adexo3
۸۸۸۲۰۰
۲۳ نظر
۹۷۵۰۰
۲۳ نظر
۹۷۵۰۰
پ

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

نعل اسب از قدیمی‌ترین نماد‌های خوش شانسی در تاریخ دنیاست. تأثیرات احتمالی آن از آوردن شانس خوب برای حل و برطرف کردن مشکلات تا از بین بردن درگیری‌ها و اختلافات تغییر می‌کند، با وجود آنکه شاید تصور کنید این فقط یک فلز به نظر می‌رسد.

برترین‌ها: نعل اسب از قدیمی‌ترین نماد‌های خوش شانسی در تاریخ دنیاست. تأثیرات احتمالی آن از آوردن شانس خوب برای حل و برطرف کردن مشکلات تا از بین بردن درگیری‌ها و اختلافات تغییر می‌کند، با وجود آنکه شاید تصور کنید این فقط یک فلز به نظر می‌رسد. خاصیت نعل اسب در فرم U شکل آن نهفته است. همچنین نعل اسب در کف پای اسب‌ها برای کاهش ساییدگی سم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

البته ذکر این نکته هم ضروری است که گفته می‌شود نحوه قرار گرفتن نعل اسب تأثیرات متفاوتی بر جای می‌گذارد:

 • نعل رو به پایین: حفاظت و حمایت به همراه می‌آورد
 • نعل رو به بالا: خوش شانسی به همراه می‌آورد

منشأ اولیه نعل اسب

اجداد ما نعل اسب را به عنوان طلسم و جادو زمانی مورد استفاده قرار دادند که متوجه شدند فرم U شکل آن به هلال ماه شباهت دارد. تمدن اولیه معتقد بود اجسام آسمانی مانند خورشید و ماه می‌توانند خوش شانسی و باروری برای زنان داشته باشند.

به همین دلیل ایده استفاده از نعل اسب به عنوان نماد خوش شانسی از آنجایی آمد که اسب به عنوان حیوان اهلی شناخته شد. به عبارت دیگر یونانی‌های باستان نعل اسب را به تمدن غرب معرفی کردند. از آن زمان نعل اسب مهم‌ترین نماد خوش شانسی به شمار می‌رود.

حالا اگر دوست دارید یک نماد خوش‌شانسی و حمایت به کسی دوستش دارید، هدیه دهید. این گردنبند طلا با پلاک نعل اسب را سفارش دهید:

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

سن دانتان و نیرو‌های شیطانی

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

با وجود تاریخچه ذکر شده، در قرن دهم میلادی افراد به تدریج نعل اسب را روی درب منازل آویزان کردند تا از خانه و خانواده‌شان محافظت کند و این عمل به لطف فردی به نام سن دانتان انجام گرفت. او آهنگری بود که در شهر کانتربری انگلستان به مقام اسقف اعظم رسیده بود. اما چرا نعل اسب را انتخاب کرده و به سراغ وسیله دیگری از آهنگری‌اش نرفته بود؟

افسانه این است که فردی به دیدار اسقف اعظم آمد تا از او نعل اسب طلب کند. او نعل‌ها را برای کار دیگری جز پا‌های خود نمی‌خواست که به طرز عجیبی شبیه به پای حیوان بود و درست در همان زمان دانتان فهمید که این موجود شیطان است.

سپس سن دانتان درخواست مرد را انجام داد، ولی اجازه نداد بفهمد که از هویت اصلی‌اش باخبر شده است. سن دانتان به مرد گفت که تنها روش استفاده از نعل آن است که او را بر دیوار آویزان کند و به این ترتیب شیطان با شنیدن این جمله تقاضای بخشش کرد. بعد از این ماجرا آهنگر از این فرصت استفاده و از مردم خواست برای جلوگیری از ورود شیطان به خانه‌شان، نعل اسب را روی درب ورودی منزل آویزان کنند.

این داستان به سرعت در میان جامعه کاتولیک مشهور شد. گفته می‌شود این فرد تغییرات زیادی در تاریخ به وجود آورده است. پس از آن اتفاق با استفاده از میخ نعل اسب حلقه‌هایی ساخته و در میان مردم باب شد. افراد تصور می‌کردند که این حلقه‌ها خاصیت شفابخشی و درمانی دارند.

نظرتان راجع به هدیه دادن یک جاکلیدی برنجی نفیس با طرح نعل اسب به یک دوست قدیمی چیست؟

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

تمدن باستان

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، مردم نعل اسب را قبل از قرن دهم به عنوان طلسم مورد استفاده قرار می‌دادند. به نظر می‌رسد یونانی‌ها اعتقاد داشتند فلز متریالی است که نیرو‌های شیطانی را دور می‌کند و شاید به همین دلیل از این ماده در نبرد‌های خود هم استفاده می‌کردند. از طرفی دیگر شکل هلالی نعل اسب این باور را در مردم به وجود آورد که اجسام آسمانی با کمک این وسیله شانس خوش و باروری را برایشان به ارمغان می‌آورد. معجزه عدد ۷ را نیز باید در اینجا متذکر شد: این مسئله اتفاقی نیست که برای نصب نعل اسب به سم او نیاز به ۷ میخ دارید.

در نهایت در قرون وسطا مردم نعل اسب را برای محافظت از خودشان در برابر سحر و جادو مورد استفاده قرار می‌دادند. در آن زمان باور عموم این بود که جادوگران سوار بر جارو به حرکت در می‌آمدند چرا که از اسب‌ها می‌ترسیدند. به همین دلیل در روسیه، آهنگر‌ها به عنوان افراد دارای جادوی سفید شناخته می‌شدند. این باور به اندازه‌ای قوی بود که افراد آهنگر مراسم عروسی را برگزار می‌کردند. همچنین سندان به تنها تجهیزاتی تبدیل شد که می‌توانست حلقه را در دست عروس و داماد قرار دهد.

چرا نعل اسب خوش‌شانسی می‌آورد؟

تاریخچه نعل اسب بدون شک گسترده و گیج‌کننده است، ولی یک نکته واضح در رابطه با آن وجود دارد: تقریباً همه تمدن‌های غربی این وسیله را به عنوان طلسم در نظر می‌گیرند و به همین دلیل همچنان به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین نماد‌های خوش شانسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر فرد می‌تواند خودش انتخاب کند که به این خرافات اعتقاد داشته باشد یا خیر و این باور در میان فرهنگ و اعتقادات مختلف چه از نظر زمانی و چه از نظر مکانی متفاوت است.

منبع: steptohealth

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • بدون نام

   من به این چیزها اعتقادی ندارم بد شانس بودن یا خوش شانسی بستگی به اعمال آدم داره بهترین کار برای از بین بردن انرژی منفی اسپند دود کردن شمع روشن کردن و دعای خیر برای همه

   پاسخ ها

   • هانی

    منم هروز اسپند دود میکنم و صدقه میندازم

   • بدون نام

    نعل اسب مربوط به عاشوراست .اینها همش چرنده

   • بدون نام

    دقیقن درسته

  • mjkb

   بهتر ارتباط نعل اسب و عاشورا رو جستجو فرمایید تا علتش مشخص بشه .

   پاسخ ها

   • بدون نام

    آره دوست عزیز این چیزی که شما گفتید راست است

   • بدون نام

    تو دیگه آخرخرافه پرستی هستی عمو

   • ف.کریمی

    سلام ازیک منبع موثق خواندم که اعتقاد به نعل اسب بعداز واقعه عاشورا واسب تاختن بر پیکر شهدا ی کربلا رایج شدو قاتلان امام حسین نعل اسبهایشان را نماد شانس و تفاخر بر سردر خانه هایشان نصب می کردندو بعدملل دیگر بدون درک معنی آن ،آنراپذیرفتند. متاسفم از اینکه در جامعه اسلامیمان خرافات اینگونه توجیه شده و نشر پیدا می کند و بر روی اکثر کالاهای داخلی و خارجی بون توجه به عمق این مظلومیت حک و نصب می شود..

  • ضحی

   چرته بابا....خرافاته....خوش شانسی فقط با کارو تلاش خودت وکسب روزی حلال به دست میاد...ولاغیر....

  • بدون نام

   همش خرافاته

  • بدون نام

   خرافات

   پاسخ ها

   • کیانا

    دقیقا

  • Mehdi Heydari

   شما که خواستی مطلبی بنویسید لااقل یه تحقیق مختصر میکردی که بدونی جریان نعل بعد از واقعه عاشورا شروع شد و متاسفانه خیلی از ایرانی ها بدون اطلاع از این موضوع از این نماد به عنوان خوش شانسی استفاده میکنند
   شما لااقل اگر کاهش نمی‌دین این جریان رو مردم رو ترقیب به استفاده از این نماد نکنید

  • سلام

   من فکر کنم همون قانون جذب فکر خوب خوبی میاره

  • م .ترکمان

   وقتی دستور داده شد که بر اجساد شهدای عاشورا اسب ها را بتازانند اسب ها حرکتی نکردند.طایفه ی که اسب های کوتوله داشتند این کار را کردند.بعد از برگشت از جنگ انها اسبها را مانند نعل ها بی قیمتهای بالایی به فروش رساندند.نعل نیز غز ان روز به بعد ترویج پیدا کرد.البته قبلا هم بوده.

  • مجید

   تبرک جستن رو یهودیانی باب کردن که نعل اسب هایی که از واقعه عاشورا باز گشتن رو مقدس دانستن و بعد ها با مهاجرتشون در دنیا رواج دادن و متاسفانه ما ایرانی ها هم اینکار اشتباه رو انجام میدیم

  • علی

   این کاربرا درست میگن بعد کربلا این فرهنگ مد شد

  • بدون نام

   نعل اسب نماد شیطان پرستیه

  • محمد رضا

   واقعیت نعل اسب بر میگرده به ظهر عاشورا که با اسب بر پیکر مطهر امام حسین تاختن کدوم ادم بیسوادی میگه که شانس میاره فقط خشم خدارو بر میانگیزه،امام حسین از پاکترین انسانهاست که شهادت رسیده امید وارم هیچ کسی دوست نداشته باشه نماد جنایت شیطان تو خونش باشه

  • حمیدرضا

   من خودم دیدم خوش شانسی رو بانعل اسب چیکار ب امام حسین داره خوده نعله اسب ی نوعه طلسمه ونیروی خاصی داره اینکه میگن شیطانی بنظرم راسه چون ی چیزای دیدم ازش

  • بدون نام

   کسی نعل اسب خودسرانه نصب کنه خیلی خطرناک شیطانی است بلا نازل میشه نباید در پشت نرده زده بشه با این کار جن شیطان در اون محل پر میشه

  • ناشناس

   فقط باید اعتقاد داشته باشی نعل اسب واقعا نماد خوشبختی و ثروته

   پاسخ ها

   • ناشناس

    واقعا تاثیرش را دیدین

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج