۱۳۴۹۵۴۹
۲۹ نظر
۲۱۴۹۸
۲۹ نظر
۲۱۴۹۸
پ

سیما خانم ثابت نماند؛ مردم پشت سرش حرف‌ها می‌زنند

شب گذشته سیما ثابت مجری برنامه چشم‌انداز در شبکه ایران اینترنشنال با انتشار متنی مفصل، رسما از این شبکه جدا شد.

برترین‌ها: شب گذشته سیما ثابت مجری برنامه چشم‌انداز در شبکه ایران اینترنشنال با انتشار متنی مفصل، رسما از این شبکه جدا شد. واکنش‌‌ها به استعفای ثابتی گسترده بوده، برخی از اکانت‌های نزدیک به جریانات رسمی در ایران، با انتشار یک اسکرین‌شات از چَتی منتسب به سیما ثابت، مدعی شده‌اند که سیما  ثابت تحت آزار فرداد فرحزاد بوده! این اکانت‌ها به آن بخش متن استعفای سیما ثابت اشاره دارند که از کرامت انسانی گفته. البته این اشاره به کرامت انسانی می‌تواند مربوط به تغییر احتمالی سیاست‌های شبکه ایران اینترنشنال باشد، به هر حال بعد از صلح میان ایران و عربستان تحت لوای چین، احتمالا ایران اینترنشنال مثل گذشته نخواسته علیه ایران باشد، این هم البته یک گمانه‌زنی‌ست صرفا.

سیما خانم ثابت نماند؛ مردم پشت سرش حرف‌ها می‌زنند

درباره دلیل استعفای سیما ثابت برخی هم از نقش سامان رسول‌پور، همکار او می‌گویند، ظاهرا رسول‌پور در کار رسانه، بیشتر شبیه یک کنشگر سیاسی عمل می‌کند تا یک فعال رسانه، همین خصلت او موجب فشار به کسانی چون سیما ثابت شده، فرضیه‌ای که طرفداران زیادی ندارد.

از طرفی برخی اکانت‌ها و رسانه‌های چون فرهیختگان، با بازنشر یک توئیت از سیما ثابت که در میانه اعتراضات از پایان جمهوری اسلامی گفته بود، به او طعنه می‌زنند که خودت پایان یافتی و جمهوری اسلامی برقرار ماند!

این‌ها همه در حالی‌ست که برنامه چشم‌انداز در ایام اعتراضات توانسته بود تا حدودی در شبکه‌های اجتماعی نفوذ داشته باشد و حداقل بخش‌هایی از این برنامه وایرال میشد، به همین خاطر هم هست که حالا استعفای سیما ثابت آنقدر خبرساز شده.

سیما خانم ثابت نماند؛ مردم پشت سرش حرف‌ها می‌زنند

از حواشی جالب توجه ساعات اخیر اما تمسخر اسم و فامیل واقعی سیما ثابت است، برخی از او با نام زهرا شهرکی یاد می‌کنند، مشابه همان اتفاقی که درباره مسیح علی‌نژاد هم چندین بار رخ داده و برخی اکانت به وقت تمسخر او را با نام معصومه قمی‌نژاد یاد می‌کنند.

در هر صورت به نظر می‌رسد، جهان رسانه‌‌های فارسی‌زبان آبستن تغییرات است و کاش اصلا مرجعیت خبررسانی از رسانه‌های مشکوکی مثل ایران‌اینترنشنال به رسانه‌های معتمد داخلی منتقل شود، اگر فقط کمی اعتمادسازی شود، دیگر شاید اسم هر آدم و رسانه مشکوکی وایرال نشود.

متن استعفای سیما ثابت بدین شرح بود:

از تلویزیون ایران اینترنشنال استعفا دادم و تعطیلی و پایان کار برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت» را  اعلام می‌کنم. ناگزیر شدم بین کار در شرایطی خاص و کرامت انسانی‌، دومی را انتخاب کنم.

در این دوران، تلاش کردم صدای مردم ایران باشم، از وجدان فاصله نگیرم و حقیقت را روایت کنم.  بی‌طرف نبودم. بدون هیچ تردیدی روزنامه‌نگاری حقیقت‌محور و مردم‌محور را پیش گرفتم. در همه این سالها تحت شدیدترین حملات بودم، اما باور داشتم راهی که می‌پیمایم، درست است. تلاش برای شنیده‌شدن صدای مردم، نقشه راه من بود.

سیما خانم ثابت نماند؛ مردم پشت سرش حرف‌ها می‌زنند

حتی لحظه‌ای خودم را جدا از مردم ندانستم. درد آنها درد من بود، امید آنها امید من بود، و صدای من، بازتابی از صدای آنا و شاید احترام و لطفی که بسیاری از این مردم شریف، هر کجا و در هر فرصتی به من نشان می‌دادند، به این دلیل بود که آنها در من، خودشان را می‌دیدند. و چه شرافتی، چه افتخاری بزرگ‌تر از این؟

برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت»، با لطف و اعتمادی که مردم بزرگوارمان به من داشتند، تبدیل به محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه گفتگومحور فارسی‌زبان شد.

در ماههای اخیر، بعد از انتقال برنامه‌ها از لندن به واشینگتن، سربلندم که به قدرت هرگز باج ندادم.

در واشینگتن، شرایط کاری عجیب و جدیدی ظاهر شد که ادامه کار را برای تیم کوچک ما عملا غیرممکن کرد. تلاش ما برای حل چالش‌ها، در یک روند چند ماهه، بی‌نتیجه ماند. در عمل با روندی روبرو شدیم که نتیجه درازمدتش، می‌توانست تضعیف یکی از موثرترین برنامه‌های فارسی‌زبان باشد، چیزی که من و سردبیرارشد(سابق) برنامه‌های گفتگو محور ایران اینترنشنال، سامان رسول‌پور،  نخواستیم بخشی از آن باشیم.

واضح است که پایان برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت»، برای ما ناخوشایند است و‌ شخصا آن را به نفع مخاطبان نمی‌دانم.

به مردم قول می‌دهم که اینجا ایستگاه آخر نیست. مسیر ادامه دارد. همیشه، همه جا، کنارشان خواهم بود. همانطور که برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت» نوع دیگری از تجربه برنامه‌سازی تلویزیونی را در فضای رسانه‌های فارسی‌زبان‌عرضه کرد.

برای همه روزنامه‌نگاران و همکاران، که در این سالها، زحمت زیادی کشیدند و در هفته‌های اخیر بعد از استعفا، از هیچ حمایت و محبتی دریغ نکردند، صمیمانه آرزوی موفقیت می‌کنم. کار کردن با آنها، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است و به آن می‌بالم.

تا دیداری دیگر، وقت شما بخیر، ایام به کام.

 

 

پ
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي ٧/٢ ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

مطالب خواندنی

نظر کاربران

 • رصا نوروزی

  واقعا صدای ایران بود موفق باشد

  پاسخ ها

  • ناشناس

   صدای مردم مرفه

  • ناشناس

   خائنی بیش نبود

  • ناشناس

   يکى از دلائل اخراج يا استعفايش اين بود که ايشان در برنامه هايش بيش از حد صحبت مى کرد هم در مقام سئوال کننده هم تحليل کننده در حاليکه به عنوان يک مجرى بيشتر بايد صحبتش محور سئوال و تحليل و تجزيه مسائل به عهده مهمانان برنامه باشه و اين معلوم بود که آخرش بحرانى مى شه و با تهيه کننده نمى تونه بسازه

  • ناشناس

   از طرف مردم ایران چرت نگو

 • ناشناس

  تو صدای کدام مردم بودی
  این مردمی که میگی کیا بودن

  پاسخ ها

  • ناشناس

   من

 • رصا نوروزی

  بهترین برنامه بود چشم انداز

 • ناشناس

  شبکه های داخلی هیچ محبوبیتی برای مردم ندارند

  پاسخ ها

  • ناشناس

   تو از کجا میدونی شبکه های خارجی محبوبیت دارن؟

 • ناشناس

  مگه مجری های میلی جدا نمیشن ایران

 • ناشناس

  اینتر عالی بود حقیقت رو میگه

 • ناشناس

  نباید جدا میشد حرفای دشمن شاد کن نزنن

 • ناشناس

  خوب بود ادامه میده نوشته شبکه دیگه ...

 • ناشناس

  رسانه های معتمد داخلی؟!!!!!!! میشه فقط یکیشو اسم ببرین؟

 • ناشناس

  بزرگترین دروغ در اینترنشنال قابل اعتمادتر از راست ترین سخن صدا و سیماست

 • ایرانی

  رفتی به درک

 • ناشناس

  کاش زره ای از محبوبیت و اعتماد مردم رو شبکه های داخلی داشتند ...

 • رضا

  من خودم شخصا ماهواره ندارم و نگاه نمی‌کنم اما با بعضی از حرفهای این خانم موافقم،صداوسیمای میلی هم نگاه نمی‌کنم چون با دروغهایی که به خورد مردم می‌دهند دیگه اعتباری پیش اکثریت مردم ندارند،منبع اخبار برای من بعضی از سایت‌های خبری داخلی مثل رویداد 24، خبرآنلاین،برترین ها و آفتاب نیوز هستند...

 • ناشناس

  این همه میشینید اخبار سیاسی میبینید اگه اقتصاد میخوندین مملکت اینطور نبود ملت مثلا فهیم ایران

  پاسخ ها

  • .........................

   جالبش اینکه اقتصاد دان ها همه بازیچه دست سیاستمدارانن ........افتاد؟

  • ناشناس

   سیاست که اقتصاد و سبک زندگی چی بخوری چی بپوشی چقدر مسافرت بری و سلامت کیفیت زندگی رو تعین میکنه مثلا همه چی دان

  • ناشناس

   اقتصاد دست دولت و سیاسیونه به مردم چه

  • ناشناس

   کشورای پیشرفته سیاست و مسئولین درست دارند همه امور دست اوناست مردم برای همین رای میدن بهشون کارا درست پیش بره چی میگی بیخودی

  • ناشناس

   بد سوختین از آگاه شدن مردم

  • ناشناس

   خخخخخخخ گل گفتی اما خب سیاست چیزیه که همه احساس می‌کنن توش متخصصن اما اقتصاد رو باید سپرد به اقتصاد‌دانها مثل میرقائد دکترای اقتصاد😂😂😂

 • ناشناس

  خوبه خودتون میگید اینترنشنال رسما از عربستان سعودی خط میگیره و بودجه و حمایت و....
  ولی یه دقیقه هم فکر نمیکنید چرا باید سعودی چنین هزینه ای برای ایران بکنه ؟ خیلی عاشق چشم و ابروی ماست ؟ خیلی نگران ماست ؟

 • علی

  تو صدا سیما همه بدن ما خوبیم تو اینترنشنال همه خوبن ما بدیم:)

 • ناشناس

  واسه کرامت دلار رفتی دقیقا

ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج