۱۲۴۳۲۴۰
۵ نظر
۸۰۷۳
۵ نظر
۸۰۷۳

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

بهرام افشاری، ایرج طهماسب و پیمان قاسم خانی از برنده‌ها و پژمان جمشیدی و امین حیایی از بازنده‌های سریال‌های پلتفرم‌ها در ۶ ماه اول سال بودند.

برترین‌ها: از ابتدای سال تا امروز، سریال‌های مختلفی در نمایش خانگی منتشر شدند و مخاطبان در شش ماه اول امسال، شاهد پخش 12 مجموعه در این مدیوم بودند. اکنون که به روزهای پایانی تابستان و پایان شش ماه اول سال نزدیک می‌شویم، روزنامه خراسان در گزارشی با عنوان «کنکور نمایش خانگی در نیم‌سال اول 1401» این بازه زمانی را بررسی کرده‌ و نگاهی به چهره‌های برنده و بازنده نمایش خانگی تا به اینجای سال 1401 داشته است. در میان آثار منتشر شده، «بی‌گناه» به تازگی آغاز شده و هنوز برای قضاوت درباره آن زود است. «شبکه مخفی زنان» و «شهرک کلیله و دمنه» نیز جزو آثار متوسط نمایش خانگی دسته‌بندی می‌شوند و نمی‌توان عنوان «برنده» یا «بازنده» را برای آنان به کار برد.

برنده‌ها

سعید آقاخانی

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

پس از موفقیت دنباله‌دار سعید آقاخانی به واسطه تولید مجموعه «نون.خ»، این کارگردان و بازیگر در نمایش خانگی نیز توانست با ساخت کمدی «راز بقا» ورود پرسروصدایی به نمایش خانگی داشته باشد. ایده نامیرا بودن شخصیت اصلی قصه به عنوان فردی مردم آزار و نه چندان خوشنام، زمینه‌ساز خلق موقعیت‌های کمدی و شوخی‌های بامزه‌ای شده بود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. سعید آقاخانی با «راز بقا» از دیگر آثار کمدی این مدیوم سبقت گرفت.

حسن معجونی و بهرام افشاری

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

یکی از برگ‌های برنده «راز بقا» بازی خوب بازیگران اصلی آن بهرام افشاری و حسن معجونی بود. افشاری در نقش «رحیم» شخصیتی بدشانس و مردم آزار  درخشید و با تسلط درست بر جزئیات این شخصیت و رفتارهایش و همچنین با استفاده مناسب از فیزیک خود، به خوبی از پس خنداندن مخاطب برآمد. حسن معجونی نیز انتخاب کاملا مناسبی برای شخصیت «حاتم» بود و در نقش این فرد چاپلوس و بی‌عرضه‌ توانست یکی از شخصیت های بامزه و محبوب سریال باشد.

ایرج طهماسب

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

پس از مجموعه «کلاه قرمزی»، همه طرفداران این اثر منتظر بودند تا ببینند ایرج طهماسب در غیاب شخصیت های محبوب و خاطره‌انگیز خود، در مجموعه عروسکی تازه اش یعنی «مهمونی» چه کرده است. «مهمونی» او از همان ابتدا با استقبال مخاطبان مواجه شد. خلاقیت در شخصیت‌پردازی کاراکترهای عروسکی، ظاهر جالب و بامزه آن‌ها، به‌روز بودن سوژه‌ها و دعوت از ستاره‌ها، همه و همه موفقیت تازه‌ای را برای ایرج طهماسب رقم زدند و او را جزو چهره‌های موفق و بی‌شک برنده نمایش خانگی قرار دادند.

هوتن شکیبا و کاظم سیاحی

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

قطعا صداپیشه‌های «مهمونی» سهم بسیار زیادی در جذابیت «مهمونی» و محبوبیت شخصیت های آن دارند. هوتن شکیبا با صدای متفاوت و دوست‌داشتنی خود به خوبی به شخصیت «بچه» جان داده و مخاطبان را غافلگیر کرده است. کاظم سیاحی نیز دیگر صداپیشه محبوب «مهمونی» است که صدایش به درستی روی شخصیت «پشه» نشسته و لحن مناسب اش در کنار حرکات بامزه عروسک، او را به یکی از چهره‌های دوست‌داشتنی این مجموعه تبدیل کرده است.

علی شادمان و فرهاد اصلانی

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

«یاغی» شروع قدرتمندی داشت و در ادامه به دلیل ریتم کند و بعضی اتفاقات غیرقابل باور مورد انتقاد قرار گرفت. یکی از نقاط قوت این مجموعه بازی خوب علی شادمان و فرهاد اصلانی است. شادمان در نقش جوان جنوب شهری ساده‌دل و عاشق قصه بازی خوبی داشته است.

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

فرهاد اصلانی نیز در نقش «اکبر مجلل» شخصیت منفی و شرور سریال موفق شده در جلد شخصیتی بی‌رحم و خشن فرو برود و تاثیر لازم را روی مخاطب بگذارد.

پیمان قاسم‌خانی

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

پیمان قاسم خانی جزو چهره‌های تاثیرگذار در ژانر کمدی به حساب می‌آید. این نویسنده محبوب در تازه‌ترین تجربه خود در زمینه کارگردانی، سریال «روزی روزگاری مریخ» را جلوی دوربین برد و یاد «مسافران» را برای مخاطبان زنده کرد. قاسم خانی با استفاده از ایده سفر زمینی‌ها به مریخ و مواجهه آن‌ها با سبک زندگی ناشناخته در این سیاره، قصه خود را روایت کرده است. خلاقیت قاسم خانی در روایت قصه و طراحی صحنه خوب سریال، باعث می‌شود او جزو برنده‌ها باشد.

شهرام حقیقت‌دوست

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

شهرام حقیقت دوست اوایل دهه 90 با «شاهگوش» وارد نمایش خانگی شد. این مجموعه اتفاق مهمی در کارنامه حقیقت دوست نیست و مجموعه «عشق تعطیل نیست» او هم پس از انتشار پنج قسمت متوقف شد تا او در نمایش خانگی به موفقیتی دست پیدا نکند. او بعد از هفت سال غیبت در این مدیوم، با سریال پلیسی - جنایی «خون سرد» ساخته امیرحسین ترابی بازگشته و در نقش پلیس قصه بازی خوبی داشته است.

بازنده‌ها

حسن فتحی

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

حواشی سریال «جیران» و توقف انتشار این مجموعه در نیمه اول امسال باعث شد حسن فتحی را در فهرست بازنده‌ها قرار دهیم. 29 تیرماه خبر رسید که انتشار «جیران» تا روشن شدن تکلیف موضوع اتهام نقض حقوق مولف متوقف می‌شود. هنوز حکم نهایی درباره ادعای مهرداد غفارزاده صادر نشده، اما وقفه طولانی در انتشار سریال، مخاطبان این مجموعه را حسابی عصبانی کرده و رای نهایی تاثیر مهمی در جبران یا ادامه این ناکامی خواهد داشت.

امین حیایی و مجید صالحی

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

فصل سوم «ساخت ایران» در غیاب یکی از بازیگران اصلی آن محمدرضا گلزار ساخته و مجید صالحی جایگزین اوشد. او و امین حیایی نتوانستند به زوج کمدی بامزه‌ای تبدیل شوند و حیایی نیز مانند فصل اول و دوم سریال، عملکردی مشابه آن چه پیشتر در فیلم‌های تجاری از او دیده بودیم داشت. «ساخت ایران 3» اثر قابل دفاعی در کارنامه این بازیگر و مجید صالحی نیست و دستاورد مهمی برای آن‌ها نداشت.

پژمان جمشیدی و باران کوثری

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

 

پژمان جمشیدی به تازگی به واسطه بازی‌های خوب و متفاوت خود تحسین مخاطبان را برانگیخته است، اما با مجموعه «آفتاب پرست» نتوانست انتظارات را برآورده کند. جمشیدی در نقش «جمال» خلافکار دست و پا چلفتی و ساده‌لوح قصه بازی خوبی دارد، اما شوخی‌های سطحی سریال، اتفاقات سرسری و غیرقابل باور داستان که با منطق کمدی هم جور درنمی‌آید، باعث شده «آفتاب پرست» با کمدی‌های خوب کارنامه جمشیدی قابل مقایسه نباشد.

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

باران کوثری نیز بازی اغراق شده‌ای دارد و شخصیت بامزه‌ای نیست.

احمد مهرانفر و جواد رضویان

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

دیگر زوج کمدی بازنده فهرست، احمد مهرانفر و جواد رضویان در سریال «جادوگر» ساخته مسعود اطیابی هستند. ایده سوءاستفاده دو دزد از اعتقاد مردم به رمالی و فالگیری، ایده بدی برای «جادوگر» نبود، اما کیفیت ضعیف شوخی‌های این مجموعه و نبود موقعیت‌های بامزه، مخاطب را راضی نمی‌کرد. مهرانفر تلاش کرد بازی متفاوتی داشته باشد و شخصیت های قبلی خود را یادآوری نکند، اما «جادوگر» مورد استقبال قرار نگرفت. بازی رضویان نیز به عنوان دیگر شخصیت اصلی قصه نکته ویژه‌ای نداشت.

روح‌ا... حجازی

مشهورترین برنده‌ها و بازنده‌های ایرانی ۱۴۰۱

سریال «نوبت لیلی» به عنوان اولین ساخته روح‌ا... حجازی در نمایش خانگی، یکی از امیدهای این مدیوم محسوب می‌شد، اما نتیجه نهایی برخلاف انتظارات رقم خورد. روایت قصه‌ای معمایی درباره موضوع جذابی مانند دنیاهای موازی و قاب‌های زیبای «نوبت لیلی»، باعث شد این مجموعه شروع خوبی داشته باشد، اما پیچیدگی‌های قصه در ادامه، اتفاقات مبهم و به دنبال آن سردرگم شدن مخاطب، ارتباط تماشاگر را با قصه قطع کرد و این سریال چندان دیده نشد، بنابراین روح‌ا... حجازی نیز در کنار چهره‌های ناکام قرار می‌گیرد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج