۱۱۸۷۵۷۸
۵۰۰۰

اسب قهرمانی را زین کن

در روز‌های اخیر، شایعات زیادی پیرامون نقل‌وانتقالات نیم‌فصل در لیگ بیست‌ویکم به گوش رسیده که باید دید این شایعات رنگ واقعیت به خود می‌گیرند یا خیر.

خبرآنلاین: با توقف جدول لیگ بیست و یکم روی پله۱۶، نیم فصل اول لیگ امسال به پایان می رسد تا تیم ها مدتی به خواب زمستانی بروند و آماده راند دوم مبارزه در مستطیل سبز شوند. استقلال تهران موفق شد با برد در هفته پانزدهم، قهرمانی خود در نیم فصل اول را یک هفته زودتر قطعی کند و همین باعث شد تا بازار شایعات پیرامون نقل و انتقالات نیم فصل دوم داغ تر شود. مطمئنا تیم ها به دنبال آن هستند تا پادگان خود را برای نیم فصل دوم قوی تر سازند و بالا نشین ها، به دنبال قهرمانی هستند و فانوس به دست ها هم می خواهند هر طور شده از انتهای جدول جدا شده و در لیگ امسال بمانند.

اگر چه از مدت ها قبل صحبت های مختلفی درباره جابجایی ها در نیم فصل به گوش می رسید اما در هفته ها و روزهای اخیر، تنور این شایعات گرم تر شده تا گمانه زنی های مختلفی به وجود بیاید و همه منتظر جابجایی ستاره ها در تیم های لیگ بیست و یکم باشند. در این بین تیم هایی مانند استقلال، پرسپولیس، فولاد و گل گهر بیشتر در کانون توجه هستند و با توجه به حضور آن ها در بین مدعیان، به نظر می رسد تکاپوی آن ها برای جذب بازیکن بیشتر باشد تا بتوانند در نیم فصل دوم از رقبای خود سبقت بگیرند و به عنوان تیم اول به خط پایان برسند. به همین بهانه در ادامه به بررسی شایعات داغ نقل و انتقالی و بازیکنان مد نظر تیم های مختلف می پردازیم.

استقلال تهران؛ مجیدی و سودای قهرمانی

شاگردان مجیدی در نیم فصل اول عملکرد بسیار خوبی داشتند؛ آبی پوشان با اینکه در بعضی بازی ها ضعیف عمل کردند و در بخش هایی ضعف داشتند، اما توانستند بدون باخت به صدر جدول تکیه بزنند و قهرمان نیم فصل شوند تا از همین حالا برای نیم فصل دوم دست به کار شوند.

استقلال در نیم فصل اول توانست در خط میانی با حضور مهدی مهدی پور تا حدودی عملکرد خوبی داشته باشد اما در میانه میدان کمبود یک هافبک دیگر حس می شود تا بتواند کمربند میانه میدان را برای آبی ها محکم تر و آن ها را تغذیه کند؛ نکته ای که فرهاد مجیدی هم بارها از آن یاد کرد و از لزوم جذب یک هافبک سخن گفت. در روزهای اخیر از علاقه مجیدی به جذب ژان کارلوس ویسنته هافبک تیم نائوچیکو برزیل که تأثیرگذارترین بازیکن فصل قبل سری بی برزیل نیز شد، این روزها بیش از پیش به گوش می رسد.

چند ماه پیش بود که وب سایت معروف برزیلی ge.globo از رد شدن پیشنهاد استقلال توسط ژان کارلوس خبر داده بود اما پس از آن رسانه های برزیلی چندباری از احتمال ارسال پیشنهاد دوم آبی های پایتخت برای جذب این بازیکن خبر دادند. مسئله ای که بر خلاف سایر بازیکنانی که به استقلال لینک شده اند، توسط مدیران این باشگاه تکذیب نشد.

البته چیزی که مشخص است، ژان کارلوس تا سال ۲۰۲۴ با نائوچیکو قرارداد دارد و بند فسخ آن نیز مبلغ بالایی است. به هر شکل باید تا زمان آغاز رسمی بازار نقل و انتقالات زمستانی ایران صبر کرد. فرهاد مجیدی درخواست جذب دو بازیکن خارجی را دارد و باید دید سرانجام چه بازیکنانی به استقلال می پیوندند.

این هافبک تهاجمی ۲۹ ساله‌ فصل گذشته در سری بی برزیل با ۱۳ گل و ۱۳ پاس گل، ارزشمندترین بازیکن این رقابت ها لقب گرفت. او چندی پیش تا سال ۲۰۲۴ قراردادش را تمدید کرد و گفته می شود بند فسخ قرارداد او ۳ میلیون یورو است. باشگاه گرمیو به صورت جدی خواهان جذب این بازیکن بود ولی نائوچیکو با جدایی او مخالفت کرد.

اسب قهرمانی را زین کن

علاوه بر کارلوس، از صالح حردانی و علیرضا کوشکی به عنوان دیگر بازیکنان مد نظر استقلال نام برده می شود. حردانی در ابتدای فصل هم یکی از گزینه های پوشیدن پیراهن استقلال بود اما آ« زمان به دلیل مشکلات فولاد و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی، با جدایی او موافقت نشد اما این روزها باز هم زمزمه پیوستن او به استقلال به گوش می رسد. استقلال که با حضور مهاجمان سر زنی مانند یامگا و ژستد روی نفوذها برنامه خاصی دارد، روی جذب حردانی به عنوان مدافع راستی که در یکی دو فصل اخیر درخشیده حساب باز کرده تا بتواند یک مهره قابل اتکا در دفاع و حمله به تیمش اضافه کند. درباره حضور حردانی در استقلال شایعاتی شنیده شده که فولاد قرار است او را با رشید مظاهری معاوضه کند که باید دید این انتقال بالاخره رسمی می شود یا نه.

اسب قهرمانی را زین کن

علیرضا کوشکی مهاجم جوان پیکان هم دیگر گزینه ای است که از تمایل مجیدی به جذب او صحبت شده.

در روزهای گذشته بابک مرادی از استقلال جدا شد و از محمدرضا آزادی، سعید مهری، متین کریم زاده و آرش رضاوند هم به عنوان دیگر خروجی های استقلال نام برده شده است.

پرسپولیس؛ یحیی به دنبال جانشین عیسی

بی شک مهم ترین چالش پیش روی گل محمدی در نیم فصل دوم، جذب جایگزین عیسی آل کثیر است. مهاجم اصلی قرمزها در خط حمله که در این فصل روی او حساب ویژه باز کرده بودند و با ۴ گل در کنار مهدی عبدی، بهترین گلزن این تیم بود، در بازی مقابل پدیده دچار مصدومیت رباط صلیبی شد که شش ماه از میادین دور خواهد بود. همین نکته باعث شده گل محمدی به دنبال جذب یک مهاجم باشد که گزینه های داخلی و خارجی مختلفی مطرح شده اند؛ از شیمبا و غول هلندی تا پیمان بابایی و علیرضا کوشکی.

اسب قهرمانی را زین کن

بابایی که این روزها در تراکتور سازی به مهره ای قابل اتکا تبدیل شده، در نیم فصل اول با ۴ گل جزو برترین گلزنان لیگ بود که از او به عنوان گزینه اصلی گل محمدی در داخل نام برده شد اما مانع اصلی بر سر راه او مشکلات باشگاه تبریزی است. تراکتور که این روزها بحران های مختلفی را تجربه می کند، با معضل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات مواجه شده و همین موضوع باعث شده تا خبرهای مبنی بر مخالفت سولدو با جدایی بابایی به گوش برسد. موضوعی که می تواند گزینه اصلی گل محمدی را از لیست ورودی های او خارج کند. علیرضا کوشکی دیگر گزینه مد نظر پرسپولیس است که از او به عنوان گزینه مشترک استقلال و پرسپولیس یاد می شود. این مهاجم ۲۲ ساله پیکان هم با ۴ گل جزو برترین گلزنان نیم فصل اول بود که باید دید می تواند پیراهن قرمز پایتخت را بر تن کند یا نه. شروین بزرگ مهاجم نفت آبادان هم دیگر گزینه داخلی مد نظر قرمزهاست.

اسب قهرمانی را زین کن

توماس فِرهیت (Thomas Verheydt) مهاجم هلندی و ۱۹۲ سانتیمتری که در حال حاضر در باشگاه دسته دومی آدو دن‌هاخ هلند بازی می‌کند، یکی از گزینه های خارجی است که مدنظر پرسپولیس قرار دارد. چندی پیش هم نشریه elfvoetbal، از پرسپولیس به‌عنوان یکی از تیم‌های خواهان این مهاجم گلزن نام برده بود.

از طرفی علاوه بر غیبت آل کثیر، همچنین نمایش‌های ضعیف حامد پاکدل و نیمکت‌نشینی‌های پیاپی این مهاجم در پرسپولیس باعث مطرح‌شدن شایعه جدایی او در نیم‌فصل از جمع سرخ‌پوشان تهرانی شده است. یحیی گل محمدی خیلی از این خرید خودش راضی نیست اما به نظر می رسد او به‌شرطی راضی به جدایی حامد پاکدل می‌شود که بتواند در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل یک مهاجم مناسب و گلزن جذب کند.

پرسپولیس علاوه بر خط حمله، به دنبال تقویت خط دفاع و دفاع راست خود است که باعث شده نام رامین رضاییان پیرامون اردوی این تیم به گوش برسد. اگر چه مهدی شیری در چند فصل اخیر در سمت راست دفاع پرسپولیس مهره ای ثابت بوده اما هیچ گاه انتظارات را برآورده نکرده و حالا به نظر می رسد گل محمدی به دنبال جذب یک مدافع قوی و با ثبات در سمت راست دفاع سرخ پوشان است. در روزهای گذشته نشریات قطری از فسخ قرارداد رضاییان با السیلیه که به صورت قرضی از الدحیل به این تیم پیوسته بود خبر دادند و همین باعث شد تا شایعه پیوستن او به پرسپولیس تقویت شود.

علاوه بر این ها، شایعات دیگری پیرامون علاقه پرسپولیس به جذب شیمبا و محمدرضا اخباری، یا خروج رضا اسدی از این تیم شنیده می شود.

از طرفی فولاد خوزستان هم علاقه مند است تا شیمبا را با مهدی شیری معاوضه کند نفراتی مانند آرش رضاوند را هم در ترکیب خود داشته باشد. همچنین ابوالفضل رزاق پور، مدافع تراکتور سازی هم دیگر گزینه مد نظر نکونام است که باید دید می تواند از تبریز راهی خوزستان شود یا نهو.

با این اوصاف، همه این ها فعلا در حد گمانه زنی باقی مانده و باید دید در شروع نقل و انتقالات نیم فصل، نهایتا تیم ها کدام بازیکن ها را جذب می کنند و این احتمالات تا چه اندازه رنگ واقعیت به خود می گیرد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج