۷۲۴۲۹۸
۳ نظر
۵۰۰۸
۳ نظر
۵۰۰۸

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

تاکنون به این فکر افتاده‌اید که سنگین‌ترین چیزی که یک پیکاپ یا شاسی‌بلند می‌تواند حمل کند چیست؟ بدون شک این پرسش به ذهن طرفداران خودرو رسیده است، به همین منظور در ادامه به پیکاپ‌ها و شاسی‌بلند‌هایی اشاره خواهیم کرد که بار‌هایی بسیار بزرگ‌تر از هیکل‌شان را حمل کرده‌اند.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: تاکنون به این فکر افتاده‌اید که سنگین‌ترین چیزی که یک پیکاپ یا شاسی‌بلند می‌تواند حمل کند چیست؟ بدون شک این پرسش به ذهن طرفداران خودرو رسیده است، به همین منظور در ادامه به پیکاپ‌ها و شاسی‌بلند‌هایی اشاره خواهیم کرد که بارهایی بسیار بزرگ‌تر از هیکل‌شان را حمل کرده‌اند.

پورشه کاین اس دیزل و کشیدن ایرباس A380

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

حدود یک سال پیش پورشه کاین اس توانست با ثبت رکوردی در کتاب گینس خبرساز شود. این خودروی خوش‌آتیه و قدرتمند یک ایرباس A۳۸۰ را در فرودگاه شارل دوگول فرانسه، به مسافتی حدود ۴۲ متر به دنبال خود کشید. جالب است بدانید ایرباس A۳۸۰ چیزی حدود ۲۸۵ تن وزن دارد و طول این هواپیما چیزی برابر با ۷۳ متر است. پورشه کاین اس که این هواپیما را به دنبال خود کشید به یک پیشرانه Biturbo با ظرفیت ۴.۱ لیتر از نوع V۸ مجهز بود. این پیشرانه مقدار ۳۸۵ اسب‌بخار نیرو را در اختیار این شاسی‌بلند قدرتمند قرار می‌دهد.

پشت فرمان این خودرو نیز در زمان انجام آزمایش کشیدن هواپیما، ریچارد پِین (Richard Payne)، یکی از مهندسین پورشه نشسته بود. وی پس از موفقیت در این آزمایش یکبار دیگر آن‌را با پورشه کاین توربو اس که به پیشرانه بنزینی مجهز بود و ۵۷۰ اسب‌بخار نیرو داشت تکرار کرد.

فولکس‌واگن توارگ V10 TDI و کشیدن بوئینگ ۷۴۷

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

در سال ۲۰۰۶ فولکس‌واگن توارگ با کشیدن بوئینگ ۷۴۷ که حدود ۱۵۵ تن وزن دارد توانست تاریخ‌ساز شود. این خودرو برای موفقیت در کشیدن بوئینگ به چیزی حدود ۴.۳ تن وزنه متعادل‌کننده مجهز شده بود. ناگفته نماند فولکس‌واگن توارگ که چیزی حدود ۷ تن وزن دارد توانست این هواپیمای غول‌پیکر را به مسافتی حدود ۱۵۰ متر با سرعتی برابر با ۸ کیلومتر در ساعت به دنبال خود بکشد. این خودرو به یک پیشرانه ۵.۰ لیتری از نوع V۱۰ مجهز بود، این پیشرانه چیزی معادل ۳۰۹ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. جالب است بدانید فولکس‌واگن توارگ به‌غیر از وزنه‌های متعادل کننده که به آن‌ اشاره شد به امکانات دیگری برای کشیدن بوئینگ ۷۴۷ مجهز نشده بود.

لند‌روور دیسکاوری و کشیدن ۷ بار تریلی

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

لندروور دیسکاوری توانست ۷ بار تریلی را که چیزی حدود ۱۰۰ متر طول داشت به دنبال خود بکشد. این بارهای تریلی مجموعا وزنی حدود ۱۱۰ تن داشتند و یک کشنده ۱۲ تنی نیز در ابتدای بارهای تریلی قرار داشت. چنین آزمایشی به اندازه‌ای هیجان‌آور و خطرناک به‌نظر می‌رسد که برای انجام آن مجوزهای خاصی صادر شد. خوشبختانه لندروور دیسکاوری سربلند از این آزمایش دلهره‌آور بیرون آمد. یک پیشرانه ۳.۰ لیتری با ۶ سیلندر که چیزی حدود ۲۵۴ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کرد به لندروور دیسکاوری را در انجام این کار کمک کرد. جالب‌ترین قسمت ماجرا این امر بود که لندروور دیسکاوری برای کشیدن این بار سنگین به هیچ‌وجه دستکاری نشده بود و دقیقا همان مدلی که در اختیار مشتریان معمولی قرار می‌گرفت برای کشیدن هفت بار تریلی استفاده شد.

لندروور دیسکاوری اسپرت و کشیدن سه واگن لاچکری قطار

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

شاسی‌بلند‌های لندروور یدطولایی در کشیدن بارهای بسیار سنگین دارند، در این آزمایش نیز لندروور دیسکاوری اسپرت توانست سه واگن لاکچری قطار را که حدود ۶۰ برابر سنگین‌تر از وزن این خودرو بودند حدود ۱۰ کیلومتر به‌دنبال خود بکشد. لندروور دیسکاوری اسپرتی که در این آزمایش حضور پیدا کرد به یک پیشرانه ۲.۰ لیتری از نوع Ingenium مجهز بود و شش دنده خودکار را در این خودرو شاهد بودیم، لندروور برای اینکه قدرت خودروهای خود را به رخ رقبا بکشد در لندروور دیسکاوری اسپرت نیز تغییراتی ایجاد نکرده بود و این خودرو دقیقا همان مدلی بود که در بازار به‌فروش می‌رسید. لندروور دیسکاوری این واگن‌های قطار را که مجموعاً وزنی بیشتر از ۱۰۰ تن داشتند را بدون اینکه خم به ابرو بیاورد به دنبال خود کشید.

رنج‌روور و کشیدن تریلر ایراستریم

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

اگر به تریلرها علاقه داشته باشید حتما به خوبی می‌دانید که تریلر ایراستریم (Airstream Trailer)، وزن زیادی ندارد و چیزی که در این آزمایش جالب به نظر می‌رسد مسافتی است که رنج‌روور توانست این تریلر را به دنبال خود بکشد. این شاسی‌بلند لاکچری توانست تریلر ایراستریم ۶۸۴ سری ۲ را که از جنس آلومینیوم ساخته شده است حدود ۶ هزار کیلومتر در عرض ۱۱ روز به دنبال خود بکشد. یک پیشرانه V۸ از نوع ۴.۴ لیتری را که ۳۳۹ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌دهد را در این رنج‌روور شاهد بودیم.

جی‌ام‌سی 2500HD و کشیدن تریلر Carson Kalispell

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

جی‌ام‌سی ۲۵۰۰HD توانست با کشیدن تریلر Carson Kalispell رکوردی جدید را در کتاب گینس ثبت کند، این تریلر وزن چندانی ندارد اما کشیدن سریع این تریلر توسط جی‌ام‌سی ۲۵۰۰HD توانست این خودرو را سربلند از این آزمایش بیرون آورد. جالب است بدانید جی‌ام‌سی ۲۵۰۰HD در حین کشیدن این تریلر به سرعت چشمگیر ۲۲۸ کیلومتر در ساعت دست یافت تا رکورد جدیدی را در کتاب گینس از آن خود کند.

نیسان پاترول و کشیدن هواپیمای باری ایلیوشین ایل-۷۶

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

در سال ۲۰۱۳ نیسان پاترول در فرودگاه بین‌المللی شارجه در امارات متحده عربی توانست با موفقیت تمام هواپیمای باری ۱۷۰ تنی را به مسافتی بیشتر از ۵۰ متر به دنبال خود بکشد. نیسان پاترول در این آزمایش به پیشرانه‌ای ۵.۶ لیتری از نوع V۸ مجهز بود و برای کشیدن این هواپیمای باری دستکاری خاصی نشده بود. نیسان پاترول توانست در این آزمایش سنگین‌ترین هواپیمای دنیا را بدون اینکه خم به ابرو بیاورد بکشد.

تویوتا توندرا و کشیدن شاتل‌فضایی

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

در سال ۲۰۱۲ فضاپیمای اندور توسط تویوتا توندرا به مسافت ۱۹ کیلومتر از فرودگاه لس‌آنجلس تا مرکز علمی کالیفرنیا کشیده شد، در تویوتا توندرا که برای این آزمایش انتخاب شده بود شاهد تغییرات به‌خصوصی نبودیم و این خودرو به یک پیشرانه ۵.۷ لیتری از نوع V۸ مجهز بود که ۳۸۱ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌داد. این پیکاپ نیم‌تنی توانست وزنی حدود ۱۳۶ تن را به دنبال خود بکشد.

فورد اف ۴۵۰ سوپر دیوتی و کشیدن بزرگ‌ترین پرچم دنیا

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

حدود ۲ سال پیش سیلورادو اچ‌دی توانست پرچمی ۱۲ در ۲۴ متری را به دنبال خود بکشد، چند ماه بعد نیز فورد این رکورد را با فورد اف ۴۵۰ سوپر دیوتی جابجا کرد، در این آزمایش پرچمی ۱۴ در ۲۸ متری توسط این خودرو کشیده شد.

تسلا مدل ایکس P100D و کشیدن بوئینگ ۷۸۷-۹ دریم‌لاینر

پیکاپ‌هایی که در حمل اجسام سنگین رکورد زدند!

خودروی شاسی‌بلند تسلا که از پیشرانه الکتریکی بهره گرفته است در این آزمایش از کشیدن یک بوئینگ ۱۴۳ تنی سربلند بیرون آمد، این خودرو که بیشترین سقف وزنی که می‌تواند بکشد تنها ۲.۵ تن است توانست در فرودگاه ملبورن استرالیا بوئینگ ۷۸۷-۹ دریم‌لاینر را به دنبال خود بکشد تا رکوردی جدید در زمینه کشیدن بار توسط خودروهای الکتریکی از خود بر جای بگذارد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم به پیکاپ‌ها و شاسی‌بلند‌های قدرتمند علاقه دارید و نکاتی در ذهن شماست که در بالا به آن اشاره نشد، این موارد را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج