جاباما
۱۳۸۵۷۷۰
۱۸ نظر
۶۵۷۱۰
۱۸ نظر
۶۵۷۱۰
پ

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

قرعه‌ی کوچِ بی پایان تهیه‌کنندگان و برنامه سازان تلویزیون به شبکه‌های نمایش خانگی، دوباره به نام مهران مدیری افتاده است‌.

برترین‌ها - آیدا فلاحیان: قرعه‌ی کوچِ بی پایان تهیه‌کنندگان و برنامه سازان تلویزیون به شبکه‌های نمایش خانگی، این‌بار به نام مهران مدیری افتاده است‌، به طوری که از این دوشنبه شاهد پخش اولین قسمت برنامه جدید این هنرمند به نام «اسکار» بودیم. به بهانه‌ی پخش این برنامه جدید، بهتر است حال و هوای رئالیتی‌شوها و مجری‌های نوظهور شبکه نمایش خانگی را در غیاب مهران مدیری بررسی کنیم.

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

در این بررسی با ما همراه باشید.

بازگشت چهره‌ای محبوب

مهران مدیری یکی از اسامی آشنای سینما و تلویزیون در چند دهه‌ی گذشته است. کارگردانی با دوربین و نگاهی متفاوت، تهیه‌کننده‌ای باهوش و بازیگری کاریزماتیک که بعد از موفقیت در تمامی این عرصه‌ها، ثابت کرد فن اجرا و مجری‌گری‌ را نیز خوب می‌داند. اسفند ماه سال ۱۳۹۴، مدیری با یک برنامه تلویزیون کمدی محور، توانست توجه بخش اعظمی از مخاطبان تلوزیون را به خود جلب کند. این برنامه یک میهمانی یا همان دورهمی ساده همراه با اشخاص مشهور و تماشاچیان زنده بود که میزبانی آن را مهران مدیری بر عهده داشت.

تیپ خاص کارگردانی مدیری در این برنامه کاملا مشهود بود. از آنجایی که می‌توان حدس زد او بعد از چندین سال فعالیت در تلویزیون سلیقه مخاطبان را به خوبی می‌شناسد، این برنامه تا آخرین فصل پخش آن پربیننده‌ترین برنامه‌ی تلویزیون به شمار می‌رفت. نکته قابل توجه در دورهمی اما کارگردانی و فضای کمدی قابل قبول آن نبود. بخش اعظمی از مخاطبان این برنامه صرفا برای دیدن اجرای مهران مدیری پای تلویزیون می‌‌آمدند. بداهه پردازی‌ها و رفتار صمیمانه‌ی او در اجرا باعث می‌شد مخاطبان او را به چشم یک میزبان ببینند تا یک مجری!

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

اجرایی ساده بدون مقدمه چینی‌‌های بیهوده و اشعار و کلمات سخت و سنگین، باعث به وجود آمدن تجربه‌ای موفق در کارنامه مهران مدیری شد. بعد از تغییر محوریت کمدی برنامه دورهمی به یک مسابقه اطلاعات عمومی، محبوبیت این برنامه چندان تغییری نکرد و مخاطبان دوباره برای دیدن اجرای مهران مدیری مشتاق بودند چرا که او می‌تواند یک مسابقه به ظاهر حوصله سر بر اطلاعات عمومی را به یک دورهمی علمی جذاب تبدیل کند.

این مرد کاریزماتیک اما بعد از پایان آخرین فصل از دورهمی، اجراهای پرطرفدارش را از مخاطبان دریغ نکرد‌ه است. این بار مهران مدیری عهده‌دار اجرای یک رئالیتی شوی جدید از فیلمیو شده که می‌توان آن را ترکیبی از دو تجربه‌ی قبلی او دانست. ترکیبی از یک مسابقه چالش برانگیز  با حضور کمدی مهمانان شناخته شده که مدیری میزبان آن‌هاست.

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

پایان انتظار برای دیدن اجرای مدیری

اسکار همان رئالیتی شوی پر انتظار با اجرای مهران مدیری است که به شکل یک مسابقه‌ی چهار نفره اجرا می‌شود. شرکت کنندگان این مسابقه اشخاص شناخته شده‌‌ای هستند که برای برنده شدن جایزه‌ی اسکار قرار است با هم رقابت کنند. مهران مدیری در این مسابقه گرداننده، داور و امتیاز‌دهنده‌ی اصلی است که سرنوشت برنده را تعیین می‌کند اما با این وجود او همچنان چهره‌ی میزبانی خود را در این برنامه حفظ کرده است. نکته اصلی و قابل توجه در قسمت اول این مسابقه انتخاب مهمانان یا همان شرکت کنندگانی بود که همگی پیش از این با مهران مدیری همکاری داشته‌اند و همین موضوع باعث ایجاد نوعی انسجام در اجرای مدیری و روند مسابقه شده است.به هر حال این را هم باید در نظر داشته باشیم که مدیری یک «آن» ویژه در ایجاد موقعیت طنز دارد که مثلا از خلال یک خاطره‌گویی از سحر ولدبیگی بروز پیدا می‌کند که خب حتما دیده‌اید که وایرال هم شده است و ویدیوی همان بخش را در اول همین مطلب هم گذاشتیم.

بخشی از برنامه جدید «اسکار» با اجرای مهران مدیری

بالاخره یک اجرای درست حسابی!

در غیاب مهران مدیری و امثال او، شبه مجری‌های زیادی پا به شبکه نمایش خانگی گذاشتند. مجری‌هایی که شاید بهتر بود کار را به کاردانان سپرده و مسئولیت اجرا را رد می‌کردند. در ادامه به بررسی چند اجرای ضعیف در شبکه نمایش خانگی پرداخته‌ایم که شاید اگر نبودند، آبروی مجری حفظ می‌شد و حوصله مخاطب هم سر نمی‌رفت.

علی میرمیرانی/۲شات

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

علی میرمیرانی نویسنده و روزنامه نگاریست که این روزها با برنامه ۲شات توجه کاربران زیادی را در فضای مجازی به خود جلب کرده است. توجه مخاطبان به این برنامه به دلیل ایده‌ی خاص و یا میهمانانش نیست. این توجه حاصل اجرای خاص علی میرمیرانی به عنوان مجری برنامه است که مخاطبان را متعجب کرده. بیان و لحن خاص میرمیرانی در ۲شات باعث شده بینندگان زیادی او برای اجرای چنین برنامه‌ای مناسب ندانند. اگر یک برنامه قرار است خودمانی و بی آلایش اجرا شود، بهتر است مجری آن برنامه نیز به خود واقعی‌اش نزدیک‌تر باشد تا مخاطب اجرای او را طبیعی و خودمانی بداند! در همین روزها یک «میم» با عنوان «تکرارش کن» از علی میرمیرانی سوژه خنده کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است که نشان می‌دهد او نتوانسته موفق باشد.


شهاب حسینی/همرفیق

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

هنر بازیگری شهاب حسینی در سینما و تلویزیون ثابت شده‌ است. او بازیگر محبوبیست و کمتر کسی در ایران است که او را دوست نداشته باشد. این بازیگر کارکشته اما نمی‌تواند نقش یک مجری را خوب ایفا کند! شهاب حسینی به پاس هنر بازیگری‌اش، فن بیان خوبی دارد اما در قامت یک مجری قابل قبول نیست. از زبان بدن مشوش او در هنگام اجرا گرفته تا استفاده از متدهای قدیمی مجری‌گری باعث شده است مخاطبان شهاب حسینی را به عنوان یک بازیگر بیشتر دوست بدارند تا به عنوان یک مجری.


لیلا اوتادی/چیدمانه

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

اجرای لیلا اوتادی در برنامه چیدمانه یک شوک بزرگ برای مخاطبان بود. بعد از پخش شدن چندین قسمت از برنامه چیدمانه، بسیاری از مخاطبان هنوز علت انتخاب شدن خانم اوتادی به عنوان مجری را درک نکرده‌اند. به هرحال همه می‌دانیم که خوش سیمایی از خصوصیات مهم اجراست اما بدون شک فاکتور کافی برای مجری شدن نیست! پس شاید بهتر بود تهیه کنندگان این برنامه گزینه‌های دیگری را نیز مورد بررسی قرار می دادند‌.


حامد آهنگی/شب آهنگی

کاری که مهران مدیری توانست و شهاب حسینی نتوانست

مرز باریکی بین طرفداران حامد آهنگی و منتقدان او وجود دارد. برخی او را یک کمدین موفق می‌دانند و پذیرای چهره‌ی او چه در بازی‌های مافیا و چه به عنوان یک مجری هستند‌. با احترام به تمامی این طرفداران باید گفت نمی‌توان از این نکته چشم‌پوشی کرد که حامد آهنگی با تمام شوخی‌ها و طنزهای خاص خودش، برای اجرای یک برنامه گزینه مناسبی نیست چرا خندیدن به شوخی‌های مجری، او را تبدیل به یک مجری خوب نمی‌کند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • رز

   مهران مدیری شاید مجری خوبی باشه اونم مجری برنامه ای که خودش همه کاره اون برنامه است هم مجریه و هم کارشناس و هم کارگردانی...، ولی بازیگر خوبی نیست

  • ناشناس

   برنامه های اجباری حرفای تکراری

  • ناشناس

   قبلا همه شون همین بودن چی دارند دیگه

  • ناشناس

   جای تعجبه خودتون خوب میدونید با بازگشت هنرمندانی چون مدیری، سروش صحت مخاطبان رفته تلویزیون دوباره برمیگردند ولی حرکتی نمیکنید بنظرم بجای دادن آمارهای الکی سعی کنید مخاطب رو به تلویزیون برگردونید

  • ناشناس

   همچین میگن شبه مجری ها انگار که مدیری از اول مجری بوده بعد بازیگر شده درصورتی که کاملا برعکسه اتفاقا شهاب حسینی که قبلا مجری بوده بعد بازیگر شده اولین اجرام خیلی طرفدار داست بعدم آقای مدیری گه خداحافظی کرده بودند چی شو دوباره برگشتند.

   پاسخ ها

   • ناشناس

    مدیری‌بی‌نظیره
    دلش‌خواست‌برگرده

  • ناشناس

   مدیری‌عزیزم‌خوش‌برگشتی 💓💓

  • ناشناس

   حامد که واقعا عالیه اصلادکاملا اشتباه تو این لیست بود

  • ناشناس

   خدا رو شکر اقای مدیری برگشت.حیف از این استعدادهایی که رسانه به اصطلاح ملی خودش رو از اونها بی بهره کرد و اندک مخاطبان خودش رو هم از دست داد.

  • گیسو

   آقای میر میرانی فوق العاده با شخصیت هستن❤️❤️

  • ن

   شهاب حسینی بی نظیر و اسطوره هست و خدای بازی‌های متفاوت

   و همیشه جز برترین و اولین ها بوده

  • همه این هنرمندها عالی هستن هر کدام روش خودشون رو دارن

   همه این هنرمندها عالی هستن هد کدام روش واج ا خودشون رو دارن

  • سوسن توسلی پور

   بخاطر پولش هیچ گربه ای محض خاطر خدا موش نمیگیره اگه وضع تلوزیون به این صورت در اومد بخاطر سلبریتیهاش بوده همشون گربه رقصونی با دشمن‌های ما همسایه شدن الآنم سیما به اجبار اینا رو دعوت کرده کوتا اینایکه تازه اومدم یاد بگیرن مثل اینا بشن زمان میبره

  • ناشناس

   حامد آهنگی و شهاب حسینی بی نظیرند در رده مهران مدیری

  • Maryam

   کلا همه برن بمیرند مهران مدیری هی اجرا کنه، به دوربین نگاه کنه، باز اجرا کنه....
   یکذره به بقیه هم باید فرصت داد. اتفاقا جوانها دارند خوب تو این عرصه کار میکنند.

  • ناشناس

   آقای مدیری دردنیای هنر بی همتاس و خدایی باید گفت نابغه س

  • مهران

   مهران و شهاب هر دو بازیگران و مجری خوب و باستعداد ..برنامه خوب اجرا میکنند ..دمشون گرم

  • ناشناس

   مهران مدیری عالیه

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج