adexo3
۴۷۴۴
۴۸۱ نظر
۸۷۸۰۲
۴۸۱ نظر
۸۷۸۰۲
پ

نشانه‌هاي عاشق شدن يك مرد را بشناسيد

اگر شما هم جزو آن افراد هستید احتمالا این سوال برای شما پیش می‌آید که چگونه می‌توانید عشق فردی که قرار است یک عمر در کنارش زندگی کنید را بسنجید. برای این‌که بدانید نامزدتان عاشق شماست یا نه، هزاران راه وجود دارد.

مجله زندگی ایده آل: پشتوانه مالی، ظاهر زیبا، خانواده‌ای محترم و شغل خوب معیار خیلیها برای تشکیل یک زندگی مشترک است اما اکثریت انسان‌ها نخستین و مهم‌ترین ملاک پذیرش یک نامزد را وجود یک حس عاشقانه میدانند. آن‌ها احتمال این‌که زندگیشان به موفقیت ختم میشود را نه با شمارش معیارهای ظاهری و مالی بلکه با میزان عشقی که در نامزدشان احساس میکنند، تخمین میزنند. اگر شما هم جزو آن افراد هستید احتمالا این سوال برای شما پیش میآید که چگونه میتوانید عشق فردی که قرار است یک عمر در کنارش زندگی کنید را بسنجید.
نشانه‌هاي عاشق شدن يك مرد را بشناسيد
وقتی با کسی آشنا می‌شویم و تصمیم می‌گیریم با او نامزد و در نهایت ازدواج کنیم، شاید گاهی شک و تردید سراغ‌مان بیاید و از خودمان بپرسیم آیا این فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه می‌توانیم از عشق و احساس او مطمئن باشیم؟

شاید فهمیدن این موضوع به مرور زمان امکان‌پذیر باشد اما اگر می‌خواهید در همان مراحل اولیه به این موضوع پی ببرید لازم است زبان بدن آن شخص را بلد باشید. این روش به صورت قطعی نمی‌تواند به تمام سوالات ما پاسخ دهد اما با کمک آن می‌توانیم تا حدودی این موضوع را تشخیص دهیم. در این مقاله پویا ودایع، سخنران و مدرس زبان بدن به شما می‌گوید چطور می‌توانید یک خواستگار عاشق را تشخیص دهید.

اگر زمانی که با خواستگار یا نامزدتان به گردش می‌روید در اغلب اوقات چشمان نامزدتان به شما دوخته شده است، نشانه این است که او عاشق شماست و اطلاعات درونی و شخصیت پنهان شما را واکاوی می‌کند اما اگر زمانی که با یکدیگر هستید چشمان او به اطراف می‌چرخد؛ این حالت می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که او در انتخاب خود مردد است. البته هر نگاه به اطراف نشانه این مردد بودن و شکاک بودن نیست. افرادی که در انتخاب مردد هستند سعی می‌کنند به دفعات مختلف از نگاه مستقیم پرهیز کنند.

مردها مغزی تصویری و کاملا مبتنی بر تصاویر دارند. زمانی که یک مرد نامزدش را می‌بیند دوست دارد دوباره به او نگاه کند. مردمک چشم افراد عاشق بزرگ‌تر می‌شود و فرد دارای چشم‌های شفاف‌تر و درشت‌تری می‌شود که حس خیس بودن یا اشک‌آلود بودن به او دست می‌دهد.

چشم‌هایش چه میگویند؟

شما میتوانید عشق نامزدتان را از نگاهش بشناسید. اگر هنگام صحبت کردن یا در مواقعی که کنار هم هستید، زیاد به شما نگاه میکند، این اتفاقات را بیمعنا ندانید. شاید هم او فردی خجالتی باشد و علاقه به دیدن شما را با نگاه‌های کوتاه، دزدکی و مکررش نشان دهد. از طرف دیگر اگر نامزدتان عاشق‌تان باشد، با چشم‌هایش رفتارهایتان را کنترل میکند. وقتی در مورد موضوعی میخندد، به شما نگاه میکند تا ببیند که آیا شما هم میخندید؟ یا وقتی که احساس میکند از موضوعی رنجیده‌اید، فورا به شما نگاه میکند تا ببیند که در چه شرایطی هستید. یادتان نرود که چشم‌ها دروغ نمیگویند پس چه این نگاه‌ها به شما اطمینان دوست داشته شدن را بدهد و چه شما را ناامید کند، هیچ‌کدام‌شان را در این ماه‌های نامزدی بیمعنا ندانید.

آیا شما برای او خاص هستید؟

نگاه کردن به رفتاری که او با افراد دیگر دارد هم میتواند یکی از این نشانه‌ها باشد.

آیا رفتارش با شما مثل دیگران است یا این‌که با شما متفاوت و خاص‌تر برخورد میکند؟ این نشانه را با حسادت اشتباه نگیرید. قرار نیست او به دلیل عشق به شما تمام روابط اجتماعیاش را کنار بگذارد بلکه همین‌که نگاهی متفاوت و رفتاری خاص با شما داشته باشد، کافی است تا نوع رابطه خود و نامزدتان را متفاوت از نوع رابطه‌ای بدانید که با دیگر آدم‌ها دارد؛ تفاوتی که مهم‌ترین دلیل به‌وجود آمدنش حسی است که او نسبت به شما دارد.

چیزی را میپسندد که شما دوست دارید؟

مرد‌ها گاهی علاقه‌شان را با توجه‌کردن به خواسته‌های کسی که دوستش دارند نشان میدهند. اگر نامزدتان شما را به کنسرت خواننده مورد علاقه‌تان دعوت کرده یا سعی میکند لباس‌هایش را از میان رنگ‌های مورد علاقه شما انتخاب کند، بیشتر به حسش اعتماد کنید. او به دلیل علاقه‌ای که به شما دارد سعی میکند، چیزهایی را دوست داشته باشد که شما دوست دارید و به شیوه‌ای زندگی کند که شما زندگی میکنید.

اگر شما از برنامه‌های آینده‌تان با او صحبت کنید، او سعی میکند برنامه‌های خودش را با شما تنظیم کند و آینده‌اش را به سمت خواسته‌های شما ببرد؟ چنین مردی آماده ازدواج با شماست و به خاطر علاقه‌ای که به شما دارد دوست ندارد بیگدار به آب بزند و از همین حالا میخواهد فکر همه چیز را بکند

آیا شما را به دوستانش معرفی کرده؟

اگر او شما را دوست داشته باشد، قطعا با دوستانش در مورد شما صحبت کرده و از حسی که به شما دارد برایشان گفته است. در این مواقع ممکن است دوستانش با دیدن شما احترامی متفاوت برایتان قائل شوند یا این‌که با نیش و کنایه سعی کنند با نامزدتان در مورد حسی که به شما دارد شوخی کنند. از طرف دیگر، زمانی که شما را دوست داشته باشد و از این‌که قرار است در آینده با شما زندگی کند مطمئن باشد، خیلی راحت‌تر شما را به دیگران معرفی میکند و دیگر با دیدن ناگهانی یک آشنا در خیابان دست و پایش را گم نکرده و با اعتماد به نفس شما را به او معرفی میکند.

آیا تغییرات کوچک را میبیند؟

قدر تمام تعریف‌هایی که از شما میکند را بدانید. اگر او دوست‌تان داشته باشد، هر لباس تازه‌ای که میپوشید و هر کار تازه‌ای که میکنید برایش زیبا و رویایی جلوه میکند. برای نامزدی که عاشق شماست، هر تغییر کوچکی در ماه‌های اول بزرگ و مهم جلوه میکند و البته او نمیتواند حسش را نسبت به این تغییرات مهم از شما پنهان کند. بهتر است نشانه‌های این موضوع را هم در حرف‌ها و نگاه‌هایش جست‌و‌جو کنید.

پیام دوست داشتن بدون حرف زدن

نامزد شما قرار نیست که با حسادت زندگی شما را مختل کند اما اگر بدون‌‌ایجاد چنین دردسری دوست داشته باشد که بیش از دیگران در کنارتان باشد، بدانید که عاشق‌تان شده است. زمانی که با دیگر دوستان‌تان سر یک میز نشسته‌اید و صحبت میکنید، ممکن است بیآن‌که چیزی بگوید به شما این پیام را بدهد که دوست دارد رویتان را بگردانید و بیشتر با او صحبت کنید تا دیگران. این حرف ممکن است از طریق سکوت طولانی او یا نگاه‌های مکررش به شما منتقل شود پس نسبت به آن بیتوجه نباشید.

احساس او حسادت دیگران را برانگیخته؟

اگر برخی فامیل‌هایش به شما کمی حسادت میکنند، میتوانید مطمئن باشید که او به شما متفاوت‌تر از دیگران نگاه میکند. قطعا آدم‌های اطرافش این تفاوت را در رفتارهایش مشاهده کرده‌اند و به همین دلیل احساس میکنند که شما جایگاه ‌شان را گرفته‌اید. برای کسانی که سال‌هاست او را میشناسند، تشخیص عاشق شدن او از یک رابطه ساده کار سختی نیست، پس اگر آن‌ها احساس میکنند که او عاشق شماست، حرف‌شان را دست کم نگیرید.

زمانی که با دیگر دوستان‌تان سر یک میز نشسته‌اید و صحبت میکنید، ممکن است بیآن‌که چیزی بگوید به شما این پیام را بدهد که دوست دارد.

ممکن است نامزد شما پیش از این زیاد از حد به کارش اهمیت میداده یا این‌که با دوستانش وقت میگذرانده. اگر آمدن شما باعث شده که برنامه زندگیاش تغییر کند، بدانید که جایگاه خاصی را برایتان درنظر گرفته است. اگر در ماه‌های اخیر ترجیح میدهد به جای کار کردن شبانه روزی یا سفر رفتن با دوستانش، در کنار شما باشد و آن‌طور که شما دوست دارید وقت بگذراند، از این رفتارهایش چشم‌پوشی نکنید. برای چنین مردی این تغییرات دلیلی جز عشق نمیتواند داشته باشد.
نشانه‌هاي عاشق شدن يك مرد را بشناسيد

آیا زمان را فراموش میکند؟

آیا ساعات ملاقات‌تان طولانیتر از انتظارتان میشود وقتی او شما را دوست دارد زمان را فراموش میکند و ترجیح میدهد به جای فکر کردن به هر چیز دیگری در کنار شما باشد و با شما صحبت کند. او دوست ندارد این زمان تمام شود و از هم جدا شوید. اگر نامزد شما این‌طور رفتار میکند، پس قطعا با یک مرد عاشق طرف هستید.

مردی که هدف پیدا میکند

آیا برنامه‌های مالیاش را منظم‌تر کرده است و بیشتر به فکر فراهم کردن امکانات زندگی آینده‌اش است؟ یا این‌که در کارش پویا‌تر شده و با جدیت بیشتری برای زندگی و فعالیت‌هایش برنامه‌ریزی میکند؟ اگر این‌طور است حتما او در حال آماده‌کردن شرایط خوب برای زندگی مشترک است. او شما را دوست دارد و به همین دلیل تلاش میکند تا امکانات بهتری را برای آینده شما فراهم کند. به خاطر این عشق است که خودش را در برابر شما مسئول میداند و این حس مسئولیت را در تمام جنبه‌های زندگیاش وارد میکند.

مدام از آینده صحبت میکند؟

آیا بیشتر از همیشه از آینده مشترک‌تان صحبت میکند و هیجان‌زده برایش برنامه میریزد؟ وقتی به سفر میرود به شما تلفن کرده و آرزو میکند که آن مناطق را در سال‌های آینده با یکدیگر ببینید؟ یا وقتی شما از برنامه‌های آینده‌تان با او صحبت میکنید سعی میکند برنامه‌های خودش را با شما تنظیم کند و آینده‌اش را به سمت خواسته‌های شما ببرد؟ چنین مردی آماده ازدواج با شماست و به خاطر علاقه‌ای که به شما دارد دوست ندارد بیگدار به آب بزند و از همین حالا میخواهد فکر همه چیز را بکند.

عشق یک بیماری دوست‌داشتنی است

با تصویر‌برداری از افراد عاشق، پژوهشگران دریافتند یک نقطه خاص در تصاویر مغزی بیشترین ارتباط را با عشق دارد. این نقطه مسئول بیشتر اعمال حیاتی مانند خوردن، آشامیدن و حرکات چشم است. دانشمندان روی این موضوع تحقیق کردند و متوجه شدند همانند خوردن، خوابیدن و... عاشق شدن هم جزء نیازهای بدنی و روحی ماست و جالب است بدانید روانشناسان هم بیشترین شباهت را بین عشق و یک بیماری خاص روانی به نام وسواس اجباری مشاهده کرده‌اند.

در این بیماری، افکار خاصی به مغز هجوم می‌آورد که فرد از آنها گریزی ندارد؛ این افکار او را مجبور به انجام رفتارهای خاصی می‌کند که اگر انجام ندهد دچار اضطراب و استرس زیادی می‌شود. درست مانند شخصی که وسواس دارد و خانه و محل کار خود را روزی دو بار تمیز و گردگیری می‌کند. این علاقه شدید قلبی یا همان عشق در ظاهر نشانه‌های بالینی شبیه بیماری وسواس اجباری دارد که از نظر آزمایشگاهی هم به آن شبیه است. در بیماری وسواس اجباری، یک ناقل خاص در سلول‌های پلاکت خون بیمار افزایش پیدا می‌کند.

آیا او، واقعا عاشق من شماست؟!

پژوهشگری به نام مارازیتی، افراد عاشق را به این طریق آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که آنها هم درست همین حالت را دارند، پس عشق حالت وسواس اجباری ایجاد می‌کند در آن فرد عاشق دچار افکار و عادت‌های خاصی می‌شود که نمی‌تواند از دست آنها خلاص شود؛ مثل دیدار‌های پی در پی، تماس گرفتن مکرر با طرف مقابل خود و فکر کردن مداوم به او که عملکرد عادی مغزش را مختل می‌کند.

زبان بدن افراد عاشق

افراد عاشق همان‌طور که گفتیم دچار فعل و انفعالاتی می‌شوند که مغز وظیفه انتقال این اطلاعات و حالت‌ها را به اندام‌شان برعهده دارد، در نتیجه بدن‌شان دچار تغییر و تحول خواهد شد. بسیاری از نشانه‌ها وجود دارد که می‌توانیم از روی آنها حدس بزنیم یک فرد عاشق شده است یا خیر. برخی از راه‌های ابراز اطلاعات مربوط به احساسات از طریق زبان بدن فرد عاشق حالات چهره، تماس چشمی، صدا و زبان بدن است. به این ترتیب هر یک از این حالت‌ها دارای نشانه‌های مخصوصی هستند که می‌توانند در رفتار غیرکلامی ما انسان‌ها دیده شوند.
نشانه‌هاي عاشق شدن يك مرد را بشناسيد
لبخند زدن

زمانی‌که نامزدتان به شما علاقه‌مند است، عمیق و صمیمی به شما لبخند می‌زند. اگر او لبخندی خشک و مصنوعی دارد انگار که آن لبخند به زور به او دیکته شده است. در این صورت بهتر است بدانید او از روی ادب کنار شماست و به محض اینکه فرصتی پیدا کند، شما را ترک خواهد کرد. لبخند مصنوعی را می‌توانید از هماهنگ نبودن ابرو‌ها با گوشه‌های لب در خندیدن تشخیص دهید.

در خندیدن واقعی گوشه‌های لب بالا و ابرو‌ها کمی مچاله می‌شوند. افراد عاشق سعی می‌کنند جوری بخندند که لب‌شان به گوشه کشیده‌تر شده و دندان‌های آنها همراه چشم‌های گرد شده دیده می‌شود. آنها خندیدن را با چشم‌های‌شان هم اجرا می‌کنند و می‌توانید آثار خندیدن یک عاشق را در چشم‌های گرد شده او هم ببینید.

شخصیت

مردی که به نامزدش علاقه داشته باشد سعی می‌کند در مقابل او مانند یک جنتلمن رفتار کند. کمک می‌کند تا مانتو یا پالتویش را بپوشد، مراقب اوست و سعی می‌کند زندگی را برای او ساده‌تر کند. با این نشانه‌ها می‌توانید بفهمید که مادرش او را به خوبی تربیت کرده و این علامتی است برای اینکه بفهمید علاقه مرد به نامزدش چقدر واقعی است و فقط از روی ادب با خانم‌ها رفتار نمی‌کند. این نوع مردان همیشه در تمام موارد اولویت را با خانم ها می دانند و در موضوعات مهم در زندگی با آنها مشورت می کنند.

مردانی که زبان عشق ندارند

بسیاری از مردان علاقه‌شان را پشت حرف‌های آزاردهنده و نیش‌دارشان پنهان می‌کنند. آنها ممکن است جوک یا حرف خنده‌داری بزنند یا نامزدشان را دست بیندازند اما این نوع مردان با کارهای‌شان در واقع به خانم‌ها نشان می‌دهند که عاشق‌شان هستند. ادبیات اغلب آقایان در این نوع خشونت کلامی خلاصه می‌شود و به مرور زمان هم خانم‌ها به این نوع ادبیات عادت می‌کنند.

زبان بدن افراد عاشق در اجتماع

افراد عاشق وقتی در مقابل معشوق قرار می‌گیرند بدن خود را به فرد مورد علاقه مایل کرده و سعی می‌کنند که همیشه رو به او قرار گیرند. در آقایان معمولا بدن به صورت یک حمایت کننده و در برگیرنده است و در خانم‌ها بدن کوچک و ضعیف‌تر نشان داده می‌شود تا حمایت مورد نیاز را از مرد دریافت کند. مرد‌ها غالبا دوست دارند نامزدشان در سمت چپ‌شان قرار گیرد و اندازه یک کف پا هم فاصله راه رفتن مرد از خانم بیشتر باشد.

موقع راه رفتن مرد با کج کردن سر به سمت نامزدش سعی در ارتباط چشمی با او دارد. بیشتر وقت‌ها افراد عاشق مات و خیره به یک نقطه نگاه کرده و از شنیدن صدای بیرون و خارجی اجتناب می‌کنند. سر فرد عاشق معمولا متمایل به یک طرف است و سعی می‌کند هنگام شنیدن هم لبخند کوچکی بر لب داشته باشد و با حرکات سر معشوق خود را همراهی می‌کند.

بازوها

زمانی‌که نامزدتان با دستانی باز به استقبال شما می‌آید، نشان‌دهنده علاقه به ایجاد صمیمیت و آشنایی بیشتر است اما اگر کسی بازوهایش بسته باشد به این معنی است که او علاقه ندارد شما به حریم شخصی‌اش وارد شوید. دست‌های عرق کرده و بازی کردن با وسایل دم‌دست خود یکی از نشانه‌های عاشق شدن مرد‌هاست.
نشانه‌هاي عاشق شدن يك مرد را بشناسيد

شانه‌ها

زمانی‌که مردان در حال صحبت و گفت‌وگو با نامزد مورد علاقه‌شان هستند شانه‌های‌شان به‌طور غیر ارادی به سمت جلو خم می‌شود. این کار به خاطر بهتر گوش کردن به فرد مقابل انجام می‌شود. این حالت نشان‌دهنده این است که آن مرد می‌خواهد شما در مرکز توجهش باشید و تمام تمرکز و توجهش به شماست.

اندام بالاتنه

زمانی که مردی با نامزدش قدم می‌زند، سینه‌اش را جلو داده و بازوهایش به عقب متمایل می‌شود. این حالتی است که مردان سعی می‌کنند جنس مخالف‌شان را با آن تحت تاثیر قرار دهند و قدرت و استواری خود را به دیگران نشان دهند. معمولا هم تنفس‌های عمیق و بلندمدت می‌کشند یا تپش قلب ناشی از هیجان را کنترل می‌کنند.

پا ها

اگر مردی به نامزدش علاقه‌مند شده باشد سعی می‌کند در راه رفتن خانم را راهنمایی کند یا هنگام ورود به محل خاصی بعد از خانم حرکت کند حتی در را برای خانم باز کند و صندلی‌اش را به جلو بکشد. موقعیت و حالتی که او به خود می‌گیرد نشان‌دهنده میزان صمیمیت و علاقه او به نامزدش است. او سعی می‌کند نامزدش را حمایت کند و به طرف مقابل بفهماند که همیشه در کنار اوست.

نشستن فرد عاشق

فرد عاشق برای فرار از دیده شدن استرس‌ها و علائم ظاهری، متمایل به جلو می‌نشیند و نشیمنگاه خود را از صندلی کمی فاصله می‌دهد. او با این کار به نامزدش توجه کرده و خود را به او نزدیک‌تر می‌کند و البته در تلاش است بدن خود را کنترل کند.

افراد عاشق موقع نشستن سعی می‌کنند روبه‌روی یکدیگر بنشینند اما در روابط بسیار نزدیک‌تر سعی می‌کنند کنار هم و در یک محل قرار گیرند حتی برای استفاده از یک بشقاب برای غذا و نوشیدنی ترجیح می‌دهند کنار هم بنشینند.

افراد عاشق موقع نشستن سعی می‌کنند هیچ مانعی روبه‌روی شان نباشند و هیچ چیز خارجی بین آنها قرار نگیرد. لباس‌های اضافی و وسایل اضافی خود را در کنار دیگری قرار می‌دهند و از فاصله انداختن یا مانع گذاشتن بین خود و نامزدشان پرهیز می‌کنند.

این افراد هنگامی که می‌نشینند و به گوش کردن و نگاه کردن نامزدخود ادامه می‌دهند، مشت خود را گره می‌کنند و کنار سر می‌گذارند و با علاقه و یک حسرت کوچک به فرد خیره می‌شوند.
پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • بدون نام

   کتاب غربزدگی جلال آل احمد که خیلی ازما مدعی وی می باشیم ، اگر مطالعه کنیم بدنیست....

   پاسخ ها

   • مهتاب69

    چه ربطی داشت؟؟؟؟؟؟//

   • بدون نام

    واقعا برای طرز فکرت متاسفم که عاشق بودن و غرب زدگی میدونی

   • بدون نام

    توفرهنگ ماکه فکرکنم بریم بمیریم بهتره بااین طرزفکر.این دیدگاه افرادمذهبیه که عشق روباهرزگی یکسان میدونه.

  • PARISA6966

   عالییییی بود

  • amin

   khob

   پاسخ ها

   • shirin

    khob ke khob azizam fekon bebin ta hala hamchin hessi nesbat be kasi dashti??????

  • naghmeh

   عالی بووود

  • pary

   mc .
   ziba va amozande :d

  • طاهر

   واقعاعالی بود

   پاسخ ها

   • سام

    خوب بود

   • بدون نام

    بد بود

  • sandra

   khili bahal bod
   nazarate khodeton bod ya az roye manabe neveshid?/
   dar har sort mamnon

   پاسخ ها

   • لیلا

    عالییییییییییییییییی بود خیلی عالی

  • حسن

   تابلو بود

  • Azita

   mamnooooooon

  • zohreh

   حواسم ونسبت به همسرم جمع میکنم

   پاسخ ها

   • لیلی

    سلام من فقط بعضی ازرفتارهارو توعشقم دیدم یه بار بهش گفتم قبل ازتوبایکی دیگه دوست بود بغض گلوشوگرفته بود وداشت گریه میکرد همیشه هم زمانی که همدیگرو می بینیم خیلی طولانی میشه بعدشم باشمردن 1.2.3وقتی که میگه بدو ازپیش هم میریم

  • بدون نام

   vagan ali bod mamnoooooooooon

  • سیمین

   its so good

  • masoud

   aly.

  • مولود

   salam.man namzadi dashtam ba hamin khososiyat vali az dastesh dadam.ghororesh hame chizo kharab kard.

  • Sana...

   It,s so good

  • سعيد

   خيلي خوب

  • فرزانه

   غرور قدرتش بیشتر از عشقه

   پاسخ ها

   • بدبخت

    حتما تا حالا عاشق نشدی

   • فرزانه

    موافقم

   • بدون نام

    غرور و پول

   • مهرانه

    ولي قدرت عشق بيشتره چون ناپلئون بنا پارت به خواطر دزيره حاظر شد تسليم بشه چون(عاشق بود)

   • بدون نام

    دوست من ، قطعا هنوز عاشق نشدی....

   • سارینا

    هههههه اره تو که راست میگی

   • بارانا

    اگه کسی به خاطر غرورش ازت گذشت یا تو به خاطر غرورت ازش گذشتی اسمشو دیگه عشق نذار اون یه علاقه ی ساده ست.

  • نگس

   بد نبود

  • میلاد

   در مورد دخترای که دل کسی که دوسشون داره مشکنن یه جیزی بنویسید همه که راضی نیستند.
   مر30

  • shirin

   matlabetun kheili ali bod fagat man kheili baeid midunam tu en zamune pesari peida beshe ke en khosusiyato dashte bashe asan emkan nadareeeeeee man az en babat kheili na omidam!!!!!!!!!!!!

   پاسخ ها

   • بدبخت

    پسر خوب تو این زمونه پیدا میشه ولی کم.

   • عاشق

    عزیزم اشتباه نکن پسر این مدلی هست ولی خب کمه من خودم یه نمونشو سراغ دارم

   • Nima

    سلام
    تمام چیزایی رو ک بالا گفته همشون مث احساس من بود فقط اگه یکی منو با اون ببینه میترسم چوون میترسم واسش بد شه وگرنه من با افتخار و با غرور معرفیش می کنم

  • AF

   BAED NADUN.MANAM 3SAL GHABL MESE SHOMA FEK MIKARDAM AMA ALAN NA.KHODARO SHAKERAM AZ IN BABAT KE HAMCHIN LOTFI DAR HAGHAM KARD.OMIDVARAM SHOMA HAM HAMICHIN TAJROBEE DASHTE BASHI.

  • eli

   vala ma ke hanuz dahanemun buye shir mide vali matalebet jaleb bud
   mersiiii

   پاسخ ها

   • بدون نام

    فارسی بنویییییییییییییییییییییس همیشه ...

  • منیره

   عالی بود

  • سمیه

   من این دوران رو گذروندم دقیقا همینجور بود ولی خانوادش مارو از هم جدا کردند .

  • sara

   من 5 ساله که کنار یه مرد فوق العاده زندگی می کنم و هنوز هم مثل روزهای اول زندگی عاشق هم هستیم من وقتی این متنو خوندم متوجه شدم که ما ناخودآگاه همه این مواردو رعایت می کردیم و در هر شرایطی فکر کردیم که غیر از همدیگه هیچ پناهی نداریم واسه همینم همیشه قدر رابطمونو و قدر زندگیمونو می دونیم
   من از این بابت از خدای مهربون سپاسگذارم . به همه شما دوستای گلم هم میگم که اگر تو رابطتون مشکلی دارین اول دنبال اشتباهات خودتون باشید بعد طرف مقابل و هیچ وقت نخواین که دوستتون یا همسرتونو سر جاش بنشونید شکستن اون مثل شکستن خودتون میمونه

   پاسخ ها

   • بدبخت

    پس واسه ی من بدبخت یه کم دعا کن . سارا خانم خوشبخت.

   • یه سارای دیگه

    خوش به حالت........واقعا خوش به سعادتت......من که بد جور آسیب دیدم!!!!!

  • غمگین

   خوب عشق ؟جامعه ما جای این حرف ها نیست همش حرف های سیاسی که متحد به این فرد هستی یا طرف اون حزب... چون اگر عاشق عاشق هم که باشی حتی لیسانس نفت هم که باشی در عشق 2 موضوع هست گروه اول انهای هستند که غم نرسیدن دارن !گروه دوم انهای هستند که غم جدای دارن ! ولی خلاصه حرف اخر پول میزنه
   و من متاسفم

   پاسخ ها

   • علی

    به خدا راست میگی! من از گروه اول هستم

   • sadaf

    قبول ندارم

   • دريا

    موافقم نيستم حرف اخر رو خدا ميزنه

   • رحیم

    کاملا درسته

  • Hasib

   من خودم عاشقم
   از زندگن دلم گرفته.

  • حسیب الله

   من یک سوال دارم.
   اگر یک دختر را دوست داشته باشیم و او هم
   خبر نداشته باشد.
   چطور او را بفهمانیم؟

   پاسخ ها

   • وحید خزائی

    من هم دقیقا مثل شما هستم

   • ص

    بگوبهش

   • سعید

    من هم این مشکل رو دارم.اخه چه جوری میشه فهمید؟

   • مهسا

    اگه واقعا باتمام وجودت دوسش داری و مطمئنی که همیشه پایبندش می مونی بهش بگو.احتمال داره اونم عاشق تو باشه وهمیشه منتظر این باشه که باهاش حرف بزنی.چه خبر داری از شبهاش که با گریه میگذره یا.... اما اگه از ته قلبت دوسش نداری پس با نگاهات وابسته اش نکن وبهش هم چیزی نگو.از آه دلش بترس باور کن میتونه زندگیتو بسوزونه.پس باهاش بازی نکن.

   • یگانه

    به نظر من به حرف دلت گوش کن اگه با تمام وجودت اونو دوست داری احساستو بهش بگو.اگه حرف دلتو به اونی که دوستش داری نزنی بس به کی میخوای بگی؟قلب ادما بانگفتن حرف دلشون سنگین میشه وبه درد میادبس خودتو عذاب نده وبه قلبت ارامش بده.با افتخار احساستو بهش بگو اگه اونم همچین حسی نسبت به تو داشته باسه اونوقت میتونین لحظات زیبا و عاشقانه ای را با همدیگه تجربه کنین که این خودش نهایت خوشبختیه در صورتی هم که دوستت نداشته باشه بافهمیدن این موضوع میتونی مسیر زندگیتو تغییر بدی و به دنبال کسی باشی که تو رو با تمام وجود دوست داشته باشه

   • فرشته

    اول باید به چشماش نگاش کنی نه حالت چشم چرونی فقط چند ثانیه مدتی همین کارو ادامه بده خودتو مغرور نشون بدی منظورم اینه که به بقیه دخترا محل نزاری تا تفاوت رو احساس کنه.دخترا عاشق پسرای مغرور اینجوری ان.بعد بهش سلام کن.بعد از مدتی اگه از نگاهاش معلوم شد اونم از تو خوشش اومده برو بهش بگو دوستش داری

   • رها

    رک وراست بهش ب/پگو ولی الا ازدستش میدی

   • آمیتیس

    عزیزم اول باید مطمئن باشی ک واقعا عاشقی یا فقط هوسع ؟ اگع دیدی واقعا دوسش داری باهاش حرف بزن شاید اونم عاشقت باشع ؟
    ناگفته نمونه .... من چن ماه پیش ی پسری بهم گف ک 3 سالع عاشقمع و بدون من نمیتونع زندگی کنع وو حرف زدن با من میتونه آرومش کنع . بعد ی مدت منم وابستش شدم . وقتی فهمید منم دوسش دارم قیدمو زد و رف با ی دختر دیگع ...
    برادر من... یادت باشع هیچ وقت با احساسات ی دختر بازی نکنی وگرنع خدا باهات بازی میکنع ... امید وارم بتونی ب عشقت برسی ... وسلام.

  • shimoto

   matn ali bood vali az hame jalebtar javabe shirin be amin bood

  • reza

   آموزنده بود .استفاده میکنیم.

  • soheil

   hata pesari ke hame in khosiyato dashte bashe bazam layeghe eshghe pak nist mooootmaenam

  • ali

   من فکر میکنم که کسی تا حالا مشکلات من رو توی زندگیش نداشته و من بد بخت ترین آدم دنیا هستم من فکر میکنم که کسی من رو دوست نداره و همه در حال وانمود کردن دوست داشتن من هستن .
   من توزندگی خودم مثل آدم های مذهبی رفتار میکنم ولی در واقعیت چنین نیست بلکه آدم بسیار گناهکاری هستم .
   من همیشه دوست دارم که دیگران فقط به من توجه کنن ومن تنها کسی باشم که در مورد من صحبت می کنند .
   از وضیعت خانواده ام بسیار نارازی هستم همین طور از وضیعت تحصیل خود وهیچ امیدی به آینده ندارم وهمیشه در تخیلات خود زندگی میکنم من در همه ی زمینه ها از پیش شکست خورده به حساب میام .
   من از دست خدا نارازی هستم چون فکر میکنم خدا به من حتی اجازه ی عاشق شدن هم نداده است و من باید نصبت به عشقی که در سینه دارم تا آخر عمر مثل شمع بسوزم وهیچ حرفی نزنم . آخه من چطور می توانم به کسی بگویم که عاشق خواهر رضاعی خود شده ام و به او ثابت کنم که عشق من از روی جوانی و خامی نیست و تازه اگر من همه ی این کار ها را بکنم باز هم هیچ سودی برای من ندارد زیرا که او طبق قوانیین اسلام خواهر رضاعی من به حساب میاید و من اجازه ی ازدواج با او را ندارم .
   مشکل دیگری که من را در این مورد رنج میدهد این است که احساس میکنم او به من هیچ گونه علاقه هی ندارد و من همیشه مورد بازی قرار میگیرم اما یک چیز دیگر هم هست که وقتی به آن فکر می کنم از درون آتش میگیرم و آن این است که روزی او با یک مرد ازدواج میکند به اندازه ای از این موضوع ناراحت میشوم که فکر میکنم من در آن روز نمیتوانم زنده بمانم .
   دوست داشتن خیلی سخته مخصوصا اگر ندانی که شخص مورد نظر نیز تو را دوست دارد یا نه اصلا نابود کننده است و از آن بدتر این است که بدانی که هیچ وقت نمی توانی با او ازدواج کنی و او روز با شخص دیگری ازدواج خواهد کرد و تو باید نظاره گر این موضوع باشی . خلاصه در یک کلام مرگ برای من بسیار راحت تر از عشقی این چنین سخت است .
   در کل من احساس پوچ بودن میکنم بر خلاف دیگران که فکر میکنند اگر از این دنیا بروند کار دنیا متوقف خواهد شد من چنین احساسی ندارم و فکر میکنم با مرگ من باعث تغییر چیزی نمیشود .
   شب ها بی خواب میکشم و همیشه در حمه حال هر کاری که انجام داده ام فکر میکردم که این کار من روزی مورد توجه عشقم قرار میگیرد و او حداقل به اندازه ای یک لبخند که در لب او ببینم از کار من خوشش می آید . فکر میکنم با گذر سال ها که هر چه من و او بزگ تر میشویم و به سن ازدواج نزدیک میشویم دارد به پایان عمر خودم نزدیک تر میشوم . دوست ندارم که ما بزرگ شویم این عشق در من به اندازه ای شدید است که نمیتوانم به هیچ زن دیگه ای فکر کنم و دلم میخواهد تا آخر عمر مجرد بمانم .
   چند وقت پیش از مادرش شنیدم که برای او یک خواستگار آمده که وضع مالی خوبی دارد جواب خواهر رضاعی من به ابن خواستگار فعلا نه بوده است ولی باز هم این موضوع که مرد دیگری به ازدواج با او فکر میکند مرا کلافه و نا امید میسازد و بسیار ناراحت میشوم .
   با ها به خطر این عشق که هیچ سرانجامی برای من ندارد گریه کرده ام و از اینکه نمیتوانم این موضوع را با کسی در میان بزارم حتی با خود او مرا به جنون میکشاند .
   فکر میکنم که یک احمق کامل هستم .
   دوست دارم که کسی دیگر پیدا شود تا بتوانم عاشق او بشوم ولی هرچه تلاش میکنم نمیتوانم حتی یک درصد از عشقی که نصبت به او دارم نصبت به کس دیگری نیز داشته باشم .
   وضیعت من بسیار خراب است و دارم به سمت ناکجا آباد پیش میروم به سمت آینده ای نا معلوم که حتی به اندازه ای نور یک چوب کبریت در آن روشنایی نمیبینم .
   دوست دارم که خدا را صدا بزنم و از او دلیل اینکه چرا باید یک خواهر رضاعی داشته باشم و اینگونه عاشق او باشم را از او بپرسم و او جواب من را بدهد و دلیل عشق را که خود خداوند در وجود من گذاشته است و مرا از ابراز آن عاجز گردانیده است را بدانم .
   هر چند دانستن این ها به من هیچ کمکی نمیکند .
   چرا از میان هشت ملیارد انسان بر روی کره ی زمین باید من که هیچ چیز ندارم که به آن ببالم نتوانم عاشق کسی شوم که او را دوست میدارم .
   باز هم جز درگاه خدا هیچ جایی ندارم که به آن پناه ببرم و رازم را با او در میان بگذارم و با همین راز از این دنیا بروم .

   پاسخ ها

   • queen

    راست گفتی . تو بدبخت ترین آدم دنیا هستی آخه کیه که عاشق خواهر رضاعی اش بشه ؟ بین برادر و خواهر همیشه یه حرمتی هست که سبب میشه این اتفاق ها نیفته. به نظر من یک مشاور خوب میتونه کمک کننده باشه. البته یه اراده قوی هم میخواد . و ازدواج خواهرت چیزیه که باید باهاش کنار بیایی . من امیدوارم بتونی موفق بشی...

   • n

    خواهر رضاعی یعنی چی؟

   • SARA

    darket mikonam vali vaghti on be khastegaresh j manfidade onam 1 heshi nesbat be to dare va chon man khodam dokhtaram daram ino behet migam

   • آرتمیس

    سلام علی جان بهترین کار اینکه یه جورایی بهش بفهمونی اینجوری لا اقل یکم آروم میشی که میدونه

   • ایدا

    تنها راه اینه که یک دختری درست و حسابی عاشقت بشه و خودشو بهت ثابت کنه اینجوری دیگه به اون عشقتم میخندی
    از خدا میخوام اون دخترو واست بفرسته

   • ناشناس

    نمازشب بخون...همه چی درست میشه دعات میکنم

   • م

    مشاور ، تقوا و یه عشق جدید به نظرمن...
    تو تنها هستی و اگه یه عشق جدید واست جور به به نظرم اونو فراموش کنی

   • الی

    بنظرم این احساس از پایه اشتباه هست اقا علی،و شما باید تلقینات ناشی از عشق ب اون رو در خودتون بکشید،قطعا دین اسلام کاملترین دین هست و بهتر و قشنگ تر از اون وجود نداره،امیدوارم کامنتمو بخونید و بهش عمل کنید،ببینید افراد زیادی هستن ک ب اصطلاح عاشق میشن و در این عشق میسوزن،نمونش خود من ک شش سال از عمرم سوخت و حالا تازه دارم نجات پیدا میکنم،و هوشیار شدم،حقیقت زندگی این هستش ک ما تا میتونیم با امکاناتی ک داریم حالا هر چی هست خودمونو کامل تر کنیم و بعد با شخصی ک لیاقتمونو داره ازدواجوکنیم،این عشق شما در واقع ی نوع وسواس هست ک شمارو از درون نابود میکنه،پس بهتره مطالعاتتون رو بالا ببرید ارتباطتون رو با خدا بهتر کنید ازش فاصله بگیرید و بیشتر برید تو جامعه و با ادم ها ارتباط برقرار کنید تا ی مدت بعد میبینید ک بسیار سرد تر از قبل شدید

   • آمیتیس

    علی جان واقعا متاسفم ... درکت میکنم چون خودمم ی مدتی همین مشکل رو داشتم ولی منطقی فکر کردمو قید اونو زدم ... میدونم ! فراموش کردنش خیلی سخته ولی تو مجبوری این کارو انجام بدی ... از نظر عاشقا این کار سخت و احمقانس ولی عزیز دلم کاری از دس کسی بر نمیاد .
    دوس دارم ی نصیحت خواهرانه بهت بکنم
    ببین عزیزم تو الان دو راه داری ک البته راه زیا دع هااا ولی این دوتایی رو ک بهت میگم هم ب نفع خودته هم اون دختر
    تو باید هر چ زودتر با اون دختر حرف بزنی و بهش بگ ک دوسش داری . تا آخرش عاشقش بمونی ولی علاقتون دو طرفع باشع . و تا آخر عمر عاشق هم بمونین ولی قید زندگیتونو هم نزنین اون ازدواج کنع . تو هم ازدواج کن .
    راه دوم . ب خدا توکل کنو قید اون دخترو بزن تا آروم شی
    نگران نباش اگ کمکی خواسی من هستم میتونی روم حساب کنی
    مواظب خودت باش عزیزم

  • فریبا

   برومینیم بابااااااااااا

   پاسخ ها

   • رها

    کاملا درکت میکنم چون منم با همچین موضوعی مواجه ام وقتی بهش فکرمیکنم دیوونه میشم.ولی بهتره حتماازیه عالم دینی شرایط رضاعی بودن رو سوال کنی چون کلی شرایگ داره درموردشیرخوردن واینجور چیزا..شایدنامحرم باشی ودیگه ماجرات حل شه

  • بدون نام

   سلام علی جان، قبول داری که علاقه تو به خواهرت در اثر گذشت زمان به اینحایی که تو الان هستی رسیده است؟
   وقتی یک جوان برای دفعات اول به کسی علاقه مند میشود فکر میکند که عاشق شده است و احساساتی مثل اینکه بدون او هرگز...برایش چیش میآید. اما باور کن باور کن وقتی بعدها این احساس تکرار میشود تازه میفهمد که تنها از فرد او خوشش آمده است و فقط همین. بنابراین، ازت خواهش میکنم به خاطر اینکه خواهرت را بسیار دوست داری 1- خودت را شماتت نکن 2- این علاقه را با عشق اشتباه نکن.

   آیا فکر نمیکنی دلیل ایجاد علاقه به خواهرت دیدن و برخورد بیشتر با او و عدم دیدن دخترهای دیگر است؟ از آنجا که به نظر میرسد به مذهب پایبند هستی، احتمال اینکه پاسخ این سوال مثبت باشد کم نیست.
   پس دوست خوبم، اگر در چارچوب مذهب به خودت اجازه آشنایی با دخترهای خوب دیگر را بدهی (مثلا در محیط دانشگاهی یا کاری خوب و پاک) به تو قووووووووووول میدهم که پس از گذشت زمان، دختری را خواهی یافت پاک و بسیار دوست داشتنی که عاشقش خواهی شد و علاقه به خواهرت برادرانه و پر از پاکی میشود به حدی که با یادآوری خاطره این روزهایت جتی خنده ات خواهد گرفت. و میبینی که همون مرد پاک و نازنینی هستی که تو قلبت دوست داری باشی.

  • سمانه

   خوب بود

  • m

   خيلي عالي بود به نظر من همسرم اين خصوصيات را دارد و من احساس ميكنم خوشبخت ترين زن جهان هستم.از خدا مي خوام كه اين عشق هميشه ماندگار باشه و به خاطر داشتن همسرم هميشه شاكر هستم.

  • ali BH

   می خوام به علی جان اینو بگم که منم مثل تو هستم . شاید حالا بخندی و بگی هیشکی منو درک نمیکنه وهیچکس مشکلات منو نداره.منم همینو میگفتم اما حالا فهمیدم خیلی ها مثل ما هستن.البته من فقط عاشق یکی دیگه شدم نه خواهر رضاعی خودم.

   پاسخ ها

   • sara

    akhi mage khahar rezai dari azizam

   • بهروز

    حالا 3 تا شدیم چون منم عاشق خواهر رضاع یم شدم ..

  • ati

   من خیلی اوقات دربعضی مردا این رفتارا رودیدم فکرکردم عاشقمن ولی اینطور نبوده...

  • davod

   fadaton besham asheghe bad darde hast fadaton

  • arta

   عشق فقط یک بار بوجود میاد

  • shab

   کاش این مطلب ونمی خوندم.مطمئن شدم شوهرم دیگه دوسم نداره.

  • ناتی

   البته خیلی هم میان این مطالبو میخونن تا بتونن دخترا رو زودتر جذب خودشون کنن....
   ولی خب من هم اونطوریشو دیدم هم یه عشق واقعیو...
   یه عشق واقعیو از فاصله هم میشه تشخیص داد..
   مثل عشقی که خدا جلوی راه من گذاشت و باعث شد خیلی اتفاقاته قشنگ بیفته و من ممنونشم...

  • میم . آی باکلاه

   مطالب خوبی بود.
   من به دوستانی که فکر می کنند عاشق شده اند یک توصیه دارم....اگه قبول دارید که دل به دل راه داره ، دیگه شک نکنید .عشق واقعی مثل عطر گل می مونه که در فضای بین دو قلب پراکنده می شه ،اگه عشق، عشق باشه و با تمایلات سطحی اشتباه گرفته نشه حتماًحتماًمشام طرف مقابل را هم پر از عطر عشق خواهد کرد.
   از اینکه محبتتون واقعیه مطمئن بشید.

   پاسخ ها

   • قلب شکست خورده

    واقعا ممنونم خیلی حرفت قشنگ بود مخصوصا برای من که شکست عشقی خوردم.

  • خانمی

   شوهر من تمام این کارا روکرده،اما حالا کلی تغییر کرده،افسوس

  • حسین

   من همه ی این کار ها رو کردم جواب داد

   پاسخ ها

   • لیلا

    تو زرنگی دیگه

  • سارا

   عالی بودفهمیدم شوهرم خیلی دوستم داره ولی چند تاش اون طوری نبود ولی بازم خوشحالم .بگم باورنکنیدولیتاحالاکه ده مامیگذره بودن زندگیم خراب کنن

  • سميرا

   من عاشق يكي از همكلاسي هامم ولي هيچ وقت بهش این رو نفهموندم، اونم خیلی مشتاق ارتباط برقرار کردن با منه، اما نمیدونم چه چیزی هست که باعث میشه من حتی به طور عادی هم باهاش رفتار نکنمو ازش فرار کنم در حالی که همه فکرو ذکرم پیششه.نمیدونم چرا، چیکار کنم. خسته شدم

   پاسخ ها

   • leila

    نترس عزیزم خوخو که نیست ازش فرار میکنی

   • آرتمیس

    سمیرا منم مثل توام منم عاشق همکلاسیمم اونم عاشقمه ولی بهم نمیتونیم نزدیک بشیم من حتی خجالت میکشم بهش بگم ازش خوشم میاد ولی میدونه حتی خجالت میکشم نگاش کنم

   • بدون نام

    خوب دست از فرار کردن از اون بکشید و برید حرف بزنید با هم

  • نسرين

   عالي بود.من وهمكلاسيم واقعا عاشق هميم ودوست داريم به هم برسيم ولي اون تومور مغزي داره .خيلي عاشقش شدم چيكاركنم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    وای بیچاره انشاالله درست میشه البته تومور به این اسونی ها درست شدنی نیست

  • سهیلا

   بدک نبود

  • ابوطالب از گچساران

   وای پسر اینجا چه خبره!!!
   خیلی جالبه من و نامزدم همه ازن موارد رو داشتیم ولی تاحالا فکر نکرده بودم که چقدر پسر خوبی هستم!!!
   پس نامزدم علارغم فکرایی که میکردم دوستم داره!!!!
   ممنونم!

  • الناز

   در جواب علی.1 خواهر رضاعی شرایط زیادی داره شاید رضاعی نیستین شرایطشو بپرس
   2 حتما با بقیه دخترا رابطه بر قرار کن

  • سميه

   متاسفانه دله من از چيزي گرفته كه فكر ميكنم مشكله خيلي هست... نميخوام بگم مريم مقدسم هركسي توي زندگيش اشتباه كرده ولي وقتي طرف زندگيتو دوست داري ديگه دست از پا خطا نميكني قبلا هم همينطور بودم اگه كسي رو دوست داشتم با همه وجودم دوست داشتم و خطا نميكردم ولي چرا كسي باور نميكنه؟ مثلا مهمون داريم وي خونه كمك مامانميكنم نميتونم جواب تلفنمو بدم طرف فكر ميكنه من الان در حال ..... آخه چرا اينقدر زود قضاوت ميكنن؟ چرا به خودشون اجازه ميدن هر حرف يرو بزنن؟ هرتوهيني بكنن؟ من بايد چجوري برخورد كنم؟ بايد چيكار كنم؟ تقصير من چه كه بقيه دخترا گند زدن؟ چرا من بايد چوبشو بخورم؟

   پاسخ ها

   • امیرعلی روزگار ۲۵

    خودتونو اذیت نکنید سمیه خانوم ..اونها لیاقت شما رو ندارند .همین

  • sanaz

   az bas nazarat ziyad o bahal bud asle matlab yadam raft!!!!!!!! vali khodayish mataleb kheyli daqiqo jaleb bud bainke man faqat 15salame vali tu in 2rezamune ma ham bayad in chizaro balad bashim dige.naaaaaa?

   پاسخ ها

   • SOHEIL

    ساناز من 16 سالمه تو سن13 سالگی عاشق دختری شدم که هنوزم عاشقشم. و نشونه های بالا رو هم دارم.عشق سن نداره و به دوره زمونه هم نیست به ذات آدماست.

  • yasi

   asheghe pesare hamsayamoon shodam nemidoonam doosamdare ya na? aghe mano doost dashte bashe che axol amal haii neshoon mide?

  • عاشق بدبخت

   من19سالمه ولی هیچوقت عاشق نشده بودم تا حدود چندماه پیش.همسایه ای داشتیم که تو خونه ی ما کارمیکردازدانشگاه می اومدم همش نگام میکرد البته من خجالت میکشیدم بهش نگا نمیکردم تا اینکه یک روز اومد خاستگاریم.اونارسمشونه که فقط114سکه مهرکنن ولی بابام قبول نکرد بعدش سجاد گفت اشکال نداره هرچقدر که بگین من قبول میکنم وبعدش خلاصه750سکه کردیم بعدش همه ی قول وقرارامونوگذاشتیم که شب پنجشنبه خانواده ی اونا بیان با دایی وخاله وعموهام آشنابشن.شب پنجشنبه شد واقوام ما اومدن خونمون اماخانواده ی اون نیومدن خیلی شب بدی بود بابام خیلی ناراحت شد.تااینکه ساعت12شب شدکه گفتن تصادف کردیم.حالا که من لا تمام وجودم عاشقش شده بودم بابام گفت چون که این کارو کردن اگه راس گفته بودن وتصادف کردن پس اشکال نداره میکنیمیش5000سکه وقبول میکنیم در غیر این صورت دیگه....صبحش خواهرش اومد خونمون معلوم شد که تصادف نکردن.یکی ازپسرعموهاش نذاشته که سجاد با من ازدواج کنه خواهرش میگفت سجادگفته اصلا خودمومیکشم.ومن خیلی دوسش دارم......و کارمن شده شب وروز گریه کردن واسه اون .فک میکنم دیگه عاشق هیچ مردی نمیشم همش خوابشومیبینم دیوونش شدم......ولی این سوال برام پیش اومده اگه سجاد واقعا منو دوس داشت چرا باید به حرف پسرعموش گوش کنه؟یعنی سجاد هیچوقت منو دوس نداشته؟پس چرا اومد خاستگاریم؟

   پاسخ ها

   • لیلا

    تو که از همه بدبختری

   • فرنوش

    دوست عزیز من هم دختری 20 ساله هم. کاملا درکت میکنم . شرایط بدی رو تجربه کردی . اما اینو بدون اگه سجاد تو رو اول از روی عقل و با در نظر گرفتن تمامی عواقب ازدواج انتخاب کرده باشه و اون قدر احساسش به تو قوی باشه ک بدون تو نتونه همه رو میتونه قانع کنه و اگه غیر از اینه همون بهتره ک این ازدواج صورت نگیره پس هوه چیو بسپر اول به خدا و دوم به خود اون پسر

   • ستاره

    شاید عاشقت باشه اماپسراخیلی زود حرف همرو باور میکنن ممکنه پسرعموش چیزی درموردت گفته واونم باور کرده

   • لیتویی

    عجب ...

  • فرشته

   همجین نشونه هایی تو مردا نیست

  • ناشناس

   خیلی عالییییییییییییییییییییی بوددددددددددددد

  • مريم

   دستتون دردنكنه.عالي بود

  • کیارش

   تشکرخیلی خوب بود

  • NEDA

   VERY GOOOOOOOOD

  • mahla

   darkesh mikonam

  • mona

   jaleb bod khosham aamad harf nadasht ........................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  • مهديه

   خيلي خيلي خوب بود ..................

  • اسما

   من همچین مردی دارم ولی وقتی درباره موضوعی بحث میکنیم حرف خودشه در واقع مشکلا تمونو نمیتونیم حل کنیم.

  • ماندانا

   سلام
   نامزد من هیچکدوم از این ویژگیهارو نداشت جز اولی که وقتی میبینتم زل میزنه تو چشامو لبخند میزنه وای من عاشق این حرکتشم درضمن با من نسبت به دبگران خیلی خیلی مهربونتره یعنی ممکنه عاشقم باشه

  • سارا

   به نظرم خوب بود

  • shiva

   سلام چرا نظر منو نمیذارید؟

  • arezoo

   aliiiiiiiiiii bood az bazi nazaram khandam gereft bamaze boodan......merccccccc

  • فاطمه

   واقعا عالی بود . من یکیو دوست دارم و نمیدونم دوستم داره یا نه . ولی با خوندن این مطلب مطمن شدم عاشقمه . مرسی

  • تینا

   یکی از آقایون بگه من چه کار کنم آخه......
   کسی رو دوست دارم که که با یک دختر دیگه رابطه داره
   ولی از من هم جدا نمیشه...
   حاضر نیست که اون دختر رو هم فراموش کنه، بیشتر وقتش رو هم پیش اونه.....

   پاسخ ها

   • مرد

    بهتره که اونو ول کنی

   • sara

    غرورتو بردار و برو.مطمئن باش آدمای بهتری سر راهت قرار میگیرن

   • نازنین

    اون اگه دوست داره نباید کس دیگری رو تو قلبش راه بده عاشق کسی شو که لیاقتتو داشته باشه وجز تو عاشق دختر دیگری نباشه ، غیرت داشته باشه

  • moslem

   من عاشق یه دختر شدم ولی نمیدونم چه طور بهش بگم؟ لطفا یه راهنمایی به من بکنید،ممنون

   پاسخ ها

   • مریم

    اگه منطقی هستی و جنبه شنیدن هر جوابی رو داری.ازش خواستگاری کن وارد حاشیه هم نمی خواد بشی

   • بدون نام

    :) راس میگه ولش کن که عاقبت نداره منم دقیقا همین مشکلو دارم زنگ میزنم بهش میگم کجایی میگه با دوست دخترمم من هم ول نمیکنه بدبختی

  • بي بي

   سلام پسري عاشق من شده كه از من 5سال كوچكتره خواستگاريم اومده در ضمن من قبلا ي ازدواج ناموفق هم داشتم نمي دونم چه كار كنم هرچيم بهش ميگم اين تفاوتها رو ميگه از نظر من اشكال نداره يكي راهنمائيم كنده

   پاسخ ها

   • نگار

    به تازگی ازدواج هایی با این سبک بوده و بسیار موفق . یک نسخه کلی نمی توان برای همه و هر شرایطی پیچید . هر رابطه ای منحصر به فرد است .

  • avin

   بی بی جان به نظر من درست نیست که اون 5سال ازتو کوچیکتر باشه

  • شاپرک

   خیلی عالی بود مرسی از همه دوستان یه خواهشی دارم می شه برای من دعا کنید که زودتر برم سر خونه زندگیم ممنونم عزیزان

   پاسخ ها

   • مریم

    از تو حرکت از خدا برکت عزیزم .

  • وفا

   سلام منم متنو خوندم خیلی خوب بود ولی حیف من شوهر یا نامزد ندارم که با این متنا مقایسه کنم ان شاءالله در اینده مقایسه می کنم الان می خونم تا یاد بگیرم و یه زندگی خوبی برپا کنم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ان شالله

  • مریم

   مرسی
   بلاخره یک منبع پیدا شد جواب سئوالمو بده
   خیالم راحت شد

  • سعيد از شانديز

   من يه دوسه روزي هست عاشق شدم.برداشت من از عشق نه خيلي خنده داره نه خيلي ناراحت كننده يه حس خاصيه كه نميشه توصيفش كرد.شما چطور درمورد عشق صحبت ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • مریم

    من فقط می دون عشق با یه نگاه به وجود نمیاد.سعی کن با خودت رو راست باشی

  • بدون نام

   be nazre bande zendegi bayad tavasote 2 taraf hemayat she

  • سانو

   عشق روبادوست داشتن اشتباه نگیری نفرین به دوست داشتن

  • سحر

   عالی بود واقعا

  • مریم

   اگه یه نفر عاشق کسی باشه که هیچ کدم از این علایم رو نشون نده باید چیکار کنه ؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • احسان

    دعا+نماز شب که خدا فکر یکی تون را عوض کنه !

   • احسان

    یا انیس من لا انیس له یا مونس من لا مونس له خلصنا من النار یا رب

  • پری

   من نمیدونم عاشق شدم یا نه اونم عاشق مردی که 15سال از من بزرگتره با زن و 2تا بچه تازش میدونم که با خیلی ها مثل من رابطه داره من 20 سالم به نظر شما این اقتضای سنم نیست که همچین حسی نسبت به اون دارم موقعی که هست از بودن با اون خوشحالم موقعی که نیست به این فکر میکنم که اون الان با کی هستش با توجه به این که تو محیط کاری هستیم به نظرتون من چیکار باید بکنم مرسی

   پاسخ ها

   • بدون نام

    من فک می کنم خودت یک وسواس فکری برا خودت نسبت به این آقا ایجاد کردی.بهتره خودت رو به چیزای دیگه مشغول کنی.هدف داشته باش و عاقلانه تصمیم بگیر تو زندگیت .اصلا تو با این آقا ازذواج کنی فکر می کنی خوشبخت می شی ؟
    سعی کن به کلاس های مختلف بری و سرگرمی هاتو زیاد کنی.و ارتباطاتو با اشخاص دیگه به صورت سالم گسترش بدی

  • بی هم نفس

   شوهرم و من عاشق هم هستیم ولی هر کدوم تنهاییم و هیچوقت درد دلمان را به هم نمی زنیم و ساعتها پیش هم سکوت میکنیم چون شوهرم تو ذوق میزند

   پاسخ ها

   • مریم

    خب خودت شروع کن!اول از چیزای کوچیک،

    سعی کن پر انرژی تر باشی ،یا حداق سعی کن دردی براش به وجود نیاری که بعدا بخوای ازش بشنوی،روزای خوب و شادی را براش بساز

  • تنها

   هرچی اینارو میخونم بیشتر ناراحت میشم چون من عاشقشم ولی او نه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدایا کمککککککککککککککککککک

   پاسخ ها

   • بدون نام

    خب اول از خودت بپرس برا پی عاشقش شدی؟اگه جواب درستی از خودت گرفتی از ادامه راه نترس

   • احسان

    یا انیس من لا انیس له یا مونس من لا مونس له خلصها من النار یا رب

  • طراوت

   من عشق اولم بعد از خدا مادرم هست همون که به پای من سوخت 1 عمر بزرگم کرد.بعد ازون داداش گلم که همیشه پشتیبانم بود.از خدا میخوام همیشه شاد و سلامت باشن همه ی خانواده ها مخصوصا خانواده ی عزیزم.من عاشق 1 پسرم که فکر میکردم عشقش بهم کمه اما این مطالب کمکم کرد که بفهمم اونم عاشقمه مرسی.علی جان توام بیخیال خواهرت شو فراموش میکنی سعی کن قبل ازدواجش با کس دیگه باشی تا فراموشش کنی.

  • مهسا

   خوب بود فهمیدم دوسم نداره

  • بدون نام

   من تا حال عاشق نشدم .یعنی خودم تا میدیدم دارم به کسی علاقه پیدا می کنم یا دیگه نمیرم اونجایی که اون باشه یا سعی میکنم کمتر با اون شخص روبه رو شم. یه نکته رو به دختر خانم ها میخواستم بگم اگه می خواهید پسری که عاشقش شدین اون هم عاشق شما بشه سعی کنید با ادب پیش اون شخص صحبت کنید.البته این با ادبی که میگم با اون با ادبی خیلی فرق داره

   پاسخ ها

   • بدون نام

    دقیقا با کدوم با ادبی؟!!

  • شیرین

   راستش من 5ماهه نامزد کردم ولی همیشه بانامزدم سرچیزای کوچیک دعوامیکنیم ولی همدیگرو هم خیلی دوس داریم نمیدونم چرا این جوری میشه؟

  • سمیه

   من عاشق یه پسری محل کارم شدم اونم همین نشانه ها رو داره ولی میترسه بهم وابسته شیم و هردومون عذاب بکشیم
   از طرفی من خیلی تنهام دوست دارم با یکی حرف بزنم .محل کار نمیشه حرف زد باهم چت میکنیم یا اس میدیم ولی کم!!
   اینو میدونم که زیاد نباید دم دست باشی اگه خیلی دم دست باشی جلو چشاش خار میشی ولی دلم طاقت نمیاره که تا اون اس نداده من اس ندم
   احساس میکنم دوسم داره ولی زیاد مشتاق نیست شایدم عاشق نیست
   چیکار کنم جذبم بشه؟چیکار کنم اون بهم اول اس بده نه من ؟

  • دینا

   من عاشق یکی از پسرای دانشگاه شدم اما نمیدونم چطوری بهش بفهمونم
   خوش تیپ و پولدارهم هس ای کاش نبود خیلی دوسش دارم دوریش عذابم میده هیچ توجهی بهم نداره ی سلام علیکه خشک وخالی همین....................

  • سونیا

   من یه پسرو خیلی دوسسش دارم ولی اون میگخ من دوست دارم واگه بگم عاشقتم دروغ گفتم میخوام عاشقش کنم، اگه منو نمیخواد چرا باهام هستش و با کسی نیست؟
   بعضی موارد بالارو داره ولی بعضیاشو نداره
   من میخوام بدستش بیارم چیکار کنم؟

  • baran

   khob bod mamnoone

  • نسیم

   خوب بودچه فایده،من نامزدم عاشقمه ولی من هیچ حسی بهش ندارم بعضی وقتافکرمیکنم ازصمیم قلبم ازش متنفرم،شایدواسه اینه که قبلایکی رودوست داشتموتواوج دوست داشتنم بانامزدم ازدواج کردم

  • هستی

   درپاسخ به علی سعی کن بگردی وکسی راکه بهت علاقه نشان می دهد پیدا کنی بعد شروع کن به او دل ببندی حتی اگر سخت است بعد از یک مدت متوجه خواهی شد با این که دل بستن به او سخت بود اما دل کندن سخت تر است واگر نمی توانی همتی کن بلنشو احکام وشرایط خواهر رضایی را بپرس به او واگر لازم شد به همه بگو شاید او منتظر عشقی ازتو باشد وشاید هردو هم دیگررادوست دارید وفقط به خاطر یک فکر غلط از هم دوری پس علی جان کاری نکن که بعدا افسوسش را بخوری اگربا همین دیدگاه پیش بروی شکست می خوری بلند شو وبرای چیزی که می خواهی به جنگ تا دراینده افسوس عقب نشینی ات را نخوری خدا حتما برای عشق تو درمانی گذاشته پس غرق در مشکلت شو تا ببینی مشکل تو اسان تر از انی هست که تو فکر می کنی

  • nazi

   سلام ممنون از سایت خوبتون من با یه پسری یک ساله دوستم الان عاشقش شدم وفهمیدم مثل خودمه خیلی با هم رکیم همه حرفامونو میزنیم خیلی هم همو درک میکنیم اما چند وقت پیش همو دیدیم همچین به من زل زد که فکر کردم مشکلی دارم بعد از این ماجرا دلیل کارشو پرسیدم گفت چند وقت تنهام بزار بعد سه روز بهش زنگ زدم خیلی من ازخودش رنجون بهعد غروب زنگ زد گفت دلش تنگ شده واسم وقتی بهش گفتم چرا اینطوری میکنی گفت چند روز از دختر زده شدم میخواستم تنها باشم اونروزم یه نفر منو تو رو باهم دید که نباید میدید گفته دوسم دارم من ولی بااینکه عاشقشم میتونم بعد مدتی کنار بیارم ازش بگذرم نمیخوام مثل قبل ضربه عشقی بخورم تورو خدا یکی برادری وخواهری کنه برام و منو راهنمایی کنه ممنون از همه دوستان عزیز۰

   پاسخ ها

   • omid

    نازی جون ببین من رک بهت میگم که اون پسر رو ول کن چون که عاشقت نیست چون اگر عاشقت باشه تا بهش نگی برو دوست نداره از کنارت بره به قول دوستم چون عاشقته بهت نیاز داره اگر الان ولش کنی بهترته

  • فرشته

   نامزد من تقریبا همه ی این مواردو داره امیدوارم پایدار باشه
   در جواب به همه دوستان بگم سعی کنید دوست نشید اگرم میشید کوتاهه کوتاه بعد ازدواج کنید وگرنه طولانی شدن روابط دوستی ضرر داره اینو تجربه بهم ثابت کرد متشکرم

  • asal

   slm matne jalebi bod

  • شیما

   من عاشق یکی از همکلاسی هام شدم و اونم خیلی به من نگاه میکرد و به هیچ کس توجه نمیکرد ولی جلو هم نمیومد یه روز توسط یکی از دوستام بهش ابراز علاقه کردم گفت دوست داره و اونو خیلی دوست داره ولی هنوز هم داره به من نگاه میکنه من فکر میکنم اون به من علاقه ای نداشته ولی هنوزم دلیل این توجه اونو نمیفهمم

  • شیما

   چرا به نظر من پاسخ نمیدید

   پاسخ ها

   • یگانه

    شیما جون برو نزدیک و دلیل نگاهشو ازش ببرس تا خدایی نکرده برات سو.تفاهم بیش نیاد و احساساتت درگیرنشه

  • مریم هاشمی

   سلام من ۲۴سال دارم یک بچه و یک دختردارم ۱۳سال داشتم ازدواج کردم همرای همسرم مشکل زیادداشتم هفته یک بارکه میشدجنگ میکرد تااین که برادروپدرش مرازدن من گناه نداشتم اماانهایک طرف من طرف دیگربخاطردخترم تمام چیزراتحم میکردم تااین که ازپدرشوهرم جداشدیم علاقه شوهرم به من روزبه روز زیادشد تاجای که تمام این خصوصیات رادارد امامن کدام دلچستی ندارم براش کسه دیگری ۴سال است دوستم داره بی اندازه تاجای که بخاطرمن مریض است-همیشه دربیمارستان است براش میگم من عروسی کردم امااوفقط روزجداشدن من رامیبیند مریضی قلبی براش پیداشده مثل دیوانه هاخودش رادرست کرده لطفا مرا راهنمای کنیدچه کنم؟

  • بدون نام

   خیلیها اینطوری هستن ولی عاشق نیستن

  • حمید

   من دارم میسوزم و داخل داغ عشق زجر میکشم$ اهای دختر و پسرا اول عاشق نشین اما اگه کسی عاشقتون شد تنهاش نذارین

  • love

   مرسیییییییییییی خیلی عالی بود عزیزم

  • کاکا

   خوب بود اما یکم تکرار داشت

  • sahar

   matalebe khubi bud.mamanun.ama moteasefam k tahala y eshghe 2tarafeo vaqeio tajrobe nakardam

  • zahra

   aliaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  • بدون نام

   na khob nabooooooooooood

  • نیکی

   بدنبود.من پسرعمومو دوسش داشتم اونم منو میخواست ولی ولم کردورفت/چطورفراموشش کنم

  • فافا

   سلام. من دچار بلبل هوسي شديد شدم . به نظرتون بايد چي كار كنم

  • بیتا

   همش مزخرفه ، مردای الن فقط با آدم بازی میکنن

  • اسرا

   سلام حدودا یک سال و نیمه که یه کسی وارد زندگی من شده اولش فقط خیلی عجیب نگاهم میکرد که این نگاه رو به دیگران نداشت تقریبا هر روز می اومد اونجایی که میدونست من هستم و همدیگرو میدیدیم بعد از یه مدت دیگه علاوه بر نگاه کردن به من لبخندم میزد بعد از حدود یک سالم منو به دوستای صمیمیش و داداشش نشون داد .درباره من رشته تحصیلیم و خونوادمم همه چیزو میدونه ولی من یه چیزای مختصری راجعبش میدونم .با همه این حرفام اون هیچوقت تا حالا جلو نیومده با من حرفی بزنه اانم حدودا یک ماهه اصلا نیست !یعنی دیگه دوسم نداره اصلا از اولش دوستم داشته؟؟؟؟

  • ترنم

   به نظر من اگه عاشقی شجاعت نداشته باشه عاشق نیست

  • سما

   من طعم عشق واقعی رو نچشیدم و بیشتر نارو خوردم دو نمیدونم عشق واقعی یعنی چی؟اصلا نمیدونم عشق وجود داره یا نه؟ب نظرم تو این دنیای پر از دروغ دیگه عشقی وجود نداره.احساس میکم دیگه بعد از شکست توی اولین عشقم دیگه نمیتونم عشقو دوست داشتنو مث سابق درک کنم.

  • یگانه

   بسیار مفید بود"خیلی ممنون

  • حدیث

   خوب بود.امیدوارم همه ی عاشقا به هم برسن.

  • محسن

   سلام شاندیز به جمع ما عاشقا خوش اومدی
   اگه نیتت پاک باشه و فقط توکلت به خدا باشه قطعا به عشقت میرسی من نرسیدم ولی دلم روشنه و همیشه میگم فقط خدا ولاغیر........

  • دخترک سر به هوا

   اخه اینا باسه کسایی خوبه که زیاد عشقشونو میبینن نه من که عاشق مربی ویولنم شدم
   خواهش نخندید ولی من نمیدونم از کجا بفهمم دوستم داره جلوش انقدر هول میکنم که سوتی میدم بهم میخنده
   نه اینکه مسخره کنه ها ولی همش بهم میخنده اسم منو گذاشته دختره سر به هوا
   چیکار کنم بفهمم دوستم داره

  • مسعود نادری

   تشکر از ویب سایت تان/ از نظر های ارزشمند تان جهان سپاس پس چی کنم؟   گر زغم ناله و فغان نکنم پس چی کنم

   درد دل را به محبان نکنم چـــــــی کنم   پردهء چشم من از نقش رخش خالی شد

   اشک را زیور چشمان نکنم چـــــی کنم   نیست در شــــــهر مرا مونس و هم ناله دل

   خود به خود قصه هجران نکنم پس چی کنم   دستگیری نکند کس ز منی خسته روان

   آشنایی به فقیران نکنم پس چــــــــی کنم   شهروندان همه بر ظاهر ما مــــــی بینند

   رنگ بر موی پریشان نکنم پس چــی کنم   همچو یوسف بفروشند به بازار مــــــــرا

   شکوه و گله ز اخوان نکنم پس چی کنم

   پاسخ ها

   • ناشناس

    چه شعر به موقعي بود خيليييي چسبيد

  • ميترا

   سلام من يه مدتي بود عاشق يه پسري شده بودم بدون اينكه ببينمش چون خيلي ازش تعريف ميشد اما چند روز پيش ديدمش طوري كه نتونستم سلام كنم دستام ميلرزيد بعد از اون روز نميتونم فكرشو نكنم زندگيم بهم ريخته درس نميخونم فقط منتظرم از اون تعريفي بشه تا برم گوش كنم .پسره هم احساس كردم با ديدنم يه طوري شد انگار اونم منتظر من بود بعد از اون روز خبري ازش نشد من موندم و يه دنياي خيالي كمكم كنيد نميدونم چيكار كنم.....

  • بدون نام

   khob

  • نسیم

   ششششششششششگفتا مگه مردا عاشق هم میشن دارم ششششششاخ در میارم

   پاسخ ها

   • بهار

    بله

  • من من من

   یه پسری بود که کلی به من گفت دوست دارم و خواستگاری و این حرفا اما یهو تو دو روز گفت که نه مطابق معیارهای من نیستی در صورتیکه تا 24 قبلش بودم..درسته که الان شرایطی که خانواده من میخواستن نداشت اما با وجود اینکه میگفت تو مامان دختر منی و من زمان میخوام و این حرفا..همش از من گارانتی میخواست که صبر کن چند سال اما یهم گفت که برو ....چرا واقعا..میدونست که من خیلی دئستش دارم

  • علیرضا

   متن جالبی بود مرسی ‏
   تو اینترنت با دختری آشنا شدم که واقعا عاشقشم،اونم میگه عاشقمه و دوست داریم با هم ازدواج کنیم ولی از هم دوریم.کاش زودتر همو ببینیم و مشکلی برای ازدواجمون نباشه.واقعا برام سخته دور باشم ازش.برامون دعا کنید که همه چی حل شه و به هم برسیم.ممنون

  • رها

   سلام،دمت گرم که به یادشی...
   من خودم براتون دعا میکنم،روزگار منم مثل تو بود اما انگار آدم من معرفتش کم بود.
   واسه منم دعا کنین آقا علیرضا
   موفق باشی.
   خداحافظ

  • zahra

   ن یکی رو دوست دارم وبهش گفتم
   البته اونم منو دوست داره اول من بهش گفتم ولی بار دوم که دیدمش خودشو برام می گرفت هنوزم دوسم داره یا نه راهنماییم کنید

  • بهار

   من عاشق شدم ولی هنوز خودش نمی دونه اما دوستای توی مدرسم می دونندتو روخدا راهی جلوی بای من بگذارید تا بتوانم به او بگویم دوستش دارم

   پاسخ ها

   • omid

    بهار جان بهش بگو رو در رو یا یه طوری از زیر زبونش بگش بیرون
    اگر میخوای بگو چه نسبتی با تو داره تا من بهت بگم چجوری بهش بگی؟ فامیلتون؟آشنا؟دوست؟

  • دخترک سر به هوا

   من حس میکنم خیلی مربی ... دوست دارم
   ولینمیدونم اونم همچین حسی و داره یا نه
   میدونید اون فقط بهم میخنده اخه انقدر دوستش دارم که وقتی میرم کلاس هول میکنم سوتی میدم همش
   نیدونم ولی حسم بهم میگه دوستم داره
   کاش میشد ادم از قلب کسی که دوستش داره با خبر باشه
   بنظرتون چیکار کنم بفهمم دوستم داره یا خدایی نکرده بر عکس

  • يه عاشق

   دوساله عاشق كسي شدم كه از كودكي باهاش بودم ميدونه كه دوسش دارم ولي نميدونم اون نسبت به من چه حسي به نظرم درموردم دو دله خودشم نميدونه كه چيكاركنه به نظر شمامن چيكاركنم

  • فاطمه

   مگه پسر هم عاشق میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • juju

    یعنی پسرا هم آدمن ؟؟!!!!

    البته همه به غیر از عشفم !!
    :))))))))))))))

  • تارا

   به نظر من اگه کسی را دوست داری باید بهش بگی اگه علاقه دو طرفه بود در چهارچوب عقل وشرع با هم اشنابشین ودرصورت تفاهم ازدواج کنید اگه علاقه یه طرفه باشه تکلیفت باخودت روشن میشه من تجربه کردم میگم باقلبی که عشق کسی توش باشه نمی تونی در کنار دیگری احساس خوشبختی کنی اگه شکست عشقی داری فراموشش کن وبعد با دیگری ازدواج کن موفق باشید

   پاسخ ها

   • omid

    کاملا موافقم

  • sara

   mamnoonam
   besiyar khoob..........

  • عسل

   توی این زمونه ای که هرچی داری ونداری از احساس وعاطفه وگذشت ووفاداری واسه طرفکسی که ادعای عشق افلاطونی میکردبهت میگه که نمیتونه باهات باشه ومیگه خودمم علتشونمیدونم آیا واقعا دیگه حقنداری حالت از هر چی مرد ودر مقیاس بزرگتر از بشریت بهم بخوره؟عشق یک افسانه بیش نیست دوستان من

   پاسخ ها

   • omid

    با نظرت شدیدا مخالفم عسل جون عشق حقیقی هم وجود داره ولی خیلی کم شده

  • حيدر

   اي بابا ماعاشق يكي شديم امااون نميدونه يهني هيشكه نميدونه شايدبتونم بدستش بيارم گرهمسفرعشق شدي مردسفرباش

  • faramarz

   salam arz mikonam be tamome dostan lotfan tavajoh dashte bashin man be nazarate shoma kamelan ehteram mizaram va be harfaton be khobi tavajoh dashtam va nokatiro amokhtam (ama nazare man ine ke dostdashtan o eshgh varzi faghad o faghad vase hamsare ayande va dar zendegiye zano shoe bayad sorat begire) va na vase afradi ke dar zendegiye ma naghshi dashtano daran ma bayad motevajeh bazi aghayed bashim ke yeki az amele khoshbakhtie ensan pedaro madare khobe (shoma dostan baraye man arzeshe khasi darin va man be tak tak shoma ehteram mizaram o kochike hamatonam hastam va doseton daram va in az man be yadegar dashte bashin ke agar yekrozi tasmim be ezdevaj dashtin tamome karharo be daste pedaro madar besparin hata dar entekhabe hamsar elahi begardam pedaro madaro ke hamishe vase farzandaneshon pishghadaman o joz khoshbakhtie farzandaneshon arezo nadaran ' man motaghedam ke har balaye har etefaghi ke be saremon biyad baese banish khodemonim o bas dostan khahesham be shoma ine say konid fekreton gostarde tar konid be in masaele riz tavajoh nakonid zendegi kheyli sade taraz on chiziye ke fekresho mikonid man motmaenam har mardi be rahati mitone zane khodesho tabdil be fereshte kone ama hemmat mikhad sabori dark valaa ba mohabat kharha gol mishavad zanha az ma mardham ehsasati taran

  • مونس وابتهاج

   سلام فاطمه جون اره چرا که نه .پسرا عاشق هم میشن و به عشقشون وای می استند

  • baron

   سلا من دو سال با یه پسر دوس بودم خانواده من و خودش خبر داشتن بخاطرش تحقیر شدم کتک خوردم ولی اون رفت با یکی دیگه ازدواج کرد تو دوران رابطمون همش ازون میگفت ولی باهاش رابطه نداشت بعد نامزدی بهم گفت که دختر بدی هستی و به درد زندگی نمیخورد بدجور افسرده شدم تا اینکه بعد از مدتی در حالی که نامزد داره اومدو گریه کرد که اشتباه کردم نامزدمو دوس ندارم عاشق توم ولی تحت هیچ شرایزی حاضر نیس طلاقش بده، احساس میکنم که تو عمرم دسگه عاشق نمیشم چون خیلیا بهم پیشنهاد میدن و من بی تفاوتم میترسم از دوباره عاشق شدن در حالی که احساس میکنم سنم کم کم داره میگذره این ماه 24 یاله میشم خیلی خسته فکر خودشو نامزدش راحتم نمیزاره که باهمن خدایا کمکم کن عاشق بشم عذاب بکشه هر چند مطمئنم که منو فراموش کرده دیگهفبدجور پشتمو خالی کرد واسش جونمو میدادم و تا حد خودکشی رفتم

   پاسخ ها

   • فاطیما

    باران جان امیدوارم خدا بهت صبر بده:-(منم مثل توام یه پسری رو میخوام الانم1ساله باهاشم بابام فهمید.کتک خوردم.خیلی هم خوردم.اما ولش نکردم:-(غریبه نیست بچه3تاخیابون بالاترمونه.بابام ازش متنفره:-(حالاچیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • DONYA

   ba salam.. dostan gerami matalebetan ra khandam.. ehsasetan ra arj minaham.. dr javab matalebetan tanha in jomle ra mitavanam begoyam ke; ESHGH ra hargez GEDAEI nakonid ke chize ba ARZESH ra be geda nemidahand.. shad bashid

  • محسن

   سلام من عاشق دخترم هسایمونم و میدونم که اونم دوستم داره وقتی میبینمش زبونم بند میاد که چیزی بش بگم حالا موندم توش که چطوری باش رابطه بر قرار کنم . اگه راه خوبی بلدید بهم بگید ممنون میشم

  • sara

   نفرین به عشق و عاشقی.
   1 نصیحت
   به مرد جماعت نگو
   دوستت دارم.
   انگار بهش سم تزریق کردی یا زهر پاشیدی!! فرار می کنه!!
   با همه ی حرفای منطقی و قول و قرارای عاشقونه ای که داده....
   همه رو زیر پا میزاره
   فقط کافیه مهربون باشی و نرم...!!!
   زیبایی، تحصیلات بالا، شغل، اصالت خانوادگی، وفا داری................
   همه بی معنی میشن.
   فقط کافیه چند بار عاشقانه رفتار کنی و بهش بگی
   دوست دارم.........................

   پاسخ ها

   • بهار

    اره راس میگی للللللللللللللللللللللللللللللایک

   • رها

    سلام دقیقا همینطوریه

  • بدون نام

   خوب بود ممنون.

  • omid

   با سلام خدمت تمامی دوستان من 18 سالمه و عاشق یکی از دخترای فامیل شدم و نمیدونم چکار کنم قبلا هم 1 شکست عاشقی خوردم من خیلی دوسش دارم ولی نمیدونم اونم منو دوست داره یا نه و من هم الان آماده نیستم برای ازدواج چون نه خونه دارم نه کار به نظرتون باید چکار کنم منتظر شم که هر وقت خواستم ازدواج کنم بهش بگم که دوستش دارم یا همین الان نظرشو درباره خودم بپرسم؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    به نظرمن بهش بگوجون ممکنه خدایی نکرده از دستت بره

  • omid

   خواهش میکنم یکی جواب منو بده

   پاسخ ها

   • رها

    سلام دوست عزیز به نظر من شما کمی سننتون کمه ودرآینده فرصت های زیادی پیدا میکنی بهتر صبر داشته باشی تا بهترین ها رو برای زندگی با خودت انتخاب کنی ولی اگر فکر میکنی حست زود گذر نیست بدونه دوسش داری بهتر منم مثل خودت بودم ولی من دل وزدم به دریا فراموشش کردم تا بهترین هارو با چشم باز برای زندگی انتخاب کنم یکم سخته ولی الان خیلی راحتم امیدوارم از نظرم استفاده کرده باشی .بای.

  • فاطیما

   سلام.یه پسری ازآشناهای درجه2تمام این مشخصاتی که شماگفتین رو نسبت به من داره وتاالان چندباربهم گفته که عاشقانه دوستم داره وقصدازدواج داره.البته من ازهمه لحاظ قیافه.وضع مالی وخانواده درحدبالاهستم وخاستگارهم دارم امامیخوام باکسی باشم که عاشقم باشه وخودمو بخاطرخودم بخاد .اما من قبلا بایه پسر دیگه دوست بودم.البته دوستی سالم.صادق ازاین موضوع خبرداره واین منو ناراحت میکنه.الان حدود دوهفته هست که به صادق گفتم دیگه نمیتونم باهات باشم اونم سکوت کرد وفعلا هیچ خبری ازش نیست.درواقع من میخواستم امتحانش کنم به نظرتون دلش برام تنگ میشه؟ یاهمش دروغه؟ پسرا قابل اعتماد نیستن .اگر برام تادوهفته دیگه زنگ نزنه وبه خاطر غرورش منتظرباشه تامن زنگ بزنم.اونوقت خطمو خاموش میکنم تاشنیدن صدام براش آرزو بشه.اما اگر زنگ بزنه مطمئنا دیگه هیچوقت تنهاش نمیذارم وبهش وفادار میمونم تالحظه ی مرگم.

   پاسخ ها

   • omid

    فاطیما جون این کارت خیلی اشتباه بود چون اگر کسی واقعا عاشقت باشه و عشقش بهش بگه برو و دیگه نمیخوام ببینمت یا من یکی دیگه رو میخوام دیگه بر نمیگرده اگر بر نگرده یعنی واقعا از تمام دل و جونش دوستت داره چونکه قانون عشق اینه که دوست داری معشوقت خوشبخت باشه نه اینکه حتما به تو برسه

  • شادی

   سلام با یه پسر یه مدت رابطه داشتم بضی از این رفتارای بالا رو هم داره ولی میکه که فقط واس دوستی مسخاد با من باشه و حتی غیرمستقیم ازش خواستگاری کردمو اونم شدیدا رد کرد نمیدونم پس چرا بضی از نشانه های بالا رو داره؟

  • omid

   شادی جون بعضی وقتا یه پسر از یکی خوشش میاد و میخواد باهاش ازدواج کنه ولی بعضی وقتا هم پیش میاد که یکی رو دوست داشته باشه و اون یکی که تو باشی رو مثل خواهرش دوست داشته باشه یا اگر به نظر شما دوست نزدیکتره مثل دوست های صمیمی هم جنس خودش میدونه
   البته اگر از اون پسرای آب زیر کاه نباشه ای تشخیصش با خودته

   پاسخ ها

   • شادی

    اینم بگم تو فیس وقتی قهریم واسم پیامای عاشقانه میذاره که غیر مستقیم منظورش بمنه ولی وقتی میگم اشتیم همش میگه من تو رو فقط واس دوستی میخام

  • شادی

   omid:
   پس ینی اون فقط منو دوست داشته ولی ن واسه ازدواج...
   پس چرا هر وقت میخیستم باهاش بهم بزنم اون میومدو اشتی میکردیم درصورتیکه میتونسیم تمومش کنیم؟حس میکنم چون من بهش پیشنهاد ازدواج دادم اینجور شد...
   اینم یه نکته هست که هر وقت باهاش دعوام میشد اس میداد میگفت خ دلم گرفته نمیخای ج بدی؟

   پاسخ ها

   • omid

    سلام شادی جان این حسی که تو بهش داری یک حس دوستی خیلی نزدیک شما مثل 2تا دوست هستید مثلا اون تو برای اون مثل دوست های پسرشی نه 1دوست دختر من از این جور چیزا زیاد دیدم حتی خودمم با یکی از دخترای فامیلمون خیلی صمیمی هستیم و باهم دردو دل میکنیم منم دوستش دارم ولی اون نشون نمیده که به من علاقه داره یا نه بعدشم تو نباید خودتو کوچیک کنی و بهش پیشنهاد ازدواج بدی اگر میخوای بفهمی عاشقته یا نه بهش بگو یا میای خواستگاریم یا دیگه با هم دوست نیستیم و منو نمیبینی ببین عکس العملش چیه

   • شادی

    اره از وقتی بهش پیشنهاد ازدواج دادم (البته غیر مستقیم بهش گفتم)خودشو واسم میگیره میگم که بهش غیر مستقیم گفتم واس ازدواج اونم گفت نه و الانم بهم زدیم ولی هنوزم تو فیسبوک مدام منو دنبال میکنه و من از این گیجم که اگه دوسم نداره پس چرا اینکاررا رو میکنه همه چی دیگه تموم شده اخه

  • میلاد

   سلام من عاشق دختری شدم که طبقه ی بالای ما
   زندگی میکنن اولین بار که دیدمش بغل مادرش بود اما با این حال به من نگاه میکرد وخنده میکرد من اون موقع از مدرسه امده بودم وبه من خسته نباشید گفت و خنده کرد بنظر شما اونم عاشقمه

   پاسخ ها

   • omid

    آقا میلاد اگر میشه سن خودت و دختره رو بگو
    البته حدس میزنم که سن تو 16یا17باشه معمولا تو سن بلوغ پسرا علاقه شدیدی دارن که با جنس مخالف صحبت کنن البته اون پسرای خوب اینجورین بقیشون اصلا پسر نیستن شیطانن میتونی با این دختر دوستی سالمی داشته باشی تا شرایط ازدواج که کار و خونه هست رو فراهم کنی و در این مدت هم بهتر بشناسیش فقط یادت باشه با هم دوستی سالم داشته باشین تا اون زمان
    یعنی مثل خواهرت باشه برات

   • reza

    میگه بغل مامانش بود. ملتو فیلم کرده .جالبه یه نفرم اومده مشاوره داده

  • omid

   خیلی سایت زیبایی دارید من از شما برای ایجاد این سایت تشکر میکنم که میگذارید تا با هم فکری مشکل های هم رو حل کنیم

   پاسخ ها

   • شادی

    سلام
    من بهش پیشنهاد ازدواج دادم و اونم گفت نه و بعدشم بهم زدیم ولی اون هنوزم همش تو فیسبوک منو دنبال میکنه و مدام دنبال منه ساعتایی که من میرم فیس اونم میاد نمیدونم پس دلیل این کاراش چیه چون ما کاملا بهم زدیم

  • عسل

   ای بابا...امیدجان شما بایدم بانظرمن مخالفت کنی چون عدابهایی که من توی چندین سال کشیدم رو نکشیدی.البته از خدامیخوام که هرگزم نه شما نه هیچکس دیگه نکشه.دنیایی که ساخته بودم رو ویران کرد وبانامردی تمام ولم کرد.بیشتر موقعیتهای زندگیموبخاطرش از دست دادم.بدیهاشو بجون خریدم چون فقط عاشق بودم.حتی بارها ازش سیلی خوردم چون فهمیده بود خواستگار دارم.درحالیکه من گناهی نداشتم وبهش اطمینان میدادم تا ابدم شده منتظرش میمونم وفقط اونو میخام.اما خوب حق وفاداریم رو کف دستم گذاشت.تورو خدا اسم عشق واعتماد رو نیارین...بخدا حالم ازاین کلمات بد میشه

  • milad

   دستتون ازبابت پاسخی که دادید درد نکنه من 17 سالمه و دختره ای که واقعا عاشقش شدم 19 در ضمن من عادت دارم اهنگای عاشقانه رو زمزمه میکنم
   بعد عید که مادر و پدرم عید دیدنی پیش اونا رفتند
   دختره به مامانم گفت من صدای اقا میلاد رو میشنوم وقتی اهنگ میخونه بعد از گفته اون من اهنگا رو با صدای بلند تر خوندم تا دختره بهتر بشنوه یعنی بنظر شما احساس منو نسبت بهش فهمیده

  • میلاد

   سلام دستتون از بابت پاسخ درد نکنه در ضمن من 17 سالمه و دختره ای که واقعا عاشقشم 19 اینم بگم که من عادت دارم اهنگای عاشقانه رو زمزمه کنم بعدا پدر و مادرم که عید دیدنی رفت بودند خونه ی اونها دختره به مادرم گفت من صدای اقا میلاد رو میشنوم وقتی اهنگ میخونه از اون موقع به بعد من با صدای بلندتری اهنگ خوندم تا دختره بهتر بشنوه یعنی دختره احساس من نسبت بهش رو فهمیده

  • زی زی

   من تو دانشگاه عاشق که نه یه جورایی احساس میکنم دوستش دارمم از طریق یکی از دوستام فهمید ولی هیچ عکسالعملی انجام نداد ولی از چشماش یه چیز دیگه میگن تو رو خدا راهنماییم کنید خیلی پسر خوبیه منم یه دختر چادریم یعنی به خاطر اینکه چادری هستم جلو نمیاد.لطفا راهنمییم کنید

  • میلاد

   اقا تو رو خدا جوابم رو بدید من منتظرم

  • علی

   چه جوری بهش بگم؟

  • السا

   سلام به تمامی دوستان عزیز من 18سالمه یک سال میشه که یکی رو خیلی دوست دارم اول که دیدمش ازش خیلی بدم میومد ولی الان وقتی که میبینمش دستام میلرزه قلبم تند تند میزنه یخ یخ میشم اصلا یه طوری میشم تا همو میبینیم به هم زول میزنیم دیگه جداکردن نگاه من واون کار حضرت فیل اسمشو میدونم اونم اسم منو میدونه از هم خجالت میکشیم نمیدونم که اونم منو دوست داره یا نه جواب بدید ممنون میشم الان من باید چی کار کنم دوسش دارم خوب.

  • میلاد

   اقا چه جوری بهش بگم اون همش خونه است و پشت کنکوریه تو رو خدا ایندفعه جوابم رو بدید

  • فاطمه

   سلام می خواستم بگم پسر عمم عاشق من بود و به من میگفت که بهت علاقه دارم و تورو دوست دارم من هم عاشقش شدم و خیلی دوستش داشتم و تو رویاهام با او زندگی می کردم و مجرد بودم وبرام خاستگار زیاد می اومد بلا خره با رضایت خودم با کسی غیر از اون ازدواج کردم ولی پسره رو دوست نداشتم الان هم دوست ندارم نمیدونم چی کار کنم لطفا کمکم کنید

  • مریم

   نمیدونم چی بگم فقط باید بگم عالی بود

  • سوگند

   از نظر من عالی بود ولی هیچ کس تو دنیا لیاقت عشق دخترارو نداره باور کن باااااااااای

  • السا

   سلام دوستای عزیز خواهش میکنم نظر بدید.

  • فاطمه

   سلام بچه ها من پسری رو دوست دارم البته اونم خیلی دوستم داره ولی ترس دارم از اینکه بخواد بیاد خاستگاریم چون از دو استان متفاوتیم و تو خانواده ما هم نه کسی عاشق میشه کسی هم عاشق بشه باز حرف,حرف بابا و داداشمه از اینکه بفهمن با هم رابطه داشتیم میترسم هم به خاطر فاصله زیاد میگن نه چکار کنم نه واسه من بد بشه هم جواب مثبت بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه راه نشونم بدین مرسی.

  • ستاره

   راستش من تودانشگاه ازیکی خشم میومد هردومون خیلی به نگاهمیکردیم بالاخره شمارشودادوباهم دوست شدیم ولی اون بهم گفت عاشقه یکی دیگه اس منم گفتم پس موندنم فایده نداره تموم کردیم ولیمن دیوونشم پس واسه چی بهم شماره دادیعنی اصلادوسم ندشت؟

  • ستاره

   البته باراول من نگاهش کردموبادوستم مسخرش میکردم اون متوجه من شد ازم پرسیدواسه چی بهش میخندیدم درواقع من ازش خوشم اومده بود دستم بهش نمیرسیدمسخرش کردم نمیدونم لطفاکمکم کنید

  • دخترک

   سلام نظراتو خوندم مطالب عالی بود من خودم تجربه درحد دوست داشتن دارم اما عاشق کسی نشدم وبه نظرم بهتره این ملاکهارو برای همسر ایندتون بسنجید تا اینکه عمرتونو باکسی تلف کنید که اصلا معلوم نیس قسمتتون باشه

  • نيلو

   بسيار شيك و مجلسي بود

  • سحر

   سلام دوستان من 33 ساله هستم ومتاهلم شوهرم 5 سال از من بزرگتر هست ولی به دلیل مشکلات من ازش سرد شدم والان با یه مرد 73 ساله مجرد دوست هستم که خیلی عاشقش هستم او هم دوستم دارد ولی نمیخواهد زندگی منم از هم بپاشه ولی من نمیتونم شوهرم رو تحمل کنم از یه طرفم یه بچه داریم واین باعث شده همه راههای طلاق برام بسته بشه خیلی درمانده شدم نمیدونم چیکار کنم

   پاسخ ها

   • Elahe

    salam sahare khubam, be nazare man say kon dobare asheghe shoharet bashio zendegito asheghune edame bedi vaelle be nazare man ham bachat bad bakht mishe ham khodet ham shoharet. laghal delet be hale bachat besuze. sayo talash kon moshkelateto hal koni nzar moshkelat behet ghalabe konan.

  • پریسا

   ممنون عالی بود فقط یک چیز دیگه می شه می شه بگین از کجا بفهمیم که پسر غریبه هم دوستم داره یا همینا شامل اون هم می شه

  • فاطمه

   عشق دروغه همين!

  • بهاران

   سلام دوستان مطمئن باشید با گذر زمان خودتون می فهمید چه قدر ساده می اندیشید عشق زیباست اما تفسیر و معنای اون عمیق تر از خود کلمه است سعی کنید عاشق شید ولی عاشق لیاقتها عاشق هوس و هوای خود نشید اگه هر کسی با این کلمه بازی کرد که شما را تو دنیای هوس خودش فقط برای چند روزی نگه داره و بعد مثل ادامس دورتون بیاندازه این کار را نکنید زندگی خود را بیمار نکنید دخترا ساده نباشید نگذارید با توچیهات بعضی اقایان البته نه همه تن به تحقیر خودتون و جسمتون بدید

  • حمیرا م

   سلام به نظرمن هرکسی لیاقت دوست داشتن وعشق رو نداره

  • مهناز

   من یه سوال داشتم اگه پسری قبا ازدواج در مورد رابطه زیاد صحبت کنه وآیا هدفش هوس نیست من میخوام مطمعن بشم که منو دوست داره شک دارم میشه راهنمایی کنین ممنون

   پاسخ ها

   • دخی

    بهش بگو اگه دوستم داری یه هفته در این رابطه صحبت نکن

  • مهاجر

   واقعا همش درست بودن چون من خودم تمام اينا درنامزدم كه ميدونم چقدعاشقمه ديدم

  • مهاجر

   واقعا همش درست بودن چون من خودم تمام اينا درنامزدم كه ميدونم چقدعاشقمه ديدم

  • زهرا

   بد نبود

  • علي

   من هم عاشقم

  • عسل

   همش دروغه وبس... هیچ مردی عاشق نمیشه چون مردها دودوتا چهارتا بلدن...باور نکنید اگرم ابراز علاقه کردن بهتون بدونید که موقته ...کافیه مدتی بگذره تا دلشون رو بزنید وبرن سراغ یکی دیگه... امیدوارم اینجور نشه اما همه دخترایی که فکر میکنن طرفشون استثناس و با همه فرق داره روزی به حرفم خواهند رسید...

  • بهار

   نميدونم يادم باشه يه بار ديگه كسي كه دوستش دارمو ديدم دقت كنم ببينم از اين نشانه ها داره يا نه

  • مونا

   ان چی بود

  • من عاشق مهتابم فقط برا منه

   دقیقاً باهاتون موافقم

  • زری

   سلام فدای همتون بشم من 18 سالم عاشق یکی شدم ک جونم ولی مامانم مخلف میگه زیاد مو نداره اسمش امیر اونم ی دنیا دوسم داره ولی یکم زبونش تند نمی دونم شاید بهش جواب نه دادم راستی برای خودش استقلال نداره اگه میشه لطفا راهنمایی ام کنید

  • زیبا

   این برترین ها باید واسه این قسمت یه مشاورم بذاره که به سوالای شما جواب بده!!
   بابا چه خبره اینجا؟!

  • مهری