۷۸۱۳۳۹ ۲۰ نظر
۵۰۰۰

راهنمای دریافت ویزای عراق برای اربعین ۹۷

اربعین نزدیک است و بزرگ‌ترین پیاده روی جهان و زیارت اتباع متبرکه در عراق سبب شده تا میلیون‌ها هموطن مشتاق دریافت ویزا سفر به عراق باشند. هزینه ویزا عراق به حدود ۳۸۷ هزار تومان رسیده است و بعید است از این رقم کمتر شود.

وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: اربعین نزدیک است و بزرگ ترین پیاده روی جهان و زیارت اتباع متبرکه در عراق سبب شده تا میلیون ها هموطن مشتاق دریافت ویزا سفر به عراق باشند. هزینه ویزا عراق به حدود ۳۸۷ هزار تومان رسیده است و بعید است از این رقم کمتر شود. پیش‌تر هزینه ثبت‌نام اربعین ۳۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده بود.

رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه گفته بود که آنچه در سامانه سماح (ثبت‌نام سفر اربعین) اعلام شده مبنای ویزای عراق است که به «ریال» و نه دینار یا دلار دریافت می‌شود و معادل ۴۱ دلاری است که بین دولت ایران و عراق توافق شده و با موافقت بانک مرکزی با ارز حدود ۸ هزار تومان محاسبه شده است که حدود ۳۸۶ هزار و ۲۶۷ تومان می‌شود.

گذرنامه شما برای سفر به عراق باید ۶ ماه اعتبار داشته و ۲۰ نمایندگی عراق در سراسر ایران برای صدور ویزا ایجاد شده است. هیچ ویزایی در مرز صادر نمی شود و تا ۵ روز پیش از سفر می توانید ویزا دریافت کنید. زائران آگاه باشند اگر هزینه ویزا کمتر یا بیشتر از این مبلغ بود، آن ویزا حتما درست نیست.

راهنمای دریافت ویزای عراق برای اربعین ۹۷

شهرهای صدور ویزا عراق

امسال در ۲۰ نمایندگی، ویزای عراق صادر می‌شود که این دفاتر در شهرهای اصفهان (۲ دفتر)، شیراز، آبادان، سوسنگرد، یزد، کرج، ایلام، کرمان، قم، ساری، تبریز، رشت، اراک، اردبیل، بندرعباس، بیرجند، بوشهر، گلستان و همدان واقع شده و در کنار سه کنسولگری اهواز، کرمانشاه و مشهد و سفارت عراق در تهران برای اربعین به صدور ویزا اقدام می‌کنند.

ویزای عراق در مرزها صادر نمی‌شود و این امکان فقط برای بومی‌های آن منطقه فراهم خواهد شد. بنابراین زائران به انگیزه دریافت ویزا در لحظه آخر و هنگام خروج از کشور، در نقاط مرزی ازدحام نکنند. در تفاهم‌نامه با طرف عراقی ذکر شده هر شرکت عراقی که قصد دارد خدمات ویزا در اربعین ارائه دهد، باید از سامانه «سماح» اقدام کند و مانند گذشته نمی‌تواند مستقل عمل کند.

انواع ویزای کشور عراق

مرجع صادرکننده ویزای عراق برای شهروندان ایرانی، سفارت عراق واقع در تهران است. سفارت عراق با توجه به درخواست متقاضیان، ویزاهای مختلفی مانند ویزای زیارتی و ویزای متعدده یا اعتیادیه (ویزای کار کشور عراق) را صادر می‌کند.

ویزای زیارتی این کشور که بیشترین متقاضی را در ماه‌های محرم و صفر داشته خود نیز به دو نوع ویزای انفرادی و گروهی تقسیم بندی می‌شوند.

ویزای اعتیادیه: این ویزا معمولاً برای افرادی صادر می‌شود که مشغول اجرای پروژه­های اقتصادی و تجاری در خاک عراق هستند که مدت اعتبار این نوع ویزا سه ماه است. ویزای اعتیادیه، ویزای یک بار ورود است یعنی دارندگان آن فقط یک بار می‌توانند وارد عراق شده و سپس خارج شوند.

ویزای متعدده: معمولاً به افرادی تعلق می‌گیرد که مسئول اجرای پروژه­ای تجاری یا اقتصادی در خاک عراق هستند. اعتبار ویزای متعدده نیز مانند ویزای اعتیادیه سه ماه است اما دارندگان ویزای متعدده برخلاف دارندگان ویزای اعتیادیه میتوانید چندین مرتبه وارد خاک عراق شوند.

ویزای زیارتی انفرادی: این نوع ویزا یک بار ورود است و مدت اعتبار آن سه ماه می‌باشد. مدت اقامت مجاز دارندگان این نوع ویزا در عراق حداکثر یک ماه است.

ویزای زیارتی گروهی: این ویزا برای یک گروه به صورت دسته جمعی صادر می‌شود؛ یعنی دارندگان ویزای گروهی نمی‌توانند تک تک وارد عراق شده یا از آن خارج شوند؛ بلکه ملزم به سفر کاروانی هستند. ویزای گروهی هم مانند ویزای انفرادی، یک بار ورود است و سه ماه انقضا دارد. دارندگان این نوع ویزای زیارتی نیز حداکثر یک ماه می‌توانند در عراق اقامت داشته باشند.

راهنمای دریافت ویزای عراق برای اربعین ۹۷

نحوه اخذ ویزای فوری عراق

مدارک لازم برای اخذ ویزای عراق

اصل پاسپورت (حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد)

دو قطعه عکس ۴*۳ با زمینه سفید

ویزای فوری عراق (انفرادی): متقاضیان اخذ ویزای فوری عراق انفرادی به جای مراجعه به سفارت این کشور باید به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی استان تهران مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک لازم درخواست اخذ ویزای انفرادی بدهند.

سازمان کارگزاری امور زیارتی پس از دریافت مدارک و درخواست، آنها را به سفارت عراق ارسال کرده و سفارت پس از بررسی مدارک دریافتی به صدور ویزا اقدام می‌نماید. (در صورت وجود نقص در مدارک ویزا صادر نگردیده و متقاضی برای رفع نواقص یه سفارت عراق رجوع نماید).

زمان اخذی ویزای فوری عراق (انفرادی): ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری

ویزای فوری عراق (گروهی): متقاضیان اخذ ویزای گروهی عراق نیز از مراجعه به سفارت این کشور بی نیاز هستند. جهت دریافت ویزای گروهی بایستی ابتدا در سایت سامانه سماح ثبت نام و اطلاعات تمام اعضای گروه را ثبت کرد.

شرکت سماح بعد از تایید درخواست، با متقاضی تماس گرفته تا با مراجعه حضوری به شرکت، مجوز اخذ ویزای گروهی را دریافت کند. در مرحله بعد متقاضی باید با مراجعه به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی و ارائه مدارک تمام اعضای گروه، تقاضای اخذ ویزای گروهی دهد. کارگزاری امور زیارتی استان تهران، مدارک دریافتی را به سفارت عراق فرستاده و سفارت پس از تایید مدارک، ویزای گروهی را صادر می‌کند.

نکته: اگر نقصی در مدارک وجود داشته باشد از صدور ویزا خودداری می‌کند تا متقاضی به سفارت مراجعه نماید و برای رفع مشکل اقدام کند. توجه داشته باشید که حتی اگر فقط مدارک یکی از اعضا هم ایراد داشته باشد؛ ویزا صادر نخواهد شد؛ مگر اینکه فرد مذکور را از فهرست حذف کنید یا مشکل موجود را برطرف نمایید.

زمان اخذی ویزای فوری عراق (گروهی): ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • واقعا مدیون هر کسی که بخواهد بره. جیب این عراقی که به بچه ها و شهدای ما ظلم کردند را پر کنید. این همه به همون ظلم کردند.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    مرگ بر منافق

   • بدون نام

    شما همون انتالیا را برو، کاری به بقیه نداشته باش

   • بدون نام

    فعلا که جیب دولت خودمون داره پر میشه

   • بدون نام

    آمریکا چی میتونیم بریم؟؟؟

   • بدون نام

    کسی اونجا نمیره که خرج کنه . پیاده میرن موکبها هم همه چی بدون خرجه
    همون جنگ ایران و عراق شیعیان بسیاری در جنگ وارد نشدن و صدام همشون رو اعدام کرد عزیزم

   • بدون نام

    بتوچه مدیون این ملت منافقایی مثل تو اند که همیشه تو قایق امریکا پارو میزنند

   • بدون نام

    جنست مشکل داره اربعین عراقیها از ایرانیا بدون یک ریال پذیرایی میکنند تو سواحل انتالیا خوش باش

  • عراق یک سال هست ویزای گروهی نمیدهد حتی به کاروانهای حج وزیارت

  • پس لطف کنید کسانی که میرن آمریکا و انگلیسم مدیون کنید چون اگه عراقیا هشت سال ظلم کردند اونا چندین ساله به بچه ها ی شما ظلم می کنند،یا فقط چشمتون نمیتونه عشق مردم به امام حسین و ببینه

  • لطف کنید کسایی که میرن آمریکا و انگلیسم مدیون کنید چون اگه عراقیا هشت سال به بچه هاتون ظلم کردن اونا سالیان سال هست که دارن ظلم میکنند و اگر چشم دیدن عشق مردم به امام حسین رو ندارید سکوت کنید.

  • عراق بابت هزینه های جنگ باید غرامت بپردازد واقعا با چه رویی از ایرانی های عاشق ائمه (ع) اینقدر پول می گیرند.
   دستگاه دیپلماسی چه می کند؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    سلام امدنیوز داداش قبلش یه تحقیق بکن اربعین عراقیها بصورت رایگان جا و غذا میدن به زایرین ایرانی

  • کاش مرز رو ببند تا دیگه برنگردن

   پاسخ ها

   • بدون نام

    تو بری امریکا برنگردی ایشاالله وطن فروش

   • نور

    آمیننننننن دیگه چشمم به ریخت امثال شما نیوفتهههه

   • نور

    در ضمن وطن فروش شمایید که ذره ذره خاک و آب ایران عزیزمونو هراج کردین ،خزر از اونور و چابهار و خلیج فارس ،کرمانشاهو نابود کردین ،خوزستان و..... دیگه جایی مونده خراب کنید ؟؟؟؟ ننگ ابدی بر شماااااا اسمتون به ظلمت و تاریکی در تاریخ ایرانو جهان ثبت میشه

  • تو برو عراق و دیگه برنگرد عرب پرست

  • تا وقتی اینهمه الکی متعصب تو مملکت داریم اوضاعمون همینه...

  • این حسین کیست که عالم همه دیوانه ی اوست
   بحث با بعضی افراد رو باید انداخت تو زباله
   عشق هرکی هر جا باشه به اون میرسه عشق ماهم حسین ع
   دنیا و اخرت
   باعشقتون خوش باشید

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج