۹۳۰۱۴۱
۶۲ نظر
۵۰۷۶
۶۲ نظر
۵۰۷۶

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

«اعجوبه» شاید بهترین لقبی باشد که بتوان به کودکانی داد که تلاش‌شان برای رسیدن به هدف‌ها و برنامه‌ریزی برای موفق شدن، از اولین سال‌های زندگی شروع می‌شود. بچه‌ها شخصیت جالب و عجیبی دارند، به نوعی که گاهی اوقات به موفقیت‌های عجیب و غریبی دست می‌یابند که باورش برای خیلی‌ها مشکل است.

روزنامه خراسان: «اعجوبه» شاید بهترین لقبی باشد که بتوان به کودکانی داد که تلاش‌شان برای رسیدن به هدف‌ها و برنامه‌ریزی برای موفق شدن، از اولین سال‌های زندگی شروع می‌شود. بچه‌ها شخصیت جالب و عجیبی دارند، به نوعی که گاهی اوقات به موفقیت‌های عجیب و غریبی دست می‌یابند که باورش برای خیلی‌ها مشکل است.

گاهی اوقات آنان با وجود سن کم، دست به کار‌های خارق‌العاده‌ای می‌زنند که باعث تعجب می‌شود و انسان را تا مرحله حیرت پیش می‌برد. درست مثل «لورن سایمنز»، پسر بچه ۹ ساله بلژیکی مشهور به «پسر اعجوبه» که جوان‌ترین فردی خواهد بود که از دانشگاه با مدرک کارشناسی دانش آموخته می‌شود.

جالب‌تر این‌که، او تنها هفت سال داشت که دیپلم دبیرستان خود را گرفت و حالا در ۹ سالگی یعنی تنها دو سال بعد، در آستانه دریافت مدرک کارشناسی قرار دارد! به بهانه همین خبر و پخش برنامه «اعجوبه‌ها» از شبکه ۳ با اجرای «مهران غفوریان» که به معرفی کودکان موفق می‌پردازد، پرونده امروز را به آشنایی با کودکانی اختصاص دادیم که چاره‌ای جز استفاده از کلمه «اعجوبه» برای‌شان نداریم!

«لورن»، کسب مدرک کارشناسی در ۹ ماه!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

لورن سایمنز ۹ ساله همان کسی است که ما وی را «اعجوبه» می‌نامیم. وی که در بلژیک متولد شده دارای ضریب هوشی ۱۴۵ و علایق وی از ریاضیات تا پزشکی متغیر است. او در کمال تعجب مقطع دبیرستان را در شش سالگی آغاز و در همان سن یک پروژه تحقیقاتی را در مرکز تحقیقات پزشکی (AMC) در آمستردام ارائه کرد چراکه معتقد بود دروس دبیرستان از شدت سادگی، حوصله او را سر می‌برد! لورن تنها هفت سال داشت که دیپلم دبیرستان خود را گرفت.

دستاورد‌های او در این‌جا متوقف نمی‌شود. او تحصیل در دانشگاه آیندهوون را از ماه مارس ۲۰۱۹ شروع کرده و اکنون تنها ۹ ماه پس از ورود به دانشگاه در حال دانش آموختگی و انجام پروژه نهایی خود است. همچنین او دارای یک حافظه تصویری است که به وی امکان می‌دهد طی چند روز به کاری که برای سایر دانشجویان ۱۰ هفته طول می‌کشد، مسلط شود!

وی با دانش آموختگی به عنوان مهندس برق به عنوان جوان‌ترین دانش آموخته دانشگاهی، رکورد جهان را خواهد شکست و احتمالا، نامش در گینس ثبت خواهد شد. هم اکنون این عنوان در اختیار «مایکل کرنی» است که در ۱۰ سالگی از دانشگاه آلاباما دانش آموخته شد و این عنوان از سال ۱۹۹۴ به او تعلق دارد که به زودی تغییر خواهد کرد.

هدفم طولانی کردن عمر انسان است

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

نکته آخر درباره این اعجوبه را هم از زبان «پیتر بالتوس» ۵۹ ساله، استاد مشهور دانشگاه آیندهوون بخوانید که گفته: «دیدن یک کودک در بین دانشجویان ۲۰ ساله بسیار عجیب بود، اما خیلی زود فهمیدم که می‌تواند مانند هر دانشجوی دیگری و حتی بهتر از برخی با من صحبت کند».

بالتوس ادامه داده: «گاهی فراموش می‌کنم او هنوز خیلی جوان است و این کودک ۹ ساله به من می‌گوید مباحث جلسات بعدی را هم مطالعه کرده و یاد گرفته است!» در ضمن، لورن در مصاحبه‌ای با یک روزنامه بلژیکی گفته که هدف من به عنوان یک دانشمند، طولانی کردن عمر انسان است، چون پدربزرگ و مادربزرگ من بیماری قلبی دارند و من می‌خواهم به آن‌ها کمک کنم.

«الینا اسمیت»، مشاور رادیویی ۷ ساله!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

ایستگاه رادیویی شهر «الینا» در کشور اندونزی، زمانی به او به عنوان مشاور یا سنگ‌صبور یک شغل داد که او به رادیو زنگ زد و در پاسخ به زن شنونده‌ای که از کار بیکار و افسرده شده بود، گفت: «عزیزم فقط باید با دوستانت به ورزش بولینگ بروی و روزی یک لیوان شیر بنوشی!» توصیه «الینا» آن‌قدر برای شنوندگان جالب بود که این ایستگاه رادیویی، هفته‌ای یک ساعت این کودک هفت ساله را به عنوان سنگ صبور به استودیو دعوت می‌کرد و خیلی زود هم او را به عنوان مشاور ارشد در این اداره، استخدام کرد.

«الینا» مشاوره‌های مختلفی به شنوندگان می‌داد و به مشکلات بسیاری از به هم خوردن نامزدی تا راه‌های از بین بردن بوی بد عرق پاسخ می‌داد.

وقتی یک شنونده برای او نوشت چطور شوهر پیدا کند؟ الینا پاسخ داد: «به خودت برس، ولی زیاد آرایش نکن.» و وقتی شنونده دیگری پرسید چه کار کند تا نامزدش به سوی او بازگردد، گفت: «این مرد ارزش دل شکسته شدن ندارد. زندگی آن‌قدر کوتاه است که نباید به خاطر یک مرد آن را خراب کرد». همین پاسخ‌ها باعث شد تا او در کودکی، معروف‌تر و محبوب‌تر و به عنوان کارشناس، در چندین برنامه تلویزیونی حاضر شود.

«مایکل کرنی»، برنده یک میلیون دلار در مسابقه اطلاعات عمومی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

«مایکل کرنی» هم از آن دسته کودکان دنیاست که در سال ۲۰۰۸، مورد توجه رسانه‌های بسیاری قرار گرفت و خیلی‌ها باورشان نمی‌شد یک کودک موفق شود در یکی از معروف‌ترین مسابقه‌های اطلاعات عمومی تلویزیونی برنده شود. او در ۱۰ سالگی مدرک کارشناسی خود را گرفت و در سال ۲۰۰۸ در مسابقه «چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟» شرکت کرد و برنده یک میلیون دلار جایزه شد.

«چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟» نام یک مسابقه تلویزیونی است که جوایز نقدی با مبالغ زیاد را در مقابل پاسخ دادن صحیح به یک سری سوال‌های چند گزینه‌ای که سختی آن‌ها به ترتیب افزایش می‌یابد، می‌پردازد. در خور ذکر است «مایکل کرنی» رکورد‌های جهانی بسیاری دارد که یکی از آن‌ها تدریس در دانشگاه در ۱۵ سالگی است.

«آلیتا آندره»، برپایی نمایشگاه نقاشی در ۲ سالگی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

آلیتا، دختر دو ساله استرالیایی بود، ولی نقاشی را پیش از این آغاز کرده بود! وقتی «مارک جمیسون»، رئیس گالری نقاشی ملبورن استرالیا نقاشی‌های این هنرمند را در خانه یکی از دوستانش دید، آن‌قدر از آن‌ها خوشش آمد که تصمیم گرفت آن‌ها را در یک نمایشگاه به نمایش بگذارد، ولی یادش رفته بود از دوستش درباره صاحب آثار و خالق آن‌ها بپرسد!

این نمایشگاه با استقبال گرم تماشاچیان مواجه شد و همه می‌خواستند خالق آن آثار را ببینند، در آن زمان بود که جمیسون تازه متوجه شد نقاش اصلی آن تابلو‌ها دختر ۲۲ ماهه هنرمند یعنی «آلیتا آندره» است.

بعد از مشخص شدن صاحب این نقاشی‌ها، نمایشگاه آثارش بیشتر مورد توجه قرار گرفت و حتی از کشور‌های دیگر هم برای دیدن این نقاشی‌ها به استرالیا سفر کردند تا نام «آلیتا» به عنوان کوچک‌ترین نقاش جهان که برای آثارش، نمایشگاهی برپا شده در تاریخ ثبت شود.

«تارا شریفی»، شکستن رکورد ضریب هوشی اینشتین در ۱۱ سالگی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

اوایل امسال رسانه‌های انگلیسی از شکسته شدن رکورد ضریب هوشی اینشتین از سوی «تارا شریفی» دختر ۱۱ ساله ایرانی خبر دادند. طبق گزارش یک پایگاه خبری-علمی، تارا شریفی (دانش‌آموز ایرانی مقیم انگلیس) توانست نمره ۱۶۲ را در تست هوش منسا کسب کند؛ این بدان معنی است که ضریب هوشی وی از معیار ها‌ی ضریب هوشی افراد نابغه که ۱۴۰ است، نیز فراتر رفته است.

نمره این دختر دو عدد بالاتر از ضریب هوشی تخمین زده شده برای آلبرت اینشتین، فیزیک دان معروف و استیون هاوکینگ (فیزیک دان برجسته انگلیسی) است. تارا شریفی، نابغه ایرانی در این خصوص گفته: «من زمانی که این نتیجه را به دست آوردم، شوکه شدم.

من هرگز انتظار نداشتم به چنین نتیجه خوبی برسم.» تارا شریفی این آزمون را در دانشگاه آکسفورد داده و مجبور بوده در زمانی مشخص به پرسش‌ها پاسخ دهد. همچنین این آزمون غیرکلامی بر توانایی تارا در درک معانی کلمات متمرکز شده بود. گفته می‌شود پدر تارا شریفی اهل دشتستان استان بوشهر است.

«کلئوپاترا استراتان»، شکستن رکورد فروش آلبوم‌های موسیقی در ۳ سالگی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

«کلئوپاترا» در اکتبر ۲۰۰۲ در مولداوی به دنیا آمد. پدر او نیز یک خواننده است و این مسئله بر کسب موفقیت خیره کننده‌اش در حوزه موسیقی تاثیرگذار بوده است. او کوچک‌ترین خواننده پردرآمد دنیا به حساب می‌آید و جوان‌ترین فرد دنیاست که به عنوان یک خواننده به موفقیت تجاری دست یافته است.

«کلئوپاترا» در سال ۲۰۰۶ آلبوم «در ۳ سالگی» را روانه بازار کرد و رکورد فروش آلبوم‌های موسیقی دنیا را شکست. نکته عجیب این که طرفداران این آلبوم از همه رده‌های سنی بودند و علاوه بر کودکان و نوجوانان، جوانان و حتی افراد بالای ۵۰ سال هم از شنیدن صدای این کودک لذت می‌بردند و برای خرید آلبوم‌هایش، هزینه می‌کردند.

او صاحب چند رکورد جالب دیگر هم در کودکی شده است: اجرای زنده برای ۲ ساعت در مقابل چشمان نزدیک به ۶۰۰ نفر در چهار سالگی، کسب بیشترین دستمزد برای خوانندگی در پنج سالگی در رومانی و ....

«نیک دالیسیو»، ثروتمندترین کودک دنیا!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

وقتی در اینترنت هستیم و می‌خواهیم به سرعت مقاله‌هایی درباره موضوعی پیدا و مطالعه کنیم، بار‌ها شده آرزو کرده‌ایم‌ای کاش کسی در کنارمان بود، مقالات بلند را می‌خواند و چکیده و خلاصه‌شان را برای ما نقل می‌کرد.

در ابتدا این ایده محال به نظر می‌رسد، ولی نه برای پسر نوجوان و نابغه‌ای که در ۹ سالگی یک برنامه برای این کار طراحی کرد. این اپلیکیشن Summly نام دارد و نابغه انگلیسی آن را دو سال پیش و به مبلغ ۳۰ میلیون دلار به یاهو فروخت تا ثروتمندترین کودک کارآفرین دنیا لقب بگیرد.

«سائول کریپکه»، استاد دانشگاه هاروارد در ۱۱ سالگی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

«سائول» سال ۱۹۴۰ در نیویورک به دنیا آمد. او یک نابغه به تمام معنی بود. در چهار سالگی، شیوه‌های جدیدی برای حل مسائل حوزه جبر کشف کرد و در پایان دوره ابتدایی، کتاب‌های دوره کارشناسی هندسه، حساب و فلسفه را به پایان رساند.

در همان سال‌ها یک سری مقاله نوشت که معلوم شد همه‌شان از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از لحاظ علمی، می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. ۱۰ ساله بود که از سوی مسئولان دانشگاه معتبر «هاروارد» نامه‌ای به او رسید که از وی دعوت می‌کرد برای تدریس به آن دانشگاه برود.

او در این باره می‌گوید: «مادرم گفت باید اول دبیرستان را تمام کنم و بعد به دانشگاه بروم وگرنه در ۱۰ سالگی، تدریس را شروع می‌کردم!» یک سال بعد، سائول استاد هاروارد شد و هم اکنون یکی از بزرگ‌ترین فیلسوف‌های زنده دنیاست.

«اکریت جاسوال»، جراحی سوختگی در ۷ سالگی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

«اکریت»، کودک هندی باهوش‌ترین کودک کشورش لقب گرفت. او از پنج سالگی، عاشق پزشکی و مطالعه درباره بدن انسان بود. این پسر در سال ۲۰۰۱ و در هفت سالگی، اولین موفقیت پزشکی خود را به دست آورد و پزشکان دنیا را متحیر کرد. بیمار او دختری هشت ساله بود که پول کافی برای رفتن به بیمارستان نداشت.

دست این دختر به حدی سوخته بود که جمع شده و به شکل مشت درآمده بود. «اکریت» که هیچ تجربه‌ای در جراحی نداشت و فقط مقاله‌های علمی متعددی در این باره خوانده بود، این دختر را در یک درمانگاه با کمترین امکانات عمل کرد و بعد از این عمل بود که دخترک می‌توانست انگشتان خود را باز و بسته کند.

«اکریت» به مطالعات پزشکی خود ادامه داد و در ۱۲ سالگی دارویی برای درمان سرطان ساخت. او کم سن‌و‌سال‌ترین دانشجوی دانشکده پزشکی هند بوده و هم اکنون یکی از پزشکان متخصص دنیاست.

«کیم اونگ یونگ»، حل مسئله‌های دیفرانسیل در ۵ سالگی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

این فوق نابغه کره‌ای در سال ۱۹۶۲ به دنیا آمد و آن‌قدر در زمینه‌های علمی درخشید که در هفت سالگی به ناسا دعوت شد! او در چهار سالگی می‌توانست زبان‌های ژاپنی، کره‌ای، آلمانی و انگلیسی را بخواند. در پنج سالگی، سخت‌ترین مسئله‌های دیفرانسیل و انتگرال را حل می‌کرد و بهره‌هوشی بسیار بالا یعنی نزدیک ۲۱۰ داشت.

او با این بهره هوشی در پنج سالگی، لقب باهوش‌ترین کودک دنیا را کسب کرد و هنوز هم کودکی نتوانسته رکوردش را بشکند. جالب‌تر این‌که «کیم» از ۳ تا ۶ سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه «هانگ یانگ» که یکی از بهترین دانشگاه‌های توکیوست، بود و در هفت سالگی به «ناسا» دعوت شد و در ۱۵ سالگی دکترای خود را گرفت.

«ایستون لاچاپل»، اختراع نخستین دست روباتیک در ۱۲ سالگی!

اعجوبه‌های کم‌سن‌و‌سال!

«ایستون» از پنج سالگی به حوزه روباتیک علاقه‌مند و موفق به اختراع‌های زیادی در همین حوزه شد که از نظرش، ارزش پیگیری برای ثبت شدن به نام خودش را نداشت!

او از هشت سالگی به دنبال ساخت نخستین دست روباتیک و کاملا هوشمند دنیا بود و در ۱۲ سالگی، نتیجه تلاش‌هایش را دید، اما اختراعاتش را همان‌جا متوقف نکرد و با استفاده از سیستم چاپ سه بعدی و دانش روباتیک خودش، توانست نمونه اولیه‌اش را به یک ابزار کاربردی‌تر تبدیل کند تا به مرحله، تولید انبوه برسد.

اختراع این پسر جوان، خیلی زود مورد توجه ناسا قرار گرفت و از او برای ملحق شدن به تیم روباتیک ناسا دعوت کردند و «ایستون» از ۱۳ سالگی در ناسا مشغول به کار است.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • نابغه به اینها میگن. پسر هندی نشسته کلی مقالات علمی خونده بعد بچه های ایرانی توی اینترنت دنبال یه سری مطالب پوچ و بی محتوا میگردن که فقط مغزشون رو تخریب میکنه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    بچه های ما رو نظام آموزش پرورشمون خنگ میکنه و از یادگیری زده میکنه

   • بدون نام

    اون مشاوره که احمقانه بود

   • بدون نام

    اتفاقا تاثیر مدرسه روی بچه فقط 13 درصد هست بقیه ش بستگی به تربیت خانوادگی ذاره ولی پدر و مادرها بچه هاشون رو به چیزهای بی محتوا تشویق میکنند مثل همین عرایض دوستان که در پایین رفت

   • پاسخ

    وقتی بودجه کشور برا اموزش پرورش هیچه تقریبا همش میگن از خانواده ها پول بگیرین...اونام نمیدن.اونوقت چی میگی شما این وسط.کدوم کشور پیشرفت میکنه¿ کشورایی که اموزش پرورششون تو اولویتشونه.نه مثل ماها که اولویت اخراموزش پرورشه.الکیم تقصیرارو سر مدارسو معلما خالی نکنین.

   • بدون نام

    کچلیک رو بگو. آخه خودمون معروف میکنیم بی استعداد ها رو

   • بدون نام

    نقاشی بدتر بود

   • بدون نام

    اینجا نخبه دانشگاهیش میره معتاد میشه،چی میگی تو غر غرو
    فقط بلدین ادا کارشناسا رو دربیارین

  • اینکه چیزی نیست منم 10 سالگیم دو تا پفک رو با اب دهن به هم می چسبوندم

   پاسخ ها

   • باران

    شما باعث افتخارید چرا اسمتون داخل لیست بالا پیدا نکردم

   • رویا

    ای ول ولی من رقیبتم ها رکوردتو شکستم چون من قزار درست میکروم با پفک و آب دهنم.

   • ...

    خخخخخ لانتی باهوش

  • بسیار عالی ،موفق باشن

  • فتبارک الله احسن الخالقین ماشاءالله صد ماشاءالله به وجودشون

   پاسخ ها

   • بدون نام

    واقعا اینجا فتبارک الله احسن الخالقین چه معنی میده ؟! مثلاً اگه فردا یه مطلب منتشر بکنن در مورد بچه هاییکه یه کلاس رو در پنج سال خواندن یا هیچ وقت نتونستن جمع و تفریق ساده را انجام بده میایی میگی خدایا اینها چیه خلق کردی ؟؛ ه

  • دختر من هم بدون اینکه کلاس ورزش برود. فنون رزمی و دفاع شخصی رو بخوبی بلده. از خودش تکنیک میسازه.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    شما پای ثابت هستی تو این سایت نه

   • بدون نام

    اگه زیر هر مطلبی پست اونم چرند و پرند نذاری نمیگن مرده. مطمئن باش

   • رویا

    الی ماشاالله

   • roya

    افرین بهش موفق باشه

   • بدون نام

    یعنی عاشقتم حشمت

   • m.t

    چ عجب دست برداشتی ازبدگویی درباره خانومت!!!!

   • بدون نام

    بله من همیشه به این سایت سر میزدم وبی معمولا کامنت نمی گذاشتم چند روزی بخاطر قطعی اینستا حوصلم سر میره و مجبورم اینجا کامنت بذارم.
    کاربری که گفتی چرند مینویسم کجای کامنت من چرنده؟

   • حشمت عزیزی ملک آبادی

    یادم رفت در کامنت قبل نامم را ذکر کنم.

   • بدون نام

    اینجا و اونجا همه جا حشمت

   • بدون نام

    به مادرش رفته

   • حشمت عزیزی ملک آبادی

    ممنونم خواهر گرامی رویا خانوم.
    اتفاقا مادرش زیاد اهل دعوا و جنب وجوش نیست.

   • بدون نام

    من این کامنت حشمت رو قبول دارم ، یکی از ضربات مهلک دختر ایشون به ناحیه گیج گآهی هست که اثرش باقی می مونه و مضروب برای همیشه گیج می مونه شواهد دلالت بر اجرای این فن مهلک بر روی پدر این دختر داره ر

   • بدون نام

    خانومت بیچاره از پای بخاری اگه پاشه از دخترت بهتره
    چه خانواده اعجوبه هستین شما

   • سلی

    ماشالله به گل دخترتان موفق باش

   • ...........

    تو واقعا رویا پردازیت حرف نداره......اگه ترشی نخوری یچیزی میشی

  • اونوقت تو ایران بچشون به سیب زمینی میگه دیب دیمینی مامانشون میگه بچمون نابغست و باید بره استعداد های درخشان

  • فقط من بی خاصیت و بی عرضه م

   پاسخ ها

   • بدون نام

    نه نه تو خوبی

   • بدون نام

    منم

  • تو ایرانم بچه دو تا لگو رو میذاره رو هم پدر و مادرش میگن وااااای بچه ما خیلی باهوشه خخخ دیدم ک میگما

  • چه عجب از دخترت بد نگفتی

  • برترینها شده پاتوق مفت خورای فیک سعودی, اونروز تو اخبار یکیشون از سازمان فرار کرده بود قشششنگ پته ی هم سازمانیهاش رو رو آب ریخت:-) میگفت به ما پول هنگفتی میدن فقط بخاطر اینکه از صبح تا شب هرکدوم با چند صد اکانت فیک بریزیم زیر پستهای پیجهایی که ایرانی ها درش زیادن و فقط ایران و ایرانی رو تحقیر کنیم و به زمین و زمان فحش بدیم, دوستان حتمأ این خبر رو تماشا کنید, خیلی جالبه, با دیدن این خبر قشنگ میفهمید که جریان این تحقیرها و توهین ها و فحاشی ها چیه! و میتونید تا حدودی فرق بین هموطنانتون رو با فیکهای مفت خور سعودی و اسرائیلی تشخیص بدین

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ساقیت کیه؟!

   • بدون نام

    خود توهم پندار. چی میزنی. جنسش نابه

   • بدون نام

    توهم مخت را زائل کرده ،

   • بدون نام

    اما متاسفانه ایرانی خائن و وطن فروش هم کم نداریم، خیلی از دوروبری های خود من اصلا تو فکر مملکت و این چیزا نیستند، نه دیندار ند و نه وطن پرست فکر جیبشون اند همین.

    زیادم هستند والا

   • بدون نام

    برادرزن صدامم اینحاست حتما خخخ

  • نظرات این دیونه حشمت .........پای همه چیز هست
   و شمام دستتون درد نکنه
   چرت وپرتاشو میذارین

   ولی من هرچی میفرستم
   نظراتمو محترمانه م مینویسم
   نمیذارین

   پاسخ ها

   • بدون نام

    حشمت به کسی توهین نمیکنه.حتما محترمانه داری به ملت توهین میکنی که تأیید نمیشن.

  • تارا شریفی چه پدر فهمیده ای داشته رفته اونور زندگی کرده، الان اگه هنوز تو بوشهر بودن، سر کلاس مدرسه اونم تو بوشهر با مشتی معلم نمای خرفت که فقط عقده هاشون سر بچه های مردم خالی میکنن

   پاسخ ها

   • بدون نام

    شایدم ی زمستون بخاری مدرسه آتیش میگرفت

   • بدون نام

    اینجا توی شهرستان دشتستان استان بوشهر، زمستونا توی مدارس بخاری روشن نمیکنن. از این بابت نگران نباش

  • خب خوش به حالشون که باهوش بدنیا میان

  • ببینیم چه تاثیری در علم جهان میذارن

  • دربین این همه نوابغ بچه نظامی و روحانی ندیدیم، چرا؟

  • من هم بچه بودم آب نفت باهم قاطی میکردم

  • بسیار عالی خدا حفظشون کنه

  • اینجام نابغه هایی داریم که بهشون میگم نابغه های جنسی
   اینا همش به خاطر اینه که ما ایرانی ها بی نظیریم همه دنیا بد هستند
   خارجی های از خدا بی خبر

   پاسخ ها

   • هایلی

    تو هم مفت خور سعودی نیستی :-)))

  • صد آفرین شایان جان

   منم تازه متوجه شدم حقیرهای عقده ای هر چی تو دنیا به حسابشون نمیارن و بهشون میگن گاو شیرده نکبتها عقده هاشون رو سر ما خالی می کنند ،خوبه که فهمیدیم !

   این دوتا کلمه حرف زدن هم از خودمون یاد گرفتن والا !!!!

  • با چرت وپرتای حشمت عزیزی، حس خوش مطالب بالا ازذهنم محو شد

  • نابغه حافظه هم من هستم؛ حتی اولین بار رو که نفس کشیدم، یادم میاد! اولین بار احساس سوزش در گلو کردم، دومین بار احساس لذت، سومین بار احساس نیاز به تنفس.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    تو دست اینارو از پشت بستی پس

  • خب معلوم شد که این تستای ای کیو زیادم دقیق نیست تارا شریفی با ای کیوی ۱۶۲ هیچ کار خارق العاده ای نکرده و حتی نبوغشم مشخص نبوده ولی اون بچه با ۹ سال سن و ای کیوی ۱۴۵ داتشگاه میره و درسای مدرسه براش خسته کننده بود

  • ۲۹ سالمه اسباب بازیام کوووووو

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج