۸۶۸۸۹۰ ۲۸ نظر
۵۰۱۵

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

در این مطلب به کشور دیگر از جهان سفر کرده ایم. دکوراسیون منزل الهه و فرهاد در هلند به نوعی طراحی و دکوراسیون شده است که رنگ‌های متفاوت در دکوراسیون به خوبی با هم هماهنگ شده اند. داستان جالب انتخاب ترکیب رنگی را هم بهتر است خودتان بخوانید.

وب‌سایت چیدانه - صدف حقیقت: استفاده از رنگ در طراحی داخلی خانه باید هوشمندانه و به گونه‌ای صورت گیرد که باعث ایجاد تضاد و شلوغی در دکوراسیون نشود. برخی از رنگ‌ها با وجود آنکه در نگاه اول به نظر کاملا متضاد می‌رسند، زمانی که کنار هم قرار بگیرند می‌توانند تاثیر مثبتی در دکوراسوین منزل شما به وجود آورند. در این مطلب به کشور دیگر از جهان سفر کرده ایم.

دکوراسیون منزل الهه و فرهاد در هلند به نوعی طراحی و دکوراسیون شده است که رنگ‌های متفاوت در دکوراسیون به خوبی با هم هماهنگ شده اند. داستان جالب انتخاب ترکیب رنگی را هم بهتر است خودتان بخوانید:

خانه الهه و فرهاد در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۳ نفر و یک حیوان خانگی
 • شغل صاحب خانه: مدیر پروژه و سرپرست فنی
 • موقعیت کشور: هلند/ شهر: آیندهون
 • متراژ فضا: ۱۴۰ متر مربع
 • سال ساخت: ۲۰۰۳
 • طبقه: ویلایی دو طبقه
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: ۳ خواب و یک اتاق زیر شیروانی
 • تعداد سرویس بهداشتی: دو توالت و یک حمام
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ‌های غالب: زرد، آبی مسی و قهوه‌ای
 • ویژگی برجسته طراحی: خلوت متناسب با نیاز کودک خردسال، چیدمان به نحوی که جلوی نور را نگیرد.
 • طراح: هر دو نفر
 • مدت زمان طراحی داخلی: ۶ ماه اول بصورت فشرده و پس از آن گاه و بیگاه در مواردی که نیاز بوده
 • بازسازی حمام و حیاط با طراحی خودمان
 • فضای مورد علاقه: کل فضای خانه

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

داستان دکوراسیون خانه از یک ظرف مسی شروع شد!

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

داستان دکوراسیون خانه ما از یک ظرف مسى زنگ زده شروع شد که طیف رنگ زرد، سبز، سبز آبى تا قهوه اى را در خودش داشت. همان زمان فکر کردیم که چقدر این ترکیب رنگ‌ها را دوست داریم. این ترکیب رنگی هم رنگ‌های سرد را شامل می‌شود و هم رنگ‌های گرم و در عین حال که این رنگ‌ها تضاد دارند، یک همگونی و هماهنگی هم پشت این رنگ‌ها وجود دارد. پیش از این، چون تجربه خانه پر از رنگ‌های مختلف را داشتیم و خیلى زود رنگ‌های زیاد خسته مان کرده بود و از طرفی دیگر خانه رنگى دوست داشتیم، این رنگ‌ها به رنگ‌های دکوراسیون خانه ما تبدیل شدند.

خانه سه اتاق خواب شامل اتاق اصلی، اتاق کودک و اتاق لباس دارد. در طبقه زیر شیروانی تخت مهمان و میز کار همچنین وسایل ورزشی قرار دارند که ما بیشتر مواقع ساعت‌های عصر را آنجا می‌گذرانیم.

سبک دکوراسیون در اتاق نشیمن خانه

براى ما راحتى خودمان و کودکمان مهمترین نقش را برای انتخاب سبک دکوراسیون داشته است. در انتخاب سبک اولین معیار راحتى و بعد از آن سادگى مبلمان و راحتی در تمیز کردن آن‌ها بوده است. مثلا برای انتخاب پارچه مبل ما از مشاوران فروشگاه کمک گرفتیم و پارچه‌ای انتخاب کردیم که گربه خانگی مان آن را نخ کش نکند و همچنین در صورت کثیف شدن به راحتی تمیز شود. بیشتر وسایل به غیر از فرش‌ها از فروشگاه‌های هلندی خریداری شده و در انتخاب وسایل نسبت قیمت به کیفیت از فاکتور‌های مهم ما بوده است.

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

در دکوراسیون نشیمن فرش زیبای دستبافتی مشاهده می‌کنید که با طرح‌های متفاوت و ظریف خود چشم بیننده را به سمت خود جلب می‌کند. میز جلومبلی گرد با گلدان تزیینی و گل‌های شاخه بریده تزیین شده است. کوسن روی مبل به رنگ سبز آبی با نقوش روی فرش نیز همخوانی دارد.

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

در سمت دیگر نشیمن که میز تلویزیون قرار دارد، دیوارپوشی از جنس کاغذ دیواری و به رنگ آبی فیروزه‌ای روی دیوار نصب شده است. این رنگ یکی از رنگ‌های غالب در فضای خانه است که خود را به شکل‌های مختلف معرفی می‌کند. میز تلویزیون مدرن و به رنگ سفید در کنار رادیاتور به سبکی مدرن و زیبا ضلع روبروی مبلمان را تشکیل داده است.

این رادیاتور به شکل کنسول باریک در فضا حضور پیدا کرده است و می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای لوازم دکوری هم مناسب باشد.

دکوراسیون غذاخوری با فرش مدرن

رنگ غالب مشاهده شده در دکوراسیون غذاخوری از صندلی‌ها و فرش گرد کناری و به رنگ زرد دیده می‌شود. پایه‌های فلزی صندلی ناهارخوری استفاده از متریالی متفاوت برای خانه را نشان می‌دهد و می‌تواند با عصر مدرن همخوانی داشته باشد. فرش مدرن و ساده خاکستری رنگ انتخاب دیگری از افراد خانه برای این فضاست.

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

در کنار این فضا می‌توانید قفسه‌های فلزی را مشاهده کنید که در یک شبکه کلی روی دیوار نصب شده اند. این قفسه‌ها فضای مناسبی برای نگهداری وسایل مختلف و لوازم دکوری محسوب می‌شوند و به طور کلی تاثیر مثبتی بر فضای داخلی خانه گذاشته اند.

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

دکوراسیون آشپزخانه پر نور الهه

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

رنگ کابینت آشپزخانه در ردیف پایین کرم رنگ و از طیف رنگی گرم و در ردیف بالا به رنگ سفید انتخاب شده و دستگیره‌های فلزی این کابینت سبکی متفاوت را یادآور می‌کند. کاشی‌های بین کابینتی به شکل مربع‌های کوچک سفید رنگ بوده و باعث خاص شدن جلوه آشپزخانه می‌شود.

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند
آنچه در دکوراسیون آشپزخانه هلند بیش از همه چیز جلوه می‌کند، نور طبیعی و سایه‌هایی است که از پرده‌های کرکره وارد فضا می‌شود. قطعا پخت و پز در این آشپزخانه دلنشین خواهد بود.

طراحی حیاط خانه زیر سقف آبی

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

دیوار‌های حائل چوبی و بلند در حیاط خانه فضای امن و دلچسبی برای افراد خانه به وجود آورده است. کفپوش مناسب فضای باز در کنار باغچه بندی‌های مدرن نشان می‌دهد که برای طراحی این فضا دقت بسیاری شده است. میز و صندلی فضای باز برای این حیاط بهترین انتخاب است.

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند
همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید روی یکی از همین دیوار‌های چوبی لانه پرنده کوچکی نصب شده تا بتواند برای پرندگان پناهگاه امنی به وجود آورد.

توصیه‌های کاربردی الهه برای دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون خانه ایرانی الهه و فرهاد در هلند

طراحی داخلی خانه را به دور از تجملات، با توجه به نیاز‌های شخصى و راحتى خودتان طراحی و دکور کنید. وجود نور داخل خانه فضا را بسیار دلنشین می‌کند. با وسایل دکورى یا پرده‌های کلفت جلوی نور را نگیرید. از رنگ‌هایی که به فضا شادابى می‌دهند استفاده کنید. در صورت داشتن فرزند یا حیوان خانگى سگ یا گربه راحتى آن‌ها را هم در نظر بگیرید.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج