۶۸۹۷۵۶
۶ نظر
۵۰۱۱
۶ نظر
۵۰۱۱

داستان خانه خاکستری

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

من معتقد هستم که رنگ‌ها همه حرفی برای گفتن دارند؛ روشن و تیره، گرم و سرد، همگی برای ایجاد حسی در ما خلق شده‌اند. خاکستری از دسته رنگ‌هایی است که در پس آن هزار راز و سخن پنهان شده است. خاکستری را که به خانه آوردیم، یعنی زندگی هنوز چیز‌هایی برای جستن، کشف کردن و لذت بردن دارد!

مجله منزل - زهرا سرشکی: من معتقد هستم که رنگ‌ها همه حرفی برای گفتن دارند؛ روشن و تیره، گرم و سرد، همگی برای ایجاد حسی در ما خلق شده‌اند. خاکستری از دسته رنگ‌هایی است که در پس آن هزار راز و سخن پنهان شده است. خاکستری را که به خانه آوردیم،یعنی زندگی هنوز چیزهایی برای جستن، کشف کردن و لذت بردن دارد!
دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

تور خانه گردی در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
  شغل صاحبان خانه: سعید طالبی، مدیریت تجارت و کسب کار MBA و طراح داخلی؛ مرتضی طالبی، هنرمند و نقاش
  موقعیت: تهران، ولنجک
  متراژ: 165
  ملک: شخصی
  تعداد اتاق‌خواب: 3 عدد
  تعداد سرویس: یک سرویس میهمان، سرویس و حمام اصلی
  سبک دکوراسیون: کانتمپورری
  نگ‌های غالب: خاکستری و قهوه‌ای
  مدت‌زمان طراحی و بازسازی: حدود 5 ماه
  هزینه: حدود ۴۰۰ میلیون تومان

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

قیمت خرید وسایل (قیمت ها به تومان می باشد.)

1| مبل ال Velency ایتالیا (قیمت: ۸,۸۰۰,۰۰۰)

2| مبلمان تک Ital Foam (قیمت: ۴,۵۰۰,۰۰۰)

3| صندلی‌های پنتون غذاخوری ۶ عدد Benchin (قیمت: ۲,۷۰۰,۰۰۰)

4| صندلی‌های ایمز میز آشپزخانه استیل ۴ عدد (قیمت: ۸۰۰,۰۰۰)

5| لوستر اصلی (قیمت: ۲,۵۰۰,۰۰۰)

6| لوستر سالن غذاخوری و میز آشپزخانه (قیمت: ۷۰۰,۰۰۰)

7| لوستر کانتر arpdesign (قیمت: ۱,۰۰۰,۰۰۰)

8| آباژورهای قرمز arpdesign (قیمت: ۷۰۰,۰۰۰)

9| لوستر اتاق‌ها Eglo (قیمت: ۴۵۰,۰۰۰)

10| ست چمدان قرمز (قیمت: ۷,۰۰۰,۰۰۰)

11| میز نارنجی سالن (قیمت: ۷۰۰,۰۰۰)

12| صندلی کانتر ۳ عدد هلگر (قیمت: ۹۰۰,۰۰۰)

13| مبل چستر چرم سالن (قیمت: ۳,۵۰۰,۰۰۰)

14| جاکفشی دکوراسیون Camus Wood (قیمت: ۲,۵۰۰,۰۰۰)

15| کنسول سالن غذاخوری دکوراسیون Camus Wood (قیمت: ۶,۰۰۰,۰۰۰)

16| بوفه سالن غذاخوری دکوراسیون Camus Wood (قیمت: ۶,۰۰۰,۰۰۰)

17| میز ناهارخوری دکوراسیون Camus Wood (قیمت: ۷,۰۰۰,۰۰۰)

18| میز جلو مبلی ال دکوراسیون Camus Wood (قیمت: ۳,۰۰۰,۰۰۰)

19| میز جلو مبلی چستر دکوراسیون شندی دکور (قیمت: ۷,۰۰۰,۰۰۰)

20| آینه‌های راهرو، سالن غذاخوری و سالن سفارشی ساز (قیمت: ۵,۰۰۰,۰۰۰)

21| فرش‌ها (قیمت: ۸,۰۰۰,۰۰۰)

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

حس خوب تلفیق آجر و چوب

خانه آقای طالبی از آن دسته خانه‌های معاصری بود که جریان زندگی در آن به‌خوبی احساس می‌شد. با نگاه کلی به فضای منزل می‌شد فهمید که برای همه قسمت‌ها وقت و سلیقه بسياري به خرج داده شده است. او اعتقاد داشت که قبل از ایجاد فضای جدید به‌خوبی می‌دانسته که در هر گوشه از خانه چه اتفاقاتی قرار است رخ‌دهد و چرا. یکی از جذاب‌ترین قسمت‌ها برایمان دیوار آجری بود. آقای طالبی هم ابتدا از همان قسمت برایمان گفت:

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

«ما سعی کردیم المان‌های اصلی در خانه، رنگ خاکستری، آجر و چوب باشد. عناصری که به‌کارگیری آنها در کنار یکدیگر، فضایی گرم و خوشایند را ایجاد می‌کند و در کنار نور، زیبایی آنها دوچندان خواهد شد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در ایده اولیه داشتیم این بود که بین تمامی قسمت‌های دکوراسیون خانه و حتی وسایل، یکپارچگی کلی وجود داشته باشد. به نظر من خانه وقتی می‌تواند معنای واقعی به خود بگیرد که فضاها انعطاف‌پذیر و مهم‌تر از آن، قابل‌درک باشند».

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

خلق فضای نو

یکپارچگی فضاها به این معنی نیست که هر بخش از خانه، هویت مستقل خودش را نداشته باشد، بلکه هر قسمت از خانه، ویژگی خاص خودش را هم دارد. برای اینکه خانه بزرگ‌تر به نظر برسد، دیوارهای تفکیک‌کننده تخریب شد و به ‌جای آن از حائل‌های تفکیک‌کننده زنده استفاده شد. هم‌چنین از بین بردن اتاق تلویزیون و تبدیل آن به سالن غذاخوری در مجاورت آشپزخانه، موجب شده است تا از جزءجزء فضا استفاده شود و زندگی در تمامی بخش‌های خانه و در تمامی ساعات روز جریان داشته باشد. بااین‌حال سعی شده است تا حدودی هر بخش، مشخصه‌های مخصوص خود را هرچند اندک دارا باشند.

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

نشیمن را قربانی مهمانی نکنید!

یکی از معضلاتی که این روزها در هر خانه‌ای، چه بزرگ و چه کوچک دچار آن هستیم این است که طراحی و چیدمان فضاهای مختلف خانه به‌ویژه نشیمن مطابق سلیقه و راحتی خودمان نیست، بلکه به این فکر می‌کنیم که مهمان چگونه فکر می‌کند و چه می‌خواهد. آقای طالبی هم در دکوراسیون داخلی نشیمن با ما هم‌عقیده است:

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

«بسیاری از مردم در طراحی منزل خود، یک اصل مهم را دنبال می‌کنند و آن، فضایی بسیار بزرگ برای میهمانی خانوادگی است. اگرچه این امر به یک فرهنگ در کشور ما بدل شده است، بااین‌حال مردم راحتی خود را فدای ایجاد سالن برای پذیرایی از میهمانان می‌کنند. فراموش نکنید که متر به متر یک خانه ارزشمند است و ما باید در طول روز از تمامی متراژ منزل خود استفاده کنیم. شاید این امر بسیاری از اوقات فراموش گردد؛ اما ما در یک منزل به فضایی برای استراحت، مطالعه و کسب آرامش نیازمندیم، فضایی که تنها عناصر راحتی در آن مؤثر نیستند، بلکه حس شما نسبت به آن فضا، تأثیر زیادی در بهره‌وری و عملکرد شما دارد.

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

در این‌گونه فضاها باید تلاش کنیم تا دکوراسیون به خواسته ما بیشترین نزدیکی را داشته باشد. به نظر من نشیمن مانند یک منبع شارژ برای انسان است؛ یعنی می‌توان در آن آرامش و انرژی مثبت دریافت کرد و این نکته مهم‌ترین عامل بود تا نشیمن منزلم به این شکل باشد، نشیمنی آرام و به دور از کسالت».

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

روشنایی‌های خانه خاکستری

نورپردازی می‌تواند در ایجاد دید مثبت یا منفی از یک محیط، تأثیر مستقیمی داشته باشد. در حقیقت نورپردازی منزل آقای طالبی نیمه دوم دکوراسیون خوب و اصولی منزل او بود و البته توانسته بود به‌خوبی این نقش را ایفا کند، چراکه به دلیل رنگ خاکستری خانه سعی شده است در تمامی قسمت‌ها از عناصر نوری با فرمی هماهنگ و بهترین حالت نورپردازی استفاده شود تا خواسته اهالی خانه را در تمامی ساعات روز برآورده کند.

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

آشپزخانه، زیبا و کاربردی

استفاده از رنگ غالب خاکستری مات در طراحی آشپزخانه، فضا را مدرن کرده است و جزیره اصلی‌اي که هم به‌عنوان کانتر و هم به‌عنوان کابینت از آن استفاده می‌شود در وسط آشپزخانه و در تقاطع با میز آشپزخانه و صندلی‌های مدرن و زردرنگ در هماهنگی کامل هستند. صاحب‌خانه هم مانند ما این فضا را آرامش‌بخش و دوست‌داشتنی می‌داند و از طراحی آن می‌گوید:

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

«اینجا، یک فضای کاملاً بسته با یک کانتر بسیار کوچک بود. فضایی که تنها یک آشپزخانه دلگیر را در ذهن می‌ساخت؛ اما با تخریب دیوارها و از بین بردن فضای محصورکننده، آشپزخانه بار دیگر به خانه بازگشت و جزئی از این منزل شد. چراغ‌ها و آویز بالای میز ازجمله مواردی هستند که این آشپزخانه را از یک آشپزخانه معمولی به یک آشپزخانه مدرن، زیبا و کاربردی تبدیل می‌کنند».

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

به جزئیات دقت کنید

انتخاب جزئیات اگرچه همیشه به مرحله آخر راه پیدا می‌کنند؛ اما هنوز هم می‌توان گفت كه می‌توانند به‌سادگی فضا را تغییر دهند. در دکوراسیون خانه خاکستری استفاده از تابلوهای هنری در دیوارهای خالی راهروها و آینه‌کاری چشم‌نوازی می‌کنند و مانع از تکراری شدن فضا می‌شوند.

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

برای تهیه مجله منزل می توانید به صورت حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور و برای خرید نسخه الکترونیک از وب سایت taaghche.ir اقدام نمائید.

ضمنا برای اشتراک نسخه چاپی مجله منزل روی تصویر زیر کلیک کنید:

دکوراسیونی به سبک خانواده طالبی

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج