بلیط هواپیما
۱۳۷۲۲۸۹
۵۰ نظر
۹۲۱۱
۵۰ نظر
۹۲۱۱
پ

دورهمی مجری مطرح صداوسیما در ونکوورِ کانادا جنجالی شد

یکی دو روز گذشته بود که خبر اجرای سروش صحت در کانادا به سبک و سیاق برنامه کتاب باز منتشر شد

برترین‌ها: یکی دو روز گذشته بود که خبر اجرای سروش صحت در کانادا به سبک و سیاق برنامه کتاب باز منتشر شد، برنامه‌ای که مدیران دوره پیمان جبلی در تلویزیون آن را تعطیل کردند. 

این برنامه سروش صحت در شهر ونکوور کانادا برگزار شده و با استقبال ایرانیان هم مواجه شده است، یکی از حاضران در جلسه توییت زده بود: «سروش صحت امروز در سالن اورگرین کوکیتلام، دو ساعت حرف زد و کتاب خواند و هیچکس خسته نشد.  برنامه کتاب ‌باز در این سوی کره زمین هم تاثیر عجیبی روی مخاطبانش گذاشته و  آنها را یک‌دل و مهربان کرده بود.» 

دورهمی مجری مطرح صداوسیما در ونکوورِ کانادا جنجالی شد

این توئیت واکنش‌های زیادی را به همراه داشت

احمدرضا همان ابتدا در واکنش به این توئیت نوشت: ‌سروش صحت قنده قند :) کتاب‌باز هم به نظرم مفیدترین برنامه تلویزیون بوده

مَهی هم گفت: سروش صحت از جمله کسانی هست که به نظرم خیلی باهوشه و کلا خیلی باهاش حال می‌کنم مردی همینجوری الکی الکی حس خوب میده

چرصاد هم اینطور واکنش نشان داد: دلم میخواد یه روز بشینیم باهم حرف بزنیم. خیلی زیاد و مفصل

بلا هم در ادامه نوشت: من واقعا به همچین شخصیتی تو زندگیم نیاز دارم نه، شما تصور کن یک مردی دو ساعت صحبت کنه و تو خسته نشی.

آمادئوس از این تریبون برای قدردانی استفاده کرد: واقعا ممنونم سروش صحت از کارهات مثل کتاب باز، جهان با من برقص و مگه تموم عمر چند تا بهاره و...

استاد شیفو دقیق‌تر بررسی کرد: سروش صحت تو عمل ثابت کرده که محبوبیتش ورای تلویزیون و صدا و سیما و حتی ورای مرزهای ایران است. عملکردش اینو نشون داده؛ محبوب شدن برنامه‌ای تلویزیونی در مورد ‎کتاب تو جامعه‌ای که نه خیلی کتاب رو دوست دارن نه خیلی تلویزیون رو، هم هنره هم سرمایه‌س. 

دورهمی مجری مطرح صداوسیما در ونکوورِ کانادا جنجالی شد

‌نتیجه یکی از آزمایش‌های معروف روانشناسی اجتماعی می‌گه افراد به‌شدت علاقمندند که توی روابط متقابل، موجه و باثبات به‌نظر برسن. برای همین آدم‌ها تلاش می‌کنن اطلاعات دوست‌داشتنی از خودشون ارائه بدن. من اگر دروغ بگم،هر چقدر هم حرفه‌ای باشم،نمی‌تونم برای طولانی‌مدت باثبات به‌نظر بیام. ‌برای رسیدن به محبوبیت توی یک زمینه، حداقل باید توی همون زمینه خاص، به آدما راست بگی. هر چی صادق‌تر باشی و اطلاعات درست‌تر از خودت ارائه بدی، محبوبیت باثبات‌تری توی اون مورد خواهی داشت.

نهال موسوی هم طی یادداشتی در عصر ایران مفصل به این ماجرا پرداخت و نوشت: تمام این قضایا فقط یک افسوس و حسرت به دنبال دارد که چرا مدیران کنونی تلویزیون برنامه‌ای را که با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی بود را تاب نیاورده و تعطیل کردند در صورتی که تاثیر گذاری آن به حدی بوده است که حتی مخاطبان آن سوی کره زمین را هم به خود جذب کرده و برای یک اجرای آن بلیت می‌خرند.

چرا برنامه‌ای که می‌توانست به مخاطبان مشتاق فرهنگ و هنر این همه لذت را بدهد باید تعطیل شود؟ نکته جالب توجه این است که برنامه کتاب باز از سال 1399 دیگر ادامه پیدا نکرد و عاقبت بعد از کلی آسمون ریسمون بافتن تولید و پخش این برنامه از دستور کار تلویزیون خارج شد. همین الان از شبکه‌های مختلف تلویزیون برنامه‌های مختلفی با محوریت کتاب و کتاب خوانی در حال پخش است ولی هیچ کس از آن خبری ندارد و احتمالا فقط خود برنامه سازان و خانواده‌هایشان در جریان آن هستند. 

فروردین سال 1401 که خبر قطعی توقف برنامه کتاب باز منتشر شد سیدعبدالجواد موسوی در خبرآنلاین یادداشتی منتشر کرد و نوشت: «ظاهرا هفت هشت ماهی است که برنامه «کتاب‌باز» پخش نمی‌شود و آن‌طور که من شنیده‌ام، به تواتر و از قول آدم‌های مورد اطمینان، مشکل برنامه، سروش صحت است. گیر داده‌اند به سروش صحت و باز آن‌طور که دوستان می‌گویند سروش صحت متهم است به روشنفکری و دوستان می‌خواهند به جای ایشان کسی مثل آقای یامین‌پور را جایگزین کنند که در زمره نیروهای ارزشی محسوب می‌شود.» 

دورهمی مجری مطرح صداوسیما در ونکوورِ کانادا جنجالی شد

روزنامه خراسان هم در اردیبهشت 1401 نوشت: «کسانی که با «کتاب‌باز» آشنا باشند و چند برنامه آن را خصوصا با حضور چهره‌های فرهنگ و هنر انقلاب دیده باشند، تصدیق می‌کنند که این‌گونه نیست. خود این چهره‌ها نیز هیچ‌گاه به رویه صحت معترض نشده‌اند در حالی کـه بعضی برنامه‌های دیگر تلویزیون با اعتراض‌هایی از این دست بیگانه نیستند. 

از سویی شمار هنرمندان و نویسندگان انقلابی اعــم از هــدایــت‌الله بهبودی، مرتضی امیری‌اسفندقه، زنده‌یاد علی صفوی شاملو، داوود امیریان، مسعود ده‌نمکی، علی‌محمد مؤدب، وحید یامین‌پور و... آن‌قدر زیاد بوده که نمی‌توان «کتاب‌باز» سروش صحت را پاتوق سلبریتی‌ها و دیگران دانست. او علاوه بر آن که میزبان طیف‌های مختلف بوده، با آن‌ها برخورد یکسان و از زاویه کتاب و فرهنگ داشته است. اتفاقا حمایت گسترده اهالی رسانه - از همه طیف‌ها - از ســروش صحت بــرای اجـــرای کتاب ‌بــاز، اثبات‌کننده همین رویکرد اوست.» 

یک کاربر در توییتر زیر همین پست نوشته است: «هر دفعه که کتاب باز رو از تلویزیون نگاه می کردم توی دلم می گفتم خدا کنه متوجه نشن که این برنامه چقدر خوب هست، ولی بالاخره یکی بهشون گفت...»

همین دیروز فرهاد عشوندی روزنامه نگار با انتقاد از عملکرد صداو سیما در شبکه توئیتر نوشت: «خالص‌سازی‌ واقعی یعنی اینکه ما حتی انتخاب کنیم کی نگاهمون کنه! تبریک میگم آقای جبلی واقعا هنر می‌خواد مخاطب ثابت برنامه سمت خدا رو دیگه یه مخاطب ثابت غیرسیاسی هست به زیر ده درصد برسونید! راستی چرا نتایج نظرسنجی‌هاتون رو رسانه‌ای نمی‌کنید؟»

چه باید گفت؟ اصلا مگر در آن سازمان صداوسیما گوشی برای شنیدن وجود دارد؟ ولی ما می‌نویسیم و می‌گوییم تا گمان نرود که سکوت ما نشانه رضایت است و احتمالا این شائبه را به وجود آورد که آنها کارشان درست است.ما می‌نویسیم و می‌گوییم حتی اگر مدیران صداوسیما و تلویزیون به جای پنبه در گوش‌هایشان فولاد فرو کرده باشند.

دورهمی مجری مطرح صداوسیما در ونکوورِ کانادا جنجالی شد

یاد آن دیالوگ معروف شخصیت حبیب سریال لیسانسه‌ها (ساخته دیگری از سروش صحت) می‌افتم که می‌گفت:حالا ببین من ضرر می کنم یا تو؟

اما ماجرا به همین جا ختم نشد و عده ای از کاربران هم نظر متفاوتی داشتند

ریرا نوشت: ‌من اصلا با سروش صحت کاری ندارم ولی چقدر یه آدم باید ادایی باشه که پول بده بره یه جا بشینه و یکی براش کتاب بخونه. خودت بخون خب

مستر مایند گفت: کسی که اونور کره زمین با اون همه برنامه جالبی که وجود داره میره به سروش صحت گوش میده خیلی مشکل جدی و بزرگی داره. خیلی زیاد.  

سیما هم ادعا کرد: اگه کتاب باز این قدر مخاطب داشت پس همیشه چرا در قعر جدول برنامه های تلوزیون بود. اگه مملکت این قدر کتاب خوان و مشتاق داره مثل کامنتای این پست چرا سرانه مطالعه وضعیتش اینه. سروش صحت خودش و دوستدارانش ادایی‌ترین موجودات جهانن که فقط دوست دارن با سواد به نظر بیان

علرض هم در انتها نوشت: جدا دیگه دارم مشکوک میشم از این حجم بولد شدن و تعریف از خودش و سریالش و...

نظر شما چیست؟ شما کاربران هم می‌توانید با ارسال نظرات خود ذیل این مطلب در این بحث مشارکت کنید و نظرات خود را با خوانندگان ما درمیان بگذارید

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي ۸/۵ ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • ناشناس

   سروش صحت واقعا با استعداده

  • امیر

   مایه تاسفه

  • علی

   گولش میزنن از ایران که رفت، پرت میکننش یه کناری، مثل بازیگرای جدیدی که رفتن

  • ناشناس

   الان متوجه شدم کتاب مودب پور همیشه به نام میم مودب پور هست الان دیدم محمد مودب پور هست تا میتونید کتاب مطالعه کنید

  • صدف

   سروش صحت دوست داشتنی ست
   نمی دانم چرا
   حالت با او خوب میشود
   مثل برنامه عادل
   نمی دانم شاید خودشان هستند
   بی غل و غش
   هر دو خنده های بی محابا دارند
   هر دو هر دو حال جدی و طنز رو توامان دارند
   صادق ند
   اصیل ند
   عمق دارند
   در عین عمق داشتن خاکی ند
   نمی دانم
   دوست داشتنی نذ

  • ناشناس

   سروش صحت مساویست با شامپو صحت هیچ وقت از این ادم دورو خوشم نیومد

  • خوش باور

   اونم کانادایی شد.

  • ناشناس

   محمد مودب پور و ماندانا مودب پور
   بزرگان رمان ایران

  • ناشناس

   سروش صحت
   واقعا به جز برنامه های ادبی و مفید مثل کتاب باز، جای سریالهای طنزت هم تو تلویزیون خالیه
   لیسانسه ها، ساختمان پزشکان و... شاهکارهای طنز ایران بودن

  • ری

   برنامه کتاب بازوهنرمندباارزش آقای صحت عالیییییییییییییی

  • ناشناس

   سروش صحت بسیار باسواد است آدم های باسواد جایی در ایران ندارند

  • ناشناس

   تو کشور جهان سومی یا عده خیلی فاز روشنفکری الکی میگیرن

  • ناشناس

   سروش صحت اصلا خوب نیست ، عالیه عالی
   تنها کارگردانی که دوست دارم کارهاش رو دنبال کنم

  • ناشناس

   مسولان ما فرهنگ گریز هستند

  • ناشناس

   چه اشکالی داشت؟ کتاب خوندن را ترویج می کنه... خودم بشخصه بیشتر دوست دارم کسی برام کتاب بخونه یاد بچگیهام می افتم و با لذت گوش میدم... امیدوارم هر کسی کاری حتی به قدر سر سوزن برای ترویج اخلاق و روشن شدن افکار انجام میده موفق باشه

  • ناشناس

   اینجا کتاب بخونی . بی مصرفی و اخراجی

  • میثم

   اینا رو ازشون بگیری نفسشون بند میاد
   مجتبی شکوری-فردوسی پور-صحت-علی بندری
   حالا نه فوتبال دوست دارن نه کتاب و نه داستان
   اکثرا دنبال دیده شدن به عنوان روشنفکر هستن

  • ناشناس

   به نظرم یک کمی ادا درآوردن. کتاب باز برنامه درجه یکی نبود، بخصوص که صدای سروش صحت صدای دلنشینی نیست و خیلی ها رو زده میکرد. کتاب باز شاید دوباره بیاد اما کاش با یک آدم خوش صدا. واقعیت رو بپذیرید، سروش صحت یه فرد نازنین و گل، اما نه صدا داره و نه تصویر. اونور آبی ها ببین چقدر غربت گلوگیرشون شده بود که توانستند چند ساعتی پای کتاب خواندن یک نفر دیگه بشینن. مگه بلد نیستند خودشون کتاب بخونن؟

   پاسخ ها

   • بانوي ايراني

    هم سروش صحت رو دوست دارم هم كاراش رو هم سريال هاش رو هم برنامه ي كتاب بازش رو خيلي روشنفكر و كتابخون و بافرهنگه

  • رصا نوروزی

   یه عده رفتن یه عده هم ایران با صداسیمای کار نمیکنن

  • میتی از مشد

   کسانی که برنامه های سروش صحت را درک نمیکنند و ان ها را ادا در آوردن میدانند کسانی هستند ایران را به این روز انداختند

  • ناشناس

   کاری نداره صدا و سیما دستش پره مثلا فردا مهران رجبی رو میاره تا جای سروش صحت برای مردم کتاب بخونه اون نشد مدیر خوشتیپ شبکه سه رو میاره بلاخره صدا و سیمای ما هیچ وقت لنگ نمی زنه!!

  • محمد

   من دوست دارم یه روز با سروش صحت برم رستوران . من حساب کنم . باهم گپ بزنیم صداشو ضبط کنم . باهم عکس بگیریم . اینجوری روزم باحال میشه .

  • ناشناس

   کتاب باز فوق العاده ترین برنامه ای بود که صدا و سیما تا ب الان داشته. مسئولین استعداد خاصی برای منزجر کردن ملت دارن

  • ناشناس

   مگه شما نمی گفتید صدا و سیما بیننده نداره؟چی شد می؟مجری همون صدا و سیما رفته برنامش رو توی کانادا اجرا کرده وسالن پر شده

  • اصغر نجاتی

   سلام خواندن کتاب باعث باز شدن فکر و ترقی جامعه میشود وباعث پیشرفت فرهنگی میشود.اقای سروش صحت مجری توانا و محبوب و با سوادی هستند و نبود ایشان مخاطب را دلزده میکند.ممنون

  • ناشناس

   من تلویزیون ایران نگاهدنمی کنم ولی این برنامه و شوکران جالب بودند

  • ناشناس

   ولی این سوال همیشه توذهنم هست وقتی آقای مدیری سروس رو دورهمی دعوت کرد چرا نتونست دوبیت ازحافظ بخونه!؟

  • ناشناس

   ❤️

  • ناشناس

   امان از دست بعضی از مدیران تلویزیون میلی

  • ...

   کاش مجری ها قشنگتر مینشستن

  • مثبت

   بعداً یکی اومده بوود عقدشو با زدن سیبیل این بنده خدا توو برنامه ش خالی کنه🤣

  • ناشناس

   سروش صحت کاربلد عالی

  • اف،ام

   این‌قدر،سیمای!جبلی‌عقب،عقب‌میره‌تا‌از‌پشت‌بام‌‌پرت‌شه!
   اقا‌دنده‌عقب‌میری!لااقل‌از‌توی‌ایینه‌ببین!تا‌ساقط‌نشی!

  • ناشناس

   دردوبلاش بخوره توسراون مجری زردکی

  • ناشناس

   صحت شده شبیه آهنگران

  • ناشناس

   کتاب بخونید آگاه باشید

  • ناشناس

   سروش صحت آدم با فرهنگ و هنرمندی باید قدرشو بدونیم

  • یکی مثل همه

   با هم مرور کنیم
   سروش صحت
   عادل فردوسی پور
   مزدک میرزایی
   مازیار فلاحی
   فرشید منافی
   محمد حسینی
   نامجو ، عقیلی و و و و
   سرزمینی تهی از هنرمند و هنرمند دوست شدیم
   دهه‌ای بعد تاوان این خلا را خواهیم داد

  • کارگر بدبخت

   نه اینکه الان دارن اینجا استفاده میشه.اینهمه مجری خوب بازیگرای خوب برنامه‌های خوب وجمع کردن که شبیه شهبازی بیارن تلویزیون که فقط بلده دنیارو مسخره کنه مگه خودت چی هستی

  • یک ایرانی - یک هموطن خانم   تمام برنامه های آقای سروش صحت عالی و تاثیر گذار بودند
   چون خودشان انسانی روشنفکر و مردمی هستند.

  • ناشناس

   هر چیزی و هر کاری که باعث بشه ملت کمی بافهم یا با فکر یا با سواد بشن شدیدا باهاش مخالفت میکنن.

  • آلاله

   آدمای خوب تو این دوره و زمونه جایی ندارن ، باید مثل خودشون ریا کار و دو رو و دو رنگ باشی ، تا بهت بها بدن ، البته این بها دادنه هیچ ارزشی نداره ، ارزونی خودشون.

  • ناشناس

   توجه بفرمایید مجری اخراجی .صدا وسیما هرکی بتونه براش مخاطب جذب کنه را اخراج می کنه

  • ناشناس

   فیلماش که خیلی قشنگ بود مخصوصا ساختمان پزشکان شمعدونی

  • علیش

   ایشان خیلی باسواد هستن فراستی شعر فردوسی را میخواند اصلأ متوجه نشد داره همه را اشتباه میخونه

  • ناشناس

   به خدا کسی به این برنامه توجه هم نمیکرد

  • بی خبر

   دو رو؟؟؟؟

  • ناشناس

   ممکنه یک نمونه از دورویی ایشون رو تعریف کنی لطفا؟!

  • ناشناس

   حالا این تعریف بود یا تکذیب؟

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج