۶۴۳۲۵۲ ۱۲ نظر
۵۰۰۸

نماد خوش‌شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان

در سنت های مختلف جهان، خوشبختی سمبل های مختلفی دارد، به عنوان مثال در مکزیک روبان رنگی یا در تایلند نخ سفید تعیین کننده خوشبختی است.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: روز عروسی، یکی از مهمترین روزهای زندگی هر فردی است. زوج ها در چنین روزی همه تلاش شان را می کنند تا بر خوشبختی خود بیافزایند. در سنت های مختلف جهان، خوشبختی سمبل های مختلفی دارد، به عنوان مثال در مکزیک روبان رنگی یا در تایلند نخ سفید تعیین کننده خوشبختی است. اگر شما هم دوست دارید که با نماد خوش شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
در چین، تاریخ عروسی حرف اول را می زند
در عروسی های چینی، تاریخ حرف اول را می زند. در واقع تاریخ عروسی است که خوشبختی یا شکست زوج ها را رقم می زند. اگر زوجی در انتخاب تاریخ اشتباه کنند، زندگی خوشی نخواهند داشت یا برعکس، اگر روز عروسی شان را در تاریخی درست برگزار کنند، زندگی مشترک خوبی را تجربه خواهند کرد. اما از کجا تشخیص می دهند که چه تاریخی درست و چه تاریخی اشتباه است؟ در واقع آنها قبل از تعیین تاریخ عروسی، نزد فالگیر، راهب چینی یا ستاره شناس می روند تا مطمن شوند که تاریخ عروسی شان خوشبختی آنها را تضمین می کند. آنچه در تعیین این تاریخ موثر است، تاریخ تولد عروس است. از این رو برخی از روزها و ماههای سال شانس با او نیست و بهتر است که از برگزاری مراسم عروسی در آن روزها، خودداری کنند.
نماد خوش‌شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان
در هند، باران نشانه خوشبختی است
مراسم عروسی هندی ها، مراسمی رنگین و پر از شور و نشاط است اما آنچه خوشبختی عروس و داماد را قطعی می کند، باران است. طبق سنت های هندی، بارش باران در روز عروسی، سمبلی از خوشبختی عروس و داماد است. در هند، دست و پای عروس را با حنا رنگ می کنند و معتقدند که هر چه رنگ جوهر پر رنگ تر باشد، خوشبختی بیشتری را به همراه خواهد داشت اما این خوشبختی با بارش باران کامل می شود، به طوری که اگر در آن روز باران ببارد، عروس و داماد نیز تا آخر عمرشان زندگی خوشی خواهند داشت.
در اسپانیا، کراوات داماد شانس می آورد
مردم اسپانیا اعتقاد دارند که کراوات داماد شانس می آورد. از این رو داماد پس از مراسم کراوات خود را تکه تکه کرده و آن را میان دوستانش پخش می کند. هر کسی که تکه ای از کراوات او را داشته باشد، خوشبختی از آن او خواهد بود. البته در برخی مراسم، این کار را با جوراب عروس نیز می کنند.
نماد خوش‌شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان
ایرلندی های نعل اسب را سمبل خوشبختی می دانند
در ایرلند، عروس ها برای اینکه شانس خوبی در ازدواج داشته باشند، از نعل اسب استفاده می کنند. آنها نعل اسب را به لباس عروس یا حتی دیگر وسایل شان می چسبانند تا خوشبختی را از آن خود کنند. البته فرم قرار گرفتن این شی U شکل نیز اهمیت دارد، به این صورت که همیشه باید به سمت بالا قرار گیرد. در این صورت در خوشبختی آنها هیچ شکی نخواهد بود.
عنکبوت روی لباس عروس، خوش شانسی می آورد
در انگلستان اگر فردی عنکبوت هراسی داشته باشد، بهتر است که زندگی مجردی خود را ادامه دهد زیرا مردم این کشور اعتقاد دارند که خوشبختی زندگی مشترک با همین حشره تعیین می شود. در واقع عروس خانم ها اگر روی لباس عروس شان عنکبوت ببینند، مطمئن می شوند که راه درستی را در پیش گرفته اند و خوشبخت خواهند شد.
نماد خوش‌شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان
در تایلند،نخ سفید به دور دست تعیین کننده خوشبختی است
طبق سنت های تایلند، عوامل مختلفی در خوشبختی عروس و داماد دخیل است، به عنوان مثال تاریخ عروسی یکی از مهمترین عواملی ست که عروس و داماد باید قبل از انتخاب اش، با طالع بینان مشورت کنند. اما سنت دیگری نیز وجود دارد که پس از تمام شدن مراسم عروسی انجام می شود. در واقع پس از مراسم، میهمان ها نخی سفید را به دور مچ عروس و داماد می پیچند. اگر این نخ تا سه روز از دست آنها خارج نشود، خوشبختی شان حتمی ست.
نماد خوش‌شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان
در مکزیک، ۳ روبان رنگی برای عروس خوش شانسی می آورد
مراسم عروسی مکزیکی ها بسیار مذهبی است. در این مراسم عروس لباسی سفید به تن می کند اما خوش شانسی او با رنگ های دیگری رقم می خورد. در واقع عروس ۳ روبان به رنگ های قرمز، زرد و آبی را به طور پنهانی به لباس های زیرش گره می زند که هر کدام نمادی از عشق، پول و فراوانی نعمت است. هیچکس این روبان ها را نمی بیند تا انتهای مراسم که عروس آنها را به داماد نشان می دهد.
در ایتالیا، عروس بادام های رنگی به میهمانان هدیه می دهد
بسیاری از عروس های ایتالیایی مراسم سنتی قبل از عروسی را به جا می آورند تا خوشبختی و باروری به آنها روی آورد. به عنوان مثال در شب قبل از عروسی، عروس لباسی سبز رنگ به تن می کند و تا فردای آن روز از دید داماد دور می ماند و سعی می کند این زمان را با خانواده اش بگذراند. علاوه بر آن، او هدیه های کوچکی را به میهمانانش می دهد تا خوشبختی بیشتری را از آن خود کنند. این هدیه ها شامل کیسه های کوچکی است که داخل آن بادام هایی با روکش شکلات رنگی وجود دارد. آنها معتقدند که تعداد این بادام ها باید فرد باشد(۷ یا ۹ عدد) تا بد اقبالی را از خود دور نماید. اگر به طور تصادفی تعداد بادام ها زوج شود، از میزان خوشبختی آنها کاسته می شود.
نماد خوش‌شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان
در عروسی های ویتنام، همه چیز به رنگ قرمز است
در عروسی های ویتنام خبری از رنگ سفید نیست. در واقع رنگ قرمز است که سمبلی از خوش شانسی می باشد. به همین دلیل در مراسم آنها، تمام لباس ها، دکوراسیون و وسایل عروس به رنگ قرمز طراحی شده است. حتی هدیه هایی مانند میوه، کیک... که خانواده داماد به خانه عروس می برند، در کاغذ کادویی قرمز پیچیده شده است که همگی نشانه ای از خوش اقبالی است.
نماد خوش‌شانسی در جشن عروسی مناطق مختلف جهان

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • در ایران = سر بریدن گوسفند

   پاسخ ها

   • بدون نام

    بیچاره این چیزا لیاقت میخواد! مگه همه میتونن گوسفند بخرن و قربانی کنن؟!

  • از بین تمام رسم و رسوم عروسی در کشورهای جهان،کشور پیشرفته کره که بیشترین تولید گوشی های هوشمند وتلوزیون ولوازم خانگی یا صوتی تصویری جهان را در اختیار دارند،مراسم عروسی بسیار عجیب و غریب و خرافاتی را انجام میدهند و به این باورها شدیداً معتقد هستند که متأسفانه در این مطلب مجله برترینها هیچ اشاره ای به کشور کره نشد به عنوان مثال یکی از این مراسم جالب و خنده دار به منظور مرد بارآوردن و مقاوم کردن داماد در برابر مشکلات زندگی و سرسخت شدن در برابر چالشها داماد بیچاره رو در شب اول عروس به وسیله نوعی مارماهی زرد رنگ کتک میزنند که هم وحشتناکه هم خنده دار!و دقیقاً یادآور مراسم خواستگار زنان سریال برره آقای مهران مدیری هست!!!

  • وآلبته هميشه داماد من و شلوار مشكي مي پوشد

  • فکر می کردم فقط ما خرافاتی هستیم

   پاسخ ها

   • ک

    جالب اینکه کشورهای پیشرفته هم به این باورها عقیده دارند،مثلا شما در اینترنت اگر این عنوان " رسم و رسوم عجیب ازدواج در کشور کره جنوبی" میبینی که کشورهایی با مراسم عجیب و غریب تر از ما هم وجود دارند

  • برترينها عكس صفحه اول عكس عروس واقعا لخته اين چه عكساييه ميذاريد انقدر آتش جهنم خودتون رو گداخته تر نكنيد دنيا دوروزه شايد فردا راهي قبر شدي

   پاسخ ها

   • بدون نام

    واقعا که اگه شما اینو نزده بودی اصلا دقت نمیکردم...توبرو خودت و افکاره پوسیده و چشم های هیزتو درست کن

   • بدون نام

    نظرت چیه تو چشماتو ببندی؟تفکرات عقب مونده برای قرن بیست و یک نیست

   • بدون نام

    این قدر بدم میاد از اینایی که روشنفکری کشته شون! حالا قرن 21 باشه دیگه همه باید لخت وعریان باشن؟؟!

   • بدون نام

    منم موافقم..به عقیده ی ایشون هر کی لختر با کلاس تر و روشنفکرتر.آخه عزیزه من شرم و حیا از بین رفته بخاطر همین طرز فکر غلط وغرب زده ی امثال شماهاست...یه حدو حدودهایی هست که اصلا نباید زیر پا بره و ما به عنوان انسان و دارای عقل وشعور باااید انجامشون بدیم

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج