۵۹۷
۵۰۰۳
۵۰۰۳

متفاوت‌ترين جوايز فيلم آكادمي كه تا به حال ديده‌ايد

اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

فيلم‌هاي اسكاري امسال را ديده‌ايد؟ موقع انتخاب كردن فيلم به چه چيزي توجه مي‌كنيد؟ همين‌طوري دل‌تان را به دريا مي‌زنيد و يكي را انتخاب مي‌كنيد يا عكس روي جلد فيلم راهنمايي‌تان مي‌كند؟ از آن وسواسي‌ها هستيد كه اول ۱۰تا نقد فيلم مي‌خوانيد يا از آن‌هايي كه به حرف يك حرفه‌اي اعتماد مي‌كنيد؟

هر كدام از روش‌هاي فوق را هم كه داشته باشيد، باز هم ممكن است بعد از ديدن فيلم احساس كنيد، چيزي درون فيلم بوده كه به مذاق‌تان خوش نيامده. اگر دوست داريد فقط براي تفريح فيلم نبينيد و كمي اين تفريح ۲ ساعته‌تان هدفمند باشد، مي‌توانيد به حرف‌هاي دكتر رايان نايميك اعتماد كنيد. اين روان‌پزشك و استاد دانشگاه هر سال فيلم‌ها را از نظر روان‌پزشكي و جنبه‌هاي مختلف آن بررسي كرده و ۱۰ فيلم برگزيده سال را معرفي مي‌كند.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي روان‌پزشكي مثبت

آليس در سرزمين عجايب

فيلم در واقع ساختن هويت مثبت، تغيير شخصيت، آزاد‌سازي‌ شخصيت و هدف‌گذاري و دستيابي به هدف را آموزش مي‌دهد و همزمان بيننده را كامل درگير ماجراهاي خود مي‌كند. كمي كه دقيق‌تر نگاه كنيد، خواهيد ديد، شخصيت آليس به بيننده ياد مي‌دهد چطور با استفاده از تجربه‌هاي واقعي زندگي چه كارهايي انجام دهد تا شخصيت قوي‌تري داشته باشد. استفاده از تفكر جانبي براي پرورش و تقويت خلاقيت، كنجكاوي سازنده و همچنين روش‌هاي تقويت شجاعت هم از ديگر چيزهايي است كه آليس به شما ياد مي‌دهد.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي آموزش

سخنراني پادشاه

اگرچه شخصيت لايونل با بازي جئوفري راش در فيلم در واقع يك روانكاو يا كاردرمانگر نيست اما كاري كه انجام مي‌دهد عملا همان است و زيبايي خصوصياتي مانند طرز فكر حمايتي و راه‌حل محور يك مربي يا مشاور را به تصوير مي‌كشد و همزمان همدلي يك روان‌پزشك كه با مشكل بيمار درگير مي‌شود و راه‌حل‌هايي براي درمان دارد را با مهارت نمايش مي‌دهد. هنگام سخنراني پرشور پادشاه، همدلي و همراهي صميمانه لايونل با پادشاه مضطرب دقيقا همان چيزي است كه هر بيماري از مشاور خود انتظار دارد.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي عدم ‌تعادل رواني

قوي سياه

گاهي بهترين راهنماي ما در زندگي موقعيت‌هايي است كه ما در آن، ظرفيت رواني‌مان را از دست داده‌ايم يا برعكس زمان‌هايي كه از بيشترين حد توان‌مان استفاده كرده‌ايم. ناتالي پورتمن در يكي از بهترين نقش‌آفريني‌هاي خود كه به‌خاطر آن برنده جايزه اسكار هم شده است،
نقش بالريني را بازي مي‌كند كه دچار نداشتن ‌اعتماد به نفس است و گاهي بيش از اندازه استقامت نشان داده و گاهي نيز در استفاده از قضاوت صحيح دچار اشتباه مي‌شود و در نهايت نبودن ‌تعادل رواني باعث سقوطش مي‌شود.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي انعطاف‌پذيري

127 ساعت

تصور كنيد چند روز زير يك تخته سنگ به دور از هرگونه تمدني‌گير افتاده‌ايد. بسياري از افراد در اين شرايط از پا مي‌افتند اما آرون رالستون كوتاه نيامد. شخصيت اول فيلم «۱۲۷ ساعت» كوهنوردي است كه در بدترين وضعيتي كه ممكن است كسي گرفتار شود قرار مي‌گيرد اما طاقت مي‌آورد و تسليم نمي‌شود. به غير از درد كشنده بدني او انواع موانع رواني، ذهني و فشارهاي غيرقابل تصور روحي را هم طاقت مي‌آورد چيزي كه هركس براي غلبه بر شرايط سخت به آن نياز دارد.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي دوستي

چگونه اژدهاي خود را تربيت كنيد

فيلم پر از استعاراتي در مورد اژدهاي درون هر فرد و همراهي كردن و كنار آمدن با نقاط تاريك وجودي هر فرد است. اين فيلم همزمان به‌صورت دلپذيري دوستي‌هاي غيرعادي و كار گروهي را با استفاده از دوستي غيرمنتظره يك وايكينيگ كوچك و يك اژدها تصوير مي‌كند.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي تئوري شادماني معقول

بخور، دعا كن، عشق بورز

مي‌گويند زندگي‌اي كامل است كه سرشار از لذت، تعهد و معني باشد. فيلم ماجراي زني است كه پس از طلاق و شكست در زندگي به سفر دور دنيا مي‌رود تا در واقع خودش را و درونش را كشف كند؛ او در ايتاليا از طريق چشيدن غذاهاي جديد، ابراز احساسات مثبت و حس قدرشانسي، مفهوم لذت را درك مي‌كند؛ در سفرش به هند با انجام مراقبه، تمركز، دعا و گفت‌وگوهاي عميق معنوي به معنويت مي‌رسد؛ و در نهايت با سفرش به بالي و درگير شدنش در يك رابطه عاشقانه، مفهوم تعهد را درك مي‌كند.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي تركيب جنبه‌هاي قدرت

تمپل گرادين

فيلم زندگي يك شخصيت واقعي است. خانم دكتر تمپل گرادين استاد دانشگاهي است كه خود جنبه‌هايي از بيماري اوتيسم را دارد كه فرد در آن براي ارتباط با ديگران مشكل دارد اما خانم گرادين با روش منحصر به فردش در استخدام افراد عملا صنعت دامپروري را دچار تحول مي‌كند. او براي همكاري در زمينه كار با حيوانات فقط افرادي را انتخاب مي‌كند كه استعداد ويژه‌اي در زمينه هندسه، رياضي و مهارت‌هايي شبيه به اين دارند يا داراي مهارت خاصي از نظر تصوير‌سازي‌ ذهني و همچنين مديريت منابع
هستند. اگرچه خصوصيت اصلي خود وي كه قدرت خلاقيت بالا و استقامت و مهرباني زياد به‌خصوص با حيوانات است باعث مي‌شود در تركيب توانايي‌ها، استعداد‌ها و مهارت‌هايش موفق باشد و همين نيز در نهايت به موفقيت در كارش منجر شود.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي مداخله مثبت

جك به قايق سواري مي‌رود

جك يك راننده ليموزين تنهاست كه از تماس با اجتماع هراس دارد. او همچنين از ياد گرفتن شنا مي‌ترسد براي همين به او ياد داده مي‌شود كه براي مقابله با ترسش از شنا‌كردن، آن‌ را در ذهنش تصور كند؛ روشي كه او ياد مي‌گيرد آن‌قدر اصولي است كه مي‌تواند براي مقابله با بقيه مشكلاتش در زندگي از اين استراتژي استفاده كند. فيلم اگرچه كمدي است اما به‌خوبي اين روش حرفه‌اي روان‌شناسي را نمايش مي‌دهد.


اسكار روان‌شناسي تقديم مي‌شود به...

اسكار بهترين فيلم براي تمركز حواس

ترون :ميراث

فيلم اگرچه در ظاهر يك فيلم اكشن است اما تم روحاني، نمادهاي مذهبي و تاكيد بر فروتني و سكون و رهايي از خود كه در فيلم به وفور ديده مي‌شود و قهرمان فيلم كه با استفاده از مديتيشن و مراقبه تلاش در حل مشكلاتش دارد نشان مي‌دهد كه فيلم چيزي بيشتر از يك ماجراي اكشن ساده است. در بخشي از فيلم شخصيت اول داستان مي‌گويد كه مراقبه در واقع كوبيدن به در بهشت براي حل مشكلات است.

منبع : مجله سیب سبز
چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج