۲۵۶۵۱۸
۳۵۵۳۳۱
۳۵۵۳۳۱
پ

محتوای حمایت‌شده

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

امروزه تنها روشی که بدون آسیب به دندان‌های دیگر، دندان از دست رفته را جایگزین می‌کند عمل کاشت پایه دندانی یا ایمپلنت است. دکتر وحید عارفی، متخصص لثه، می‌تواند به شما در داشتن لبخندی زیبا کمک کند.

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

متخصص و جراح لثه کیست؟

جراح و دکتر متخصص لثه (پریودنتیست) دندانپزشکی است که پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری لثه و کاشت ایمپلنت را انجام می دهد و همچنین جراحان لثه در زمینه ی درمان التهاب دهان متخصص هستند و با آخرین تکنیک های تشخیص و درمان بیماری لثه آشنا هستند و همچنین در انجام روش های زیبایی لثه آموزش دیده اند.

جراحان لثه غالبا موارد مربوط به مشکلات لثه را درمان می کنند، مانند موردی که فرد بیماری شدید لثه دارد یا سابقه پزشکی تقریبا مهم و حیاتی در این زمینه دارد. متخصصان لثه طیف وسیعی از درمان ها مانند جرم گیری و درمان ریشه (که سطح آلوده ریشه تمیز می شود) و یا از بین بردن سطح ریشه (که بافت آسیب دیده برداشته می شود) را ارائه می دهند.

علاوه بر این جراحان لثه به طور تخصصی در زمینه ی قرار دادن، نگهداری و ترمیم ایمپلنت های دندانی آموزش می بینند. پس انتخاب جراح لثه و متخصص لثه از اهمیت بسیاری در روند درمان و بهبود ما بازی می کند. همچنین یک متخصص لثه می‌تواند بسیاری از بیماری‌های لثه و ناهنجاری‌های فکی را در کودکان تشخیص دهد.

چه زمانی باید به متخصص بیماریهای لثه مراجعه کرد؟

بیماری لثه یک بیماری بدون علائم است و به دلیل نداشتن علائم هشداردهنده به عنوان بیماری خاموش هم خوانده می شود چرا که همیشه با درد همراه نیست به همین دلیل در مواردی که برای شما نام می بریم باید به متخصص دهان و لثه مراجعه نمایید:

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

همین حالا با ما تماس بگیرید.

 ۰۲۱-۲۲۸۹۴۲۴۶

۰۲۱-۲۲۸۹۴۲۴۷

 • قرمز، متورم و حساس شدن لثه‌ها
 • خونریزی لثه در هنگام مسواک کردن
 • افتادن دندان‌ها
 • بوی بد دائمی دهان
 • طعم بد در دهان
 • آبسه لثه
 • تحلیل لثه

انواع جراحی لثه

جراحی لثه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. انواع روش‌های جراحی لثه عبارتند از:

 • جراحی پریودنتال

جراحی پریودنتال برای مواقعی انجام می‌شود که بیماری و مشکلات لثه برای فرد شرایط خاصی را به وجود آورده است. در این مواقع متخصص لثه علاوه بر بیماری، صدمات ناشی از آن را نیز با جراحی لثه را درمان می‌کند.

 • جراحی فلپ لثه

در التهاب یا عفونت لثه شیار بین لب و لثه عمیق تر شده و فضای مناسبی برای میکروب ها فراهم می کند. در این عمل، جراح لثه را برش میزند و به بالا تا میزند تا باکتری ها و آلودگی های زیر آن را تمیز کند. سپس بافت لثه به دور دندان بخیه می شود تا دوباره رشد نماید.

 • جراحی لثه با لیزر

در این روش از لیزر دیود و بی حس کننده ی موضعی برای بی حس کردن ناحیه ی مشکل دار، استفاده می شود. معمولا، این لیزر بافت نرم، برای درمان بیماری ها لثه، مخصوصا زمانی که لثه به شدت بیمار است و نیاز است تا قسمتی از آن برداشته شود، مورد استفاده قرار می گیرد، و همچنین از لیزر برای درمان لبخند لثه ای نیز استفاده می شود.

 • جراحی لیفت لثه

لیفت یا کانتورینگ لثه نوعی جراحی لثه است که در آن خط لثه تغییر شکل داده شده و اصلاح می شود. در این فرآیند ، بافت اضافی لثه برداشته می شود. این موارد معمولا برای زیبایی و در نتیجه انتخابی است یعنی از نظر پزشکی ضرورتی ندارد. اما گاهی هم دندانپزشک این کار را به دلایل پزشکی توصیه می نماید.

درمان بیماری‌های لثه با لیزرتراپی چگونه انجام می‌شود؟

چند سالی است که روش‌های لیزری یا استفاده از دستگاه لیزر وارد درمان و شیوه‌های عمل دندانپزشکی تخصصی شده است. لیزرها ابتدا تنها به‌عنوان یک چاقو یا تیغ جراحی عمل می‌کردند، که در بعضی موارد بدون درد، خونریزی و اتلاف زمان، ضایعات و مشکلات لثه‌ای را می‌شد با آنها برطرف کرد، اما امروزه، نسل جدید لیزرها و درمان‌های لیزری در دندانپزشکی تحولی ایجاد کرده که کار روی ریشه، استخوان و دندان هم با آنها عملی است. با استفاده از لیزرهای جدید غیر از درد و خونریزی کمتر و محدود، می‌توان درمان‌های بسیاری را با استرس پایین و زمان خیلی کمتر به انجام رساند. لیزرهای با طول موج‌های مختلف امروزه دارای ضریب امنیت بیشتری نسبت به گذشته هستند و چون مثل ابزار و وسایل فلزی به انساج دهان آسیب نمی‌رسانند، شرایطی را برای بافت‌های نرم و سخت دهان ایجاد می‌کنند که با سرعت بیشتر و التهابات کمتر ترمیم شوند و با این شرایط هم برای جراح متخصص لثه و یا شخص درمان‌کننده و هم بیمار تحت درمان، رفاه و آرامشی ایده‌آل فراهم می‌کنند.

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

انواع لیزرهای محیط دهان و کاربردهای آن‌ها

لیزرهای دیود

لیزرهای دیود با طول موج‌های ۸۱۰/ ۹۴۰ و۹۸۰ نانومتر در امور بافت‌های نرم محیط دهان به‌کار می‌روند. این لیزرها علاوه بر مداوای پاکت‌های سطحی لثه جهت جلوگیری از پیشرفت آنها، و زخم‌های بافت نرم دهان را مداوا می‌کنند. علاوه بر این، لیزرهای دیود برای مداوای دردهای حاصل از جراحی، دردهای مفصل گیجگاهی، محدودیت در باز کردن دهان و اسپاسم‌های عضلانی به‌کار می‌روند. همچنین جهت تثبیت و ماندگاری طولانی در سفید کردن دندان‌ها از لیزرهای دیود استفاده می‌شود. استفاده دیگر دیود لیزرها در روت کانال دندان‌هاست.

لیزرهای اربیوم

لیزرهای اربیوم که جدیدترین لیزرهای محیط دهان هستند، علاوه بر درمان‌های روی بافت نرم لثه و مخاط دهان توانایی شرکت در تغییرات لازم روی استخوان‌های اطراف دندان را نیز دارند. این لیزرها همچنین با زمانی اندک و بدون درد، پوسیدگی‌های دندان‌ها را برطرف کرده و محیط لازم جهت پرکردن دندان‌های پوسیده را فراهم می‌آورند.

دکتر وحید عارفی - متخصص جراحی‌های ایمپلنت، لثه و لیزرتراپی

با سابقه ۱۸ سال در این رشته، ایمپلنت و فوق تخصص لیزر و جراحی‌های لیزری در دندانپزشکی عضوAAP آمریکا است. پس از پیشرفت روش‌های لیزری در دندانپزشکی عمومی، جراحی‌های لثه و دیگر مداواهای دهان، فک و صورت به‌وسیله لیزرتراپی دوره فلوشیپ لیزر را در آلمان گذرانده است. دوره اولیه جراحی‌های پرفسور برانمارک و هرتل در سال ۱۹۹۳ فراگرفته و به دنبال آن مدارک متعددی در ارتباط با ایمپلنت و جراحی‌های پیشرفته استخوانی در داخل و خارج از کشور اخذ نموده است و هم اکنون در تهران فعالیت می‌کنند.

هر سؤالی که در مورد بیماری‌های لثه و روش‌ها و هزینه‌های درمان آن دارید و یا اگر می خواهید ایمپلنت دندان انجام دهید و نیاز به مشاوره دارید، به اصلاح طرح لبخند خود فکر می‌کنید اما روش مناسب را نمی‌یابید، میتوانید به صورت مستقیم با دکتر وحید عارفی (جراح و متخصص بیماری های لثه و زیبایی) از طریق واتساپ رایگان مشاوره کنید.

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفیمتخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی
متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفیمتخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

خدمات کلینیک دندانپزشکی AR Dental با مدیریت دکتر وحید عارفی

این مجموعه شامل یک اتاق عمل با کلیه امکانات اورژانسی و دستگاه‌های مختلف جراحی مثل موتور‌های جراحی پیزو سرجری و لیزر مورد استفاده در جراحی و در مکانی کاملا خصوصی و جدا است. دراین بخش کلیه عمل‌های جراحی از جراحی‌های کوچک لثه تا جراحی‌های پیوند و سینوس و ایمپلنت انجام میشود.

کلینیک دندان پزشکی دکتر وحید عارفی یکی از بهترین کلینکی‌های دندان‌پزشکی برای انجام ایمپلنت دندان به شمار می‌روند. این کلینیک با ارائه سه نوع ایمپلنت کره‌ای، سوئیسی و آلمانی می‌توان خدمات بسیار مفیدی به مراجعان ارائه دهد.برندهای ایمپلنت کره‌ای در کلینیک دندان پزشکی دکتر وحید عارفی  CowellیاDentis می‌باشد که یکی از بهترین برندهای ایمپلنت کره‌ای به شمار می‌روند. ایمپلنت آلمانی  ICX از دیگر ایمپلنت‌های موجود در کلینیک دندان پزشکی دکتر وحید عارفی است که طرفداران زیادی دارد. همچنین ایمپلنت سوئیسی نئودنت نیز از دیگر ایمپلنت‌های موجود در کلینیک دندان پزشکی دکتر وحید عارفی هستند. برای ارائه این خدمات می‌توانید به دکتر وحید عارفی مراجعه نمایید.

 • جراحی بازسازی استخوان لثه

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

 • اصلاح طرح لبخند با جراحی لیفت لثه

اگر از آن دسته افرادی هستید که قاب لبخندتان را لثه پر کرده و از آن ناراضی هستید، کاندید مناسبی برای جراحی لثه هستید. لیفت لثه به یکی از دو روش زیر صورت می‌گیرد: 

 1. جراحی لثه
 2. افزایش طول دندان‌ها

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

 • ایمپلنت دندان توسط متخصص جراحی لثه

امروزه تنها روشی که بدون آسیب به دندان‌های دیگر، دندان از دست رفته را جایگزین می‌کند عمل کاشت پایه دندانی یا ایمپلنت دندان است. کاشت دندان زمانی انجام می‌شود که یا دندانی از دست رفته و جای خالی آن باقی مانده است یا امیدی برای نگهداری و مداوای دندانی وجود ندارد. در واقع ایمپلنت آخرین گزینه محسوب می‌شود که البته امروزه می‌تواند در صورتی که به نکات تخصصی در کارگزاری آن دقت شود و خود شخص در حفظ و نگهداری آن دقیق عمل کند، طول عمری بیش از ۱۰تا ۱۵ سال داشته باشد.
 
متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی
 
طبق آخرین روش‌ها، امروزه می‌توان تنها در یک جلسه دندان از بین رفته و غیرقابل نگهداری را جایگزین و شخص را در همان جلسه با دندانی جدید و بدون تغییر ظاهری برای ادامه زندگی آماده کرد.
 
متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی
 • اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت دندان از پرطرفدارترین روش‌های اصلاح طرح لبخند است. کامپوزیت که از جمله موادی است که به جهت پرکردن دندان‌ها استفاده می‌شود. امروزه از نوعی کامپوزیت که علاوه بر شکل‌پذیری و استحکام بالایی دارند و مانند خود دندان‌های طبیعی بر اثر زمان رنگ نمی‌گیرند برای ترمیم دندان‌های شکسته، ترک خورده و آسیب دیده، تغییر طول دندان‌ها، تناسب و ترتیب دندان‌ها و از همه بیشتر زیباتر کردن لبخند افراد بدون تراشیدن خود دندان استفاده می‌کنند.

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

نکته قابل توجه در این روش مهارت دندانپزشک زیبایی و مراقبت های پس از انجام کامپوزیت دندان است.

 

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

 • اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان

در این روش که با تراش دندان‌ها صورت می‌گیرد ابتدا برای هر دندان یک قالب با شکل، اندازه و رنگ دلخواه فرد ساخته می‌شود و سپس این قالب ها روی دندان تراشیده قرار می‎گیرند. از مزایای این روش نسبت به کامپوزیت این است که به ترمیم و پولیش احتیاجی ندارد.

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

 

 

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

جهت ارتباط مستقیم با دکتر وحید عارفی در واتساپ کلیک کنید.

ساعت کاری مطب دکتر عارفی:

شنبه، یکشنبه و سه شنبه
ساعت ١٥ الی ١٩:٣٠
دوشنبه و چهارشنبه

١٠ الی ١٤:٣٠

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

همین حالا با ما تماس بگیرید.

 ۰۲۱-۲۲۸۹۴۲۴۶

۰۲۱-۲۲۸۹۴۲۴۷

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید کنید.

@drvahidarefi

متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب مراجعه کنید.

drvahidarefi.com
 
متخصص بیماری‌های لثه و دهان - دکتر وحید عارفی
 

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج