adexo3
۱۴۲۰۱۷۲
۱۱۱۹
۱۱۱۹
پ

واکنش نکونام نسبت به انتقادات از سبک بازی تیمش

سرمربی استقلال ضمن حضور در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب‌آهن اصفهان، به سوالات خبرنگاران درباره مسائل فنی تیم و حواشی اخیر پاسخ داد.

فوتبال ۳۶۰: استقلالی‌ها که هفته گذشته در تبریز مقابل تراکتور متوقف شدند اما توانستند موقعیت خود در صدر جدول لیگ بیست‌وسوم را حفظ کنند، حالا برای تثبیت جایگاه خود در رتبه نخست و گام برداشتن در مسیر کسب عنوان قهرمانی، باید فردا (دوشنبه) در آخرین بازی هفته از بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال ایران به مصاف ذوب‌آهن اصفهان بروند. البته این احتمال وجود دارد تا موعد برگزاری دوئل استقلال و ذوب‌آهن، پرسپولیسی‌ها با شکست دادن احتمالی نساجی به صدر جدول رسیده باشند که در این‌صورت، شاگردان جواد نکونام راه چاره‌ای جز کسب پیروزی برابر ذوب‌آهن برای بازگشت به صدر جدول نخواهند داشت.

جواد نکونام سرمربی استقلال که در هفته اخیر توانست در تقابل با مدیریت باشگاه سرانجام به پیروزی برسد و بعد از برکناری علی خطیر، شادمانی خود و شاگردانش را عیان کرد، امروز (یکشنبه) در سالن کنفرانس سازمان لیگ حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پیش از دیدار با ذوب‌آهن اصفهان پاسخ داد. نکونام در صحبت‌هایش نسبت به حواشی اخیر هم واکنش نشان داد و همچنین گلایه‌ای هم از سازمان لیگ داشت و نسبت به انتقادات خبرنگاران درباره عدم حضور در نشست‌های خبری پاسخ داد.

واکنش نکونام نسبت به انتقادات از سبک بازی تیمش

در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم

نکونام در آغاز صحبت‌هایش با توجه به حساسیت دیدارهای پیش‌روی استقلال گفت: «هیچ بازی‌ای برای ما راحت نیست. ما پنج دیدار دیگر داریم و باید تمرکز و تلاش داشته باشیم تا به موفقیت برسیم. می‌دانیم کجای کار هستیم و چه چیزی می‌خواهیم. با بازیکنان که صحبت می‌کردیم همه از اهمیت بازی و اینکه چه مسئولیت بزرگی روی دوش ما قرار دارد، اطلاع داشتند و همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا فردا پیروز شویم. باید در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم. از روز اول این موضوع را گفته‌ام که باید هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم و هر اتفاقی که افتاد دیگر تقدیر و قسمت است».

کسی نمی‌تواند به من بگوید به سازمان لیگ بیا!

سرمربی استقلال با اشاره به شرایط برگزاری نشست‌های خبری توضیح داد: «من دوست دارم همیشه حتی در حالت دعوا و دوستی پاسخگو باشم، ولی شرایط خیلی مهم است. همین الان تیمم تمرین دارد و بازیکنان در رختکن حضور دارند و من اینجا هستم. اگر شرایط باشد به کنفرانس می‌روم، ولی شرایط مهیا نباشد نمی‌روم. کسی نمی‌تواند به من بگوید به سازمان لیگ بیا. در تمام دنیا نگاه کنید کنار محل تمرین‌‌شان سالن کنفرانس دارند و از خبرنگاران پذیرایی کرده و نشست‌ها را برگزار می‌کنند».

هیچ‌وقت به خبرنگاران بی‌احترامی نکرده‌ام و نخواهم کرد اما ...

جواد نکونام در ادامه توضیحات خود پیرامون عدم حضور در نشست‌های خبری گفت: «امروز که خوب است که توانسته‌ام بیایم، حالا کمی دیر به تمرین می‌رسم، اما اگر در هتل المپیک حضور داشته باشم و بخواهم از آن طرف تهران به کنفرانس بیایم در این ترافیک چه کار کنم؟ بنابراین، وقتی نتوانم بیایم، نمی‌آیم. هیچ‌وقت به خبرنگاران بی‌احترامی نکرده‌ام و نخواهم کرد. این اتفاق باید درست شود و سازمان لیگ باید شرایط را مهیا کند. اگر من در این فوتبال مربیگری کنم و باشیم، اما نتوانم به کنفرانس بیایم، نخواهم آمد. البته به این معنی نیست که به خبرنگاران بی‌احترامی می‌کنم. من به برنامه‌ریزی اشاره کردم و باید درست شود».

از هفته آینده فرآیند تمدید قرارداد بازیکنان آغاز می‌شود

نکونام در واکنش به تغییر و تحولات در ساختار مدیریتی آبی‌ها پاسخ داد: «هر تیمی متحدتر باشد، قطعاً نتایج بهتری می‌گیرد، نه فقط برای قهرمانی و جام گرفتن، بلکه در هر جایی این اتفاق می‌افتد. آتیلا حجازی و پدرش نامی پرافتخار برای باشگاه استقلال هستند و ما به حضور او افتخار می‌کنیم. آقای علی عسگری و شهریاری نشان دادند چقدر تیم و باشگاه برای‌شان مهم است و اینکه بتوانیم کارها را درست انجام دهیم. آینده در دستان این عزیزان است. ما هیچ قولی نمی‌توانیم بدهیم، مگر اینکه قول دهیم همه تلاش‌مان را انجام دهیم. در جلساتی که با این عزیزان و مخصوصاً فرشید سمیعی (سرپرست باشگاه) داشتیم تمام برنامه‌ریزی برای این پنج هفته خواهد بود و همین‌طور کار تمدید قرارداد با بازیکنان نیز از هفته آینده آغاز می‌شود».

فردا هواداران‌مان ورزشگاه را آبی کنند

سرمربی استقلال درباره حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان و احتمال تکرار این اتفاقات در دوئل فردای نمایندگان تهران و اصفهان گفت: «ما تقابلی نداریم و همه برای یک کشور هستیم. همه با هم دوست هستیم و خواهشاً عوامل تیم‌ها را روبروی هم قرار ندهید. قسم می‌خورم آن صحبت‌ها (اشاره به اظهارات لیدر سپاهان) را گوش نکرده‌ام. من را می‌شناسید که صادقانه صحبت می‌کنم، ولی اگر هر کسی اشتباهی می‌کند، باید تاوانش را بدهد. ضمن اینکه نمی‌توان منکر عملکرد هواداران در بازی‌ها شد. در بازی قبلی‌مان در تهران، روی سکو حضور داشتم و هواداران رقیب به من بی‌احترامی کردند. اینها در فوتبال هست و باید اینها را متأسفانه بپذیریم. دوست دارم فردا هواداران‌مان با شال آبی یا هر چیزی که آبی هست، به ورزشگاه بیایند و ورزشگاه را آبی کنند».

ناظمی داور خوبی است اما اشتباهات فاحشی داشته است!

جواد نکونام در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت رافائل سیلوا و آرمین سهرابیان و شانس حضور آن‌ها در جدال با ذوب‌آهن اصفهان گفت: «این هفته هر دو بازیکن تمرین کردند. امروز آخرین تمرین برگزار می‌شود، اما اینکه فردا از آنها استفاده شود یا نه به شرایط بازی بستگی دارد. هر دو بازیکن برای بازی فردا در کنارمان خواهند بود». نکونام درباره قضاوت کوپال ناظمی در بازی فردا گفت: «ناظمی داور خوب و شناخته شده‌ای است، ولی اشتباه فاحش او برای ما اتفاق افتاده است. در بازی فولاد خوزستان و مس رفسنجان دقیقه (1+90) روی اشتباه گل خوردیم. این چیزها بزرگ بوده است».

نگران هستیم ولی به داوران اعتماد می‌کنیم

سرمربی استقلال در ادامه صحبت‌هایش درباره انتخاب کوپال ناظمی برای قضاوت نبرد استقلال و ذوب‌آهن توضیح داد: «ایشان داور خوبی است، ولی این نگاه‌ها وجود دارد چون تنها شکست استقلال در این فصل با اشتباه ناخواسته ناظمی رقم خورده است. ما نگاه‌مان تا بازی فردا مثبت است. من در این فوتبال حضور دارم و یک بار بازی 2 بر صفر برده را باختم و با اینکه اشتباهات داوری وجود داشت، هیچ صحبتی نکردم. با همان داور امسال یک بازی را بردیم، ولی اعتراض شدیدی کردم، چون فوتبال را می‌فهمم. منظورم این نیست که داوری را بلد هستم و بخواهم به داوران جسارت کنم، ولی می‌دانیم چطور قضاوت می‌کنند و چطور خطا می‌گیرند. به داوران احترام می‌گذاریم و دوست نداریم حقی از تیمی ضایع شود. این اواخر اما، اتفاقاتی افتاد که نمی‌توانستیم اعتراض نکنیم. همه می‌بینند چه اتفاقاتی افتاده است. نگران هستیم ولی به داوران اعتماد می‌کنیم».

آمارها جذاب است، ولی فردا هر تیمی که بهتر باشد بازی را می‌برد

جواد نکونام درباره آمار خوب ذوب‌آهن در بازی‌های خارج از خانه و تاثیر آن روی عملکرد استقلالی‌ها، پاسخ جالبی داد و گفت: «آمار و ارقام برای رسانه و کسانی است که آنالیز فوتبال انجام می‌دهند. آمارها جذاب است، ولی فردا هر تیمی که بهتر باشد بازی را می‌برد». نکونام درباره کلایه‌های مطرح شده از سبک بازی تیمش پاسخ داد: «من هر کاری دلم بخواهد انجام می‌دهم». سرمربی استقلال درباره اینکه او علاقه‌مند به انتخاب چه کسی برای مدیرعاملی باشگاه است، کفت: «من تابع باشگاه هستم. من دوست دارم اتفاقات خوب برای تیمم بیفتد و چارچوبم مشخص است».

اسم تیم استقلال است و با افتخار زیر پرچمش بازی می‌کنیم

نکونام در واکنش به پرداخت مطالبات بازیکنان گفت: «این کارهای مدیریتی است و چیزی نیست که بخواهم به آن ورود کنم». سرمربی آبی‌پوشان پایتخت درباره گرفتن امضای تسویه‌حساب از بازیکنان و تاثیر آن روی عملکرد بازیکنان تیمش پاسخ داد: «هیچ تأثیری روی تیم ندارد. خیال‌تان راحت!» جواد نکونام همچنین در پاسخ به سوالی درباره تغییر نام استقلال گفت: «یک چیزهایی می‌گویید که دست من نیست و نمی‌توانم نظر بدهم. اگر دست من بود که چیزی تغییر کند، نظر می‌دهم. استقلال برای ایران است و هر تصمیمی گرفته شود اسم تیم استقلال است و با افتخار زیر پرچمش بازی می‌کنیم». جواد نکونام در پاسخ به آخرین سوال درباره اینکه برد یک‌گله یا چندگله را ترجیح می‌دهد، کفت: «از اول فصل به این مسائل عادت داریم. دو تیم با هم بازی می‌کنند و دوست دارم تیمم ببرد، فلسفه من این است».

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج