adexo3
۱۴۲۹۲۲۲
۹ نظر
۲۹۷۲
۹ نظر
۲۹۷۲
پ

افشای درگیری و تنش در جلسه هیئت مدیره استقلال!

فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی فعلی استقلال و علیرضا خانی عضو سابق هیئت مدیره از درگیری عجیب در شب جلسه هیئت مدیره و اختلافات عمیق میان مدیران باشگاه سخن گفتند.

ورزش سه: فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی فعلی استقلال و علیرضا خانی عضو سابق هیئت مدیره از درگیری عجیب در شب جلسه هیئت مدیره و اختلافات عمیق میان مدیران باشگاه سخن گفتند.

افشای درگیری و تنش در جلسه هیئت مدیره استقلال!

علیرضا خانی عضو سابق هیئت مدیره استقلال این روزها به شدت فعال بوده و پس از گفتگو با چند خبرگزاری، شب گذشته نیز پس از آنکه مهمان تلفنی برنامه شب های فوتبالی بود، ساعتی بعد در استودیو برنامه مجله فوتبال نیز حضور پیدا کرد.

خانی ادعاهای جنجالی قبلی خود درخصوص مسائل مربوط به باشگاه استقلال و تخلفاتی که به زعم وی رخ داده بود را تکرار کرد که در این میان نیز فرشید سمیعی روی خط برنامه آمد و به مسائل پاسخ داد که شرح صحبت های مطرح شده را در زیر می خوانیم:

* تمام تخلفات را در گزارش یازده صفحه ای مطرح کردم

خانی: زمانی که به عنوان عضو هیئت مدیره و معاونت مالی اداری مشغول به کار بودم، متاسفانه اتفاقاتی رخ داد و موضوعاتی پیش آمد. یک جلسه هیئت مدیره تشکیل دادیم و تمام این موضوعات در قالب یک گزارش ۱۱ صفحه ای با تمام تخلفات، اشکالات و تمام مسائلی که مرتبط با فساد در حوزه مالی، تیمی و غیره بود را مطرح کردیم.

* بخاطر قراردادهای مورددار من را اخراج کردند

خانی: آن جلسه به تنش کشیده شد و ما درگیر شدیم که باعث شد ما را اخراج کنند. یکی از دلایل اخراج من بحث قراردادهایی بود که با اسپانسرها بسته شده بود که در هیچ کدام از آنها، تشریفات قانونی رعایت نشده بود. به طور نمونه، با یک شرکتی برای اسپانسری روی پیراهن در چهار بازی ابتدایی صحبت شده بود که یک قرارداد کاملا یک طرفه‌ای بود و قرار شد این قرارداد که مبلغ آن ابتدا 24 میلیارد بود و سپس به ۲۰ میلیارد کاهش یافت، پرداخت شود که نشد. سپس متوجه شدیم دو چک داده شده، یک چک شخصی و یک چک به نام آن شرکت تازه تاسیس صادر شده بود. بعدها استعلام گرفتیم و مشخص شد آن فرد چندین چک برگشتی داشته است.

* با سمیعی و خطیر درگیر شدم

خانی: ما در هیئت مدیره توافق کرده بودیم که تمامی قراردادها توسط بنده به عنوان عضو مالی هیئت مدیره و مدیرعامل امضا شود. تمام قراردادهای بازیکنان با امضای بنده و آقای خطیر امضا شد اما هیچ کدام از قراردادهای اسپانسرها به من داده نشد و اگر دقت کنید تمام آنها در حال حاضر ایراد دارد. یکی از گزارش‌های بنده در هیئت مدیره که منجر به تنش و درگیری شد، همین مورد بود. من با مدیرعامل و آقای سمیعی درگیر شدم. من به آقای سمیعی گفتم که شما به عنوان یک فرد حقوقی چرا آمده‌اید و به جای من امضا کرده‌اید؟ شما حق امضا نداشته‌اید. طبق صورت جلسه هیئت مدیره، من و آقای خطیر حق امضا داشته‌ایم. من گفتم که شما چرا این چک‌ها را گرفته‌اید؟ آیا به عنوان یک حقوقدان نمی‌دانید که باید ابتدا این چک‌ها استعلام شود و آن چک نیز باید به نام شرکت مربوطه باشد؟ چرا از شخص حقیقی یک چک گرفته‌اید و بعد از آن چرا اقدام حقوقی انجام ندادید؟ زمانی که چک‌ها برگشت خورد هیچ کدام از این کارها انجام نشد. قراردادی هم با مرغوب کار بود که آن را به مدت ۱۰ سال اجاره داده‌اند.

* کل گردش حساب مرغوب کار یازده میلیون بود

خانی: وی در مورد اینکه یک حساب را بدون مجوز هیئت مدیره برای مجموعه مرغوب کار باز کرده و تکلیف پول‌ها چه شده است، گفت: آن حساب مربوط به مرغوب کار نبود. زمان مدیریت حجت کریمی قرار شد یک حساب تنخواه دو امضائه باز شود. این قرار با آقای حجت کریمی گذاشته شده بود، هیئت مدیره وقت نیز کامل در جریان بود. قرار شد پول‌هایی که داده می‌شود به این حساب تنخواه واریز شود، مدیر آکادمی هم هزینه کند ولی بنده روی آن کنترل داشته باشم. اما کارت تنخواه در اختیار من نبود و در اختیار شخص مدیر آکادمی بود که این حساب نیز فقط یک هفته باز نبود. به مشکل مالیات خوردیم و تمام حساب‌ها بسته شد. کل موجودی آن حساب و گردش آن ۱۱ میلیون تومان بود.

* به سمیعی گفتم چرا قرارداد دو میلیاردی را هشت میلیارد کردید؟

خانی: برای ریشه یابی این مشکلات ما باید به سه سال قبل بازگردیم، از زمانی که آقای سمیعی معاون حقوقی باشگاه شدند، تمام قراردادها دچار مشکل هستند. یکی از انتقاداتی که از آقای سمیعی داشتیم گفتیم چرا شما به عنوان عضو حقوقی روی این قراردادها نظر ندارید؟ از او پرسیدیم چرا قرارداد بازیکنی که ۲ ساله بود و می‌توانست برای سال دوم نیز با همان مبلغ بازی کند را افزایش دادید و مبلغ آن را از 2 میلیارد به ۸ میلیارد تغییر دادید؟

* خانی بخاطر ادعاهای کذبش اخراج شد

در ادامه نیز فرشید سمیعی روی آنتن برنامه آمد و صحبت‌هایش را این گونه آغاز کرد: ایشان یک بار نیز بدون اینکه این اظهارات را در هیئت مدیریت طرح بکنند، به طور مستقیم برای کلیه نهادهای نظارتی موجود در کشور ارسال کرده بودند. اقدام ایشان منجر به این شد که سازمان خصوصی سازی دو نماینده به نام‌های آقایان قدرتی و هاشمی را مامور کرده و به باشگاه فرستادند. آنها چند روز مدارک را بررسی کرده و تمامی اظهارات آقای خانی را رد کرده که منجر به اخراج ایشان از هیئت مدیره باشگاه شد.

 

* خانی به سمت خطیر کاسه بشقاب پرتاب کرد

سمیعی: ایشان می‌گوید که در آن شب با آقایان خطیر و سمیعی درگیر شده است که این دروغ محض است. ایشان در ابتدای جلسه با فحاشی، به سمت مدیرعامل حمله ور شد. من برای صحبت‌هایم مدارک مستند دارم، آقایان افضلی و حیدرزاده شاهد هستند. آقای خانی با فحش‌های بسیار رکیک خطاب به آقای خطیر، برای ایشان آب معدنی و کاسه و بشقاب و هر آن چیزی که در دستشان بود را پرتاب کردند. این در حالی است که اصلاً جلسه شروع نشده و بحثی هم آغاز نشده بود.

* قرار نبود نام آن اسپانسر روی پیراهن بیاید

سمیعی: در خصوص چک برگشتی آن شرکتی که در ۴ هفته نخست اسپانسر ما بود، باید بگویم اصلاً قرار نبود که نام این شرکت روی پیراهن بیاید. ایشان قرار بود در دوره آقای آجرلو با استقلال همکاری کنند، بعد از اینکه درخواستشان را ارسال کردند، درخواست آنها توسط عضو حقوقی باشگاه که بنده هستم و عضو اقتصادی هیئت مدیره یعنی آقای حیدرزاده و آقای مدیرعامل مورد بررسی و تأیید قرار گرفت.

* قرار نبود نام آن شرکت روی پیراهن بیاید

سمیعی: قرار بود این شرکت خرده فروشی کند و اگر هواداران استقلال از خرده فروشی‌های آنها خریدی داشته باشند، درصدی از سود واگذار شود .اصلاً قرار نبود که نام این شرکت روی پیراهن استقلال بیاید. به خاطر همین، آقای مدیرعامل جلسه‌ای را تشکیل داد و تمامی اعضای هیئت مدیره و یکی از معاونین باشگاه را دعوت کرد و آن آقای نماینده شرکت اسپانسر باشگاه را نیز دعوت کرد. به یک باره به ایشان پیشنهاد شد که نام شرکت روی پیراهن قرار بگیرد. چون از فصل قبل نام هیچ شرکتی روی پیراهن استقلال نبوده است و آقای خطیر به وی پیشنهاد داد که به جای آن توافق اولیه، نام آن شرکت روی پیراهن درج شود که ابتدا ایشان علاقه به این کار نداشتند و در حضور تمام آقایان و اعضای هیئت مدیره این را اعلام کردند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • Sh

   کیسه تبانی کار مسخره

  • ناشناس

   حالا امروز کمیته انضباطی و اخلاق چند نفر دیگه از باشگاه پرسپولیس رو محروم میکنه خخخخخ

  • اریایی

   از کاسه بشقاب معلومه که خانی درست میگه و سمیعی دروغ

  • محمد

   اگر واقعن رسیدگی بشود خیلی دوزدی اختلاس و پول شویی از این تیم میاد بیرون

  • ناشناس

   جوادچکش چقدر فساد کردی .رسواشدی

  • شهرام

   جام شرافت¡!¡
   به خدا مردم گناه دارند

  • ناشناس

   الان کمیته انضباطی تیم پرسپولیس ومدیرانش را جریمه ومحروم میکنه.

  • ناشناس

   تا سمیعی و نکونام باشن همین بساطه
   خانه تکانی اساسی لازمه
   اینا حرافند فقط

  • ناشناس

   طویله کیسه همیشه بوی شرافتش میاد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج