جاباما
۱۳۸۰۵۳۵
۳ نظر
۵۲۲۹
۳ نظر
۵۲۲۹
پ

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

به بهانه بازی قابل توجه شهاب حسینی در سریال «گناه فرشته» به بررسی شش فیلم و سریال برتر سوپراستار سینمای ایران پرداخته‌ایم.

برترین‌ها: قسمت اول «گناه فرشته» به نویسندگی و کارگردانی حامد عنقا، عرضه شد و پیش‌بینی می‌شود اولین ساخته عنقا در مقام کارگردان در ادامه به یکی از مجموعه‌های بحث‌برانگیز تبدیل شود که به بهانه بازی قابل توجه شهاب حسینی در این سریال به بررسی شش فیلم برتر سوپراستار سینمای ایران پرداخته‌ایم.

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

 این روزها که تعداد سریال‌های شبکه خانگی مدام در حال افزایش است، مجموعه‌ای که بتواند در همان قسمت اول مخاطب را متقاعد کند تا قسمت‌های بعدی هم به تماشای آن اثر بنشیند، کار سختی خواهد بود.  سریال «گناه فرشته» به نویسندگی و کارگردانی حامد عنقا یکی از مجموعه‌های جدید در شبکه خانگی به حساب می‌آید که در قسمت اول به واسطه‌ی موضوع نسبتا متفاوتی که دارد، نشان داد که می‌تواند به یکی از مجموعه‌های پربازدید تبدیل شود.

وب سایت فرارو در مطلبی در این خصوص نوشت: عنقا در اولین تجربه کارگردانی‌اش، قابل‌قبول عمل کرد و به خوبی توانست تعلیق و کنجکاوی لازم برای متقاعد کردن مخاطبان به دنبال کردن قسمت‌های بعدی این مجموعه را فراهم بیاورد.

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

درباره قصه «گناه فرشته»؛ دختری که فرصت کمی برای زندگی دارد

سریال «گناه فرشته» با خروج دختری با شمایلِ‌ خونین از خانه‌ای آغاز می‌شود که در برخورد اول مخاطب تصور می‌کند دختر برای دفاع از خود دست به قتل زده است. حامد عنقا که نویسندگی مجموعه «گناه فرشته» را عهده‌دار است در این سریال هم مثل آثاری که پیش از این نویسندگی‌شان را برعهده داشته، از شیوه‌ روایت غیرخطی استفاده کرده است. سریال «گناه فرشته» داستان دختری را روایت می‌کند که ظاهرا به جرم قتل در آستانه اجرای حکم قرار دارد.

فرشته در خانه یک خانواده ثروت‌مند کار می‌کند که یک شب وقتی قصد دارد به خانه برگردد، متوجه‌ی سر و صداهایی می‌شود و بعد با جنازه‌ی خونین مرد خانواده به اسم عشیری مواجه می‌شود. او توسط قاتل بیهوش می‌شود و چاقویی که قاتل با آن عشیری را به قتل رسانده است، در دست فرشته گذاشته می‌شود. 

به همین دلیل همه مدارک علیه فرشته است و پدرش که از بی‌گناهیِ دخترش با خبر است، تلاش می‌کند تا از یک وکیل حرفه‌ای کمک بگیرد. در ادامه مشخص می‌شود که عشیری ۱۵ سال قبل در به قتل رسیدن مادر آن وکیل به اسم حامد تهرانی نقش داشته است. حامد که در ابتدا از پذیرفتن پرونده فرشته خودداری می‌کند بعد از خواندن پرونده، متوجه می‌شود که فرشته بی‌گناه است و تصمیم می‌گیرد که انتقام مادرش را از خانواده عشیری بگیرد.

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

درباره بازیگران «گناه فرشته»؛ زیر سایه درخشش شهاب

شهاب حسینی در اولین همکاری خود با حامد عنقا، حضوری درخشان در نقش حامد تهرانی داشت و باید اعتراف کرد که ترکیب بازیگران حرفه‌ای این سریال، در قسمت اول زیر سایه حضور قدرت‌مند شهاب حسینی قرار داشتند. به نظر می‌رسد بعد از دو مجموعه محبوب «شهرزاد» و «پوست شیر» قرار است شاهد درخشش دیگری از این بازیگر در شبکه نمایش خانگی باشیم.  حضور فرید سجادی‌حسینی که پیش‌تر همکاری درجه‌یکی با شهاب حسینی در فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را تجربه کرده بود هم در قسمت اول «گناه فرشته» چشم‌نواز بود. او بازیگر نقش پدر فرشته است که تلاش دارد فرزند بی‌گناهش را از چوبه اعدام رها کند.

مهدی سلطانی هم که پیش‌تر در سریال «آقازاده» همکاری موفقی با حامد عنقا در شبکه نمایش خانگی تجربه کرده بود، در اولین تجربه کارگردانی عنقا هم مقابل دوربین رفت و با توجه به داده‌هایی که در قسمت اول درباره کاراکتر «مشفق» مطرح شد، به‌نظر می‌رسد نقشی کلیدی در ادامه ماجراهای سریال هم خواهد داشت. لادن مستوفی هم ایفاگر نقش همسر حامد تهرانی در روایت سریال است و به‌نظر می‌رسد بخشی از خط داستانی در ادامه، به تقابل میان او و همسرش در صحنه دادگاه مرتبط خواهد بود. نفس بازغی فرزند پژمان بازغی از دیگر بازیگران این مجموعه به حساب می‌آید که اولین تجربه بازیگری‌اش در سریال «گناه فرشته» است و باید منتظر باشیم و ببینیم در ادامه چطور از پس نقش‌اش برمی‌آید.

در ادامه شش فیلم و سریال برتر شهاب حسینی را به بهانه بازی او در سریال «گناه فرشته» را معرفی کرده‌ایم که مرور آن خالی از لطف نیست:

سریال پوست شیر؛

نام کاراکتر: سرگرد مشکات

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

سریال پوست شیر از تجربیات ماندگار حسینی در نمایش خانگی و حضور در یک سریال است. نقش یک سرگرد پلیس حوزه جنایی که خودش نیز با از دست دادن دخترش در یکی از پرونده‌های قتل قربانی جنایات از این دست است و حالا در پرونده فردی به اسم نعیم سعی می‌کند که او را کمک کرده تا قاتل دخترش پیدا شود. بازی حسینی در پوست شیر تصویر متفاوتی از چهره پلیس را ارائه داد که عمده این تفاوت از جنس بازی حسینی بیرون آمده است.


برادرم خسرو

نام کاراکتر: خسرو

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

خسرو، نقش اول این فیلم با بازی شهاب حسینی، به اختلال دوقطبی مبتلاست و با خواهرش زندگی می‌کند، بنا بر شرایطی خواهر او مجبور به مسافرت میشود و خسرو مجبور شده مدتی در منزل برادرش ناصر که دندانپزشک است زندگی کند و در این مدت اتفاقاتی برای او در منزل برادرش رخ می‌دهد. بازی حسینی در نقش خسرو یکی از ماندگارترین بازی‌های او به حساب می‌آید. درک شخصیت یک بیمار دو قطبی و اجرای دقیق آن باعث شد بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا هستند خسرو را نمونه کاملی از معرفی این جنس از بیماران بدانند.


فروشنده

نام کاراکتر: عماد

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

فروشنده برای شهاب حسینی یک نقطه عطف به حساب می‌آید. بازی او آنقدر در فیلم فرهادی گیرا و جذاب بود که از چشم داوران جشنواره کن هم دور نماند و نخل بازیگری جشنواره کن را برایش به ارمغان آورد. ماجرای فروشنده درباره رعنا و عماد زن و شوهری جوان است که در حال اجرای تئاتری بر اساس نمایشنامه مرگ فروشنده نوشته آرتور میلر هستند. آن‌ها به علت نشست زمین مجبور می‌شوند به اجبار خانه خود را ترک کنند و به اصرار یکی از دوستانشان به نام بابک به خانه‌ای اسباب‌کشی می‌کنند که پیش‌تر زنی بدکاره به نام «آهو» در آن ساکن بوده‌است. ابتدا همه چیز خوب پیش می‌رود ولی وقایع بعدی به بحرانی غیرقابل کنترل ختم می‌شود. عماد در قامت مردی که به همسرش تعرض شده و به دنبال پیدا کردن فرد متجاوز است و در این مسیر به مرور از یک انسان فرهنگی و عاشق هنر تبدیل به گرگی درنده می‌شود تنها از هنر و توانایی شهاب حسینی بر می‌آید.


شهرزاد

نام کاراکتر: قباد دیوانسالار

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

در دومین همکاری مشترک فتحی و حسینی سریال شهرزاد در مقطع تاریخی حکومت پهلوی و بعد از ماجرای کودتای ۲۸ مرداد ساخته شد. حسینی در نقش یک جوان عیاش و خوشگذران از یک خانواده با نفوذ و متمول که عمویش از بزرگان کشور است بازی می‌کند. قباد با زور عمویش با دختری به نام شهرزاد ازدواج می‌کند که این ازدواج ماجراهای عجیبی برایش به وجود می‌آورد. شهرزاد را باید نقطه عطف سریال‌های نمایش خانگی در ابتدای راه این مسیر دانست که توانست مخاطبان بسیاری را جذب کند.


جدایی نادر از سیمین

نام کاراکتر: حجت

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

جدایی نادر از سیمین دومین تجربه همکاری مشترک فرهادی و حسینی است. بازی حسینی در نقش حجت یک جوان از طبقه فرودست جامعه که همسرش در یک اتفاق در خانه نادر و سیمین دچار سقط جنین می‌شود و حالا حجت می‌خواهد از طریق شکایت و حتی انتقام فردی از نادر حساب پس بگیرد. بازی دیدنی او در فیلم فرهادی در داخل و خارج آنقدر طرفدار داشت که جایگاه حرفه‌ای حسینی را چند پله‌ای ارتقا داد و او را به بازیگری همه فن حریف تبدیل کرد.


درباره الی

نام کاراکتر: احمد

بازگشت با شکوه آقا شهاب، با یک ماجرای جنایی و زناشویی!

شهاب حسینی در درباره الی نه تنها اولین تجربه از سه گانه همکاری‌اش با اصغر فرهادی را کلید زد که اوج بازی او در این فیلم را به نمایش گذاشت. درباره الی به گواه تمامی نظرات منتقدان بهترین گروه بازیگران را در خودش جمع کرده و یکی از آثار ماندگار سینمای ایران است. بازی حسینی در نقش احمد جوانی که تازه از خارج بازگشته و با رفقایش به قصد آشنایی با دختری به نام الی به سفر کوتاهی می‌رود که در این سفر الی در دریا غرق می‌شود. اوج نمایش تراژدی و استیصال مردی که نمی‌خواهد باور کند دختری را که دلبسته‌اش بوده است با انبوهی از پنهان‌کاری و دروغ از دست داده است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • ناشناس

   اگه جلوی پخشش و نگیرن

  • ناشناس

   البته ایشون با سرزمین مادری هم بازگشتند.

  • ناشناس

   باز خوبه یه بازیگر قابل قبول مثل شهاب حسینی هست بشه چند تا فیلم و سریال دید

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج