۱۲۶۱۱۷۷
۱۱۵ نظر
۳۶۷۰۱۹
۱۱۵ نظر
۳۶۷۰۱۹

سه مقصر اصلی شکست تاریخی تیم ملی معرفی شدند!

غریب‌ترین بازی ملی، عجیب‌ترین جام جهانی برای ایرانی‌ها، سرگیجه‌ی مطلق، سردرگمیِ محض، در این مطلب تمام زوایای شکست سنگین تیم ملی را مرور کرده‌ایم، از عکس خونریزی بینی بیرانوند که محل تفسیر زیادی در شبکه‌های اجتماعی شد، تا ویدئویی که رجانیوز از شادی برخی در خیابان‌های تهران منتشر کرده، از مصاحبه غیرضروری کی‌روش تا واکنش‌های لوس احمدی و میثاقی

برترین‌ها: غریب‌ترین بازی ملی، عجیب‌ترین جام جهانی برای ایرانی‌ها، سرگیجه‌ی مطلق، سردرگمیِ محض، در این مطلب تمام زوایای شکست سنگین تیم ملی را مرور کرده‌ایم، از عکس خونریزی بینی بیرانوند که محل تفسیر زیادی در شبکه‌های اجتماعی شد، تا ویدئویی که رجانیوز از شادی برخی در خیابان‌های تهران منتشر کرده، از مصاحبه غیرضروری کی‌روش تا واکنش‌های لوس احمدی و میثاقی. البته واکنش روزنامه‌های مختلف سیاسی را هم گذاشتیم. شاید این یادداشت روزنامه شرق، جامع‌ترین یادداشت در اشاره به حواشی بازی دیشب باشد، آن طور که «شرق» نوشته، ترابی روز سختی داشته و سردار آزمون تشویق شده:

«تماشاگران ایرانی پیش از شروع بازی به تشویق علی کریمی پرداختند، زمانی که قرار بود سرود ملی ایران پخش شود، اتفاقی غیرمنتظره رخ داد و این سرود با سوت‌های هواداران روی سکو همراه شد. ضمن اینکه هیچ‌کدام از بازیکنان هم این سرود را نخواندند تا اتفاقی بی‌سابقه در فوتبال ایران رخ دهد. در کنار این مورد، زانوزدن بازیکنان انگلیس پیش از به صدا درآمدن سوت آغاز بازی هم بحث‌برانگیز شد. در اوایل نیمه دوم هم سکو علیه مهدی ترابی شد و شعارهای نه‌چندان دوستانه‌ای علیه این بازیکن سر داده شد. ضمن اینکه سردار آزمون نیز که کناره‌های زمین مشغول گرم‌کردن بود، با استقبال گرم هواداران روبه‌رو شد و آنها با شعار «سردار، دوستت داریم» از مهاجم تیم ملی ایران حمایت کردند»

سه مقصر اصلی شکست تاریخی تیم ملی معرفی شدند!

وصف ابوالقاسم رحمانی(خبرنگار روزنامه فرهیختگان) از تماشاچیان معترض ایرانی با الفاظی چون «بی‌شرف» و «بی‌وطن»:

«تیشرت‌های مشکی و عینک دودی مشخصه‌ای بود که اکثریت بی‌وطن‌ها را می‌شد از بقیه جدا کرد. با مصدومیت بدموقع بیرانوند و با بدشانسی تیرک آزمون حال‌مان را بدتر کرد. ولی خب قدم اول بود و هرچقدر تلخ و هرچقدر سخت، هنوز خیلی‌ها به این تیم، به بازیکنان تیم‌ملی ایران و کی‌روش امیدوارند دل و دماغ نوشتن نبود، اما من هم امیدوارم. به امتیاز گرفتن از آمریکا و ولز با این تیم و‌ این هوادارها، منهای آن بی‌شرف‌ها و بی‌وطن‌ها، امیدواریم» نکته یادداشت رحمانی اما این است که اصلا فرض بر این که آزمون گل می‌زد و اصلا بعدش پنالتی هم اتفاق می‌افتاد، آیا مثلا شش به سه باختن نتیجه خوبی بود؟

سه مقصر اصلی شکست تاریخی تیم ملی معرفی شدند!

محمد زعیم‌زاده در همان فرهیختگان اما گناه شکست را بر گردن، علی کریمی، علی دایی و پرویز پرستویی انداخته: «روی صحبتم با آنهایی است که در محضر وجدان و تاریخ بازنده‌ بزرگ شده‌اند، با آنهایی که هرچه دارند از این وطن دارند اما الان در صف پلوی سفارت چارلز و شرکا ایستاده‌اند، با آنهایی هستم که روزی به ساک وسایل تیم ملی لگد زدند و حالا با پشت کردن به وطن می‌خواهند غرور ملی را لگدمال کنند، با آن سلبریتی است که روزگاری برای این مملکت طحالش را داد ولی وقتی در معذوریت خانواده افتاد، علی‌رغم اینکه فهمید در موضع‌گیری اشتباه کرده اما مسیر غلط را ادامه داد و با تیم ملی همراهی نکرد، با آن مربی هستم که سالی 30-20 میلیارد از بیت‌المال به جیب می‌زند و همزمان به شاگردانش در تیم ملی لگد می‌زند، روی صحبتم با حاج‌کاظم است که دیگر امنیت ملی را برایش عباس‌ها تعیین نمی‌کنند، لایک‌ها و کامنت‌های صفحه اینستاگرامش تعیین می‌کند و...»

روزنامه کیهان اما از برخی بازیکنان تیم ملی با لفظ بی‌غیرت یاد کرده، دلیلش نخواندن سرود ملی‌ست:

سه مقصر اصلی شکست تاریخی تیم ملی معرفی شدند!

«نکته قابل تامل اینکه تیم ملی فوتبال ایران در حالی در این بازی نتیجه را به تیم انگلیس واگذار کرد که از هفته‌ها پیش، از رسانه‌های وابسته به رژیم صهیونیستی و آل‌سعود گرفته تا وطن‌فروشان داخلی و خارجی جنگ روانی- رسانه‌ای ناجوانمردانه وبی‌سابقه‌ای علیه این تیم به راه انداخته بودن.پستی و وقاحت این جماعت چه در ورزشگاه و چه در شبکه‌های اجتماعی تا جایی بود که در جریان بازی تیم ملی فوتبال ایران و انگلیس از یک‌سو در مقابل گلزنی تیم رقیب خوشحالی و شادمانی می‌کردند اما از گلزنی‌های مهدی طارمی ستاره تیم ملی ایران ابراز تأسف داشتند»

روزنامه وطن امروز، «بی‌شرف»‌هایی که از استادیوم شنیده می‌شد را خطاب به اوباش می‌داند:

سه مقصر اصلی شکست تاریخی تیم ملی معرفی شدند!

«ایرانی‌های حاضر در استادیوم با شعار «بی‌شرف» خطاب به وطن‌فروشان، آنها را خفه کردند. وطن‌فروشی فارسی‌زبانان به اینجا ختم نشد و آنها پس از پایان بازی و خروج از استادیوم، از برد انگلیس ابراز شادمانی کردند. تعدادی از آنها با حضور در منطقه چیتگر تهران وطن‌فروشی خود را شفاف‌تر از تصاویر و فیلم‌ها به رخ کشیدند. همچنین در منطقه پیروزی تهران نیز اوباش به خیابان آمده و به خاطر برد انگلیس برابر تیم کشورمان خوشحالی کردند. در چند کافه در تهران نیز گزارش شد که وطن‌فروشان مستقر در کافه، از گلزنی انگلیس به ایران ابراز خوشحالی و شادمانی کردند.»

پیشنهاد خیرخواهانه افشین امیرشاهی در هم‌میهن:

سه مقصر اصلی شکست تاریخی تیم ملی معرفی شدند!

«باید فشار را از روی بازیکنان ایران کم کرد. آرامش را به اردوی تیم ملی بازگرداند تا برای دو بازی باقی‌مانده مقابل ولز و آمریکا، ملی‌پوشان کشورمان با آسودگی و تمرکز بیشتر پا به میدان بگذارند. این حد از فشار قطعا روی هر ورزشکاری تاثیر منفی می‌گذارد و باعث افت عملکردش می‌شود.»

نگاه فنی سپهر خرمی در هم‌میهن:

سه مقصر اصلی شکست تاریخی تیم ملی معرفی شدند!

«کی‌روش تصمیم گرفت دفاعی‌ترین ترکیب ممکن را راهی زمین کند؛ همان تفکر همیشگی از سرمربی پرتغالی که تمایل داشت مقابل تیم‌های بزرگ، دفاعی تمام‌قد داشته باشد. علی کریمی که مدت‌ها در سوپرلیگ ترکیه با مصدومیت شدید دست و پنجه نرم می‌کرد و دعوتش هم به تیم‌ملی با ابهام عجیبی رو‌به‌رو بود به‌عنوان یکی از هافبک‌های دفاعی وارد زمین شد. حضور احمد نوراللهی و روزبه چشمی، تیر خلاصی بود بر تصمیم حیرت‌انگیز کارلوس کی‌روش. یک روز پیش از شروع این بازی، شایعات زیادی در رسانه‌ها مطرح شد که سردار آزمون به دلایل غیرفنی، از ابتدا درون ترکیب حضور نخواهد داشت و همین اتفاق هم رخ داد»

علی لطیفی(پیشکسوت استقلال) به اعتماد گفت:

«من فکر می‌کنم باید یک اتفاقی قبل از بازی رقم می‌خورد. بازیکنان باید تکلیف‌شان را با خودشان مشخص می‌کردند. یا باید می‌گفتند ما می‌خواهیم تمام قد در مورد اتفاقات داخل ایران موضع انتقادی بگیریم یا برعکس می‌خواهیم فقط و فقط روی فوتبال تمرکز کنیم. اینکه وسط ایستادند، مشکل‌ساز شد. (اینکه یکی گفت فقط فوتبال و یکی در مورد اتفاقات ایران حرف زد) در واقع نه به‌طور کامل این‌وری بودند نه آن‌وری. این به نظرم کار را خیلی خراب کرد. این باعث شد تیم ملی از دو طرف تحت فشار قرار بگیرد»

روزنامه اعتماد در یادداشت دیگری هم کی‌روش را خطاب قرار داد:

«این دروغی است که کارلوس کی‌روش به خورد فوتبال ایران داد. اینکه ایران نمی‌تواند مقابل تیم‌های بزرگ حمله کند، آنها را تحت فشار قرار دهد و حتی امتیاز بگیرد. این دروغ که باید صرفا با دفاع و دفاع و دفاع و انجام بازی تخریبی رقبا را به چالش کشید. کارلوس کی‌روش قبل از شروع مسابقات گفته بود تمام تخصص و تجربه خود را به کار می‌گیرد تا ایران نتایج آبرومندی به دست بیاورد. حالا باید سوال کرد این بود تمام تجربه و تخصص شما آقای کی‌روش؟»

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج