۱۲۶۹۲
۱۳ نظر
۵۰۰۱
۱۳ نظر
۵۰۰۱

پروین:دارشان بزنید تا خیالتان راحت شود!

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس با نامناسب دانستن رفتار دو بازیکن پرسپولیس گفت:« نباید با رضایی و نصرتی به گونه‌ای برخورد کرد که آنها به سرنوشت علی اکبریان دچار شوند.»

علی پروین پس از چند روز سکوت، در گفت‌وگویی تفصیلی درباره اتفاقات رخ داده در باشگاه پرسپولیس حرف زد و گفت:«ابتدا باید پیروزی مقابل داماش را به تمام بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس تبریک بگویم. یک نفس راحتی کشیدیم. قرار نیست من همیشه صحبت کنم اما مطمئن باشید هر وقت که لازم بود حرف‌های خودم را می‌زنم. فعلا هم در حال پیگیری برخی امور باشگاه هستم. درباره حرکت شیث رضایی و محمد نصرتی همه چیز را می‌دانم، اما باید حرف هایی را بزنم و بهتر است همه قشنگ آن را گوش کنند چون به نظر من برخی اتفاقات بد در فوتبال ما در حال رخ دادن است.»

او این را گفت و ادامه داد:«من برمی‌گردم به چند وقت قبل موقعی که همین آقای نصرتی به بحرین گل زد و به جام جهانی رفتیم. مردم همه خوشحال بودند و به کوچه و خیابان ریختند، جشن گرفتند شادمانی کردند. پرچم ایران را در دستان خود در سراسر دنیا قرار دادند. کار کوچکی بود؟اما آقایان با این بچه‌ها چطور دارند برخورد می‌کنند؟ یک نفر بود بعد از دو سه ماه بیاید بگوید آقای نصرتی دستت درد نکند که آن گل را به بحرین زدی. هیچکس فکر این بچه دیگر نبود اما حالا که اتفاقی افتاده که هیچکس آن را تأیید نمی‌کند چه بلایی می‌خواهیم سر این دو جوان بیاوریم.»

پروین با بیان اینکه به هیچ عنوان از این قضیه حمایت نمی کند حرف هایش را این طور ادامه می دهد:« من همه دنیا این کار را محکوم می‌کنم. کار خوبی نبود اما چرا این مسئله را ریشه‌یابی نمی‌کنید؟ این دو بازیکن جوان هستند و با استرس بالا در این فشاری که الان روی پرسپولیس است مقابل داماش قرار گرفتند. بعد از گل هم ذوق و شوق داشتند و می‌خواستند شادی کنند و این اتفاق افتاد. باز هم می‌گویم کار خوبی نبود، نیست و نخواهد بود اما ما دنبال چه کاری هستیم؟ آقایان پس از این اتفاق به جای اینکه دست این دو بچه را بگیرند و با آنها صحبت کنند به آنها اعلام می‌کنند که تا آخر عمر محروم هستند. قضاوت‌های ناعادلانه می‌کند و به هر طریقی به دنبال حرف زدن و نابود کردن این دو بچه هستند. اصلا بیایید یکدفعه این دو بچه را دار بزنید خیالتان راحت شود. مثل اینکه موضوع علی اکبریان را فراموش کرده‌ایم که چه بلایی سر این بچه ‌آمد. دوست دارید شیث و نصرتی هم الان به سرنوشت اکبریان دچار شوند؟»

وقتی از پروین می پرسیم که چه راهکاری را در این زمینه پیشنهاد می کنید او می گوید:« ول کنید. نباید این بچه‌ها را خراب کنیم. شیث رضایی دو، سه ماه است سرش به کار خودش است و حتی مصاحبه هم نمی‌کند تا به پرسپولیس خدمت کند اما پس از این اتفاق که باز هم می‌گویم کار خوبی نبود آقای عزیز محمدی و علیپور و برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال هرکسی یک نظری می‌دهد. می‌گویند این دو بچه را یک سال محروم کنید یا اصلا از فوتبال کنار بگذارید. صبر کنید. چه خبر است؟ کجا می‌روید و به دنبال چه هستید؟

من این حرف را می‌گویم بارک الله به غلامحسین پیروانی. یک نفر بود در برنامه شب گذشته این پسره (فردوسی‌پور) حرف زیبایی زد. نباید کاری کنیم که شیث رضایی و نصرتی به سرنوشت علی اکبریان دچار شوند. نباید کاری کنیم تا جوانان ما به بیراهه برود.»

پروین حرف هایش را اینطور ادامه می دهد:« این کار را دوباره محکوم می‌کنم اما وقتی یک قتل به وجود می‌آید پدر و مادر فردی که به قتل رسیده با خصلت ایرانی خود می‌آید و رضایت می‌دهد و همه چیز را به خاطر یک جوان و اعتقاد خود به خدا می‌بخشد اما ما این دو جوان را دو روز است زیر گیوتین گذاشتیم. این خوب است؟ باشگاه پرسپولیس هنوز ۴۸ ساعت نشده تشکیل جلسه داد و رأی خود را ابلاغ کرد، پس خود مسئولان باشگاه دست به کار شدند و بیکار نبودند اما من این را از شما می‌پرسم که باید مسئولان دیگر این طور این بچه‌ها را بزنند؟ علی اکبریان فوتبالیست کوچکی نبود اما وقتی بچه‌اش به دنیا آمد او را ندید.

الان خانواده اکبریان در گوشه‌ای از تهران گیر ۱۰۰ تومان پول است؛ در جایی که هیچکس فکرش را نمی‌کرد که یک روز آنجا منزل اکبریان باشد. آیا یک نفر معرفت دارد الان برود کف دست این بچه یک چیزی را بگذارد؟ قطعا خیر. پس ما کاری داریم می‌کنیم که اصلا خوب نیست.به خدا وقتی علی اکبریان از زندان زنگ می‌زند از خودم بیخود می‌شوم. وقتی می‌گوید خانواده من گیر ۵۰ تومان است و نان شب ندارد بخورد نمی‌دانم چه کاری انجام دهم. پس باید دست این دوبچه را گرفت و با وجود اینکه آنها را محکوم کرد اما کاری نکرد که به سرنوشت‌ بد کشدیده شوند. خیلی از این علی‌اکبریان‌ها داریم که در گوشه‌های ایران هستند و ما هیچ کاری برای آنها نکردیم.»


پروین اما مخالف محروم کردن این دو بازیکن است.او می گوید:«الان محروم کنید و بگذارید بروند دنبال کارهای ناپسند؛ این آقایان این اتفاق را دوست دارند. بگذارید مثل علی اکبریان گوشه زندان بروند. اکبریان بازیکنی بود که در استقلال و پرسپولیس همه دوستش داشتند. به زیبایی او حسرت می‌خوردند اما الان گیر 50تومان پول است. من از شما می‌پرسم کسی هست دست این بچه را بگیرد؟ حالا می‌خواهید سر شیث و نصرتی که بزرگترین اشتباه زندگی خود را کرده‌اند همان بلا را بیاورید؟»

پروین نظرش را هم در مورد رفتن استیلی و آمدن مربی خارجی اعلام می کند:«در این باره فعلا حرفی نمی‌زنم. یکسری جلسات در حال برگزاری است و هر موقع به نتیجه رسیدیم حرف‌هایم را می‌زنم.»

وقتی از پروین می پرسیم می‌گویند شما باعث شدید خوردبین را اخراج کنند او می گوید:«ولمان کنید بابا، این چه حرفی است؟ ما این کاره نیستیم. من محمود را دوست دارم. باید ببینیم چه اتفاقی پیش می‌آید. لطفا شما به نوشته های برخی آقایان توجه نکنید. خوردبین یک پرسپولیسی است و من به او علاقه دارم.»

اما حرف های مدیر تیم های پرسپولیس.آنجا که او در مورد عابدزاده و باقری حرف می زند:«قرار است در جلسه‌ای با مسئولان باشگاه شرکت کنند و تکلیف همه چیز مشخص شود اما به شما بگویم حمید استیلی در جریان تمام این اتفاقات است و هیچ چیز دور از چشم او اتفاق نیفتاده است. بالاخره این دو نفر هم از بزرگان باشگاه هستند و اگر قرار است بیایند می‌خواهند به پرسپولیس کمک کنند.»

منبع: فارس

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

پروین:دارشان بزنید تا خیالتان راحت شود!


محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • vagean ke,mikhain aghayan ro tashvig ham bekonim, parvin shooresho dar avorde.

  • خجالت نمی کشی گلزنی نصرتی رو که یه مسئله فنی بود با مسائل اخلاقی قاطی می کنی؟

  • shoresho dar nayavorde man khodam ye esteghlali hastam ama ba parvin movafegham nabayd sakht begirim tazakor bedim chon avalin eshtebah hamishe ba tazakor robero hast

   پاسخ ها

   • الهام

    ماشالا شیث بار اولش نیست کلا ازنظر اخلاقی مشکل داره

  • در مورد نصرتی میشه کمکش کرد ولی شیث واقعا لیاقتشو نداره

  • گذشته از خطای شیث و نصرتی، آقای پروین که آبروی خانواده اکبریان را کرد توی قوطی!
   این خانواده فردا چطور بروند در خیابان ظاهر شوند الان همه می دانند که برای نان شبشان هم محتاج اند.
   آقای علی پروین کمی اسامی را با ملاحظه به کار ببرید.

  • وقتی که محمد نصرتی واسه چندرقاز (از دید خودش البته، وگرنه واسه ما میشه چند ملیون) از استقلال میاد پرسپولیس و به احساسات میلیون ها نفر پشت میکنه واقعا ارزش دلسوزی نداره. سلطان جان! من پرسپولیسیم! میدونم تو این اوضاع احوال از دست دادن دو تا بازیکن چقدر ضربه سنگینیه. اما خدایی ارزش پرسپولیس اینقدر نیست که بخواد واسه اعاده حیثیت "فرهنگی" این دوتا آبروبر رو اخراج کنه؟
   واقعا این دوتا تو این چندسال با این چندصد میلیون پس اندازی که با پول بیت المال کردن اگه بخواد مشکلی مثل اکبریان بیچاره براشون بیاد حقشونه!
   نصرتی اگه برای ایران گل زده وظیفه اش رو انجام داده! ده برابرشو از فوتبال پس گرفته. کسی حق نداره منت گل ملیشو سر ملت بذاره!
   پرسپولیس خدایی اگه این بازیکنان رو کنار نذار خودشو به چشم دنیا خوار و خفیف کرده

   پاسخ ها

   • الهام

    کاملا موافقم

  • روي سخنم به عكاس وفيلمبرداري است كه عامل انعكاس اين موضوع هستند .با وژداني اسوده زوزگارراسپري كنيد زيرا رسول اكرم (ص) ديده را نديد ميكرد البته تصور نمي كنم شما مسلمان باشيد . گرچه غير مسلمانشم چنين كاري نمي كرد

   پاسخ ها

   • مهرداد

    برادرعزیز، فیلمبردار کف دستش رو بو نکرده بود که آقایان (الگوی میلیونها جوان) قراره این کار رو انجام بدن. ضمنا" آقایان بازیکنان نوجوان نیستن که به چشم بی تجربه نگاشون کنن و بگن بچگی کردن! بلکه هرکدوم یه عالمه سابقه بازی ملی، بین المللی و باشگاهی دارند و میبایستی خیلی خیلی بیشتر از اینها مراقب رفتار و گفتارشون باشند و پخته تر از اینها عمل کنند چون چه بسا الگوی خیلی از طرفدارهاشون هستن (متاسفانه)!

  • اگرچه پرسپولیسی هستم اما باید بگم متاسفم.

  • اقای پروین همچین بچه بچه میکنن که انگاری مردای گنده 12-13 سله هستن واقعا که

  • هر جرمی باید مجازات متناسب با بزه را داشته باشد افراط وتفریط در صدور حکم نشانه عدم شایستگی وکفایت صادر کننده حکم را دارد پس مواظب باشیم در صدور احکام یا اعلام نظر از دایره انصاف خارج نشویم

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج