اعلام منع آمد و شد در مینیاپولیس
۱۰۰۰۱۶۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۳
۳۷۸۰ 
شهردار «مینیاپولیس»، شهری در ایالت مینه‌سوتا آمریکا که در روزهای گذشته صحنه تظاهرات‌های گسترده بوده، اعلام کرد از ساعت ۸ شب جمعه به وقت محلی در این شهر مقررات منع آمد و شد برقرار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: شهردار مینیاپولیس اعلام کرد از ساعت ۸ شب جمعه به وقت محلی در این شهر مقررات منع آمد و شد برقرار خواهد شد.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکا «جاکوب فری» گفته این مقررات از ساعت ۲۰:۰۰ به وقت محلی آغاز خواهند شد و تا پایان هفته (یکشنبه) تمدید خواهد شد.

شهر مینیاپولیس در روزهای گذشته صحنه اعتراضات خشونت‌بار به قتل نژادپرستانه یک مظنون سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» به دست یک افسر پلیس بود.

انتشار فیلمی در روز دوشنبه گذشته که حاوی تصاویری از رفتار خشن یک افسر پلیس با جورج فلوید بود خشم عمومی را در پی داشت. تصاویر منتشر شده نشان می‌داد که افسر پلیس زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

پس از آن، مردم مینیاپولیس در اعتراض به نژادپرستی نهادینه‌شده علیه سیاه‌پوستان تظاهرات‌هایی برگزار کردند که به خشونت کشیده شد.

این ناآرامی‌ها طی روزهای گذشته ادامه داشته و گزارش‌هایی از سرایت آنها به چندین شهر دیگر وجود دارد.

در مینیاپولیس معترضان روز پنجشنبه یک ساختمان متعلق به اداره پلیس را به آتش کشیدند. پلیس برای متفرق کردن معترضان از اسپری فلفل و باتون استفاده کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج