۱۲۵۱۹۰۶
۸۶۴
۸۶۴
پ

هایفوتراپی غبغب | تاثیر، نحوه انجام، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

هایفوتراپی غبغب یکی از جراحی‌های پلاستیک کاربردی است که امروزه با استقبال زیادی مواجه شده.برای آشنایی با این عمل جراحی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

هایفوتراپی غبغب چیست؟

یکی دیگر از اقدامات زیبایی که امروزه مورد توجه خانم ها قرار گرفته است، هایفوتراپی غبغب به منظور رفع آن است. به همین منظور در این بخش می خواهیم راجع به این مقوله بیشتر صحبت کنیم.

هایفوتراپی غبغب | تاثیر، نحوه انجام، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

هایفوتراپی غبغب روشی نسبتاً جدید است که افراد بسیاری شناخت درستی از آن ندارند. به همین دلیل شایعات زیادی در مورد آن وجود دارد که ترس و نگرانی بیهوده ای به دل افراد می اندازد. شایعاتی از قبیل ایجاد جای سوختگی و زخم در پوست بعد از هایفوتراپی، بروز حساسیت ‌های پوستی، فلج صورت و گردن یا برگشت دوباره غبغب پس از گذشت زمان مواردی هستند که هیچ کدام پایه و اساس درستی ندارد.

کلمه هایفو (HIFU) مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound  به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می باشد. بنابراین می‌توان دریافت که در این روش با استفاده از امواج فراصوت پوست ‌های شل و افتاده یا چربی‌ های موضعی را از بین می‌ برند.

پیش از انجام هایفوتراپی غبغب پزشک شخص را معاینه می‌ کند تا اطمینان پیدا کند که هایفوتراپی مناسب ‌ترین روش برای او است. پس از اطمینان از تاثیر آن پیشنهادات خود را ارائه می دهد.

تاثیر هایفوتراپی بر غبغب

یکی از مشکلاتی که معمولاً در خانم ها با افزایش وزن یا بالا رفتن سن بروز می کند، ایجاد غبغب یا چربی زیر چانه است. غبغب معمولاً در اثر افتادگی پوست یا تجمع چربی در ناحیه گردن ایجاد می‌ شود و زیبایی چهره را تحت‌ تاثیر قرار می‌ دهد. به همین علت برخی خانم ها تمایل دارند که آن را از بین ببرند. حالا اگر روشی باشد که بدون جراحی و درد و در زمان کوتاهی آن را از بین ببرد، مسلماً از آن استقبال می کنند. هایفوتراپی غبغب همان روشی است که بدون عمل جراحی و نهایتاً در یک الی دو یا سه جلسه غبغب شما را رفع می کند.

روش انجام هایفوتراپی غبغب

معمولاً در حین جلسه معاینه قبل از هایفوتراپی غبغب، پزشک نقاط تابش امواج و شدت آن ‌ها و تعداد جلسات مورد نیاز برای آن فرد را مشخص می کند.

در روز عمل شما باید با پوستی تمیز و بدون آرایش به کلینیک مراجعه کنید. پزشک قبل از شروع هایفوتراپی، پوست غبغب و نواحی اطراف آن را به ‌صورت کامل تمیز می ‌کند. سپس ژل مخصوصی بر روی پوست می ریزند. این ژل همان ژلی است که در سونوگرافی بر روی پوست نواحی مورد نظر ریخته می‌ شود.

بعد ‌از آن دستگاه بر روی گردن و غبغب فرد قرار می گیرد و متناسب با شدت افتادگی یا ضخامت چربی زیر پوست، شدت و مقدار امواج فراصوت تنظیم می ‌شود. این امواج دقیقاً به محل هدف برخورد خواهند کرد و هیچ آسیبی به نواحی اطراف نمی رسانند.

هر جلسه هایفوتراپی به صورت معمول بین نیم ساعت تا یک ساعت به طول می‌ انجامد و نیازی به بی‌حسی یا بیهوشی نیست، زیرا هایفوتراپی غبغب فرایندی کاملاً بدون درد است.

هایفوتراپی غبغب | تاثیر، نحوه انجام، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

اصولاً پزشک با توجه به شرایط فرد تعداد جلسات مورد نیاز را تعیین می‌کند. شخص بعد از انجام هایفوتراپی می‌تواند به محل کار خود بازگردد و نیازی به استراحت ندارد. بنابراین نیازی به مرخصی گرفتن از محل کار نیست و حتی به کنسل کردن دیگر فعالیت های خود ندارید.

نتایج هایفوتراپی غبغب بین ۴ تا ۱۲ هفته پس از عمل قابل مشاهده است. این نتایج در طول ۶ تا ۹ ماه پس از انجام هایفوتراپی تثبیت می شوند.

در هایفوتراپی امواج فراصوت با شدت بالا سلول‌ های پوستی را گرم کرده و آن ‌ها را جمع می ‌کند. در نتیجه اگر غبغب در اثر افتادگی پوست باشد، از بین می رود. در واقع گرم شدن سلول ‌های پوستی باعث تحریک آن ‌ها شده و تولید کلاژن افزایش پیدا می کند.

مزایای از بین بردن غبغب با هایفو

برای آشنایی بیشتر با از بین بردن غبغب با هایفو بهتر است با مزایای این روش آشنا شوید:

 • از بین رفتن غبغب
 • از بین رفتن چربی اضافه پوست
 • رفع چین و چروک گردن
 • کلاژن سازی مجدد پوست
 • جوانسازی پوست
 • زاویه سازی صورت

عوارض از بین بردن غبغب با هایفو

در میان تمام مزایایی که  از بین بردن غبغب با هایفو دارد، این روش دارای معایبی نیز هست که باید بع آن‌ها توجه داشته باشید:

 • احتمال بروز عفونت
 • تورم و کبودی
 • احساس سوزش و خارش
 • دوره نقاهت طولانی
 • هزینه بالا

مراقبت های قبل از هایفو غبغب

در مواردی که غبغب ناشی از تجمع چربی در ناحیه گردن و زیر چانه باشد، باید امواج فراصوت را به سلول ‌های چربی تاباند. گرم شدن این سلول ‌ها آن ‌ها را تجزیه کرده و غیرفعال می‌ نماید. این سلول‌ های چربی از طریق کبد و سیستم لنفاوی دفع می شوند. بنابراین سلامت این دو عضو در هایفوتراپی اهمیت دارد.

توجه کنید که مصرف غذا های چرب و نوشیدنی‌های کافئین دار و استعمال دخانیات در عملکرد کبد و سیستم لنفاوی موثر است. به همین علت پزشکان توصیه می‌ کنند قبل از انجام هایفوتراپی و مدتی پس از انجام آن از مصرف این مواد خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از هایفو غبغب

درباره مراقبت های بعد از هایفو غبغب باید بدانید که استفاده از کمپرس یخ بعد از انجام این عمل مطلقا ممنوع است. بهتر است برای کاهش ترم از روش‌های دیگری با مشورت پزشک کمک بگیرید. استفاده از مسکن‌ بعد از انجام این عمل اوصیه نمی‌شود برای همین در صورت احساس درد با پزشک خود مشورت کنید. بهتر است تا 24ساعت بعد از عمل از لوازم آرایش استفاده نکنید.

هایفو غبغب برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا انجام هایفوتراپی محدودیت خاصی ندارد و اغلب افرادی که از سلامت عمومی برخوردار هستند، می ‌توانند این روش را  امتحان کنند. توجه کنید که هایفوتراپی برای از بین بردن افتادگی‌ ها و شل شدگی‌ های جزئی و سطوح خفیف و متوسط چربی مناسب است. بنابراین در مواردی که شخص دچار افتادگی شدید در پوست گردن می باشد یا چربی زیادی در زیر چانه او جمع شده است، بهتر است از دیگر روش‌ های درمانی نظیر لیزر یا جراحی بهره ببرد. 

رفع غبغب با هایفو برای چه کسانی مناسب نیست؟

معمولاً هایفوتراپی را به خانم ‌های باردار و شیرده توصیه نمی شود. مبتلایان به دیابت، بیماری ‌های قلبی و عروقی، بیماری‌ های کبدی و اختلالات غدد و سیستم لنفاوی نیز نبایست از این روش استفاده کنند. همچنین اگر تزریق بوتاکس، ژل یا چربی داشته اید باید دو هفته صبر کنید.

سن مناسب برای هایفوتراپی غبغب

استفاده از هایفوتراپی برای از بین بردن غبغب به افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال پیشنهاد می‌ شود. افرادی که در این محدود سنی قرار ندارند، باید با پزشک متخصص و ماهر مشورت کنند.

ماندگاری روش هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

نتایج عمل هایفوتراپی در افراد مختلف متفاوت است اما به طور میانگین نتایج عمل  هایفوتراپی 6ماه الی یکسال قابل مشاهده است.

دوره نقاهت رفع غبغب با هایفو چقدر است؟

بنا به گفته متخصصین روند بهبودی و دوره نقاهت در بیماران مختلف متفاوت است. حدود 20 درصد از نتایج این عمل بلافاصله بعد از جراحی خود را نشان می‌دهد اما برای دیدن نتایج نهایی باید حدود 6 تا 12 هفته صبر کرد.

هزینه هایفوتراپی غبغب

عوامل متعددی مانند کلینیکی که برای جراحی انتخاب می‌کنید، دستمز پزشک، هزینه ویزیت و دیگر موارد روی هزینه هایفوتراپی غبغب تاثیر دارند. با بررسی تمام این عوامل هزینه هایفوتراپی غبغب بین 4تا5میلیون تومان پیش بینی می‌شود.

اشتباهات رایج درباره روش هایفوتراپی غبغب

یکی از باورهای اشتباه که بین مراجعان رایج است سرطان زا  بودن امواج هایفوتراپی است. این نظریه به طور کامل از جانب پزشکان متخصص رد شده است و جای هیچگونه نگرانی از این بابت وجود ندارد.

آیا رفع غبغب ارثی با هایفو امکان پذیر است؟

درصد پاسخ دهی رفع غبغب با هایفو به ضخامت چربی زیرپوستی آن بستگی دارد. در صورتی که چربی زیر پوستی غبغب ارثی شما ضخامت لازم را داشته باشد، شما می‌توانید با کمک هایفوتراپی آن را از بین ببرید.

هایفوتراپی غبغب | تاثیر، نحوه انجام، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج