۱۳۲۹۰۶۳
۱۷ نظر
۱۷۵۵۲۵
۱۷ نظر
۱۷۵۵۲۵
پ

این پنج مجری زن برای همیشه از صداوسیما جدا شدند

در همان زمان بسیاری از اهالی رسانه علت استعفای صبا راد، گلاره جباری و زهرا خاتمی‌راد را ناآرامی‌های سال ۱۳۹۸ در ایران می‌دانند، علت این استعفا‌ها به طور کامل مشخص نشد، اما در نهایتت صبا راد همراه با همسرش مانی رهنما از کشور مهاجرت کردند.

خبرآنلاین: پس از تغییر شغل عاطفه میرسیدی بعد از بازنشستگی نگاهی انداختیم به خارج شدن پنج مجری زن از تلویزیون در پنج سال گذشته، که در ادامه می‌خوانید.

سال‌های قبل‌تر کمی اوضاع متفاوت بود، صداوسیما به مفهوم رسانه‌ای خودش مرجعیت و مخاطب داشت و مجریانی که اتفاقا طرفداران زیادی هم داشتند، دائم در حال رفت و آمد در تلویزیون بودند، اما به مرور زمان اوضاع تغییر کرد و کم کم مجریان هم کمتر شدند، این کاهش یا خود خواسته بود، یا ناخواسته، یعنی یا مجریان تصمیم گرفتند که به فعالیت خود با سازمان صداوسیما ادامه ندهند، یا سازمان صداوسیما علاقه‌ای به همکاری با آن‌ها نداشت.

مصداق‌های زن و مرد زیادی برای این ماجرا وجود دارد، اما بخاطر یک بهانه تصمیم گرفتیم تا به پنج مجری زنی که به تازگی از تلویزیون رفتند نگاهی بیندازیم، مجریانی که یا از ایران رفتند، یا در کشور ماندند و شغلشان را عوض کردند؛ اما در هر حال نشان دادند که پوشش آن‌ها مقابل دوربین تلویزیون با واقعیت کمی متفاوت است.

یکی از مجریان سابق تلویزیون که همه او را با عنوان دکتر خبرنگار می‌شناسند، عاطفه میرسیدی است، کسی که از سال ۹۶ وارد پخش اخبار شد و سال‌ها سردبیری یک بخش علمی و فرهنگی را برعهده داشت که در گفت‌وگوهایش عنوان کرده بود این بخش برای گذراندن سال‌های پایانی نزدیک به بازنشستگی خوب است و در نهایت این پزشک، مجری و سردبیر اخبار علمی و پزشکی در سال ۱۴۰۰ با ۲۳ سال سابقه کار در صداوسیما بازنشسته شد.

حالا چرا این داستان را از عاطفه میرسیدی شروع کردیم؟ در روز‌های اخیر ویدئویی از عاطفه میرسیدی، مجری و خبرنگار سابق صداوسیما منتشر شد که او را با ظاهری متفاوت از آنچه تا به حال مقابل دوربین دیده بودیم، مشاهده کردیم. ظاهر او که کاملا متفاوت بود یک طرف، اما اینکه یک مجری را، هرچند که پزشک هم هست در کلینیک زیبایی و در فضای کاری متفاوت دیدیم، باعث شد که واکنش‌های زیادی در مواجهه با این موضوع نمایان شود.

عاطفه میرسیدی سال‌ها به عنوان مجری، خبرنگار و کارشناس حوزه‌ی بهداشت، درمان و سلامت در این سازمان فعالیت می‌کرد. ظاهراً میرسیدی پس از بازنشستگی در حوزه طب سوزنی و زیبایی فعالیت می‌کند و یک کلینیک زیبایی تاسیس کرده است.

ژیلا امیرشاهی و مهاجرتش

چندین هفته پیش از ماجرای کلینیک زیبایی میر سیدی، ژیلا امیرشاهی مجری صداوسیما با انتشار ویدئویی اعلام کرد که مهاجرت کرده و در کانادا حضور دارد. او سال‌ها در شبکه پنج سیما مجری برنامه «به خانه بر می‌گردیم» بود و در نهایت حدود دو ماه پیش با انتشار ویدیویی اعلام کرد که قصد دارد کلاس‌های آموزش فن بیان و سخنرانی را در شهر ونکوور برگزار کند. ژیلا امیر شاهی چندسالی بود که از صدا و سیما بازنشسته شده بود و حالا هم پس از مهاجرت تصمیم گرفته تا در همین حرفه، اما به نوعی دیگر فعالیت داشته باشد.

ماجرایی که ژیلا امیر شاهی را پس از مهاجرتش بر سرزبان‌ها انداخت، بحث مهاجرتش نبود، بلکه دلیل اصلی این موضوع پوشش و ظاهر متفاوتی بود که او در فضای مجازی از خود نشان داد.

این پنج مجری زن برای همیشه از صداوسیما جدا شدند

ژیلا امیرشاهی

کمی به قبل‌تر بازگردیم، سال ۱۳۹۸ بود که دو مجری از تلویزیون استعفا دادند، اولی صبا راد و دومی زهرا خاتمی‌راد و پس از این دو گلاره جباری بود.

استعفا و مهاجرت صبا راد

صبا راد مجری برنامه «به خانه برمی‌گردیم»، در پست اینستاگرامی خود نوشت: «این روز‌ها می‌خواهیم دلمان گرم شود نه سرمان… ضمن تشکر از حمایت‌های بی‌وقفه شما مردم عزیز در تمام سال‌های فعالیتم، از این طریق اعلام می‌کنم پس از ۲۱ سال کار در رادیو و تلویزیون، قادر به ادامه فعالیت در رسانه نیستم. دیگر نمی‌توانم…»

قطع همکاری صبا راد با تلویزیون در شرایطی است که این مجری معروف همکاری اش با صدا و سیما را از نیمه دهه ۷۰ با نویسندگی و گویندگی رادیو آغاز کرد و با اجرای برنامه «به خانه برمی‌گردیم» در شبکه تهران به شهرت رسید. همکاری او با این برنامه تلویزیونی در از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ با فراز و نشیب‌هایی همراه بود و حتی برای مدتی شایعه ممنوع التصویری اش به گوش می‌رسید. صبا راد متولد ۳۰ آبان ۱۳۵۹ در تهران، است، علاقه به بازیگری داشت، اما بصورت اتفاقی وارد اجرا شد.

خداحافظی زهرا خاتمی راد با تلویزیون

همزمان با صبا راد، زهرا خاتمی راد مجری برنامه «تصویر زندگی» و «برنامه خانواده» نیز در پست اینستاگرام خود اعلام کرد هرگز به تلویزیون باز نخواهد گشت. خاتمی راد همان زمان در این‌باره نوشت: «مردم سلام، ممنونم که تا امروز منو به عنوان مجری پذیرفتید دیگه هرگز به تلویزیون باز نخواهم گشت حلال کنید». این مجری صدا و سیما در ۲۶ آذر سال ۱۳۶۰ در شهر آخن آلمان به دنیا آمده است. خاتمی راد از سال ۱۳۸۴ به صورت جدی و مداوم وارد حرفه اجرا شد و کار خود را از شبکه یک سیما با برنامه «دخترانه» آغاز کرد. پس از آن در شبکه دو برنامه (تصویر زندگی) و در شبکه‌های جام جم، قرآن، و... فعالیت خود را ادامه داد.

این پنج مجری زن برای همیشه از صداوسیما جدا شدند

گلاره جباری مجری و تهیه‌کننده صداوسیما از قطع همکاری خود با تلویزیون خبر داد، وی پس از صبا راد (مجری برنامه به خانه برمی‌گردیم) و زهرا خاتمی راد (مجری تصویر زندگی و برنامه خانواده) سومین مجری زنی بود که از همکاری با تلویزیون کناره‌گیری کرد، گلاره جباری متولد ۱ آذرماه ۱۳۶۷ در تهران است وی از ۱۶ سالگی کار در تلویزیون را با گزارشگری آغاز کرد و سپس در مقام تهیه‌کننده به تولید برنامه‌های تلویزیونی پرداخت. جباری متولد شمیرانات تهران و فارغ‌التحصیل رشته خبرنگاری از دانشکده خبر است.

وی از سال ۱۳۸۸ با برنامه صبح‌به‌خیر ایران اجرای زنده را شروع کرد و در برنامه‌های روز از نو، خونه زندگی شبکه دو سیما، شما بفرمایید شبکه ۲ و عینک شبکه جهانی جام جم، خانه مهر شبکه جهانی جام جم، ترنم جام در شبکه جهانی جام جم را اجرا کرده است. گلاره جباری پس از سیزده سال فعالیت در صداوسیما طی پستی در اینستاگرام خود از حضور در تلویزیون کناره‌گیری کرد.

علت استعفای مجریان صدا و سیما

در همان زمان بسیاری از اهالی رسانه علت استعفای صبا راد، گلاره جباری و زهرا خاتمی‌راد را ناآرامی‌های سال ۱۳۹۸ در ایران می‌دانند، علت این استعفا‌ها به طور کامل مشخص نشد، اما در نهایتت صبا راد همراه با همسرش مانی رهنما از کشور مهاجرت کردند.

این پنج مجری زن برای همیشه از صداوسیما جدا شدند

البته ناگفته نماند که داستان عاطفه میرسیدی ژیلا امیر شاهی کمی از دیگر مجریان متمایز است چرا که هر دو پس از بازنشستگی از صداوسیما یا وارد یک عرصه دیگر در ایران شدند، یا مهاجرت کردند. اما سه مجری دیگر از اجرا در صداوسیما استعفا دادند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   خوب چکار کنیم،،، آخرش باید برود، جوانان زیادی جایش بگیرد

  • صباخانوم

   نجمه جودکی و شیرین صمدی هم بودن

  • ایرانی

   ای کاش رسانه ها برای جذب مخاطب انقدر به این‌مسائل بیخود دامن نزنند ، این هیاهویی که راه انداختید به نوعی تبلیغ برای شعل جدید این خانم دکتر هست البته شایدم با هماهنگی خودش داره این اتفاق می افته و یه تبلیغ مجانی برای اون خانم به ازای جذب مخاطب برای رسانه، اینطور نیست؟؟؟!!!!

  • ناشناس

   تو مدتی که مجری بودن انقدر پول گرفتن که جز اخری که سابقه اش کمتر بود بقیه مخصوصا ژیلا امیرشاهی تامینه تامینن امیرشاهی که ترکیه و ...هم نرفت رفت کانادا ، بدون پول میشه کسی بره کانادا اقامت بگیره ؟

  • ناشناس

   خلایق هرچه لایق

  • ناشناس

   الان هم صداوسیما مرجعیت و مخاطب داره,اشتباه به عرضتان رسانده اند!

  • ناشناس

   وقتی مجبوری کسی دیگه ای باشی که خودت نیستی

  • ناشناس

   خسته نباشید ،صدا و سیما را از ریشه میزنند انتظار دارند مخاطب هم داشته باشند

  • ناشناس

   اصلاچه اهمیتی داره؟. این همه آدم تو این کشور هستن. چرا ما باید به چند نفر که ابدا در تصورمون هم نیستن اهمیت بدیم؟؟

  • پرستو

   عاقبت بخیری وسلامتی براشون ازخدای مهربان خواستارم🌹

  • ناشناس

   بزار برن به درک😀😀😀

  • ناشناس

   صدا وسیما در جمهوری اسلامی دیگر بی معنی شده و کسی نگاه نمی کنه زیرا خوبان همه رفتن

  • احمد

   همشون برن ب جهنم

  • حقیقت

   صدا و سیما باید از خانه های ما استعفا بده ... تحریم تا اصلاح کامل ساختار و محتوا تا برگشت به مردم سالاری

  • احمد

   به درک

  • ناشناس

   بهتر خیلی ها باید از صدا و سیما پرت بشند بیرون من راضی نیستم از بیت المال پول مفت به اینا داده بشه انشاالله برند بر نگردند بی چشم و روها ی نمک نشناس

  • ناشناس

   خاک توسرش بیشرف بی همه چیزخوبت شد پرتت کردن بیرون نمک نشناس

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج