adexo3
۱۳۶۹۶۷۴
۵ نظر
۲۶۰۰
۵ نظر
۲۶۰۰
پ

مقاومت تکان‌دهنده‌ این چند نفر مقابل غول‌های آخرالزمانی!

داستان یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های تاریخ یعنی " حمله به تایتان‌ها" پس از ۱۰ سال به پایان رسید.

برترین‌ها _ آیدا فلاحیان: داستان یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های تاریخ یعنی " حمله به تایتان‌ها" پس از ۱۰ سال به پایان رسید. کمپانی سازنده این انیمه،کمپانی ماپا، روز شنبه ۱۳ آبان ماه در یک اپیزود نهایی پس از چهار فصل، داستان این انیمه را به پایان رساند. در ادامه به بررسی این انیمه و علل محبوبیت آن را می‌پردازیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

مقاومت تکان‌دهنده‌ این چند نفر مقابل غول‌های آخرالزمانی!

خلاصه داستان

اولین اپیزود انیمه حمله به تایتان‌ها در ۶ آوریل سال ۲۰۱۳ در ژاپن به انتشار رسید. داستان با روایت داستان جامعه‌ای کوچک در دل دیوار‌های بلند بالا آغاز می‌شود. بشریت بعد گذشت ۱۰۰ سال از حمله موجوداتی غول‌پیکر به نام "تایتان" به آن سوی دیوارهایی پناه برده‌اند تا از خطر حمله تایتان‌ها در امان باشند. مردم در این جامعه کوچک آماری در آسایش کامل زندگی می‌کنند تا اینکه با حمله تایتان‌ها به دیوار و شکستن آن، این آرامش به پایان می‌رسد. ارن یگر، شخصیت اصلی انیمه در طی این حمله، تمامی اعضای خانواده خود را از دست می‌دهد و از آن پس به فکر گرفتن انتقام و نابودی تمامی تایتان‌ها می‌افتد. این بار بشریت برای نخستین بار به جای فرار از تایتان‌های غول‌پیکر، تصمیم به مبارزه و "حمله به تایتان‌ها" می‌گیرد و داستان پر پیچ و خم این انیمه آغاز می‌شود.

حمله به تایتان‌ها، یک موفقیت تجاری بی بدیل

صنعت "پویانمایی‌های ژاپنی" یا همان صنعت ساخت انیمه، همواره مسیر همواری برای ورود مردم جهان به اقتصاد ژاپن و فرهنگ آن‌ است.  یکی از نکات قابل توجه در بررسی انیمه حمله به تایتان‌ها، موفقیت تجاری این انیمه در ژاپن و سایر نقاط جهان است. در بساری از موارد دیده می‌شود که حمله به تایتان‌ها مخاطبان انیمه را در سطح جهات چند برابر کرده و بسیاری از افراد نقطه ورود خود به دنیای انیمه را این انیمه می‌دانند‌. موفقیت تجاری این انیمه به طوری بود که بیش از ۲۸ میلیون نسخه از مانگای آن تا پایان سال ۲۰۱۳ به فروش رسید. مانگای این مجموعه همچنان پس از ۱۰ در سراسر جهان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های مصور ژاپنی حساب می‌شود.

مقاومت تکان‌دهنده‌ این چند نفر مقابل غول‌های آخرالزمانی!

انیمه‌ای همراه با حواشی زیاد

بعد از پخش چندین قسمت از انیمه حمله به تایتان‌‌ها و موفقیت‌های آن در سراسر جهان، واکنش منتقدین نسبت به این انیمه بیشتر شد. بعد از توجه منتقدین، حمله به تایتان‌ها چیزی فراتر از یک انیمه آخرالزمانی بود و تفاسیر مختلفی از آن منتشر می‌شد. پیام این انیمه که به مفاهیم "نه به جنگ" به مخاطبین القا می‌شد، تفاسیر مختلفی را به همراه داشت که یکی از مهم‌ترین آن‌ها واکنش کشور همسایه به این انیمه بود. مجله الکترونیکی تایمز کره جنوبی، حمله به تایتان را در جهت کمک به اهداف و تمایلات نظامی نخست‌وزیر ژاپن، شینزو آبه، دانسته‌است. این واکنش‌ها باعث ممنوعیت پخش این انیمه در کشورهایی همچون چین بود.

همچنین نمادهای موجود در انیمه و استعاره‌های ظریف مربوط به قوم الدیایی در انیمه و شباهت آن‌ها به اقوام یهود، باعث شد بسیاری از منتقدین انیمه حمله به تایتان‌ها را یک انیمه نژادپرستانه بدانند.

تمام چیزهایی با حمله به تایتان‌ها ماندگار شد

حمله به تایتان‌ها بعد از ده سال بالاخره به پایان رسید اما با این حال این انیمه پر طرفدار به دلیل نکات قوت بسیار زیادی در تاریخ انیمه ماندگار خواهد بود‌. در ادامه به بررسی برخی از نقاط قوت انیمه حمله به تایتان‌ها می‌پردازیم:

ارن یگر؛ قهرمان‌ترین ضد قهرمان

شاید بتوان گفت یکی از بحث برانگیزترین نکات انیمه حمله به تایتان‌ها، شخصیت ارن یگر است. رشد شخصیت ارن از اپیزود ابتدایی تا آخرین لحظه از این انیمه، همواره مورد بحث بوده است.  ارن به عنوان یک سرباز نه چندان با استعداد در داستان متولد می‌شود، برای قهرمان شدن تلاش می‌کند، اما در نهایت در شمایل یک ضد قهرمان خود را به تمام جهان معرفی می‌کند.

مقاومت تکان‌دهنده‌ این چند نفر مقابل غول‌های آخرالزمانی!

این دوگانگی در شخصیت ارن تا زمان پخش آخرین قسمت از انیمه حمله به تایتان‌ها قابل بحث است اما با پخش آخرین قسمت، تمامی مخاطبان، ارن را قهرمانی فداکار می‌دانند که برای رسیدن به آزادی و حفظ زندگی دوستانش، حاضر به هرکاریست. او قهرمان‌ترین قاتلی است که دنیای انیمه تا به حال به خود دیده است.

قربانی کردن عشق برای آزادی

شاید با نگاهی کلی به انیمه و با خواندن خلاصه داستان انیمه حمله به تایتان‌ها، انتظار یک داستان عاشقانه را نداشته باشید اما باید گفت این انیمه نه تنها خالی از عشق نیست بلکه یکی از ماندگار‌ترین عشق‌های دنیای انیمه را به نمایش می‌گذارد. عشق میکاسا و ارن که می‌توان گفت یکی از خطوط داستانی مهم در این انیمه به شمار می‌رود. میکاسا تنها طرفدار بی قید شرط ارن در تمامی تصمیماتش است و او را " خانواده" خود می‌داند اما با پیش رفتن داستان، عشق میکاسا به ارن تبدیل به یک داستان رومانتیک زیبا می‌شود که البته با پایان تلخی همراه است. پایان داستان‌های عاشقانه در انیمه‌های ژاپنی چندان فرح بخش نیستند اما در رده بنده بندی "غم‌انگیزترین عشق‌های دنیای انیمه" ارن و میکاسا از مدعیان خواهند بود...

آخرین سرباز راه آزادی، لیوای آکرمن

لیوای آکرمن، کاپیتان بی رقیب جنگ بشریت علیه تایتان‌ها، از آن دسته کاراکترهایی است که هرگز از دنیای انیمه حذف نخواهد شد.احتمالا تمام طرفداران دنیای انیمه تا چندین دهه او را به یاد خواهند داشت " مرد قد کوتاهی که تایتان‌های چند متری را از پا در آورد"

لیوای آکرمن در ابتدای ورود به داستان صرفا یک کاپیتان "دختر کش" بود اما حالا آخرین سرباز بشریت در راه آزادی است. او بعد از کشیدن رنج و سختی‌ها در تنهایی آزادی بشریت را برای خود جشن می‌گیرد و به تمامی سربازان این راه ادای احترام می‌کند. لیوای آکرمن حال به افسانه‌ای در دنیای انیمه تبدیل شده است که تا آخرین لحظه برای گرفتن انتقام همرزمانش تلاش می‌کند و از یک کاپیتان "دخترکش" تبدیل به بهترین سرباز بشریت می‌شود.

مقاومت تکان‌دهنده‌ این چند نفر مقابل غول‌های آخرالزمانی!

اگر تا هنوز انیمه حمله به تایتان‌ها را ندیده‌اید

ورود به دنیای انیمه و ارتباط گرفتن با آن برای بسیاری کار سختی است. برای ورود به این دنیای بزرگ و هیجان‌انگیز یک انتخاب درست می‌تواند شاه کلید خوبی باشد. حمله به تایتان‌ها، به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های جهان، می‌تواند کلید خوبی برای ورود شما به دنیای انیمه باشد. اگر تا به حال از دیدن این انیمه امتناع کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ۵ قسمت اول آن را تماشا کنید. مطمئنا تا اپیزود نهایی از آن دست نمی‌کشید.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   ژاپن عالیه

  • ایمان

   واقعاً بی نظیر هست انیمه اگر کسی ندیده حتماً ببینه من 2 بار دیده بودم و هچنان میشه تکرارش رو دید از اون انیمه هایی هست تاریخ انقضاء نداره

  • ناشناس

   با انیمه های استودیو گیبلی شروع کنید هم عاشقش میشید

  • ناشناس

   یکی از بهترین انیمه هایی بود که دیدم

  • ناشناس

   شاهکار تمام عیار و تکرار نشدنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج