adexo3
۱۴۲۰۵۴۱
۲۴۹۲
۲۴۹۲
پ

۸ ایده خلاقانه برای تبدیل لاک براق به لاک مات

یک مانیکور شیک ناخن می‌تواند استایل را به سرعت ارتقا داده و باعث شود همه‌ی اجزای استایل با هم ست به نظر بیایند.

دیجی کالامگ: یک مانیکور شیک ناخن می‌تواند استایل را به سرعت ارتقا داده و باعث شود همه‌ی اجزای استایل با هم ست به نظر بیایند. با وجود اینکه لاک‌های براق بسیار زیبا هستند اما لاک‌های مات جایگاه ویژه‌تری دارند. زیرا بسیار شیک به نظر رسیده و می‌توانند زیبایی لاک ناخن را چند درجه ارتقا دهند.

اما در صورتی که همه‌ی لاک ناخن‌هایتان براق هستند و لاک ناخن مات در دسترس ندارید نگران نباشید زیرا در این مطلب روش‌های تبدیل لاک براق به لاک مات را آموزش می‌دهیم.

کرم پودر مات، رژ لب مات و طرح‌های لاک ناخن‌های مات در حال حاضر ترند هستند بنابراین می‌توان گفت با ترند مات می‌توان ظاهر زیبایی را برای خود ایجاد کرد. تصور کنید که برای خرید لاک ناخن به مغازه‌ی لوازم آرایشی رفته‌اید و لاک‌های جدیدی را می‌بینید که متاسفانه مات نیستند. نگران نباشید. می‌توانید آن رنگ‌های زیبا را خریداری کنید و با ترفندهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم لاک براق را به مات تبدیل کنید.

۱. تاپ کات مات شفافی را خریداری کنید

۸ ایده خلاقانه برای تبدیل لاک براق به لاک مات

تاپ کات‌ها محلول‌های بی‌رنگی هستند که یک لایه از آن‌ها زیر ناخن و یک لایه از آن‌ها روی ناخن زده می‌شود. تاپ کات‌های مات گران قیمت هستند اما خرید آن‌ها از نظر هزینه مقرون به صرفه‌تر از خرید چندین لاک مات به شمار می‌رود. برای استفاده از تاپ کات باید در ابتدا لاک مورد نظر خود را روی ناخنتان بزنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس روی ناخن‌ها را با تاپ کات بپوشانید و صبر کنید که خشک شود. این روش یکی از راهکارهای تبدیل لاک براق به لاک مات است.

همانطور که برق لب در مجموعه وسایل آرایشی می‌تواند درخشش رژ لب را افزایش دهد، استفاده از تاپ کات هم می‌تواند ظاهر منظم و یکنواختی به ناخن داده و رویه‌ی ماتی را برای آن ایجاد کند. تاپ کات مات شفاف نه تنها بافت مات دلخواهتان را ایجاد کرده بلکه طول عمر مانیکور را هم افزایش می‌دهد.

۲. لاک را با پودر تالک ترکیب کنید

از دیرباز پودر‌ها برای گرفتن درخشش صورت، محصولات و سایر چیزها استفاده می‌شوند. بنابراین در صورتی که به دنبال مدل مات لاک مورد علاقه‌ی خود هستید آن را با پودر تالک ترکیب کنید. علاوه بر این می‌توانید از مواد دیگری مانند نشاسته‌ی ذرت و بکینگ پودر هم استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که به جای ریختن پودر در کل بطری آن را در مقدار کمی لاک بریزید. کمی لاک را داخل پالت یا کاسه ریخته، پودر را اضافه کرده و با استفاده از یک خلال دندان آن‌ها را با هم مخلوط کنید. سپس برای ایجاد یک ظاهر مات بی‌نقص آن را با یک براش روی ناخن بزنید.

۳. روی ناخن را سوهان‌کشی کنید

۸ ایده خلاقانه برای تبدیل لاک براق به لاک مات

در صورتی که فکر می‌کنید ترکیب کردن پودر با لاک کار اضافه‌ای است کافی است فقط لاک را جلا دهید تا ظاهر ماتی پیدا کند. به این منظور چند ساعت صبر کنید تا مانیکورتان به صورت کامل خشک شود و به آرامی و به صورت سبک سطح لاک را جلا دهید. فقط توجه داشته باشید که تاپ کات را صاف نکنید اما برای ایجاد ظاهر یکنواخت به اندازه‌ی کافی همه‌ی فضای ناخن را با بافر پوشش دهید.

۴. از رژگونه‌ی پودری استفاده کنید

برای ایجاد رنگ‌های مات صورتی پاستلی دوست‌داشتنی و قرمز از رژگونه‌ی پودری برای ایجاد رویه‌ی مات استفاده کنید. به این منظور مقدار کمی از ناخن بی رنگ یا برق ناخن را روی ظرف شیشه‌ای ریخته و کمی رژگونه و تالک به آن اضافه کنید. سپس با استفاده از یک خلال دندان آن‌ها را با هم ترکیب کرده و روی همه‌ی ناخن‌ها بزنید تا مانیکور مات زیبایی را ایجاد کنید.

۵. ناخن‌ها را در مقابل بخار آب قرار دهید

به جای اینکه اجازه دهید ناخن‌هایتان در هوای آزاد خشک شوند از یک دستگاه بخور صورت تا زمان خشک شدن ناخن‌ها استفاده کرده و ناخن‌ها را در مقابل بخار قرار دهید. فقط مراقب حرارت و شدت دستگاه بخار باشید زیرا ممکن است به پوستتان آسیب بزنید. قرار دادن ناخن‌ها در مقابل بخار تا زمان خشک شدنشان عامل درخشش لاک ناخن را از بین برده و ظاهر مات زیبایی به ناخن‌ها می‌دهد.

علاوه بر این می‌توانید پس از اینکه لاک ناخن‌هایتان کامل خشک شد آن را تنها چند ثانیه روی بخار مستقیم آب قرار دهید تا ظاهر لاکتان مات شده و درخشش خود را از دست دهد. نکته‌ای که باید در این روش در نظر داشته باشید این است که باید همه‌ی قسمت‌های ناخن را روی بخار آب بگیرید تا ظاهر آن‌ها به صورت یکدست مات شود.

۶. از سایه‌ی چشم استفاده کنید

۸ ایده خلاقانه برای تبدیل لاک براق به لاک مات

یکی دیگر از وسایلی که می‌توانید برای تبدیل لاک براق به مات استفاده کنید سایه‌ی چشم است. به این منظور کافی است ناخن را با سوهان صیقل داده و یک لایه بیس کات روی آن بزنید. سپس مقداری برق ناخن را روی فویل آلومینیوم یا کاغذ روغنی ریخته، مقداری سایه‌ی چشم را به لاک اضافه کنید و با خلال دندان آن‌ها را به خوبی با هم مخلوط کنید. برای جلوگیری از خشک نشدن لاک باید این کار را بسیار سریع انجام دهید. سپس لاک را روی ناخن بزنید.

در روش دوم که برای مواقعی که فقط می‌خواهید از یک رنگ لاک استفاده کنید مناسب است، باید پودر سایه‌ی چشم را مستقیما در شیشه‌ی برق ناخن ریخته با برق ناخن یا خلال دندان به خوبی ترکیب کنید. هنگامی که از این لاک روی ناخن خود استفاده می‌کنید باید توجه داشته باشید که وجود پودر سایه در لاک باعث ایجاد گلوله و برجستگی روی ناخنتان نشود. همچنین برای خشک شدن لاک هم حتما باید اجازه دهید که در هوای آزاد خشک شوند.

۷. از مات کننده‌ی لاک استفاده کنید

یکی از بهترین محصولاتی که می‌توانید برای تبدیل لاک براق به لاک مات استفاده کنید مات کننده‌ی لاک است. این محصول می‌تواند همه‌ی لاک‌های براق را به سرعت به لاک مات تبدیل کند. خرید این محصول به نوعی صرفه‌جویی در هزینه هم محسوب می‌شود. زیرا می‌توانید چندین لاک براق خریده و آن‌ها را به لاک مات تبدیل کنید. برای استفاده از مات کننده‌ی لاک کافی است لاک براق خود را روی ناخنتان بزنید و کمی صبر کنید تا خشک شود. پس از خشک شدن ناخن براق کمی مات کننده‌ی لاک را روی ناخن پخش کنید تا به سرعت لاک مد نظرتان مات شود.

۸. از لاک ناخن بیس استفاده کنید

۸ ایده خلاقانه برای تبدیل لاک براق به لاک مات

لاک ناخن بیس لاک بی‌رنگی مانند برق ناخن یا تاپ کات است که چه بخواهید لاک مات یا براق بزنید در هر صورت باید در ابتدا لاک ناخن بیس روی ناخن خود بزنید. به این منظور باید در ابتدا لاک ناخن بیس را روی ناخن‌های خود زده و و پس از خشک شدن آن لاک دلخواه خود را روی ناخن‌هایتان بزنید. لاک ناخن بیس باعث زیبایی بیشتر ناخن‌ها و افزایش ماندگاری لاک روی ناخن‌ها می‌شود. علاوه بر این از پس دادن رنگ لاک به ناخن هم جلوگیری می‌کند.

در پایان

در این مطلب به معرفی ۸ راهکار برای تبدیل لاک براق به لاک مات پرداختیم که ساده هستند و در مدت کوتاهی می‌توانید آن‌ها را انجام دهید. شما کدام روش تبدیل لاک براق به لاک مات را ترجیح می‌دهید یا استفاده کرده‌اید؟

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج