adexo3
۱۴۲۵۷۵۳
۱۶ نظر
۷۰۸۸
۱۶ نظر
۷۰۸۸
پ

اوسمار: شما سه بازیکن از رختکن بروید بیرون!

اوسمار با جملاتی پرتغالی مسیر نیمکت تا رختکن را در پیش گرفته بود و این در حالی بود که ستاره‌های ناکام تیمش غرولندکنان هر کدام به موضوعی معترض بودند.

ورزش سه: بازی به شکلی باورنکردنی با سه گل به سود استقلال خوزستان در نیمه اول پایان یافته است. سکوها تا حدودی از دست لیدرها خارج شده و در بخش‌هایی شعار "حیا کن – رها کن" معروف زمزمه می‌شود. حتی علیرضا بیرانوند که در دقایق پایانی نیمه اول به سمت آنها رفته بود و با حرکات دستانش آنها را به آرامش فراخوانده بود دیگر جرئت نگاه کردن به سکوها را هم ندارد. گام‌های لرزان بازیکنان به سمت رختکن که باید از تونل چسبیده به سکوهای هواداری عبور کنند و چشم در چشم هواداران شوند، قطعا در آن لحظات سخت‌ترین کار ممکن بود.

اوسمار: شما سه بازیکن از رختکن بروید بیرون!

چند پله پایین‌تر از آن تونل و مسیر منتهی به رختکن وضع متفاوت شد؛ اعتراض بازیکنان پرسپولیس به یکدیگر و وظایفی که هر کدام مدعی بودند آن یکی انجام نداده تا این وضع با دریافت سه گل شکل گیرد، با فریاد نفرات بزرگتر و فنی تیم در نهایت برای لحظات بعدی تبدیل به سکوت شد و تا رختکن ادامه یافت. در رختکن و در لحظاتی که اوسمار و تیمش درگیر بحث‌های فنی برای ادامه بازی و 45 دقیقه دوم بودند بار دیگر زمزمه در بین بازیکنان شکل گرفت.
اما ناگهان با فریاد اوسمار همه به خود آمدند: صحبت‌های با تن بالا که توسط مترجم به گوش بازیکنان رسید: تو، تو و تو سریع رختکن را ترک کنید و به زمین برگردید!

اوسمار: شما سه بازیکن از رختکن بروید بیرون!

خطاب سرمربی برزیلی به علی نعمتی، وحید امیری و محمد خدابنده‌لو بود. همین مسئله باعث شد تا لحظاتی بعد از سوت پایان نیمه اول و در شرایطی که هواداران پرسپولیس در شوک قرار داشتند و این نتیجه را باور نداشتند، ناگهان بار دیگر با هجوم بازیکنان نیمکت نشین به چمن مواجه شوند. درست مثل همان لحظاتی که در ابتدای بازی با ورود آنها شور و هیجان و شعار سر داده بودند و هرگز چنین سرنوشتی را تصور نمی‌کردند.

این بار محمد خدابنده‌لو، وحید امیری و علی نعمتی در کنار چند بازیکن جوان دیگر که با توجه به جو رختکن ترجیح دادند وارد زمین شده و با توپ سرگرم شوند و گرم کنند، وارد زمین شدند. وحید امیری با همان استایل خاص خودش، پیش از ورود دوباره به چمن، روی خط طولی میانه زمین زانو زد و با خواندن دعا ناگهان با استارتی بلند گرم کردن خود را در میانه زمین استارت زد.
افشین پیروانی ثانیه‌هایی زودتر از اعضای تیم وارد زمین شد و برگه تعویض سه بازیکن پرسپولیس را در اختیار ناظر و داور چهارم داد تا آنها با سیمایی متفاوت نیمه دوم را دنبال کنند. سه تعویضی که البته به گواه کارشناسان و با توجه به تغییر روند تیم، گره گشای بزرگی برای پرسپولیس و اوسمار در مسیر کامبک رویایی شد.

علی نعمتی با بازی عقب‌تر نسبت به سه مدافع دیگر تیم، این اجازه را به عبدالکریم، دانیال اسماعیلی فر و البته محمدحسین کنعانی زادگان داد تا بیشتر در فاز تهاجمی حاضر شوند و با توجه به سرعت مناسب خود نگرانی بابت ضدحملات حریف را نیز از بین برد. همین مسئله شاید عامل بزرگی بود که دانیال اسماعیلی فر یک گل بزند و کنعانی زادگان نیز با پیش روی جالب توجه تا پشت محوطه جریمه حریف، یک پاس گل طلایی به نام خود کند و عبدالکریم نیز بیشتر دقایق را در یک سوم حریف کار را دنبال کند.

اوسمار: شما سه بازیکن از رختکن بروید بیرون!

خدابنده لو نیز نبض میانه میدان را از آن خود کرد تا پرسپولیس نسبت به نیمه اول تغییر بزرگی را تجربه کند و به شکل عجیب کار را در اختیار حریف نبیند. هافبک دفاعی جوان پرسپولیس با دوندگی بالا و پاس‌های طولی و عرضی خود و توپگیری‌هایش روند متفاوتی را برای تیم شکل داد تا او نیز تعویضی موفق سرمربی برزیلی سرخ‌ها لقب گیرد. و در نهایت وحید امیری که بعد از هجمه‌ای که متوجه خود می‌دید اینبار با قدرت تکنیکی و پاسوری خود شرایط را به کام سرخ‌ها در فاز تهاجمی کرد. امیری که البته بدشانس بود که موقعیت‌های طلایی بازی برایش تبدیل به گل نشد اما با گرفتن یک پنالتی کار را برای آبی‌های خوزستانی تمام کرد و نشان داد که اعتماد اوسمار به او در این نیمه بی‌دلیل نبوده است.

اوسمار: شما سه بازیکن از رختکن بروید بیرون!

پرسپولیس از دل یک شکست ناامید کننده و شاید تاریخی، به یکی از بردهای دراماتیک و باورنکردنی خود رسید. شاید برای خوش‌بین‌‍ترین هوادار این تیم هم شکست سه گله با کمترین ارفاق و بالاترین خوش‌بینی دستیابی به حداقل امتیاز بود.

خصوصا اینکه آنها تا دقیقه 75 نیز با همین نتیجه کار را دنبال می‌کردند. اما تیمی که بیشتر اعضای آن طی فصول اخیر بیشترین آمار قهرمانی را در لیگ از آن خود کرده‌اند، هر اتفاقی شدنی بود. و شاید باید بیشترین سهم از این برد را به سکوهای پرسپولیس داد؛ آنهایی که تا ثانیه پایانی به تیم خود باور داشتند و برخلاف تصور در دقایق پایانی نیز هیچ سکویی خالی نشد و با تصور باخت تصمیم به ترک استادیوم نگرفتند.

پرسپولیس اکنون صدر جدول را از آن خود کرده است و همه چیز را در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ بیست و سوم در دست گرفته است. 180 دقیقه تا پایان مسیر و جدال مقابل شمس آذر و مس رفسنجان. لیگ با چه اتفاقی به پایان خواهد رسید؟

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   پرسپولیس یعنی عشق
   امید
   زندگی
   تقابل غم و شادی

  • ناشناس

   فقط کافیه کادر فنی عشقپولیس را با کادر فنی(البته بلانسبت) استقلال مقایسه کنید

  • ناشناس

   احساساتی بودن بیش از حد ما ایرانیها افراد نفرت پراکنی مثل نکونام و هاشمی نسب را پروبال میده
   اندکی تفکر

  • ناشناس

   خلاصه بین نیمه دستوردادند.که ناداوران بازی رابرای لنگ دربیاورند.به به عجب اتفاق عجیبی.تیمی که یک نیمه ۳گل زده.دیگه گل نزنه وتیم بازنده ۴ گل بزنه.مگه داریم مگه میشه.اره با مافیای لنگی

  • ناشناس

   تا سه چهار روز چقدر حالم خوبه میشه از برد تیم عشقم

  • ناشناس

   هه

  • ناشناس

   تمامی تصمیمات داوری درست بودتمامی کارشناس هاهم تصمیمات داورروتاییدکردن

  • hashem

   مگه کیسه دو صفر جلو نبود تو ده دقیقه سه تا خورد از ایمون زاید

  • س

   ضجه بزن :))))))

  • ناشناس

   آره به زعم تو همه چی درسته، توهم لنگیا پایانی ندارد!

  • ناشناس

   تو این بازی هم داور کار را دراورد هم دروازبان اهواز!!!

  • ناشناس

   فقط لیگ با قهرمانی پرسپولیس قشنگه

  • 2ستاره

   حالا بازورداوری اومدیدصدرحالتون خوبه ؟داوری هام خوبه

  • ناشناس

   عالی بود تیمی که این همه بازیکن داره باید هم این اتفاق رقم می‌خورد.

  • پسرجهنمی

   پرسپولیس یعنی عشق یعنی غیرت،یعنی همه چی،درود به شرفتون

  • ناشناس

   سوختن کیسه تمام شدنی نیست

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج