جاباما
۱۰۸۴۸۹۱
۲۶ نظر
۵۲۳۹
۲۶ نظر
۵۲۳۹
پ

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

متاسفانه سالی که پشت‌سر گذاشتیم، مملوء از ناراحتی و اتفاقات ناخوشایند بود. اما حالا که در ماه‌های پایانی این سال خاکستری قرار داریم، می‌خواهیم در این مطلب به شما بگوییم چطور همیشه شاد و خوشحال باشید.

برترین‌ها: احساس خوشحالی و خوشبختی، حس‌ست که تمام انسان‌ها برای داشتن حال خوب و یک زندگی سالم نیاز دارند. متاسفانه سالی که پشت‌سر گذاشتیم، مملوء از ناراحتی و اتفاقات ناخوشایند بود، سالی که برای همه پراز درد و رنج بود، اما زندگی جریان دارد و قرار نیست این اتفاقات تلخ بر زندگی ما سایه بیاندازد، حالا که در ماه‌های پایانی این سال خاکستری قرار داریم، می‌خواهیم در این مطلب به شما بگوییم چطور همیشه شاد و خوشحال باشید. با ما همراه باشید.

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

چطور همیشه خوشحال باشیم؟

اینکه بعضی وقت‌ها نسبت به اوقات دیگر احساس شادی بیشتری کنید، عادی است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانید الگوی ثابتی از رضایتمندی، خشنودی و قدردانی در زندگیتان داشته باشید. در گام اول باید یاد بگیرید که چطور می‌توانیم همیشه شاد باشیم و خودتان به‌تنهایی، خوشحال و خشنود و در زندگی روزمره‌تان مثبت باشید. برای ادامه دادن به این کار‌های نشاط‌آور، عادت‌هایی ایجاد کنید که بتواند در ایجاد حال خوب و اعتماد به‌نفس به کمکتان بیاید.

۱. مثبت فکر کنید

همه‌ی ما می‌دانیم که تفکر مثبت می‌تواند تا ۱۰ درصد عوامل استرس زا، نگرانی ها، شرایط اقتصادی و روابط را بهبود بخشد، ۹۰ ٪ باقی مانده به این بستگی دارد که شما چگونه جهان اطراف خود را پردازش می‌کنید. تفکر مثبت سطح انرژی، خلاقیت و بهره وری را تا ۳۰ ٪ افزایش می‌دهد، محققین همچنین تفکر مثبت را عامل طول عمر، درمان بیماری ها، سلامت جسمانی و تحمل شرایط دشوار می‌دانند.

۲. مهربان باشید

شما هیچ‌وقت نمی‌دانید آدم‌های دوروبرتان در حال گذراندن چه شرایطی‌اند. حتی اگر آن‌ها با شما بی‌ادب بودند، سعی کنید با مهربانی با آن‌ها رفتار کنید. عصبانی شدن در نهایت به خود شما آسیب می‌زند. بعد از چند بار مهار خشم‌تان، مغز شما به‌طور خودکار روند انجام این کار را یاد می‌گیرد و به شما در شرایط عصبانیت کمک می‌کند. البته انجام این کار اصلاً آسان نیست، اما کم‌کم آن را یاد می‌گیرید و در زندگی رضایت بیشتری به دست می‌آورید.

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

۳. از مقایسه خودتان با دیگران اجتناب کنید

هر کسی زندگی متفاوتی دارد بنابراین مقایسه خودتان با بقیه، بی‌فایده است. موفقیت‌ها، استعداد‌ها و فرصت‌های خود را به خودتان یادآوری کنید. شادی‌هایتان را بر اساس دستاوردهایتان پایه‌گذاری کنید، نه بر اساس کاری که دیگران انجام داده‌اند. از مقایسه خودتان با دیگران اجتناب کنید. هر کسی زندگی متفاوتی دارد بنابراین مقایسه خودتان با بقیه، بی‌فایده است. موفقیت‌ها، استعداد‌ها و فرصت‌های خود را به خودتان یادآوری کنید. شادی‌هایتان را بر اساس دستاوردهایتان پایه‌گذاری کنید، نه بر اساس کاری که دیگران انجام داده‌اند.

۴. حرف‌های منفی دیگران را نادیده بگیرید

اگر به دیگران اجازه دهید بیشتر از اینکه بازده‌ای به زندگیتان بدهند، از آن کسر کنند، تعادل زندگیتان بر هم خورده و بدون اینکه بفهمید اسیر منفی‌بافی خواهید شد. نظرات بی‌فایده و آزاردهنده دیگران را نادیده بگیرید. شما هیچ کنترلی روی حرف‌های دیگران ندارید؛ اما کنترل اینکه به آن‌ها اجازه بدهید این حرف‌ها را به شما بزنند یا نه دست خودتان است. شما می‌توانید حرف‌های مسموم آن‌ها را رد کنید تا به قلب و فکرتان آسیب نرسانند.

۵. ورزش کنید

مطالعات نشان داده که تمرینات ورزشی نه تنها برای تناسب اندام مفید هستند بلکه باعث آزاد شدن اندورفین در بدن می‌شوند که می‌تواند باعث تغییر خلق و خوی شما شده و شما را شادتر و سرحال‌تر می‌کند.

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

۶. پول‌تان را مدیریت کنید

یاد بگیرید چطور پول‌تان را مدیریت کنید. مشکلات مالی باعث ایجاد استرس در زندگی می‌شود. بر اساس مطالعات انجام شده، افراد زمانی که اوضاع مالی شان خوب است، زندگی شادتری دارند و مسائل مالی یکی از فاکتور‌های ایجاد شادی در زندگی آن‌هاست. اگر می‌خواهید امسال شاد بودن را تجربه کنید و موفقیت‌های بیشتری به دست بیاورید، باید یاد بگیرید چطور پول‌تان را مدیریت کنید، نه اینکه پول‌تان شما را مدیریت کند.

۷. چیز‌هایی که بابت آن‌ها سپاسگزارید را بر روی کاغذ بنویسید

احساس و فکر کردن در مورد چیز‌هایی که انگیزه‌ی شما برای بیدار شدن هستند راهی عالی برای شادی بیشتر در زندگی بوده و از افسردگی و ترس جلوگیری می‌کند. مهم نیست که کجا هستند و یا چه کاری انجام می‌دهند، افراد خوشبخت که زندگی شادی دارند همیشه چیزی برای سپاسگزاری پیدا می‌کنند، سعی کنید که هر شب سه چیز را برای سپاسگزاری پیدا کنید و آن‌ها را یادداشت کنید.

۸. گوش بدهید

سعی کنید بیشتر از صحبت کردن، گوش بدهید. به آن‌هایی که واقعاً دوست‌شان دارید محبت نشان بدهید و توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید. در زمان صحبت با هم، تلفن‌تان را زمین بگذارید و به چشم‌هایشان نگاه کنید. از آن‌ها بپرسید در چه حالی هستند و چه اتفاقاتی در زندگی‌شان در حال رخ دادن است. به سؤال‌هایشان پاسخ بدهید. این حس را در آن‌ها به وجود بیاورید که برایشان ارزش قائل هستید، به جای اینکه در تمام مدت فقط درباره‌ی خودتان حرف بزنید.

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

۹. خودتان را ببخشید

وقتی اشتباه می‌کنید، خودتان را ببخشید و طوری با خودتان رفتار کنید که در چنین شرایطی با دوستتان رفتار می‌کنید. روی اشتباه توقف نکنید، اما متعهد باشید که در آینده، بهتر عمل کنید.

۱۰. به ندای درونیتان گوش دهید

زندگی یا سفری پرمخاطره است یا هیچ چیز نیست. هیچوقت نمی‌توانیم با ادامه کار‌هایی که همیشه می‌کنیم، به چیزی تبدیل شویم که می‌خواهیم. تصمیم بگیرید که به ندای درونیتان گوش دهید نه نقطه‌نظرات بقیه آدمها. همان کاری را بکنید که ته قلبتان مطمئن هستید درست است. راه، راه خودتان است. ممکن است بقیه در این مسیر با شما همراه شوند، اما هیچکس نمی‌تواند این راه را بجای شما بپیماید؛ و یادتان نرود که قدردان همه روز‌های زندگیتان باشید.

روز‌های خوب شما را غرق در خوشبختی می‌کنند و روز‌های بد تجربه‌تان را بالا می‌برند و بدترین روز‌ها بهترین درس‌ها را به شما می‌دهند.

۱۱. مدیتیشن انجام دهید

تمرینات مدیتیشن به یکی از روش‌های محبوب در بین روان شناسان برای درمان افسردگی و شاد زندگی کردن تبدیل شده است، هنگامی که به طور مرتب مراقبه‌ی ذهنی انجام می‌دهید خوش اخلاق‌تر می‌شوید، استرس شما کاهش می‌یابد و در نتیجه زندگی شادتری خواهید داشت.

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

۱۲. به دیگران کمک کنید

یکی از این راه‌ها این است زمانی که دیگران انتظار آن را ندارند به آن‌ها کمک کنید. این درست است که هر انسانی مشکلات خودش را دارد و باید آن‌ها را در اولویت قرار بدهد، اما کمک کردن به افرادی که انتظارش را ندارند، می‌توانند انرژی و حال خوب شما را چند برابر کنند.

۱۳. در زندگی خود تعادل ایجاد کنید

در کار، ارتباطات و عادت‌هایتان تعادل برقرار کنید. تعادل در همه جنبه‌های زندگی اهمیت دارد. به خودتان زمان کافی برای کار، زندگی اجتماعی، فعالیت‌های خانوادگی، علایق شخصی، ورزش و استراحت بدهید.

۱۴. خواب کافی داشته باشید

وقتی خواب کافی نداشته باشید، بیشتر سراغ افکار منفی می‌روید، محققان پس از چندین آزمایش به این نتیجه رسیدند که نداشتن خواب کافی باعث اختلال در بخشی از مغز که افکار مثبت را پردازش می‌کند، شده و در نتیجه فرد بیشتر دچار افکار منفی می‌شود. خواب ناکافی فرآیند شناختی ما را کاهش داده و خطر افسردگی را افزایش می‌دهد، سعی کنید هر شب ۳۰ دقیقه زودتر بخوابید تا صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید.

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

۱۵. خودتان را تحسین کنید

خودتان را به‌خاطر تلاش‌ها و دستاوردهایتان و حتی برای موفقیت‌های کوچک ستایش کنید. به خودتان یادآوری کنید که چقدر قوی، با استعداد و سخت‌کوش هستید.

مثلا می‌توانید به خودتان بگویید: «کار‌های امروزت عالی بود یا کارت عالیه». نوشتن این موارد در یک دفتر یا کامپیوتر، به شما کمک بزرگی می‌کند. وقتی کار بزرگی می‌کنید، به خودتان جایزه دهید. پخت غذای مورد علاقه، برای خودتان هدیه بخرید و یا اوقاتتان را با کسانی که دوستشان دارید، بگذرانید.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • بدون نام

   آرامش نداریم

   پاسخ ها

   • سید منتظر

    صبح پا میشی همینقدر نفس میکشی فکر یک لقمه نون هستی جای شکر

   • ........

    این تکنیک ها برا اسمان صاف وافتابی خوبه اینجا جواب نمیده

   • بدون نام

    این تکنیک ها خوبه برای خارج نشین ها نه برای ایران

  • بدون نام

   یه تکنیک موثر فقط مهاجرت

   پاسخ ها

   • بدون نام

    پس میشه بگی چرا تعداد خودکشی مهاجران ایرانی چند برابر افرادمقیم ایران هست؟

   • بدون نام

    کاربر ۱۱:۸ میشه بگید آمارتون رو دقیقا از کجا آوردین؟

   • ..........

    کاربرعزیز ما تقریبا همه جوونهای تحصیلکرده فامیلمون مهاجرت کردن به امریکا وکانادا واروپا کسی ناموفق نبوده اره اگه دست خالی بری بدون نحصیل وپول معلومه که بهت سخت میگذره اونم البته تا چندسال بعدش راهتو پیدا میکنی

   • کاربرچت

    میدونی چرا خودکشی میکنن چون وقتی میرن خودشون مقایسه میکنن میبینن عمرشون تو ایران به فنا رفته فشارروحی اینقد زیادبهشون وارد میشه که متاسفانه دست به خودکشی میزنن

  • بدون نام

   ایران امروز جواب نمیده ناکارامدی خیلی زیاده بی پولی بیکاری گرونی حال خوب نمیذاره

   پاسخ ها

   • بدون نام

    تو اگه پول نداشته باشی هیچ جای دنیا حالت خوب نیست

  • ماهان نوری

   توی 15 تا راه حل واقعا
   خدا
   جایی نداره؟!!!!!
   هرکی ما رو خلق کرده
   همون هم میدونه آرامش ما کجاست...

   پاسخ ها

   • بدون نام

    تو گزینه مدتیشن منظورش همینه

   • بدون نام

    آرامش اصلی حس کردن خداست

   • بدون نام

    جدی؟

  • فرید

   ...... پیشنهاد میکنم کتاب هنر رندانه ی بیخیالی رو حتما مطالعه بکنید . هم کاربران هم نویسنده ی این مقاله .

  • بدون نام

   به جان دوست که غم پرده برشما ندرد*** گر اعتماد برالطاف کارساز کنید

  • بدون نام

   سعادت انسان در ناامیدی از همه چیز و همه کس است. از دیگران قطع امید کن ازدنیا از همه چی. این بی توقع بودن از دنیا و اطرافیان بمب انرژیِ . انگار یه خون تازه ای تو رگ های آدم جاری میشه.

   پاسخ ها

   • الهه

    گل گفتی

   • مریم

    آفرین

  • zare

   سالم باشی و پول هم داشته باشی...بقیش کشکه کشک

  • بدون نام

   نکتاه ۱۶
   تو ایران نباش !

   پاسخ ها

   • بدون نام

    نکته 17 : ناشکر باش،
    هر جای دیگه هم باشی برات جهنمه انشاله

  • بدون نام

   یعنی چی که شما کنترلی روی حرف های دیگران ندارید اما روی اینکه اون حرف ها به شما زده بشه یا نه کنترل دارید و میتونید اونهارو رد کنید!!! یعنی اینکه خودمون رو بزنیم یا مثلا فراموش کنیم! بد نیست کسی که این مقاله رو نوشته یا ترجمه کرده از جملات درستی استفاده کنه نه یک مشت اراجیف که بیشتر آدم رو عصبانی میکنه تا خوشحال

   پاسخ ها

   • بدون نام

    شما نیاز به یک روانشناس قوی داری.

  • بدون نام

   خوش بودن و خوشحالی خیلی وقت که از بین ایرانیان رفته مگر چند درصد که دارند خیلی خوب از امکانات این مملکت استفاده میکنند.

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج