرد! سپاهان تیم خوبی است و نباید لیدر یا تماشاگرنما داشته باشد که بیایند به بانوان پرسپولیسی فحاشی کنند. آنها ناموس همه هستند و چه بسا یکی از اقوام آن پیرمرد در بین پرسپولیسی‌ها بود . باید برخورد کنند با این ‌پدیده‌ها! چون حضور زن‌ها در ورزشگاه‌ها آزاد شده وظیفه مردها سنگین‌تر شده و باید فرهنگ و اصالت ما را نشان دهند. ما در همه جا ثابت کرده‌ایم با فرهنگ هستیم، اما چند تماشاگرنما می‌خواهند همه‌ چیز را بر هم بزنند.

پرسپولیس هنوز هم شانس قهرمانی دارد؟

بله، یک امتیاز اختلاف است و برای پرسپولیس هر بازی حکم یک فینال را دارد و باید هر بازی سه امتیاز را کسب کند و منتظر لغزش استقلال باشد.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج