۱۰۱۵۳۸۸
۵۹ نظر
۵۴۴۱
۵۹ نظر
۵۴۴۱

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

خیلی از این سریال‌ها را شاید دیده باشید، همه نامدار و شناخته‌شده هستند، اما اینجا جهت یادآوری گذاشته‌ایم بنا را هم بر گیرایی و جذابیت گذاشتیم، سریال‌هایی که اگر جهانشان را درک کنید، همتا ندارند.

برترین‌ها: خیلی از این سریال‌ها را شاید دیده باشید، همه نامدار و شناخته‌شده هستند، اما اینجا جهت یادآوری گذاشته‌ایم بنا را هم بر گیرایی و جذابیت گذاشتیم، سریال‌هایی که اگر جهانشان را درک کنید، همتا ندارند.

پیکی بلایندرز«Peaky Blinders»

سریال پیکی بلایندرز به کارگردانی اتو باتهرست در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. این سریال محصول کشور انگلیس و در ژانر اکشن و گانگستری می‌باشد. در این سریال کیلین مورفی، سام نیل، هلن مک کروری، آنابل والیس به هنرمندی پرداخته‌اند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

داستان سریال

داستان سریال پیکی بلایندرز پس از پایان جنگ جهانی اول آغاز می‌شود؛ وقتی سه عضو خانواده از جنگ جهانی به خانه بازمی‌گردند. تام، جان و آرتور، سه برادری که پس از پایان جنگ پیش عمه‌شان زندگی می‌کنند. عمه پالی در کنار سایر اعضای خانواده پیکی بلایندرز یک باشگاه شرطبندی را مدیریت می‌کنند، اما درآمد اصلی آن‌ها از خلافکاری و جنایت‌های کوچک به دست می‌آید؛ بنابراین سه برادر خانواده که حالا کاری برای انجام‌دادن ندارند، تصمیم می‌گیرند کسب و کار خونین خانواده را وارد دوران جدیدی کنند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

پیکی بلایندرز این توانایی را دارد تا هر تماشاگری را جذب خود کند. تفاوتی نمی‌کند چه ژانری از دنیای تلویزیون و سینما را دوست دارید. پیکی بلایندرز با داستان‌های عاشقانه و شکست‌خورده وارد ژانر عاشقانه می‌شود و سپس با صحنه‌های اکشن باورنکردنی به دنیای اکشن راه پیدا می‌کند. درام قدرتمند سریال در همه اپیزود‌ها خودش را نشان می‌دهد و هویت تاثیرگذار آن دوشادوش شخصیت‌های سریال حرکت می‌کند؛ بنابراین این تصور که پیکی بلایندرز صرفا یک موزیک ویدیوی خشن و جذاب است با امضای دقیق سریال که از فیلم‌نامه تا شخصیت‌پردازی را شامل می‎شود، زیر سوال می‌رود.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

بازی تاج و تخت«Game of Thrones»

بازی تاج و تخت به انگلیسی (Game of Thrones) یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال‌پردازی حماسی است که توسط دیوید بنیاف ودی. بی. وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شده است.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

داستان سریال

داستان سریال در سرزمین خیالی وستروس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنی پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج و تخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی مختلفی که در بر می‌گیرد، حول مسائلی، چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

بدون شک یکی از مهمترین دلایل محبوبیت سریال حرکت بر خلاف جهت کلیشه‌های رایج داستانی و قهرمان پروری است. در تفکر رایج ساخت قهرمان و ضد قهرمان که در آثار تاریخی شکلی جدی‌تر به خود می‌گیرد به فضاسازی و سپس تعریف شخصیت‌ها و تقابل خیر و شر پرداخته می‌شود و سعی می‌شود بیننده همراه و پیگیر کننده داستان شود، اما چیزی که در نهایت در همه این داستان‌ها مشترک است پیروزی نهایی خوبی بر بدی است (چون ذات انسان اینگونه است) که البته بیننده به خوبی این موضوع را می‌داند و چیزی که نمی‌داند این است که فیلم با چه پرداختی و چگونه می‌خواهد به این هدف برسد به همین خاطر به تماشای آن می‌پردازد و همین پرداخت‌های متفاوت نسبت به تقابل خیر و شر باعث می‌شود این موضوع تکراری نشده و همیشه مخاطب خود را داشته باشد.

انتقاداتی که به سریال وارد شده است بیشتر به خاطر همان شجاعتش جهت نمایش اتفاقات تلخ و خشونت و فساد بوده است که البته برای آن توجیهی منطقی وجود دارد، زمانی که قصد نمایش واقعیات وجود دارد نمی‌توان واقعیت را سانسور کرد و یا قسمتی از آن را نشان داد در این صورت واقعیت گنگ و دو پهلو می‌شود و در واقعی بودن آن شک و شبهه بوجود می‌آید و ممکن است هرکس برداشت متفاوتی از آن بکند مخصوصا در این سریال که سازندگان قصد داشته اند بیننده رویداد‌ها را واقعی حس کند البته در قسمت‌هایی زیاده روی‌هایی صورت گرفته که میشد آن‌ها را حذف کرد، اما در کل این ایراد به چارچوب محکم داستان خللی وارد نمی‌کند.

مجازات‌گر «The Punisher»

سریال مجازاتگر به کارگردانی استیو لایت فوت در سال ۲۰۱۷ ساخته شده است. این سریال محصول کشور آمریکا و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال جان برنثال، ابن ماس-بچراک، بن بارنز، امبر رز روا، دنیل وبر، پال کلاوس به هنرمندی پرداخته‌اند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

داستان سریال

سریال مجازاتگر (پانیشر) داستان فرانک کسل کهنه سرباز نیروی دریایی آمریکا است که بعد از قتل عام شدن خانواده اش توسط تبهکاران وارد دنیای آن‌ها شده و شروع به مجازات تبهکاران میکند و در شهر و بین آن‌ها به مجازات‌گر معروف می‌شود.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

سریال به شکل دلسوزانه‌ای رفتار دولت آمریکا را با کهنه سربازان مورد ملاحظه قرار می‌دهد؛ مردانی که آموزش دیده‌اند تا برای دفاع از کشور خود بکُشند، اما به جای آن به کشور‌های دیگر فرستاده می‌شوند تا برای دلایل سیاسی مبهم دست به کشتار بزنند. سپس به خانه پس فرستاده می‌شوند تا با ضربه‌های روحی و روانی خود به تنهای دست و پنجه نرم کنند. فرانک کسل نیز محصول چنین بدرفتاری سیستماتیکی است. دشوار است که بازیگر بهتری از برنتال را برای ایفا این نقش تصور کنیم. کسی که به خوبی با سکوت تألم ناپذیر خود با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند و رفتارش چه در زمانی که بشدت خشونت‌آمیز است چه زمانی که ملایم و لطیف است کاملاً متقاعد کننده است.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

کماندار«Arrow»

سریال ارو به کارگردانی گرگ برلانتی در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است. این سریال محصول کشور آمریکا و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال استیون امل، کیتی کسیدی، کالین دونل، دیوید رمزی، ویلا هلند، پل بلکتورن، امیلی بت ریکاردز، کالتن هاینز، مانو بنت به هنرمندی پرداخته‌اند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

داستان سریال

سریال پر طرفدار ارو (Arrow) داستان اولیور کویین پسر مرد پولداری است که تصور میشد مرده است وقتی بعد از ۵ سال زندگی در جزیره‌ای دور افتاده به خانه خود برمیگردد ابتدا قدرت‌های خود را که طی این سال‌ها کسب کرده پنهان می‌کند و خانواده و اطرافیان او همچنان به او به عنوان پسر پول دار و دست و پا چلفتی که همیشه میشناختند نگاه می‌کنند، ولی در یک شب به کمک دوست خودت قسمتی از شخصیتش آشکار می‌شود و تلاش می‌کند مشکلات و ایراد‌های جامعه را برطرف کرده و به عنوان یک ابر قهرمان شهر خود را به افتخار گذشته بازگرداند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

وایکینگ‌ها «Vikings»

سریال وایکینگ‌ها به کارگردانی مایکل هرست در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. این سریال محصول کشور کانادا و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال تراویس فیمل، کاترین وینیک، کلایو استندن، جسلین گیلسیگ، گوستاو اسکاشگورد، جرج بلگدن به هنرمندی پرداخته‌اند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

داستان سریال

سریال وایکینگ‌ها درباره سرگذشت کشاورزی به نام «رگنار» است که زندگی رعیتی دارد، اما خیلی زود تبدیل به وایکینگی می‌شود که نامش لرزه بر تن پادشاهان کشور‌های همسایه می‌اندازد. همچنین ادامه این سریال درباره فتوحات پسران رگنار است که هرکدام رویکردی متفاوت در حکمرانی دارند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

سریال «وایکینگ ها» پر از جزییات تازه و همه فهم درباره آیین ها، آداب و رسوم و تاریخ دوره وایکینگ هاست. سریال جذابی که گرچه پس از دیدن یک قسمت آن دیگر نمی‌شود از دیدنش دست کشید، اما فقط برای سرگرمی ساخته نشده و نکات تازه‌ای را درباره این قوم قدیمی برای مان بازگو می‌کند. قومی که به نوعی آخرین افراد در پذیرش مسیحیت در اروپا بودند و توانستند دو قرن بر این قاره وحشت بیافرینند.

چند سریال «خفن» که ندیدنش عمر را بر فنا می‌دهد (۲)

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج