adexo3
۱۶۶۸۳۷
۷۴ نظر
۷۶۷۰
۷۴ نظر
۷۶۷۰
پ

آرام کردن زنان در دوران قاعدگی

اغلب خانم‌ها از یک هفته مانده به قاعدگی‌شان تغییرات خلق‌وخو، درد‌های سینه، درد زیر شکم، سردرد و... را تجربه می‌کنند و با وجود همه سختی‌اش، با آن کنار می‌آیند. اما گاهی اوقات این علائم آنقدر شدید است که زندگی فرد را مختل می‌کند! اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید این مقاله را بخوانید.

مجله سیب سبز - ستاره محمد: هر ماه برای خانم‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شود؛ دو هفته‌ای که حال‌شان خوب است و دو هفته‌ای که بی‌حوصله و بی‌حال هستند! البته شدت این موضوع در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.
با این حال اغلب خانم‌ها از یک هفته مانده به قاعدگی‌شان تغییرات خلق‌وخو، درد‌های سینه، درد زیر شکم، سردرد و... را تجربه می‌کنند و با وجود همه سختی‌اش، با آن کنار می‌آیند. اما گاهی اوقات این علائم آنقدر شدید است که زندگی فرد را مختل می‌کند! اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید این مقاله را بخوانید.

دکتر آزیتا صفارزاده، متخصص زنان و فوق‌تخصص نازایی و لاپاراسکوپی:

مقصر اصلی پروژسترون است!

«PMS» مخفف «Premenstrual Syndrome»یا همان «سندروم پیش از قاعدگی» است؛ یعنی تمام اتفاقاتی که در دو هفته دوم سیکل قاعدگی (از 15 روز بعد از اولین روز خونریزی) رخ می‌دهد. این اتفاقات معمولا به‌دلیل تغییرات هورمونی در بدن روی می‌دهند و بیشتر از همه عامل آن هورمون پروژسترون است. پروژسترون و استروژن هر دو از هورمون‌های زنانه هستند که در بدن با هم به حالت تعادل کار می‌کنند. بالا و پایین رفتن این هورمون‌ها نشان دهنده تخمک‌گذاری و بعد عدم بارداری و عادت‌ماهانه است.

آرام کردن زنان در دوران قاعدگی

هورمون استروژن در ابتدای سیکل بالا می‌رود سپس از نیمه سیکل که فولیکول پاره شده و تخمک آزاد می‌شود ماده‌ای به نام جسم زرد ایجاد می‌شود که تولیدکننده پروژسترون است. پروژسترون رحم را به حالت ترشحی در می‌آورد تا بعدا اگر بارداری اتفاق افتاد جنین بتواند به‌راحتی در رحم جایگزین شود و لانه‌گزینی کند.

عصبی می‌شوید و به همه گیر می‌دهید؟

هورمون پروژسترون هم خواص خوب و هم خواص بد دارد. یکی از خواص خوب آن همان‌طور که ذکر شد نگهداری بارداری و شل کردن رحم است. اما یکی از خواص بد آن احتباس آب است و بیشتر همین عامل است که هم روی سلول‌های مغز اثر می‌گذارد و هم روی اندام‌ها و سینه‌ها. اغلب خانم‌ها معمولا از روز 15 عادت‌شان حالت سفت شدن و درد سینه‌ها، اختلالات خلق‌وخو به‌صورت افسردگی، تحریک‌پذیری، عصبانیت و... را نسبت به نیمه اول سیکل تجربه می‌کنند. بعضی اوقات هم دردهای زیر شکم و ورم اندام‌ها به‌خصوص پاها احساس می‌شود. همگی اینها از علائم PMS هستند.

کدام دارو مناسب شماست؟

برای اصلاح این سندروم و علائم آن پیشنهادات زیادی شده است، یکی از داروهایی که در این زمینه استفاده می‌شود داروی گیاهی «ویتاگنوس» است. داروی دیگر «سوپرمیکس» یا روغن گل مغربی است.

استفاده از ویتامین E نیز به برخی افراد توصیه می‌شود؛ به‌خصوص مصرف همزمان سوپرمیکس و ویتامین E در کاهش دردهای سینه بسیار موثر است. برای بعضی افراد نیز جهت رفع حالت ورم داروی «اسپیرونولاکتون» توصیه می‌شود.

این دارو مدر است و باعث کاهش ادم پاها، اندام‌ها و حتی مغز می‌شود. افرادی که دچار افسردگی شدید می‌شوند متاسفانه گاهی اوقات ممکن است مجبور باشند از داروهای آرام‌بخش مثل فلوکستین استفاده کنند. داروهای دیگری هم برای کاهش علائم PMS ذکر شده‌اند مثل «بروموکریپتین» یا داروهای تقویتی گیاهی دیگر که از رازیانه گرفته می‌شوند.

همه داروها را با هم نخورید!

برای همه افراد نمی‌توان یک نسخه واحد تجویز کرد. برای مثال بیماران زیادی داریم که برای‌شان ویتاگنوس را امتحان می‌کنیم و خوب به آن جواب می‌دهند. بیمارانی هم هستند که دردهای سینه‌شان بیشتر است و سوپرمیکس و ویتامین E را برای‌شان امتحان می‌کنیم و می‌بینیم خیلی راحت‌تر می‌شوند. یک عده هم هستند که ورم‌ها بیشتر اذیت‌شان می‌کند، بنابراین اسپیرونولاکتون را برای‌شان تجویز می‌کنیم و مشکل‌شان رفع می‌شود، پس باید داروها را یکی‌یکی روی بیمار امتحان کنیم تا مشخص شود به چه دارویی بیشتر جواب می‌دهد نه اینکه همه این داروها را با هم برایش تجویز کنیم.

این درد را جدی بگیرید و به بیمارستان بروید!

گاهی اوقات افراد در این دوره دردهایی را زیر شکم‌شان احساس می‌کنند که بیشتر به علت احتباس آب است، اما گاهی نیز این دردها شدیدتر می‌شوند زیرا فولیکولی که پاره شده متاسفانه در داخلش خونریزی می‌کند که به آن «جسم زرد خونریزی دهنده» یا «کورپوس لوتئوم هموراژیک» گفته می‌شود.

این حالت درست بعد از تخمک‌گذاری با درد نسبتا شدیدی در زیر شکم همراه است که با سونوگرافی کاملا مشخص می‌شود. درمان آن هم معمولا فقط نظارت است. اگر بیمار روی درمان ضدانعقادی مثل آسپیرین یا وارفارین باشد حتما باید به پزشک مراجعه کند چون میزان این خونریزی می‌تواند زیاد باشد. پس عامل هر دردی PMS نیست و نباید نسبت به این‌گونه دردهای شدید بی‌اهمیت بود.

اگر درد واقعا شدید باشد و بیمار نتواند راست راه برود یا نتواند بخوابد حتما باید به بیمارستان یا پزشک معالجش مراجعه کند.

نکته مهم: قبل از مصرف هر گونه دارو یا مکمل حتما با پزشک خود مشورت کنید.

طب سنتی چه پیشنهادی دارد؟

- افرادی که مزاج سرد و خشک یا گرم و خشک دارند، بیشتر دچار درد و اختلال‌های دوران قاعدگی می‌شوند که با اصلاح مزاج، میزان دردها کاهش می‌یابد. برای مثال افرادی که مزاج گرم و خشک دارند، می‌توانند با مصرف دمکرده ترکیبات زیره و انیسون از اثرات ضداسپاسم و ضددرد آن بهره ببرند. افرادی که مزاج سرد و خشک دارند هم می‌توانند با مصرف دمنوش گل‌گاوزبان درد خود را کاهش دهند.

- خوردن غذاهایی با طبع سرد مثل ماست یا کاهو ممکن است درد شکم را در قاعدگی افزایش دهد. درمقابل آن، خوردن خوراکی‌های به اصطلاح گرم مانند خرما یا نان‌های سبوس‌دار مانند نان جو می‌تواند دردها را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

- زنجبیل در بهبود درد قاعدگی مانند اسیدفولیک و ایبوپروفن عمل می‌کند! اگر هم به طعم آن علاقه‌ای ندارید، می‌توانید از کپسول‌های زنجبیل استفاده کنید.

- دمکرده بابونه، سنبل‌الطیب، گل‌گاوزبان، تمشک و سرخ‌ولیک در کاهش درد عادت‌ماهانه و ایجاد آرامش بسیار موثر هستند. هریک از این دمکرده‌ها را می‌توانید به‌صورت جداگانه یا مخلوط تهیه کنید و به دلخواه در زمان عادت ماهانه مصرف کنید.

- برای کاهش دردهای زیرشکم باید چهار تا پنج روز قبل از شروع عادت ماهانه، روزانه دو نوبت به طور موضعی روغن بابونه را زیر ناف خود ماساژ ملایم دهید، اما انجام این کار در دوران عادت ماهانه توصیه نمی‌شود.

- ماساژ زیر ناف با روغن زنجبیل در اوقاتی که خونریزی طبیعی و همراه با درد است، در کاهش علائم قاعدگی موثر است.

- از عرق رازیانه و بومادران استفاده کنید، به‌خصوص اگر درد همراه با خونریزی زیاد باشد باید از هفت روز قبل، صبح‌ها یک استکان عرق رازیانه رقیق ‌شده با آب و یک استکان عرق بومادران رقیق ‌شده با آب میل کنید. در روزهای دوم و سوم عادت ماهانه هم می‌توانید این کار را ادامه دهید.

- یک دوم قاشق غذاخوری سنبل‌الطیب، یک قاشق مرباخوری گل‌گاوزبان و یک قاشق مرباخوری بادرنجبویه را با هم مخلوط و دم کرده و در فواصل دو دوره یا در ایام عادت ماهانه میل کنید. این نوشیدنی باعث کاهش استرس، خشم و دردهای قاعدگی می‌شود.

- اگر پیش از آغاز خونریزی احساس درد می‌کنید، سه قاشق غذاخوری زرشک پلویی را در یک لیوان آب به مدت یک دقیقه جوشانده و محلول صاف شده آن را پس از 10دقیقه دم کردن، میل کنید. بعد از 10ساعت هم می‌توانید بار دیگر از این محلول بنوشید.

- افرادی که خونریزی‌شان به صورت لکه‌‌بینی است، می‌توانند برای کاهش درد خود از دمکرده گل‌گاوزبان استفاده کنند. برای این منظور باید 10گرم گل‌گاوزبان را به همراه یک عدد لیمو عمانی و دو لیوان آب بجوشانید تا زمانی که تنها یک لیوان از محلول باقی بماند، سپس آن را از صافی رد کرده و بنوشید.

- مصرف روزانه یک لیوان چای‌ دارچین همراه با صبحانه تاثیر بسیار زیادی روی آرامش و کاهش درد قاعدگی می‌گذارد.

صبور باشید!

شما نباید انتظار داشته باشید زمانی که درد شدید دارید، مصرف یک جوشانده گیاهی به سرعت دردتان را تسکین دهد، بلکه درمان‌های گیاهی را باید به‌طور مداوم ادامه دهید و صبور باشید. البته قبل از مصرف دستورات گیاهی باید با پزشک متخصص مشورت کنید. گاهی ممکن است درمان‌های گیاهی با درمان‌های دارویی اختلال پیدا کنند و تاثیر یکدیگر را کاهش یا افزایش دهند یا عوارض جانبی داشته باشند.

آرام کردن زنان در دوران قاعدگی

قرص ضدبارداری مفید است یا مضر؟

بعضی داروها مانند قرص‌های ضدبارداری با تنظیم هورمون‌ها، قاعدگی را راحت‌تر می‌کنند. البته یادتان باشد که قرص‌های ضدبارداری انواع گوناگون دارند و در افرادی که از قرص‌های ضدافسردگی استفاده می‌کنند، مصرف آنها ممنوع است. همچنین این داروها برای همه خانم‌ها کارساز نیستند و در بعضی‌ها می‌توانند علائمی همچون نشانه‌های سندروم پیش از قاعدگی را ایجاد کنند ازجمله درد سینه و افسردگی.

برنامه غذایی خود را تغییر دهید!

- یک هفته قبل از شروع عادت ماهانه، بهتر است روزانه از اسفناج به‌صورت خام در سالاد همراه با گردو یا به‌صورت بخارپز همراه با غذا استفاده کنید.

- مصرف اسیدهای چرب را افزایش دهید. برای این منظور از خوراکی‌هایی مانند ماهی، آجیل‌ها مثل گردو، بادام یا دانه‌هایی مانند کنجد استفاده کنید.

- مکمل منیزیم مصرف کنید. بعضی خانم‌ها به‌دلیل کاهش منیزیم خون، دچار دردهای پیش از دوره ماهانه می‌شوند، بنابراین به این افراد توصیه می‌شود یک هفته قبل از عادت ماهانه، شروع به مصرف روزانه 500میلی‌گرم منیزیم به علاوه 50 میلی‌گرم ویتامین 6B کنند تا کمتر دچار درد و گرفتگی‌ زیر شکم شوند.

- با نزدیک شدن به قاعدگی مصرف ویتامین‌های گروه B را افزایش دهید. همچنین می‌توانید طبق تجویز پزشک از مکمل‌های غذایی ویتامین B استفاده کنید، در غیر این صورت مصرف تخم‌مرغ و لبنیات کم‌چرب هم می‌تواند به کاهش این عوارض و دردها کمک ‌کند.

- مواد غذایی غنی از کلسیم بخورید؛ ازجمله شیر، ماست، پنیر و سبزیجات سبز برگی مانند اسفناج، جعفری، کرفس و کلم. درواقع باید روزانه 1200میلی‌گرم کلسیم از مواد غذایی یا مکمل‌ها دریافت کنید زیرا این ماده معدنی دردهای قاعدگی را کاهش می‌دهد. فراموش نکنید که کلسیم بدون وجود ویتامین D نمی‌تواند جذب بدن شود، پس روزانه 20 دقیقه هم در آفتاب ملایم قرار بگیرید.

- از یک هفته مانده به قاعدگی تا پایان آن مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار مثل چای و قهوه پررنگ و نوشابه کولا را کاهش دهید یا کلا قطع کنید. کافئین شما را تبدیل به یک خانم زودرنج و به‌شدت حساس می‌کند!

- تعداد وعده‌های غذایی‌تان را افزایش دهید و در هر وعده حجم کمی غذا بخورید تا نفخ‌تان کاهش پیدا کند. توصیه می‌شود روزانه 6وعده کوچک به جای سه وعده بزرگ غذا بخورید.
روزی هشت تا ۱۲ لیوان آب بخورید تا دچار کم‌آبی نشوید. کم‌آبی باعث تشدید سردرد و خستگی می‌شود.

سراغ شور و شیرین‌ها نروید!

خیلی از خانم‌ها در روزهای قبل از قاعدگی سراغ خوراکی‌های شیرین و شور می‌روند. این درحالی است که مصرف خوراکی‌های شور باعث افزایش احتباس آب در بدن و مصرف خوراکی‌های شیرین باعث افزایش خواب‌آلودگی می‌شود. نمک همچنین باعث تشدید پف و ورم به‌خصوص در ناحیه صورت می‌شود. قند نیز شما را چاق می‌کند و به شکل چربی در بدن‌تان ذخیره می‌شود. پس هر زمان که خواستید سراغ بسته چیپس و... بروید به جای آن چند ساقه کرفس یا خیار را به‌صورت خلالی خرد کنید و با سس مخلوط ماست، سرکه بالزامیک، روغن‌زیتون و لیموترش میل کنید.

از تختخواب جدا شوید!

فعالیت و ورزش سبک در این دوران نه‌تنها منعی ندارد بلکه به عضلات آرامش می‌دهد و مشکلات جسمی و روانی قبل از قاعدگی را کاهش می‌دهد. باید بدانید که بدترین کار، دراز کشیدن روی تخت و بی‌حرکت ماندن است؛ پس حتما روزانه 30 تا 45دقیقه ورزش‌های هوازی و کششی مثل یوگا، پیاده‌روی، ایروبیک ملایم، دوچرخه‌سواری، شنا و ... انجام دهید. دو تا سه بار در هفته نیز می‌توانید ورزش‌های سنگین‌تر مانند وزنه‌برداری را انجام دهید. یادتان نرود تنها زمانی از ورزش نتیجه می‌گیرید که آن را به‌صورت برنامه روزانه‌ دربیاورید. ورزش کردن فقط در هفته قبل از عادت‌ماهانه اثربخش نخواهد بود.

کدام مسکن مناسب شماست؟

برای کنترل درد عادت ماهانه استفاده از مسکن‌هایی مثل استامینوفن، دیکلوفناک، ژلوفن، بروفن‌ و ناپروکسن یا ترکیبات کاهنده اسپاسم مانند هیوسین پیشنهاد می‌شود. استفاده از این ترکیبات همچنین باعث کاهش میزان خونریزی خواهد شد. اگرچه اغلب این مسکن‌ها نیازی به نسخه پزشک ندارند اما بدون عوارض جانبی هم نیستند. برای مثال افراد زیر 16 سال نباید آسپیرین بخورند و افراد مبتلا به آسم نباید ایبوپروفن مصرف کنند. به یاد داشته باشید که کم‌عارضه‌ترین مسکن، استامینوفن است.

گرما بهترین دوست شماست!

- کیسه آب گرم را روی شکم، کمر و لگن خود قرار دهید یا اینکه می‏توانید از حوله‏ای گرم یا تشک حرارتی برای این کار استفاده کنید. گرما جریان خون را افزایش داده و به عضلات استراحت می‌دهد.

- دوش آب گرم بگیرید! در دوران قاعدگی، حمام کردن روزانه نه تنها ضرری ندارد بلکه مفید هم هست. این کار باعث کاهش درد، خستگی، کسالت و از بین رفتن بوی بد می‌شود. یادتان باشد که هنگام استحمام، شست‌وشوی بدن باید به‌صورت ایستاده انجام شود و از نشستن درون وان آب خودداری کنید.

- از تماس با آب و هوای سرد و نشستن در مکان‌های بسیار سرد یا بسیار گرم در این دوره پرهیز کنید.

مراقب عفونت‌های زنانه باشید!

به علت باز بودن دهانه رحم در دوران قاعدگی توجه به بهداشت فردی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. پس برای پیشگیری از عفونت در دوران قاعدگی باید پس از هر بار دستشویی رفتن، ناحیه تناسلی را با دستمال تمیز کاملا خشک کنید. همچنین تا حد امکان سعی کنید برای شست‌وشو از آب سرد استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث انقباض و درد زیر شکم شود. نوارها را نیز هر سه تا چهار ساعت یک بار حتما عوض کنید.
پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نظر کاربران

  • عزيزي

   سلام وخسته نباشيد،مطالبتون واقعا عالي بود واطلاعات خوبي در اختيارم گذاشت،مخصوصا معرفي داروهاي گياهي بسيار مفيد بود،متاسفانه من از سندروم پيش از قاغدگي خيلي رنج ميبرم اما مطالب شما كمك زيادي به من كرد!باتشكر

  • بدون نام

   چه دنگ و فنگي دارن اين زنها

   پاسخ ها

   • النا

    اوهم

  • حاجی

   دست شما درد نکنه اطلاعات خوبی بود
   ولی ذیاد جدید نبود

  • مریم

   اینقدر حالم بد میشه که نگو بینهایت افسرده عصبانی و به همه چی گیر میدم درد شدیدی هم حس میکنم

  • بدون نام

   من چندین ساله که از ی هفته قبل پاچه همه رو میگیرم مخصوصااهمسرم که همیشه از ی هفته قبل باهاش دعوا قهر وگیر دادن دارم.نکاتتون جالب بوداما برابدخلقهای قبلش هم راهکار بدین

  • اميررضا

   سلام مطالبتون خيلي عالي بودن تشكر

  • بدون نام

   من افسرده ميشم كار فقط اشك ريختن هس

  • 4321

   من از درد زیاد در ناحیه زیر شکم رنج میبرم خیلی بده

  • اکرم

   مطالبتون فوق العاده بود ممنونو سپاس گزارم

  • sama6

   سلام مرسی ازمطالبتون خوب و بروز بود .:-P:-*
   دوران پریودی مصرف اسپیرونولاکتون اشکالی ندارد،،،با توجه بهاینکه برای درمان پرمویی وپلی کیستیک تجویزشده است؟؟

  • رضا

   من و همسرم خوشبختانه رابطمون تو روزهای عادی خیلی خوبه.مشکلی نداریم.مدام با هم صحبت میکنیم و به هم پیام میدیم.به ندرت پیش میاد بحثی بینمون پیش بیاد.
   البته منم سعی میکنم همیشه تو مرکز توجهم باشه.فکر نکنه بهش بی اهمیت یا کم توجه شدم.و موقعی که منس میشه فکر نکنه بخاطر شرایطش دارم بهش توجه میکنم.
   اوایل که منس میشد مشکلی نداشتیم.یکم بی حوصله میشد و منم توجهمو بیشتر میکردم نسبت بهش و اون روزا راحت میگذشت.به قول خودش تو این روزا میل جنسیش خیلی خیلی بالاتر میره و دوس داره فقط تو بغلم یاشه.منم مشکلی با این قضیه ندارم.تو هر شرایطی باشه دوسش دارم.
   ولی از ماه پیش فرق کرد.البته بخاطر فشار عصبی محیط کارش زودتر پریود شد.شدیدا عصبی و بد خلق و بهونه گیر.فقط دوست داشت دعوا کنیم و من اصلا نزدیکش نباشم.کار به جایی رسید که بلاکم کرد و البته منم چون تاحالا با این شرایط برخورد نکرده بوذم احساسی برخورد کردم و بینمون بحثی ایجاد شد.
   با اینکه اولش ازش خیلی ناراحت بودم خیلی بیشتر از قبل بهش توجه میکردم.تا اینکه تموم شد و خیلی سعی کردم همه چی مثل قبل بشه و شد.بهترم شد.کاملا احساس میکردم حسش بهم بالاست.حالا دیروز دوباره منس شده و شبیه به ماه قبل ولی با درصد کمتر.این ماه دارم سعی میکنم خیلی معقولانه تر باهاش رفتار کنم تا همه چی عادی بگذره.
   ولی یه سوالی برام پیش اومده.این تغییر نوع رفتار در زمان منس کاملا تغییر شخصیته!! به نظرتون ادامه پیدا میکنه یا دوباره مثل چند ماه قبل میشه؟و حرف هایی که در این مدت زده میشه باید جدی گرفت؟

   پاسخ ها

   • زهره

    منس چیه دیگه!!!!!!!!!!!
    خوشبحال خانمتون.

   • سکوت

    منس کاملا صحیح است که من در آلمان هم دیدم، آقایان و البته اکثر خانم ها بیشتر این واژه رو بکار میبرند چون مودبانه تر.

  • محمد مهدی

   پیشنهاد من اینست که پسر ها هیچ وقت ازدواج دایم نکنند تا زندگی کنند

   پاسخ ها

   • بدون نام

    واقعا

   • بدون نام

    پیشنهاد من اینه که تو با این طرز فکرت خجالت بکشی! به جای اینکه درکشونو بالا ببرن و به فکر خانما باشن (که همه جوره تو این جهان تحت فشارن)به فکر خلاص کردن خودشونن!خجالت آوره..وجود مردایی مثل شماس که جهان رو روز به روز زشت تر و غیر قابل تحمل تر می کنه..مردایی مثل شما که تمام فکر و ذکرشون سوء استفاده ی جنسی و روحی از یک زنه..همین و بس..چه دوستش باشن چه نامزدش و چه همسرش

   • بدون نام

    مگه موقتا پریود نمیشن؟

  • الی

   من سر درد های بدی میگیرم که در برخی موارد،ناچار میشوم بالا بیارم. آیا درمانی که کمی بهتر شوم وجود دارد؟

   پاسخ ها

   • الهام

    من هم همین مشکل رو داشتم قبلا قرص کدیین و ژلوفن میخوردم که هم تاثیر نداشت و هم باعث میشد بالا بیارم ولی الان یک یا دوتا قرص آکسار میخورم و سریعا خوب میشه

   • مهسا

    دقیقا منم همینطور فقط باید مسکن بخورم که اونم فقط دردش کمتر میشه ولی بازم هس...از نظر روحی که اصلا داغون

  • عاطفه

   من دیروز پریود شدم
   الان شدیدا دل درد و کمر درد دارم
   مجردم هستم کسی پیشم نیست
   خیلی عصبی و بداخلاق میشم
   به همه چی گیر میدم
   نکات تون جالب بود کیسه اب جوش و ورزش و نمیدونستم من همیشه میخوابم رو تخت تکونم نمیخورم
   ممنونم
   من برم زیره دم کنم بخورم ک خیلی حالم بده

  • بیتا

   من از دیروز پریود شدم بجای اینکه من عصبی بشم شوهرم عصبی شده همش داد میزنه

   پاسخ ها

   • نرجس

    سلام واقعا خیلی خندیدم حرف جالبی بود

   • بدون نام

    شوهر منم همینطوره اون همیشه عصبیه و من تازه باید اون رو آروم کنم اون همیشه منسه

  • الهام

   اینارو آقایون بدونن بهتره،من خودم چند روز قبل پریود به شدت زودرنج و عصبی میشم بخاطر هرچیزی گریه میکنم، انتظار دارم همسرم بیشتر هوامو داشته باشه، اونم اینقد در طول روز سرش شلوغه وقت نمیکنه حتی بهم زنگ بزنه این بیشتر ناراحتم میکنه

  • سیما

   کاش مردا درک میکردن حال بد مارو،بخدا دست خودمون نیس

  • سارینا

   به هرحال یه رخداد خدادادیه و طبیعی . اما اینکه مردها زن رو تو این چند روز درک کنن و با رفتار غیرمعقول باعث عصبی شدن و افزایش درد و ناراحتیش نشن کاملا نشون دهنده میزان شعورشونه :)

  • مهرو

   تو رو خدا اقایون هم این مطالب بخونن.از یه طرف بی حالی ودرد رنج از یه طرف درک نکردن شوهرمون باعث میشه ادم واقعا از زندگی خسته بشه.من که همیشه تو این روزها به پوچی می رسم.

  • قاسمی

   سلام من یه هفته مانده به پریودبشم خیلی اعصبی میشم بچه ها رو کتک میزنم دست خودم نیست بعد پشیمون میشم خواهشم اینه ازشما راهنماییم کنید

  • خسته

   گند بزنن به هر چی زنه فقط مجردی

   پاسخ ها

   • ناشناس

    ببخشید شما که این حرفو میزنین میدونین مادر خودتون کسی کهع باعث شده شما به این دنیا بیاین یک زدن بوده درست حرف بزنین .

   • بدون نام

    خجالت بکش با این حرف زدنت.. مطمئنا با وجود مردایی مث تو زن ها هم تمایلی برا ازدواج ندارن احمق

   • ناشناس1

    من یک زن هستم واقعا مردا درکشون پایین همون بهتر که مجرد بمونی ی دخترم بدبخت نکنی

   • ناشناس1

    من یک زن هستم واقعا مردا درکشون پایین همون بهتر که مجرد بمونی ی دخترم بدبخت نکنی

   • بدون نام

    من فقط حرف خودتون رو به زبان خودتون می نویسم: گند بزنن به هرچی آدم نفهم و بیشعور، فقط افراد باشعور

  • بدون نام

   زن یعنی پریود یعنی دیونه

   پاسخ ها

   • نرجس

    خوبه خانوما ماهی یک هفته این حالتی میشن شما مردا چی؟ ؟ ماشاءالله همه دائم الپریود هستین با این اخلاقیات افتضاحتون..قد ی نخود درک ندارین

   • بدون نام

    خاک بر سر شما مردای نفهم که متاسفانه تعدادتونم خیلی زیاده

  • هانیه ریاحی

   من 11 سالمه و هنوز پریود نشدم.راختم

  • مرضیه

   همسر من که درک نمیکنه هیچ بیشتر از من عصبی میشه و باعث میشه من فقط برم در خفا اشک بریزم

  • گلنوش

   در زمان پریود بودن همسر خودم رفتار هاش کلی عوض میشه
   نمیشه باهش شوخی کرد

  • الهه سرور

   من بد جورم

  • فاطمه

   من الان پریود شدم شوهرم سرکاره...انقدر عصبی و دیوونه بودم که ی پیام دادم بهش و عین دیوونه ها هرچی از دهنم در میومد بهش گفتم الان ی مسکن خوردم و یکم بهترم..حالا چیکار کنم پشیمون شدم ولی پیاما رسیده دستش ولی خب منو میشناسه که تو پریودی چه موجودی میشم و معمولا تو این روزا خییلی بیشتر بهم محبت میکنه ولی کار بدی کردممممممم

  • نورالله

   سلام مرسی از توصیه هاتون من خودم درمورد اینا نمیدونستم البته من ازدواج نکردم اما دارم در مورد زنان ورفتاراشون مطالعه میکنم چون تو یه کتاب نوشته بود هنگامی که یه زن بایه مرد خوشبخت باشه و خودشو برای مرد بدونه برای زندگیش هرکاری میکنه.من خودم میخام یه همچین همدمی رو برای خودم بسازم برای همین باید زحمت هم بکشم.البته من خودم تا حالا کتابهای زیادی مثل زنان ونوسی مردان مریخی و انچه مردان باید درمورد زنان بدانند و.... را خاندم ولی خب کتاب یه بحثه تجربه یه بحث دیگه کسایی که کامنت گذاشتن رو کامنتاشونو خوندم و خیلی چیزا فهمیدم دستشون درد نکنه که نظراتی مفید ارایه کردن البته این مطالعه تاثیرات مثبت زیادی برام داشته طوری که الان زبان همه ی خانم هایی که در اطرافم هستنو میفهمم و بقول خودمونی درنظرشون خیلی خوب به نظر میام الان احساس ارامش بیشتری دارم و خوشحالم که توی دنیا یه کار
   مفید انجام دادم

  • تین

   من تو دوران پریودم میل جنسی م زیاد میشه!نمیدونم چیکار کنم

  • محمد

   خانم من در دوران قاعدگی خیلی رفتارش با من خوب میشه و بیشتر میاد سمتم.چون خیالش راحته که کاری باهاش ندارم.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    شایدم به توجه بیشتر نیاز داره! ولی شما متاسفانه متوجه نیستین!

  • مهرنوش

   خانمها دست خودشون نیست رفتارهایی که تو دوران پریودی انجام میدهند باید آقایان حتما درمورد حالتهای این دوران و علائم اون بیشتر بدونن,اکثر طلاقها تو این دوران انفاق می افته من تا پارسال اینقدر درمورد سیستم بدن خودم که یک دختر هستم نمیدونستم و درمورد این دوران آگاهی نداشتم همیشه احساس پوچی و افسردگی عمیق تو این دوران داشتم ولی الان با آگاهی که دارم حداقلش این هست که وقتی پریود میشم آگاهم دیگه به خودم و به افکار منفیم بها نمیدهم و فقط سر خودمو با کارهای جورواجور گرم میکنم که ذهنم نپره.

  • مینا مردانی

   من تو این دوران درد زیادی داشتم ولی بعداز ازدواجم با احسان درد ندارم.چون منو بغل میکنه نوازش میکنه میل جنسیم هزاربرابر میشه اونجوری خون بدون درد خارج میشه واقعا حال خوبی دارم درکم میکنه

  • بیکس

   خانوما چه زجری میکشن بابا

  • Ayda

   درد کجا بود بابا الکی بد اخلاقی در نیارید

   پاسخ ها

   • Mahsa

    همه که مثل شما نیستن ... بعضیا اصلا دردشون نمیاد بعضیا از درد زیاد کارشون به بیمارستان میکشه

  • وسط خال

   اگه شما خانما تو هفته پریدی اعصاب مصاب ندارین
   ما تو کل سال حوصله واعصاب تون را نداریم . بشرطی ک درک کنید

   پاسخ ها

   • بی نام

    خب شما که اعصاب خانوما رو نداری برا چی داری این مطالبو میخونی..
    ازدواج نکن راحت باش. آقای بی اعصاب

  • بیتا

   منم توپریودزیرشکمم خیلی دردمیکنه اولین کسی که بهش گیرمیدم شوهرمه بعدازتمام شدن پریودازچیزایی که به شوهرم گفتم پشیمون میشم

  • ماهانه مردی

   سلام خدمت دوستان عزیز ممنون از مطالبتون
   من الان 40روزه که پریودم دیگه واقعا خسته شدم کشش ندارم معمولادریک دوره یه قاعدگی 20تا 80 میلی لیتر خون مناسب یک زن در دوره یه قاعدگیه من تو این 40 روز نزدیک 10لیتر تا 15لیتر تو 40 روز پریودی ازدست دادم هر دارویی که می خورم روم تاثیر نداره واقعادیگه پریودی برام عذاب اوره لطفا یک راهکار گیاهی بهم پیشنهاد بدید متشکر.

   پاسخ ها

   • محمدرضا

    دوست عزیز پریودی از ۳ تا ۱۰ روزه مشکل شما متاسفانه چیز دیگه ایه

  • النا

   سلام ببخشید من دوران قاعدگی خیلی خابم میاد دلیلش چیه
   توی متن گفتید ک ورزش یاشنا برای این زمان خوبه ولی مگ شنا عفونت نمیادره دراین دوره؟؟؟ قرص اهن میتونیم دوران قاعدگی استفاده کنیم ایا فایده داره..

  • ایدا

   من یه هفته قبل از پریود انقدر بی حوصله و کسل میشم ک هیچ کاری جز خوابیدن نمیکنم و فکر میکردم فقط خودم اینجوری ام ولی با خوندن نظرات فهمیدم تنها نیستم و یکم بهتر شدم

  • جاسم

   باید به زنخود احترام بگذاریم.زن مخلوق خداست .پناهگاهش شوهرشه

  • زهرا

   سلام میگم من پریود میشم درد ندارم هیچ اعصاب عالی باهمه خوبم ولی یه چیری من می ترسونه من مثل خانم نه اول ماه نه وسط ماه و نه اخر ماه هورمون جنسی بلا نیست و کلا نیازی ندارم البته اینهم بگم از خیلی از تحریکات جنسی هم دروم و هم خودم دور نگه میدارم و کلا به پسرام علاقه ندارم و به صورت ذاتی هم بخیالم پسریهم که بهم ابراز عشق وعلاقه زیاد می کنه تا الان زده ام و کلا خوشم از ریختشون نمیاد میگم به نظرتون من مشکل ندارم

  • اسکارلت

   بهتره به روانشناس مراجعه کنید منم مثل شمافک میکردم بعدازدواج فهمیدم نیازم بالاست

  • میترا

   من یک هفته قبل از قاعدگی به شدت عصبی و بی حوصله ام و شوهرم که فهمیده من اینجوریم و اصلا هم این دست خودم نیست در عوض اینکه بیشتر هوامو داشته باشه ازم دور میشه و ب شدت بهم بی اهمیت میشه و بی محبت...شوهرم را خیلی خیلی دوسش داشتم ولی این رفتاراش باعث شده حتی وقتی هم حالم خوبه دیگه برام مهم نباشه...

   پاسخ ها

   • نسیم

    خب باهاشون صحبت کن و بگو ک تو این تایم ب توجه بیشتری نیاز داری
    ....شاید بلد نیس مشکل خیلی از آقایون اینه

  • مجتبی

   چی بگیم والا از دست شما زنا...
   سیستمتون باید به کارخونه مرجوع بشه و رفع ایراد شه..
   بعدشم این دانشمندا چیکار میکنن یه قرصی شربتی ..دعوا موای درست کنن خیرسرشون
   حداقل بعد از این همه لیچارای که بارمون میکنید حداقل بعدش با یه معذرت خواهی یه محبتی از دلمون در بیارید... ما رو که خدا حمال آفریده ..ولی شماهام نگید همینه که هست ..
   خدایا شکرت هر روز تو جامعه با شرایط سخت کار و کارفرما خود پریود میشیم ولی صدامون در نمیاد..

  • رضامحمدی

   نظر من این که وقتی یه زن عادت ماهانه میش چرااعصابانیت خودشومیریزه روی کس دیگه شما چه افکاری برای خانم من دارید

  • رها

   به نظر من ما زنا طاقتمون خیلی زیاده اگه مردا پریود میشودن حتما جنگ مبشد چون اونا هین جوری شم حوصله ندارن وای به روزی که ....

  • ترنم

   واقعا هر مردی که درکش بالاست و تو این مواقع هوای خانومش رو داره پرچمش بالاست

  • بدون نام

   من ۱۴ سالمه پریود نشدم خوش بحالم

  • مهسا

   من تو دوران پریودی و چند روز قبلش به شدت عصبی میشم.گریه میکنم و کلا از نظر روانی داغونم روزای اولم درد شدید دارم که مسکن فقط کمترش میکنه حساس و زود رنج میشم میل جنسی و نیاز به توجهمم زیاد میشه

  • بدون نام

   مطالبتون خیلی خوبن .خیلی از آقایون درکشون بالاست تو این مورد تعدادشوکمه آقایونی که درکشون پایین .

  • سارا

   چند روز قبلش فقط خشم...عصبانیت....سردرد....

  • دریا

   من 18سالمه بابام زودتر از خودم متوجه وضعیتم میشه انگار بنده ی خدا همه حواسش پیش منه که مرتب قرص های اهن ومکمل رو حتما استفاده کنم همیشه یاداوری میکنه که سردیجات مصرف نکنم تازه مجبورمم میکنه ورزش کنم اخه مامان وبابام جفتشون سرکار میرن وچون حرف مامانم رو جدی نمیگیرم خودش هر دقیقه زنگ میزنه وبه نظر من اقایون زیادی هستندکه درک میکنن وخوب متوجه وضعیت خانما میشن وبه تناسب وضعیت وشرایط درک خودشون رو بالا میبرن ولی این درک نیاز به مطالعه وتحقیقات داره

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج